18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Skalová 8.12.2010 14:39

Re: Chtěl jsem komentovat tento článek

Pane, vy si nechte přepsat jméno na Ruschtschak, musíte z něj mít trauma.

M. Martinovská 8.12.2010 16:38

Re: Chtěl jsem komentovat tento článek

Jste velice osobní a nepříjemná, paní Skalová. "To stačí... změňte si příjmení"...nechtěla bych vás potkat naživo.

S. Netzer 8.12.2010 10:48

Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Plivající kobra nemine svůj cíl. To ale předpokládá přesnost a kvalitu zásahu.

Tento článek bez hlavy a paty, není nic jiného, než klasický hnojomet, jehož jediným cílem je rozprašovat špínu na osobnosti, které neodpovídají autorově představě o vlastenectví. Stylem, za nějž by se nemusel stydět žádný bolševický agitátor.

S. Ševeček 8.12.2010 13:30

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

K faktům máte co?

S. Netzer 8.12.2010 13:34

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Doby, kdy jste s námi mohli mluvit tímto tónem, už dávno minuly. Uvědomte si to konečně, pane registrovaný.

S. Ševeček 8.12.2010 13:44

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

A k těm faktům máte co?

V. Skalová 8.12.2010 14:37

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Mlčení... a předtím plivance.

J. Anděl 8.12.2010 15:03

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Faktem by mohlo být třeba prostě to, že čtu taky články pana Doležala a byť tam nacházím cenné kritické postřehy k české či československé historii, nikde nenacházím ani špetku toho, že bych se měl cítit ponížen, že bych měl chtít něco odevzdávat sudetským Němcům, že bych se měl plazit nebo co.

Naopak - i díky článkům pana Doležala se můžu spíš cítit normálním Čechem - v něčem dobrým, v něčem horším, stejně jako jiní lidé a jiní národové.

V. Skalová 8.12.2010 15:12

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Koukám, že to máte opravdu jednoduché...

J. Anděl 8.12.2010 15:29

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Podívejte paní Skalová, mně je tohle téma celkem jedno. U pana Vlka staršího mě fascinuje ten zápal. Narozdíl od článků pana Doležala je však nejsem schopný přečíst celé, protože jsou strašně dlouhé, pořád o tomtéž a v důsledku nudné, protože předem vím, co v nich bude. Jeho politická nekorektnost je u jiných témat někdy svěží, ale u tohoto se mi jeví jako mlácení prázdné slámy.

Pokud Vám přijde, že můj argument, že já nemám při čtení článků pana Doležala vůbec ty dojmy, o kterých píše pan Vlk, je slaboduchý, budiž.

Pro mě to jednak není takové téma jako pro pány Vlka či Doležala (či asi pro Vás) a jednak prostě věřím, že nepravosti jsou vždy spravedlností Boží vyrovnány. Podstatnější je poučit se z nich do budoucna. Já si nesmírně cením možnosti poučit se z toho, že i zdánlivě spravedlivý hněv může nést ošklivé a nespravedlivé následky. Z článků pana Vlka si takové ponaučení odnést nemohu.

V. Skalová 8.12.2010 15:36

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Aha, tak konečně se někdo aspoň přiznal, že to nečet. Ono to není jednoduché argumentovat proti generalizujícím nařčením. Pan Vlk se snaží vyvracet překrucovaná fakta, vy jim prostě odkýváte. Taky postoj.

M. Prokop 8.12.2010 15:44

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

To by vyžadovalo značně podrobnější rozbor, která fakta jsou překroucená a překrucovaná. Na to Vlkovy emoce nestačí.

J. Anděl 8.12.2010 16:50

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Píšu, že mám problém to dočíst celé. Ne, že jsem to nečetl. Ale máte pravdu, nečetl jsem to celé slovo od slova. To je částečně moje chyba, částečně autorova. Pan Vlk by se měl zamyslet nad stylistikou a řídit se svatým spisovatelským pravidlem o vyškrtávání dvaceti procent z textu. Vím, o čem mluvím, taky píšu příliš dlouhé texty.

Já nevím, že vy si nevšimnete, že sotva znatelně překrucujete moje příspěvky, přičemž využíváte odsuzující prohlášení typu "taky postoj". Totéž dělá mimochodem pan Vlk a také proto se tak špatně čte.

M. Prokop 8.12.2010 15:43

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Zase souhlas, až na tu spravedlnost Boží, já věřím spíš na nedokonalou, ale lidskou.

M. Prokop 8.12.2010 15:41

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Souhlas.

S. Netzer 8.12.2010 16:10

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Vaše emotivní a impertinentní příspěvky, přednesené ve stylu žižkovských domovnic, za odpověď nestojí, paní Skalová. Totéž platí o příspěvcích Ševečkových.

V. Skalová 8.12.2010 18:35

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Kádrování a nálepkování staré bolševičky.

S. Netzer 8.12.2010 20:19

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Paní Skalová, Váš věcný přínos do diskuse je sice minimální, ale verva, s jakou přinášíte svou trošku do mlýna, připomíná vzteklou fenu. Doporučuji Rabivac®.

V. Skalová 8.12.2010 20:25

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Opět typická argumentace "ad personam", když diskutující nemá, co by řekl "ad rem".

V. Skalová 8.12.2010 20:28

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

A to že nevidíte sprostoty Martinovské a Ruščáka, vás usvědčuje.

S. Ševeček 8.12.2010 21:03

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Tak to prr, paní Skalová - tady se jedná o syndrom západoevropského intelektuála - komsomolce.

Ostatně, čéši by potřebovali karabáč - furt dokola a oni né a né pochopit, že Beneš byl horší neš Hitla.

V. Skalová 8.12.2010 21:32

Re: Od Davida Vondráčka, až po Bohumila Doležala.

Jo, tak nějak...

O. Löbl 8.12.2010 9:59

Problém

je v tom že vy vážený pane Vlk sice správně vidíte že určité kruhy v sudetoněmeckých spolcích tento film propagandisticky využivájí, ale to přece neznamená z daleka že se o těchto událostech musí mlčet. Osobně jsem byl na aktu udělení ceny a mailem vám poskytnu česky překlad laudatia pana Uhla a poděkování pana Vondráčka, který rozhodně není v žoldu sudetských Němců. Též jsem osobně spolupracoval na vzniku tohoto filmu, co se týče Postoloprt. Proč nemůžete dopustit že zde se jedná o vytrhávání plevele z českého záhonku. Nesrovnávejte prosím to co je  nesrovnatelné, když tak rád mluvíte o kontextu doby.   Pravda je že poválečné zločiny by se nestaly kdyby nedošlo k rozpoutání této zločinné války Německem, ale není možné přece zdůvodňovat ty následné zločiny těmi předcházejicími. Zde se jedná o naprosto jiné kauzalitní řetzce s převážně jinou přičinou a důvody a nikoliv o výbuch lidového hněvu, ale o první výkon státní moci, jak přesně definoval Petr Přihoda.  Nic se nesmí vidět izolovaně, ovšem také nesmíte spojovat selektivně a ideologicky, tedy účelně události které mají rozdílné přičiny. Zajímavá je například řeč jednoho laureata ceny Franze Werfela madarského spisovatele Konráda Györgyho z roku 2007. Tuto vám též zašlu mailem.    

 

M. Gavlák 8.12.2010 13:46

Re: Problém

.. budiž vám velký dík za tato slova...

M. Prokop 8.12.2010 15:45

Re: Problém

Souhlas.

B. Brousková 8.12.2010 8:46

Vlastenec či šovinista, to je oč tu běží...

Pan Vlk upřimně věří, že když v květnu 1945 někdo z okna domu na pražské Bořislavce zastřelil dva sovětské vojáky, jejich spolubojovníci se patrně bezradně obrátili na Rabovací gardisty aby zasáhli? Svatá prostato! V srpnu 1968 rozstříleli v pražském Podolí sovětští okupanti vozidlo Žuk, protože jeho řidič včas nezareagoval na výzvu k zastavení. Kromě řidiče seděli ve voze dva malí kluci. Ani jeden nepřežil. Esenbák, který se vyskytoval poblíž a chtěl se podívat co se stalo, byl odehnán namířeným samopalem Nikdy se nic nevyšetřovalo. Pokud jde o zlé Maďary a hodné Slováky, tak ze Slovenska byl odeslán první "židovský" transport v březnu 1942. Už předtím v březnu 1939 bylo ze Slovenska odsunuto 130 000 Čechů. V té době nebyl na celém Slovensku ani jeden německý okupační voják. Do října 1942 bylo odtransportováno ze Slovenska celkem 58 000 židů. Za každého z nich Slováci zaplatili nacistům 500 RM (Fašisté v Chorvatsku platili za totéž 30 RM) Z Maďarska byl odeslán první transport až v květnu 1944. Do té doby nemuseli maďarští židé ani nosit žluté hvězdy. Právě Horthyho údajná "ohleduplnost" k židům, byla Hitlerovým důvoden k německému obsazení Maďarska. A právě z maďarského území vtrhli první němečtí vojáci na podzim1944 na území Slovenska proti SNP.  Když   5 října 1944 vyhlásil Horthy v rozhlase válku Německu (!!), reagoval na to Hitler vyslaním komanda SS pod velením pověstného Otty Skorzenyho, aby uneslo Horthyho syna do Německa. Horthy byl tak přinucen odvolat své prohlášení a byl do konce války internován v Berlíně. Pan Vlk si pamatuje jen to co se mu hodí do krámu. A pokud se nějaká skutečnost liší od jeho představ -tím hůře  pro skutečnost. Sapér Vodička se svým "vinej nevinej, berte je po řadě" je jenom Haškovou nadsázkou. A jistě i rozumní Maďaři to vědí. Ne tak pan Vlk. Ten Švejka bere stejně vážně, jako návod k použití.

V. Vlk 8.12.2010 12:43

Re: Vlastenec či šovinista, to je oč tu běží...

Vážená paní, buď čtete špatně text a nebo jste málo informovaná. Na Bořislavce stříleli Němce sověti a to jako odvetu zas zastřelení dvou sovětských vojáků. .Nejdřív pan Vondráček ve filmu vykládal že to byli revoluční gardisté co stříleli Němce,  pak když bylo z filmu jasné že to byli sověti,tak se zmohl jen na blábolení, že prý nějaký  sovětský důstojník údajně půjčil samopal nějakému Čechovi...no prostě trapný pokus tu lež zamaskovat.

A. Ruščák 8.12.2010 12:47

Re: Vlastenec či šovinista, to je oč tu běží...

Vaše národnostní nenávist, pane Vlku, je tak velká, že si s ní skoro ani nezadá třídní nenávist těch nejhorlivějších komunistů...

S. Ševeček 8.12.2010 13:29

Re: Vlastenec či šovinista, to je oč tu běží...

Pane Ruščáku, tímto výkřikem jste tu prolhanost nezakryl. Lžou.

O. Vašek 8.12.2010 8:36

Řeč v kostele

Nedávno tady proběhla vášnivá diskuse o nebetyčné drzosti V. Klause, který si dovolil (se souhlasem pražského arcibiskupa a asi na jeho pozvání) promluvit v katedrále sv. Víta. Člověk se až divil, že po Klausovi nezůstala díra ve stropě.