Diskuse
SPOLEČNOST: Pomohli byste bezdomovci?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
poznamka
Jenze nejak ten pan zapomel poznamenat, ze za Hitlera nebylo bezdomovcu, rezim se o ne postaral a nenechal je spadnout az na dno. Dokonce nebylo ani nezamestnanych,
JInak nejsem si jist, kdyby se znovu zavedl zakon z doby komunismu, kdy za to byli 2 roky a esenbak mel mozmost ho odstranit podle zakona, zda by souhlasil.
Věčné tema.
Kupuji Nový prostor u nás od jednoho prodejce. A vlastně ani nečtu, co v něm je.
Nedávno jsem zavolal policii na dva ožralé gaunery na nádraží.
V tisku jsem četl (od jedné mladé neomultivšechno), že každý má bezdomovec (!) má přirozeně (!) nárok na bezplatnou přepravu tramvají.
Vyznej se v tom. Držím se svého - pomáhej, ale s rozumem!!!!!!!!
Hlavně nenechat pomoc na starost Dienstbierovi za naše peníze! Ale už se stalo§
Možná to bude
tím, že představa "bližního" je cosi co něco říká jen málokomu. Nebýt rozšířeného pokrytectví, kdy člověk co na všechny kašle musí předstírat jak mu na nich děsně záleží aby "nevypadal blbě", mohli se ti kolemjdoucí na dědka klidně koukat a namísto předstírání že tam není vyjadřovat nelibost nad tím že se tam válí. A mimochodem - pokud tam prošly stovky lidí a nikdo ho na nohy nepostavil, tak se dá usoudit že neexistuje "demokratická vůle" takovým lidem pomáhat a není důvodu k ustanovení režimu, který by je "nenechal propadnout až na dno". Pokud to někoho příliš trápí, nechť založí obdobu mnišského řádu, nějaké ty "milosrdné bratry" a věnuje zbytek života spáse ztracených existencí. Konečně, stačí vstoupit do řad Armády spásy a nechat se za svou bohulibou snahu podobnýma dědkama posílat někam!
J. Dvořák 188
To nebyla ta správná pomoc !!!
Ta správná pomoc by byla kdyby ten pán šel zpět do supremarketu a zakoupil krabici kvalitního vína, opatřil k tomu též brčko aby se tzv. Bezdomovec, ovšem správně česky zvaný Houmeles nepobryndal neboť škoda prázdného místa v žaludku které není vyplněno alkoholem, neníliž pravda ?
Nepomáhat = pomáhat!
Ten děda mu pomohl jen k tomu, aby se rychleji dostal do ještě horšího stavu.
Kdyby tomu bezdomáčovi nikdo nic nedal, tak by neměl za co chlastat! Armády spásy a podobné organizace jsou schopni tyto lidi nakrmit, obléct a nějak ubytovat. Chlast můžou sehnat jen žebráním a trochu zlodějinou.
Takže jim nic nedávajte a oni nebudou chlastat. Když budou mít nějaký blbý kecy, tak je bijte, aby si uvědomili, kde je jejich místo. Nenechte je jezdit a smrdět v noci v tramvajích, protože oni mají kde spát, ale nevemou je tam, když jsou "na kaši". Musí nést následky svého chování.
"VSTAŇ A CHOĎ"
...nějak jsem v článku nepostřehl, do jaké míry vlastně o pomoc stál... ...solidarita za komunistů ve skutečnosti nebyla solidarita v pravém slova smyslu, byla to předváděčka, abysme vypadali líp než oni na západě...čili odstraňování příznaků nemoci, nikoliv nemoci...neviditelná ruka trhu se nevylučuje s pravou solidaritou, můžu si klidně podnikat v duchu neviditelné ruky, ale pak po nákupu v krámu pomoct potřebnému... ...křesťanství ? ...je třeba začít u sebe, vyndat trám z vlastního oka, tim světu prospěju mnohem víc, pak teprv se zajímat o třísku toho druhého...neni to o instituci, ale jednání mezi člověkem a člověkem, Ježíš by patrně promluvil, "VSTAŇ A CHOĎ"...zapůsobil by na jeho myšlení...svědomí...dotkl by se rezerv v jeho nitru a chlápek by se druhý den zajímal na charitě o to, co by mohl se sebou udělat, pochybuju, že by mu šel nakoupit, až vstal, řekl by "NÁSLEDUJ MNĚ" ..."JDI A POVĚZ OSTATNÍM"... ...zbytečné autorovo sebemrskačství...nevidí do nitra ani bezdomovce, ani dědy...třeba měl děda výčitky za to co v minulosti udělal a nyní to napravuje... ...ostatně, to že bezdomovec nsledně opět vychyloval ukazuje, že měl možná zůstat na prdeli...
Já jednou podepíral bezdomovce přes kilometr,
byl v poli, tedy nevím jak se tam dostal, ležel tam. Byla již tma, vracel jsem se pěšky ze zahrádky. Předal jsem ho policajtům, na které jsem zrovna u Svratky narazili a rychle jsem zmizel. Moc jsem je nepotěšil :-). Ale smrděl jsem fest. Byl pos... a poch...
Re: Já jednou podepíral bezdomovce přes kilometr,
A proč jste ho v tom poli nenechal v klidu vystřízlivět? To není vtip, ale opravdová otázka. Kolik má takový člověk příležitostí vystřízlivět?
Z. Lapil
Neviditelná ruka za vás nic neudělá
Chcete-li ale vstát sám, je tu a můžete se o ni opřít; u toho supermarketu třeba pobíhat s kbelíkem a mýt skla; samozřejmě při tom nesmíte po*lít zbytek auta . Musíte se samozřejmě přičinit, ale zase máte jistotu, že se o vás nepostará neviditelná ruka solidarity zavřením do ústavu.
Mezi námi - byl-li ten člověk agresivní, mohl si někdo zahrát ne na socialistu, ale na vzorného občana, a zavolat policisty, koneckonců veřejný pořádek je JEJICH starost.
Re: Neviditelná ruka za vás nic neudělá
Za blbý připomínky měl někdo toho bezdomáče nakopat do prdele. Je jedno jak se do toho stavu dostal. Může si pokorně žebrat, ale když je drzej, tak má být bit, aby se rychle vrátil do reality a uvědomil si svoje postavení.
Pokuřoval jsem
Absolutně mi nevadí opilý bezdomovec, ať je levicový či pravicový.Co mi vadí je bezohledný kuřák stojící před vchodem do hyper/supermaketu vypouštějící nikotinové smrady, které chtě nechtě, vstupuje do zmíněného, musím nadechnout.
Re: Pokuřoval jsem
Stát před supermarketem neznamená stát před vchodem.
Kdo chce psa bít, ...
Příště zatajte na dvě vteřiny dech.
(Jsem nekuřák.)
Hmmm
Bezdomovectví si člověk nemusí zavinit - ale nezaviněný alkoholismus jsem ještě neviděla.
Jak by si s tímto člověkem, těžkým alkoholikem, poradil minulý režim? Zřejmě by zbytek svého života strávil v nějakých léčebnách. Neměli bychom ho na očích - to je celý rozdíl.
Proč takovému člověku skoro nikdo nepodá pomocnou ruku? Lidé se opilců bojí - bývají agresivní. Kromě toho instiktivně cítí, že některým lidem už stejně není pomoci.
Sama bych se zajímala o člověka v bezvědomí nebo ve stavu blízkém bezvědomí - příčiny mohou být různé, včetně řady nemocí. Ale proč bych se měla starat o nějakého ochlastu, který se neudrží na nohou a blábolí vsedě, to opravdu netuším.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz