4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Právo na soukromí

Pracovní komunikace si hledá nenápadné cesty, jak prosáknout lidem do soukromí. Národní konkurenceschopnost nesnižují ti, kteří se tomu brání, ale naopak manažeři, kteří se bez večerních telefonátů a víkendových mailů neobejdou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 5.6.2016 13:32

Generace Y

Je přinejmenším obětí současného školství, které se pod záminkou boje se "šprtáním vědomostí", ve skutečnosti k vůli multikulturním dogmatům (setření kulturních rozdílů mezi studenty) změnilo na "žvanírnu", v níž má každý politicky korektně se vyjadřující student pravdu a znalosti přírodních věd, matematiky, ekonomie... a tedy i jejich zaměstnavatelnost rychle klesají).

Cílem tohoto "zeleného", neomarxistického školství je výchova na státu závislých a proto loajálních občanů (nadbytečných úředníků, dotovaných pseudopodnikatelů, různé podpory pobírajících.. )!

Západoevropské postkoloniální státy si to zatím mohou dovolit, protože mají stále ještě obrovské zisky ze svého zahraničního kapitálu a z neokoloniálních vztahů! To, že tuto pro nás neúnosně nákladnou "kulturu" vnucují i nám je součástí jejich snahy změnit nás na své EU-protektoráty!

P. Zinga 4.6.2016 21:27

Tenhle asi neznáte:

Na schůzi, řešící plnění plánu, vystoupí soužka Králová: Soudruzi, navrhuji, abychom pracovali i o osobotách a svátcích, je to pro nás a pro naše děti! O návrhu se má hlasovat, pan Novák má však vylepšení: Soudružky a soudruzi, navrhuji, abychom dělali i o nedělích a onocích,abychom dělali furt,, abychom neměli čas šukat, aby se nerodily krávy jako je soužka Králová.

Jednou, když mi už měli zbaleno, šéf stále seděl za pracovním stolem s tím, že zůstane déle. Řekl jsem mu: "Pane vedoucí, dělat přes pracovní dobu není znakem pilnosti, ale důkazem, že dotyčný nestačí svůj úkol splnit v normální pracovní době." Naznačuješ mi, že jsem blbec? Tak to jdu radši domů s váma."

P. Princ 4.6.2016 15:32

Tvrdá data,

po kterých voláte ve čtvrtém odstavci, nechybí. Není těžké dohledat počet potenciálních nemakačenků - absolventů fakult "humanitních" oborů. Jsou to tisíce až desetitisíce lidí ročně (ze školy rovnou na pracák). Dále není těžké dohledat počet kvalifikovaných odborníků, kteří naopak chybějí v průmyslu. - je to cca 100 000 volných míst. Generaci Y prostě práce nevoní a ona sama to s humorem reflektuje : "Nepracuj, žij!, "Práce zabíjí." apod...

P. Khail 4.6.2016 16:32

Re: Tvrdá data,

Jasně, třeba takoví Romové jsou typičtí absolventi fakult "humanitních" oborů, vy ale máte divoké sny. Svatá prostoto ...

P. Princ 4.6.2016 15:13

Tvrdá data,

P. Lenc 5.6.2016 13:39

Re: Tvrdá data,

Pne Khaile, pan Princ má,bohužel, naprostou pravdu.Mám takový dojem, že žijete v nějaké jiné zemi, nebo odlišné realitě.

J. Schwarz 5.6.2016 21:52

Re: Tvrdá data,

Pan Khail je zřejmě typickým produktem humanitního vzdělávání...

A. Nikoloki 4.6.2016 11:31

Volání ze saka ;-)

Mně taky šéf volal v devět večer. Z telefonu se ozýval divoký halas a tartas, nicméně nikdo se mne nesnažil oslovit a na moje "Haló, tady já, kdo tam?" se nikdo neozýval ...

M. Vondráček 4.6.2016 11:29

??

Kde jste vzal jistotu , že 40 hodin týdně je ta správná porce práce v týdnu. Mí předci kulaci pracovali 70 až 80 hodin týdně a připadali mě vrcholně spokojeni . Na odpočinek jim ( podle sezony) stačilo půl dne v týdnu.

Přijde mi ta Vaše úvaha jako snaha hledat problém tam , kde není .

Z. Lapil 4.6.2016 12:51

Re: ??

Problém je v tom, že se "kdosi" pokouší zajistit dodržování zákona "40 hodin práce" dalším zákonem, předpokládaje, že ten, kdo nedodržoval zákon (a slušnost!!!) stávající, se nového zákona lekne a začne ho dodržovat. Už vidím, jak se to zvrhne v zákon o zákazu odnášení mobilů z pracoviště, a to bez ohledu na to, že spousta lidí má pracovní mobil i k osobnímu použití.

Ono vůbec: když mi někdo z práce volá mimo pracovní dobu, tak, šéf nešéf, vím, že řeší průsser, a zvednu mu to z čiré kolegiality. A naopak - když hrozí volání v nestandartní čas, člověk se ve vlastním zájmu(!!!) dopředu dovolí.

M. Koutný 4.6.2016 8:05

No, pane Kašpárku,

vás bych za podřízeného nechtěl.

Vybral bych si někoho, kdo si ten telefon nevypíná. Ale vy socani to časem určitě zařídíte, tak jako s těmi obchody ve svátek a jinou úžasnou pomocí pracujícímu lidu (ve skutečnosti zvyšující nezaměstnanost).

P. Khail 4.6.2016 16:28

Re: No, pane Kašpárku,

On také není vaším podřízeným a navíc má pravdu.

Š. Hašek 4.6.2016 19:19

Re: No, pane Kašpárku,

Pane Koutný, pracoval jsem čtyřicet let a při odchodu jsem byl žádán, abych pomohl/pracoval dále. Tou Vaší poznámkou jste mě "docela nadzvedl, při sobotním večeru".

Předpokládám, že jste nechaotickým, racionálním majitelem solidní firmy, která ctí (mj.) zákoník práce a slušnost v jednání se (slušným/kvalifikovaným) zaměstanancem.

Řeknu to jinak - kdybych to neměl přímo ve smlouvě, ohodnocené řádně penězi, atd., - tak bych s nějakým novomoderním šéfíkem, který si myslí, že budu čtyřicet let na telefonu i ve vaně, pro blaho firmy a pro prášky po padesátce - s tímhle šaškem bych záhy vyběhl a šel jinam - vždy jsem totiž dbal, abych byl zajímavý i pro konkurenci. A neškemral, "že nic jiného neumím". A to jsem pracoval v oboru, kde bylo nutno občas řešit "rychlosituace".

Asi takhle. Ale povídání si o večerním firemním telefonování je na delší dobu. Ale "jednou za rok" se to dá. Častěji - to mnohdy potom vypadá, že firmu řídí chaotik, který neví, co je plán práce a svoji neschopnost maskuje "radiopojítkem za deset táců na kšandách"!

V. Bartl 5.6.2016 6:34

Re: No, pane Kašpárku,

pane ŠHaš. Vy jste básník. A soudruh Dlouhý - komunista-kapitalista, velkoprognostik, s korytem za několik set tisíc měsíčně, kandidát na soudruha presidenta, také. A radiopojítka na kšandách také mohou sloužit k tomu, že vás pan vedoucí třeba chce v mimopracovní dobu pozvat na pivo. vb

Š. Hašek 5.6.2016 10:27

Re: No, pane Kašpárku,

Tak to určitě!

Modernisty, kteří mi toto neumí sdělit v pracovní době a "najednou" se ozvou při mojí večeři doma s manželkou (právě možná nalévám Veltlínské zelené), "že tedy jdem na pivo" - takové "organizátory" přímo miluji! Ať si najdou flexibilnější (taky teď frčí).

Děkuji za poklonu. Nejsem schopen pochopit nijaké souvislosti s osobou Dlouhý. Reagoval jsem pouze na poznámku "kdo si dovolí vypnout telefon, nebude v mojí firmě".

Š. Hašek 4.6.2016 19:34

Re: No, pane Kašpárku,

Dodatek.

Naprosto nechápu, co má společného večerní volání šéfa, který nemá rozvržen plán práce (třeba) s nákupy o svátcích, pracujícím lidu, komsocana Bublana ponechme bublat.

Pracoval jsem u solidní firmy, kde bylo možno služební mobil (samozřejmě) vypnout 1 sekundu po konci pracovní doby a dále jsem mohl (po květnaté omluvě od volajícího ovšem) reagovat na soukromém čísle. Nebo taky ne. A nebyl jsem nikdy peskován, ani velkým šéfem. Neboť bylo dbáno na soukromí a "vodpočinek".

Vám není jasno asi hodně věcí - znáte pojem domácí pohotovost?? Neznáte. Přeji Vám hodně slušných zaměstnanců, upozorňuji - někdy ale právě ten slušný si bývá i vědom svojí ceny! A nebude telefonistou!!!