26.1.2021 | Svátek má Zora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hofman 3.12.2010 18:02

BRNKAČKA

"Neúspěch není ničím fatálním. Jen by se k němu měl člověk postavit čelem a přiznat si ho." Píšete hezky (80 klacků, OK, brnkačka).

Dodal bych (je-li to víc): "A pak si nalít dvojitýho bourbona a hlaveň namířit nejlépe mezi oči."

Ta pohoda.

J. Schwarz 3.12.2010 13:12

Divím se,

jak je snadné "řešit" v Česku dluhy prostřednictvím bílých koní. Nasekám stomilionové  dluhy, firmu "prodám" bezdomovci za pivo a jsem čistej. Založím novou se stejným předmětem podnikání a jedu dál. Tady není bordel v ekonomice, ale v justici. Jak může proboha někdo kritizovat Klausův "útěk ekonomů před právníky", když právě právníci jsou příčinou současného marasmu. Zákony připravují právníci, žalují i soudí zase lidé s právnickým vzděláním. Těžko mi někdo namluví, že nezávislý soudce "musí" uznat výmluvu "manažera", že jen omylem prodal "přebytečný" materiál firmě svého bratra aby si záhy uvědomil, že jej bude potřebovat a koupil jej zpět za desetinásobek. Všechny  korupcí zavánějící smlouvy na veřejné zakázky připravují právníci. Pokud chce dnes někdo krást, nezakoupí autogen a kasařské náčiní, ale vystuduje práva!

V. Kain 3.12.2010 13:27

Re: Divím se,

Jenomže se musí dokázat úmysl a ten se nedokáže nikdy pokud se předá obálka včas a do správných rukou.

J. Schwarz 3.12.2010 14:22

Re: Divím se,

Čili problém je v právu a justici. Dokázat úmysl při prodeji zadlužené firmy "strategickému partnerovi" bez floka nemůže být problém. Jak to, že Lacinovi napařili 5 let. Dokázal mu snad někdo "úmysl"? On sám přece tvrdil, že auto neviděl a vyšprtl jej z dálnice neúmyslně... Co brání jinému soudci nevěřit obviněnému ? Naditá obálka?

J. Císař 3.12.2010 11:55

Takhle to není objektivní.

Možná se někde v PPF něco "zadrhlo", možná někdo nesplnil přesně to co má, možná .., možná... ! Je ale naprosto neobjektivní a i nerozumné do tohoto  více méně drobného problémku motat přímo jméno šéfa PPF.

M. Gavlák 3.12.2010 3:59

Ale pane Čermáku,

takhle se v Česku dělá byznys, Kellner je jeho velmistrem...

J. Blažek 3.12.2010 7:36

Re: Ale pane Čermáku,

Tak tomuhle se říká byznys? No vidíte a já jsem si myslel, že toto není byznys, ale sviňárna!

R. Langer 3.12.2010 11:15

Re: Ale pane Čermáku,

Sviňárna je pro vás, pro něho je to byznys, tak to holt je... :-D

J. Schwarz 3.12.2010 13:16

Re: Ale pane Čermáku,

To není byznys nikde, krom Česka. Vždyť v případě takového "strategického" partnera by stačilo, aby se soud zeptal, zdali "strategický" partner uhradil závazky firmy. Pokud ne, jde o jasný podvod, "prodej" by měl být anulován a "bílý kůň" i prodávající osolen mastnou pokutou nebo by měl skončit v kriminále. Tak by podobný "byznys"  dopadl v jakékoli civilizované zemi.