5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Myslík 1.6.2007 14:52

Nejčtenější na webu Petra C I B U L K Y: NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich SPOLEHLIVÝMI vládními strukturami dnešní ČR!!! UVEDENO JMENOVITĚ!!! (Prosím o další INT

Nejčtenější na webu Petra C I B U L K Y:

 NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého

národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich SPOLEHLIVÝMI vládními

strukturami dnešní ČR!!! UVEDENO JMENOVITĚ!!! (Prosím o další

INTENZIVNÍ šíření!!!!!!!)

Magor Milda, Dr.Sc. 31.5.2007 22:36

Jak Kundera, tak Nadolny se zabývají zpomalením času

neboť mnoha poněkud retardovaným obyvatelům Země vše probíhá přiliš rychle a proto nesrozumitelně. Mně se zase stává, že si videokasetu přehraji raději zvýšenou rychlostí, co bude a kam to spěje zjistím bohužel příliš brzo.

Nejnudnější představa je, že mám svůj život nalinkovaný, nudná manželka, nudné zaměstnání, nudné okolí. Do důchodu ještě daleko, mládí v p...i.

Tak lze definovat většinu životních představ lidí, žijících v zemích, kde přestává tlačit problém, sehnat něco k jídlu, na jachtu nebo Mercedesa pro každého to však nestačí.

Jenom málokdo to řeší odchodem třeba do norských fjordů, kde chová lososy nebo na Karibiku, kde prodává na pláži zmrzlinu.

Každý je svého štěstí strůjcem, praví liberál.

Nestranny pozorovatel 31.5.2007 19:20

Hvizdala ma pravdu ve zpomaleni ve druhe a treti generaci

V povalecnem Nemecku se pracovalo vice nez dnes. Druha a treti generace emigrantu do USA si uz uziva vydobytku, nehoni se tolik jako generace prvni.

Americka Lincoln Electric Co. musela zavrit svoji pobocku v Nemecku, protoze napriklad pri predem ohlasene navsteve nasla tve firme ri spici delniky.

Hvizdala ale nezminuje zvysujici se podil prace a schuzi prostrednictvim videokonferenci, ktere nahrazuji narocne letecke cestovani.  Kdo pracuje pres internet, muze pracovat doma mnohem dele a intenzivneji.

erre 31.5.2007 15:40

Trefa vedle.

Obvykle na něco reaguji velmi zřídka. Neboť platí a zde beze zbytku, že uvěřit mediím se může skoro vše jenom ne to čemu čtenář rozumí. Za posledních cca 15 let se stýkám s managery různých stupňů a úrovní nadnárodních koncernů jakými jsou VW, Ford, CIBA, BASF atd. Takového týpka jak nám popisuje p. Hvížďala jsem ale nikdy nepotkal. Oni totiž tento dojem okolo sebe jenom vytvářejí  směrem do firmy jako důkaz své důležitosti a nepostradatelnosti, směrem ke svým klientům jako důkaz velkého vlivu ve firmě. Jazykově byli vybaveni kromě své mateřštiny pouze angličtinou, někdy dosti kostrbatou a vyjimečně třetím jazykem z teritoria kde kdysi za firmu působili. Často, ne vždy měli. i němečtí Švýcaři problémy s francoužtinou a opačně. Jenom dvakrát jsem zažil jednání úplně mimo pracovní dobu a to v Bratislavě, půlnoční, jedné firmě hrozil konkurs, a ve Francii pozdní odpoledne plus večer cca do 20. hod. a to kvůli odletu letadla příští den. SMSkování s přítelkyní je rovněž úsměvné. Spíše se konaly služební večeře s následnou návštěvou pozdní kultury, ne vždy. Jediné s čím mohu souhlasit je, že tento způsob života je poněkud nešťastný dost často nudný a velmi únavný. Nejde ho praktikovat dlouho. Jinak články autora mám rád a čtu je s chutí neboť si vybírá zajímavá témata. Tento ústřel je snad jenom výjimka.

joe 31.5.2007 13:28

Petr Kellner je aktuálním potvrzením

faktů uvedených v článku - viz celostránkové interview ve včerejších HN a avizo v dnešní MFDnes na zítřejší vydání s dalším interview - to vše po několika letech naprosté anonymity. V HN otevřeně říká, že pro něj je nyní prioritou rodina a business je na druhém místě.

Zabak Emil 31.5.2007 11:33

OMG

80 hodin tydne? ~12 hodin denne, 7 dni v tydnu. Takze - Denni rozvrh:

 

Budicek 06:00; Snidane, umyti, oblekani 07:00; Cesta do prace; zacatek prace 08:00; Pauza 1h na obed (po 5 hodinach prace) 13:00-14:00; Prace odpoledne (7 hodin, 12 celkem) do 21:00; Prijezd domu 22:00; Vecere, myti, atp (2 hodiny) do 24:00; Spanek (6 hodin, v 6:00 se cely cyklus opakuje).

 

Chci videt nekoho, kdo takhle funguje 7 dni v tydnu, nekolik let! Takze - kecy, kecy, kecy. Ledaze "pracovni doba" zacina tim, ze si manager precte rano na zachode noviny, cimz se informuje o aktualni narodohospodarske situaci, vecer obstastnuje sekretarku, coz je tam building, a konci cumenim na televizi, coz je rozsirovani rozhledu v soucasne dramaticke tvorbe.

Honza 31.5.2007 17:40

Re: OMG

A co takhle?

5:00 vstavani, 30 minut cviceni, 30 minut umyti a v 6 rano hovor s kolegy v Evrope a Japonsku, Nasleduje telefonni maraton s ruznymi kolegy vsude po svete. Pauza na obed? To si delate srandu? Zajdu si do jidelny, kde si vezmu sendvic ci salat a najim se u sveho stolu. Behem jidla vyridim nejake maily, odpoledne nasleduji schuzky s kolegy a dalsi telefoni hovory - tentokrat s kolegy v US (zapadni pobrezi), Kanade a Latinske Americe, kolem seste vecer odchazim z prace a jdu domu. Ano neda mi to 80 hodin (jen 60), ale pokud se k tomu prida par letu do zahanici (bezne 10-20 za rok), kdy je clovek v praci 12 hodin v letadle (ci 18 kdyz se leti do Indie nebo Australie) tak se ty hodiny nasbiraji. Neco podobneho delam uz par let a jsem ve stadiu, kdy sam pribrzduju. Rozhodne se to neda delat dlouho a to je smysl toho clanku. S tim souhlasim.

Jinak souhlasim s vytkami o znalosti jazyku - vetsina manazeru je rada, kdyz se domluvi anglicky a pak samozrejme ovladaji svuj rodny jazyk. Clovek se znalosti vice nez dvou jazyku je celkem vyjimka. Vetsina manazeru z USA nezna krome sveho rodneho jazyka zadny dalsi.;-)

Karel 31.5.2007 9:14

Naprosté hovadiny

Představy pana Hvíž´daly o některých manažerů jsou vhodné tak do nedělních příloh novin. Naprostá většina špičkových US, GB a částečně i F manažerů umí jen svoji mateřštinu, jazykově vybavení bývají až jejich podržtaškové.

Moravanka 31.5.2007 15:41

Re: Naprosté hovadiny

Plne souhlasim ze predstavy pana Hvizdaly jsou ponekud pomylene.

Je to proste dusledek dobre PR, ktery manageri propaguji. Pracovala jsem nekolik let jako reditelka personalistiky nekolika kanadskych a US koncernu a mohu rici z osobni zkusenosti, ze vrcholni manageri jsou velmi dobri na dve veci: vyjednavani svych odmen a vyvolavani predstav, jak tezce pracuji pro dobro firmy a za jakeho osobniho odrikani. Jeste jsem nepotkala presidenta americke, britske nebo kanadske spolecnosti, ktery by znal jiny jazyk nez anglictinu. Vsichni predpokladali, ze se ti ostatni nauci jejich rec, a jestli ne, jednoduse objednali tlumocnika. Mela jsem i tu cest jednat s povestnym Jackem Welchem, nekdejsim presidentem General Electric. Myslim, ze to byl cholericky dedek, ktery byl pouze dobry na vyvolavani desu u svych podrizenych, avsak mnohem horsi na rizeni spolecnosti. Ale povest/o kterou se urcite zaslouzil sam dobrym PR/, mel fantastickou. A to ted deda jeste o tom pise knihy, aby si na stari privydelal.

Mishule 31.5.2007 0:15

Simplyfy your life

PROBOHA, SIMPLIFY!