21.10.2021 | Svátek má Brigita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pavel 24.12.2009 17:19

ad grónsko

Není důvod proč by na v jižních částech grónska nemohly růst stromy a proč by nemělo být zelené. Je docela možné, že osídlení Grónska bylo od počátku neudržitelné a vydrželo jen do doby, než osadníci všechny stromy vykáceli, protože káceli rychleji, než kolik stihlo v chladném klimatu dorůst...

Petr 25.12.2009 10:44

Re: ad grónsko

I to je možné, jako jeden z faktorů konce (boje s Inuity a samozřejmě chladnější období jsou další). Koneckonců Island dopadl nějak podobně - tam sice osídlení nepřestalo, ale vykácení stromů a následná eroze se na zemědělství a následném úbytku obyvatel dost podepsalo.

para 23.12.2009 23:04

Pane Drábek, že ani Vy si nedáte ani na Vánoce pokoj s provokacema.

Kdyby alespon bylo před volbama nebo se ještě jednalo v Kodani a záleželo přitom na domácím publiku.... Ale takhle a bez nových nápadů to je ztráta času... A vy ho už moc před sebou nemáte... Nebo věříte v reinkarnaci? .... Jestli na to dojde a tam nahoře  po Vás někdo ty bludy čte... Tak to počítejte rovnou s malérem. Né vše lze oblbnout.  Ale tady na NP si to ještě Vánočně užijte. Tady jste vesměs mezi sobě rovnýma a ti vědí čím je potěšíte.;-)

Loki_F 23.12.2009 21:59

Vidím, pane autore, že diskusí pod Vaším vtipným článkem

se Vám značně rozšíří sbírky hloupoučkých výroků od stoupenců klimaoteplovačské církve.

Teké vedle u Kremlíka byste nasbíral pár hezkých "kousků", včetně perel od "klimaloga" Metelky. Ten má dneska opravdu úspěšný den...

:-D

para 23.12.2009 23:07

Re: Vidím, pane autore, že diskusí pod Vaším vtipným článkem

Loki... on Drábek ví co mluví ... "Je zle. Teplo přichází, musíme tomu zabránit za každou cenu. Na pochybnosti není čas, jen v jednotě je síla" ... Taky má dnes originálně "úspěšný den".;-)

Fišta 25.12.2009 19:05

Re: Vidím, pane autore, že diskusí pod Vaším vtipným článkem

para - Vy jste vážně exemplární blbec.

Nový 23.12.2009 21:40

mediální obraz reality je rozhodující, rozum jde stranou

Doposud všechno nasvědčuje  tomu, že  alarmisté mají  masmédia  pevně v rukou.

Jen ten internet  zatím  stále  zlobí.  Spravil by to speciální  zákon, který by postavil popírače   GO  na  roveň popíračů  holocaustu  a  projistotu  stanovil  mnohem tvrdší  tresty.

Teorii  GO si rozvracet  nedáme !

para 23.12.2009 23:16

Re: mediální obraz reality je rozhodující, rozum jde stranou

Já bych na masmédia nesázel pane Nový. Tam se nic moc nového nedovíte - leda, že milujete reklamu a tu is rozhodně rozvracet nedejte! Já ji ale pře Vánocema tuplovaně nemusím. Dost už na tom, že na NP opakovaně s reklamou vylejzá celý týden Kremlík a ted s třešničkou na dortík přikvačil ještě Drábek.

Kdopak si asi takovou "bohatou nadílku" zaslouží?

Patrik 23.12.2009 15:27

Mannovy grafy a data nemohly být vyvráceny,

protože tento vykuk je odmítl poskytnout recenzentům s odůvodněním že se jedná o jeho osobní duševní vlastnictví - to je pokud je mi známo ve vědě naprosto neslýchaný postup. Těžko lze tedy vyvracet pomýlené teorie pokud není možno tato data analyticky prověřit.

JARDA 23.12.2009 20:23

Re: Mannovy grafy a data nemohly být vyvráceny,

 ty grafy jsou podvod- údajně je už ani poslední zprávy IPCC nezmiňují, svou funkci při startování kampaně splnily a teď už se jede dál.

Petr 23.12.2009 15:10

Grónsko a dnešní "ledová pustina" - viz níže

http://www.nytimes.com/2007/10/28/world/europe/28greenland.html

It has only nine conifer forests ... all of them cultivated. It has only 51 farms. (They are all sheep farms, although one man is trying to raise cattle. He has 22 cows.)

Ivan Nový 23.12.2009 16:52

Re: Grónsko a dnešní "ledová pustina" - viz níže

No a jaké si myslíte, že bylo osídlení jinde?

Petr 23.12.2009 17:56

Re: Grónsko a dnešní "ledová pustina" - viz níže

? Jde o to, že i dnes se tam dají pohodlně chovat ovce a dobytek. Takže vikingská přítomnost tam nedokazuje naprosto nic. A kecy o zasněžené pustině, ve které jsou pod ledem vikingské farmy, jsou nesmyslné.

jarda 23.12.2009 20:25

Re: Grónsko a dnešní "ledová pustina" - viz níže

ta Zelená země znamenala, že z vody byla vidět zelená  země a námořníci si tam léčili kurděje čerstvou zeleninou- byl jte tam někdo , jak to tam vypadá?

Petr 24.12.2009 13:29

Re: Grónsko a dnešní "ledová pustina" - viz níže

Proč by neměla být vidět z vody zelená země? Teď nebo i tenkrát. A kurděje jsou problém dalekých zámořských cest o 500 let později :D, ne Vikingů plujících jen kousek po severním Atlantiku. Podívejte se na mapě na tu obrovskou vzdálenost, kterou urazili z Islandu do jižního Grónska.

Ivan Nový 23.12.2009 13:45

Bravo!

R^R^R^Touha být v hlavním proudu je věčná :-)))

Lupen 23.12.2009 11:34

Nobelova cena míru

Pane Drábku, naprosto s Vámi souhlasím, jen mě na základě Vaší poznámky o bizonech v Americe napadlo, že letošní Nobelovu cenu za mír měli in memoriam dostat všichni lovci bizonů nebo minimálně William F.Cody, známý spíše jako Buffallo Bill. Ti na rozdíl od baráka odněkud z Obalamy nic neslibovali, ale rovnou činili.

neu.p 23.12.2009 11:19

to autor

ktere to ostrovy a ostruvky se zvetsuji ? Staci jeden priklad...

Kolemjedoucí 23.12.2009 12:33

Re: to autor

Kalaallit Nunaat, Baffin Island...atd..

Pavel 24.12.2009 17:14

Re: to autor

No jo, jenže tam se země zvedá jak po době ledové odtál led. Stejně tak Skandinávie.

Ludva 23.12.2009 13:08

Re: to autor

Na některých atolech je vrstva korálů až tisíc metrů tlustá - o tolik totiž klesly. Ostrovy se ponořují a vynořují odedávna.

Kolemjedoucí 23.12.2009 13:58

Re: to autor

Souhlas, pamatuju se jak to bylo hezky graficky ztvárněný v učebnici přírodopisu nebo zeměpisu ještě na ZŠ...

westík 23.12.2009 11:11

Člověk je bytost iracionální, a proto i společnost funguje v dlouhodobé perspektivě iracionálně.-

Absurdnost určitých obecných přesvědčení nebyla nikdy na překážku jejich  vítězství.Zdá se,že by toto  vítězství ani nebylo možné ,kdyby toto přesvědčení neobsahovalo nějakou tajemnou absurditu. Proto ani zřejmá chatrnost dnešních environmentálních  přesvědčení nezabrání, aby se neujala v duši davu. Jejich  shodnost s  náboženskou vírou spočívá  v tom, že výsledek nelze u současníků ověřit ,a proto nikdo nemůže popírat jeho uskutečnění.:-/ Nikdo se zatím z budoucnosti nevrátil, aby nám sdělil, jak to vlastně s tím klimatem bude !:-(

Osobně si s otázkou globálního oteplení / ochlazení  žádné starosti nedělám; podle zpráv v tisku astrofyzikové předpověděli , že naši planetu Zemi kolem  r.2036 zasáhne ( možná) obrovský meteorit , takže otázka  "rekonstrukce " současné atmosféry zásahem lidí( pokud vůbec je to v lidských silách)  mně připadá úsměvná :-/ Carpe diem !

RomanL 23.12.2009 12:09

Re: Člověk je bytost iracionální, a proto i společnost funguje v dlouhodobé perspektivě iracionálně.-

2036? Sakra, už zase? 8-o

Ivan Nový 23.12.2009 13:47

Re: Člověk je bytost iracionální, a proto i společnost funguje v dlouhodobé perspektivě iracionálně.-

No asi půjde o to, získat peníze.

gerontusinza 23.12.2009 9:32

Pane Drábku vynikající......

ať si to my blbci přebereme.... tak by totiž měli vypadat zprávy a ne idiotský polopatismus "novinářských" trumberů...... od jisté doby jsem strašně sprostej, zvláště při ranních "debatách" před TV1...... nedá se to udržet....... a ti nádherní "odborníci" přizvaní k debatám, aby ti "novináři" nevypali jako blbci. Ale je to nepovedené, jako blbci totiž fungují spolehlivě obě strany.....;-) Hezký den

Martin 23.12.2009 9:29

to je krásně ironický článek

Cituju: "Jde o planetu v ohrožení, na soucit není čas. Nejvíce pro nás udělali lovci na amerických prériích vyhubením stád bizonů, lovci v Africe redukcí ohromných stád zvěře a i velrybáři omezením počtu velryb. Dokonce i socialistické hospodářství hodně pomohlo meliorací mokřadů, ve kterých vzniká metan. Systematické a plánovité řešení podobného typu ovšem dosud chybí. Ohromné množství oxidu uhličitého vyprodukuje doprava. Zavedením výjezdních doložek můžeme redukovat a usměrňovat pohyb osob. Nejen ušetříme, ale navíc omezíme informace ze zahraničí. Nikdo tak nebude mít podvratné řeči o tom, že i v teple lidé žijí."

Myslím, že autorovi se pěkně podařilo vystihnout ducha myšlenek zelených bolševiků.

gerontusinza 23.12.2009 9:37

Martine není to škoda shrnovat to jen na tak omezenou politickou společnost vámi zmíněnou.....Re: to je krásně ironický článek

tento veleduch zasahuje lidstvo napříč fšemi spektry politiky i náboženství ..........  takže nemylte se, první vlaštovka jaro nenosí, bude hůře...;-)

doktor 23.12.2009 9:21

Kdo něco ví o prehistorii,

ví také, že nejvíc metanu vyráběli jurští a křídoví veleještěři. Tehdejší průměrné teploty na Zemi dosahovaly 20° až 25° (dnes 14°). Zvýšené množství C02 dalo podnět k bujnému růstu nahosemenných, kterými se ti plazi živili, a rostliny současně produkovaly nadbytek kyslíku - proto ty gigantické rozměry tehdejší fauny. To by dnes ovšem nefungovalo, protože vinou znečištění ovzduší převážně lidmi produkovaným prachem je sluneční ozáření Země, nutné k metabolizmu rostlinného chlorofylu, nedostatečné. Nic není jednoduché.

gerontusinza 23.12.2009 9:46

Jasně pane doktore a co z toho vyplývá? Re: Kdo něco ví o prehistorii,

"To by dnes ovšem nefungovalo, protože vinou znečištění ovzduší převážně lidmi produkovaným prachem je sluneční ozáření Země, nutné k metabolizmu rostlinného chlorofylu, nedostatečné..."

Takže globální Ochlazování jako noha...;-)... řekněte to Bursíkovi, zajásá...... ( i když, mezi námi, to je z hlediska tepelného vyzařování do kosmu lépe pochopitelné), a vzhledem k zákonu zachování energie bylo oteplování nádherné perpetum mobile s ještě krásnějšími katastrofickými scénáři..... inu bojim,bojim hlavně té atomové elektrárny v nitru země co jí furt přehřejvá .... hezký den