1.4.2020 | Svátek má HugoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Pravice, levice, korupce a apatieŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 27.5.2010 9:19, přehled diskusí

Ještě jeden důvod.:
Autor: F. Pavlis Datum: 26.5.2010 10:01

V KSČ bylo cca milion členů. Včetně Slovenska, tuším. Ti měli rodiny. Tedy trojnásobek přibližně. To už je třetina obyvatelstva. A ti všichni se měli po roce 1989 za svou minulost aktivní podpory starého režimu stydět. Byl sice nepříliš vábný i se svými chatami a bony a konexemi, ale měli to ti lidé o nějako čárku pohodlnější. A teď jim reprezentant toho starého světa klidně řekne, že to bylo v naprostém pořádku. Že v demokracii se počítají hlasy a to i marťanské bez ohledu na nějaké hodnoty mravní. Korupce je prostě PORUŠENÍ  řádů. A protože všechny strany u nás jsou poznamenané touto mentalitou, je náchylnost k recidivě neodstranitelná. Pokud si zs toho jedna z partají udělá marketingový program - s americkou profesionální agenturou - má úspěch zajištěn.  Staré dobré odpustky, které vyvolaly v Čechách kdysi bouři , doznaly velice efektivní inovace - byť sekulární. Podíl viny na křivých páteřích je odkoupen...odprodán ... nikoli odčiněn. Ale funguje to rovněž bez chyby..A ti, co se kdysi bouřili, stáli proti kruciátám. Bez šance. Militantní kampaň části levice má zřejmě také sílu...

Re: Ještě jeden důvod.:
Autor: B. Brousková Datum: 27.5.2010 9:19

Před normalizačními prověrkami měla KSČ více jak dva miliony členů ( i se Slovenskem).Pokud jde o středověké odpustky, tak jako obvykle, všechno bylo trochu jinak.Odpustky nebyly povinné, alébrž dobrovolné.Tedy něco jako když si dnes koupíte na ulici kytičku na boj proti rakovině prsu. Vybírání odpustků vyhlašoval papež  za nějakým účelem.Třeba osvobození božího hrobu a nebo něco podobného."Odpouštění" bylo jen a jen v náboženské rovině a nemělo nic společného s odpouštěním světských zločinů a jejich trestáním.

Boj s korupcí...:
Autor: A. Krejčová Datum: 26.5.2010 7:32

... je jako boj s hydrou. Myšlenka 12 náhodně zvolených porotců je jistě zajímavá, ale pochybné se mi na ní jeví to, kdo by rozhodoval o tom, zda tento lidový soud rozhodl správně jen na základě svého svědomí. Když vezmeme v úvahu míru "jánabráchismu"  a "jaxi taxi známé" v české společnosti je boj s korupcí bojem s větrnými mlýny.

Nehledíc na vámi uváděný bod 3, kdy tuhle vaši "dvanáctkovou" porotu by zase měla soudit další "dvanáctková" porota. A při představě, že i ona by mohla být  nařknuta z korupčního jednání a zase býti souzena dalšími "nezávislými" porotci v počtu dvanácti, které by opět někdo mohl nařknout z korupčního jednání... Tady si můžete domyslet jak by to asi dopadlo dál. Nakonec by se každý stal členem nějaké té poroty. To by jistě nějaký ten čas zabralo. A jelikož by mezitím stačila vyrůst další generace potencionálních porotců, která by si do života nesla všechny znaky chování generace předchozích dvanáctek, náramně by se celý náš život začal podobat  neustálému všelidovému souzení všeho a všech.

Ostatně v dnešní době, pokud neberete úplatky, pokud neokrádáte, pokud nežebráte o pomoc při každé příležitosti, pokud se snažíte žít poctivě, tak jste vždycky ta nejpodezřelejší osoba, na kterou je třeba si dát pozor.

A právní stát? Kdeže a kdy mu asi zůstal konec.

A téhle "blbé" pohádky to není konec. A troufám si napsat, že jen tak nebude...

Otazka v prvnich odstavcich se treba da vysvetlit i tim,:
Autor: P. Sulc Datum: 26.5.2010 6:03

ze ti moudrejsi odesli, i ti schopnejsi pochopit, ti mene moudi a pohodlnejsi, o ktere se staral stat, ti zustali doma. Kdysi zkusenosti dodalo vandrovani, jenze dnesni, uz starsi generace v CR je neco, o cem se da rici : v riti byl a vykal tam videl. Ono to spravne zni jinak, ale je to v tomhle smyslu. Lide co jsou venku, co meli kuraz jit do zemi, jejichz jazyk neznali a museli se tam zivit, ti maji proste jine zivotni zkusenosti, nez Kondelikove co stale drepeli doma,ve spolecnosti, kde se v podstate vubec nic nemeni, kde mleko stalo 3 kcs pred deseti lety stejne jako po deseti letech