18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Případ geniálních studentů Masarykovy university

V neděli 6. listopadu 2016 se na iHned.cz objevil článek s pozoruhodným názvem Studenti rozjíždějí kampaň proti propagandě a lžím na internetu. Chtějí učit mladé kriticky myslet. Po přečtení článku jsem dospěl k závěru ještě pozoruhodnějšímu, než je samotný nadpis. A to, že nejde o studentskou recesi. Oni to myslí úplně vážně!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 21.11.2016 12:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Jelínek 21.11.2016 13:38

Re: Co se jako autorovi nelíbí?

On to nikdo ani nemusí naznačovat, kritické myšlení je skutečně o něco lepší, než "obyčejné přemýšlení".Zkuste se nad tím zamyslet, třeba i kriticky.

O. Uživatel 21.11.2016 14:13

Uživatel požádal o vymazání
J. Schwarz 21.11.2016 14:57

Re: Co se jako autorovi nelíbí?

nebohý autor se KRITICKY ZAMYSLEL nad iniciativou oněch studentíků a zase u vás narazil... Co byste vlastně chtěl? Kriticky si to doma zhodnoťte, svařte si víno a otevřete Gramscoho nebo Marcuse abyste si osvěžil jak se správně "kriticky přemítá"...

M. Drašner 21.11.2016 17:49

Re: Co se jako autorovi nelíbí?

Spíš se obávám, že Lanza Bílá nechápe, že by třeba někdo něco dělal ve svém volném čase a zadarmo. Třeba server hoax.cz shledávám již léta velmi užitečným a nevšiml jsem si, že by se jednalo o "neziskovku, placenou z našich peněz."

K. Křivan 21.11.2016 15:03

Re: kritické myšlení je skutečně o něco lepší

Kritické myšlení vylučuje politickou korektnost.

Š. Hašek 21.11.2016 18:56

Re: kritické myšlení je skutečně o něco lepší

1 !!!!!!!!!

S. Donát 21.11.2016 13:39

Re: Co se jako autorovi nelíbí?

No přemýšlet můžete i o tom, co si dáte k obědu. Kritické myšlení je přeci jen trochu něco jiného.

O. Uživatel 21.11.2016 14:10

Uživatel požádal o vymazání
S. Donát 21.11.2016 14:13

Re: Co se jako autorovi nelíbí?

Kriticky přemýšlet o tom, co si dám na oběd, je nesmysl.

O. Uživatel 21.11.2016 14:31

Uživatel požádal o vymazání
S. Donát 21.11.2016 14:37

Re: Co se jako autorovi nelíbí?

Zkuste si prosím zjistit, co znamená termín kritické myšlení a pak se můžeme bavit dál. O mé logické myšlení rozhodně nemějte obavy. Pěkné odpoledne přeji.

O. Uživatel 21.11.2016 14:55

Uživatel požádal o vymazání
S. Donát 21.11.2016 14:59

Re: Co se jako autorovi nelíbí?

Omlouvám se, o další debatu s Vámi nemám zájem. Hezký zbytek dne.

O. Uživatel 21.11.2016 15:03

Uživatel požádal o vymazání
S. Donát 21.11.2016 15:27

Re: Co se jako autorovi nelíbí?

Považoval jsem za slušnost Vám to napsat, místo abych se už jen odmlčel.

O. Uživatel 21.11.2016 15:36

Uživatel požádal o vymazání
O. Zuckerová 21.11.2016 11:18

Pane Skokane,

Vaše formulace "mám dojem, že tato iniciativa je TÉMĚŘ zbytečná" je vrcholem korektnosti a ohleduplnosti! Ovšem, že je zbytečná. Jako iniciativa určitě. Jako zdroj prachů je NEZBYTNÁ - vždyť kolik mladých lidí má hotové peníze na byt, exotické dovolené atd. - a to vše si může dovolit ten, kdo se "zapojí" - euroodměna ve formě "hrazení nákladů" ho jistě nemine. A věřte, že v těchto případech se vyúčtování nebere nějak moc do puntíku!!

Č. Berka 21.11.2016 11:09

dva články- a který má pravdu?

http://www.thecommonsenseshow.com/2016/06/08/more-evidence-surfacing-that-clinton-is-a-kgb-operative/

http://observer.com/2016/08/yes-american-spies-really-think-trump-is-putins-guy/

V. Braun 21.11.2016 19:40

Re: dva články- a který má pravdu?

Pokud zůstaneme u článků, tak pravdu má článek v Observeru, který jen popisuje události, konkrétně co řekl bývalý ředitel CIA. Jestli má pravdu ten ředitel, to je jiná věc.

Druhý článek je zajímavá snůška, kde se mimo jiné píše, že Clintonova nadace ohrozila USA prodejem uranu do Ruska. Už tenhle argument je to, čemu se říká anecdotal evidence, jako by Rusové neměli svého uranu a plutonia dost, tak jaké ohrožení i kdyby to o prodeji byla pravda (to jsem nezkoumal). Ze všech těch snůšek, bez jakýchkoli konkrétních důkazů, se pak vyvozuje, že Clintonová je vědomým agentem cizí mocnosti.

Máte tam ještě něco dalšího, podobně "zajímavého"?

V. Novák 21.11.2016 10:58

Správně! Jediný Přípustný Názor si pozvracet

nedáme - a to by tak hrálo, aby plebs rozhodoval podle nějakých neschválených infoermací!

V. Pokorný 21.11.2016 10:17

Brno je zlatá loď!

Není těch spolků, institucí i úřadů na ochranu jediné pravdy už nějak moc? Studenti MU si zvolili úžasný postup, jak nasměrovat, hlavně tedy své vrstevníky, na správnou cestu. To si asi, možná, snad, třeba, dokonce, jistě zaslouží obdiv. Určitě je rektor pan Beck( další se najdou) podpoří a pochválí. Důležité je taky, jak kdosi napsal přede mnou, nasvětlovat lži. Budou mít ti študáci dost svítilen? Sláva ministerstvu zahraničí USA! Vypadá to dost k smíchu, ale není tomu tak, spíš jsou na místě pochyby. Zjevitelé pravdy!

P. Skokan 21.11.2016 10:07

v dnesni dobe

Mi prijde nejlepsi si dohledavat zdroje informaci naprimo. Napriklad kdyz se neco pise o Trumpovi - neni problem si vyhledat konkretni video/audio co kdy/kde rekl a dat si to dohromady sam. Uz jsem se mnohokrat setkal s tim, ze to co napisou noviny vubec nekoresponduje s tim co ten dotycny rekl a v jakem kontextu. Mam pocit ze tato iniciativa je temer zbytecna - inteligentni lide uz dnes hledaji informace sami a ti mene inteligentni - tem nic nepomuze. (A mene inteligentnimi mam na mysli i studenty v USA kteri vyrvavaji hesla proti Trumpovi nebo komukoliv aniz by si kdy nasli informace proc/proti cemu protestuji). Inteligence totiz neni o vzdelani.

K. Janyška 21.11.2016 9:50

Copak ? Začali studovat kompozitivní teorii ?

Byli by geniální jen za takových okolností. To ona jediná pojednává, a jen na vědecké bázi, o tom, na jakých principech vyrostl v čase a prostoru lidsdký svět... Dzp.

S. Donát 21.11.2016 9:59

Re: Copak ? Začali studovat kompozitivní teorii ?

Ano, kompostování je velmi užitečné a je to teď hodně v kurzu. Směle do toho, pane Janyško.

Š. Hašek 21.11.2016 9:48

Tak Masarykova universita ..... ??????

Ti "správní" studenti zkontrolují informace těm druhým ..... aby "to" správně pochopili .....

Já také slyším od Halíka, že jsem "nesprávně pochopil výzvy doby" .....

J. Štrobl 21.11.2016 9:15

A proč tedy nezřídit ministerstvo pravdy.

To bude vždycky říkat pravdu a občan nebude muset tápat. A nakonec nebude muset ani přemýšlet. Jenom se zeptá na ministerstvu, tam mu tu pravdou řeknou a pojede se dál močálem černým, kolem bílých skal.

J. Václavíková 21.11.2016 9:53

Re: A proč tedy nezřídit ministerstvo pravdy.

Ta iniciativa ovšem neříká, kde je pravda, ale nasvětluje lži. Je vidět, že se trefili, minimálně podle toho, kolik potrefených hus se dalo do kejhání.

O. Uživatel 21.11.2016 12:17

Uživatel požádal o vymazání
S. Donát 21.11.2016 13:41

Re: A proč tedy nezřídit ministerstvo pravdy.

Aby "nasvětlili lež", musí nejdřív znát tu jedinou správnou pravdu, ne? Jinak by se mohli seknout. A když už ji budou znát, jistě se s námi o ní podělí :)