1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Neobhajuji amnestii, hádám se o ni…

Stejně jako se hádám nebo bych se hádal o spoustu dalších věcí, včetně tzv. sametové revoluce samotné. Opravdu zajímavé by bylo objektivní zjištění toho, jak nyní, po skoro čtvrtstoletí, lidé ten "převrat" hodnotí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Khail 2.3.2013 9:35

Re: Haha

S těmi špinavými penězi to řekl jinak.

S. Donát 2.3.2013 11:05

Re: Haha

Ano, to řekl. Ale ti okopávači kotníků to pořád melou dokola. Už jsem vzdal snahu to těm lidem vysvětlovat, oni to totiž velmi dobře vědí. Ale zjistil jsem, že konkrétně to o těch špinavých penězích ví už skoro každý. Lež tím jaksi ztrácí svoji sílu a jen hezky ukazuje, že je pisatel lhář.

B. Rudolf 3.3.2013 9:21

Re: Haha

   Opakování je matka moudrosti. Všichni obhájci Klause píší, že to řekl jinak, ale jak tedy? Já si to pamatuji tak, že "peníze jsou jen jedny a nelze je dělit na čisté a špinavé". Jisté je, že si nepamatuji to, co přesně řekl, ale jen to, jak jsem jeho výrok pochopil.

    Moji přátele obdivující Klause tvrdí, že řekl, že "špinavé a čisté peníze se od sebe dají obtížně odlišit". Ale kontext byl zřejmý: "Tak se o to ani nepokoušejme". Dnes už víme, že, když se chce, tak to jde.

    Obdobná argumentace se používala při odmítání tvrdší regulace hazardu, při odmítání zákazu akcií na doručitele a v mnoha dalších případech.

    Ono, ani vrahy obvykle nebývá snadné chytit a usvědčit. Ale aspoň nás zatím nikdo nepřemlouvá, ať to necháme být.

P. Vaňura 2.3.2013 9:50

Prokazování příjmů po listopadu, to tedy byla blbost

na druhou. Tím bychom se přihlásili ke zlodějské politice komunistů, kteří, kromě svých agentů, obírali všechny o všechno.

Mimochodem, v době, kdy dal Roman PORGu těch sto milionů to gymnázium dávno fungovalo a jeho absolventi patřili k nejlepším v republice.

Je to tak, že je jednak pro ty, kteří si ho mohou ZAPLATIT a nejsou úplně blbí ALE dostane se tam i syn Vámi zmiňovaného traktoristy, pokud prokáže při přijímačkách mimořádný talent. A studium syna toho traktoristy hradí právě sponzoři!

Co říkáte tomu, že sociálně demokratičtí ministři Gross a Buzková dali své děti na soukromé školy, kde se platilo cca 100000 Kč ročně?

J. Chvojka 2.3.2013 13:23

Re: Haha

Ano, ano - jak řekl Váš velký vzor Dr. Goebels: Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Tak pořád dokola opakujete tu lež o špinavých penězích, až tomu sám věříte ( i s láskou). Trhněte si

J. Chaloupka 3.3.2013 9:57

Nevyčítám Klausovi, že nepoznal špinavé peníze, ale vyčítám mu,

že nerozeznal gaunera od poctivého podnikatele a vždy šel na ruku gaunerům, zatímco poctivý podnikatel se potýká s byrokratickými předpisy a platí daně jako mourovatý, a ještě je za zloděje. Časem se dočkáme, že tu budou jen tzv. nadnárodní firmy a možná pár živnostníků.

L. Krajicek 2.3.2013 2:10

Je autor mimóza nebo jen trochu popleta?

"A najednou se jeden sportovec splete, vleze do místnosti dámského kroužku, rozsvítí světlo a zjistí, že se tam pár dam muchluje s mladými vypracovanými gymnasty. A ten člověk, který nenadále rozsvítil, je prezident Klaus."

Kdo tady před třiadvaceti lety zhasnul? Kdo byl zakladatelem filosofie útěku před právníky? Kdo byl vlastně zakladatelem klubů, v kterých gymnasistky šukají s těmi, co se "vypracovali", jinak se jim také říká "úspěšní". Stále však jakési světýlko zůstalo svítit a to opravdu, mmm,  ale opravdu, mmm, není dobré. Amnestií toto světýlko pěkně rozšlápnul a těžko někdo dá další světýlko dohromady. Je tolik věcí z dnešní doby, které lezou na světlo, že na staré věci prostě není čas a nakonec už ani společenská objednávka.

Vždyť ruku na srdce, koho dnes například zajímá nějakých dva tisíce okradených v H-systému, když je zde celospolečenský supertunel v solárech, kde se jedná o číslo, které má o tři nuly víc. A na rozdíl od okradených jedinců, kteří se nechali okrást z vlastního rozhodnutí, je dnes okrádán úplně každý.

Utekli nám už příliš daleko. A soudce Berka nebo soudce Havlín určitě nejsou ti právníci, kteří by pomáhali s doháněním.

J. Horal 2.3.2013 11:53

Re: Je autor mimóza nebo jen trochu popleta?

napsal jste to výborně, já to tak neumím a paměť mi už (radši) vynechává :-)