24.8.2019 | Svátek má BartolomějDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Několik poznámek k procesu s Davidem RathemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 19.8.2015 15:47, přehled diskusí

Výborně napsáno:
Autor: P. Hofman Datum: 19.8.2015 15:47

Ovšem ve státě, kde korupce byla 40 let tím nejsamozřejmějším každodenním chováním téměř všech občanů, to bude trvat s očistou ještě pěkně dlouho !!!

Žák, Žák, není to ten rozumprd:
Autor: K. Janyška Datum: 18.8.2015 21:18

Žák ? Dzp.

Je to jednoduché, o justici autor preluduje zbytečně.:
Autor: M. Prokop Datum: 18.8.2015 17:10

Dokud budou "evropské peníze" s jejich složitým koloběhem a byrokratickými procedurami, dotud budou DRáthové a jiní šíbři krást.

Jediná možnost je jednoduchá, co nejkratší cesta peněz od objednatele (ten ví co chce a zda na to má) k zhotoviteli (ten ví, za kolik to může postavit). Jenže to by se celá ta šaškárna v Bruseli mohla a měla rozehnat.

Jistě máte pravdu.:
Autor: I. Schlägel Datum: 18.8.2015 13:16

"...Řekl bych, že odsouzení zaslouží spíš neschopnost státu s dotacemi racionálně nakládat." Ano, zaslouží si odsouzení. Po kolikáté už? A kde je ku..va konečně to ponaučení? Že státu není radno strkat peníze do jeho nenechavých pracek, aby je vhodně "investoval"? Natož aby je osvíceně přerozděloval? Jo ono to záleží na voličích, kteří se za své vlastní peníze tak rádi nechají korumpovat "nejoblíbenějšími" politiky? Pa, pa, milé ponaučení...

Proč se pořád:
Autor: J. Vintr Datum: 18.8.2015 12:44

používá slovo korupce tam, kde má být slovo krádež. Ratha a spol nikdo neuplácel. On v součinnosti s dodavatelskými firmami kradl erární peníze. Stejně jako to dělají destititsice jiných státních zaměstnancù, kterým to umožňuje jejich postavení.

podplácení:
Autor: J. Dvorská Datum: 18.8.2015 10:10

Jak lze se pokoušet udělat z RÁTHA nevinného chudáčka ! Pisatel je známý soc.demák !

Re: podplácení:
Autor: P. Čulík Datum: 18.8.2015 11:06

Teta, asi jste špatně četla, nebo jiný článek?

Re: podplácení:
Autor: J. Vlček Datum: 18.8.2015 13:23

Paní asi četla bez brejlí.

Ale Václave!:
Autor: Z. Švrček Datum: 18.8.2015 9:07

Jde přece o to, že korupce tady byla už s počátky civilizací, je a dlouho i bude. Čím větší příležitost k ní - to jest čím více lidí (politiků či úředníků) bude rozhodovat o výši a způsobu přidělení veřejnýh peněz, tím je příležitost je korupci větší. Masivní dotace - státu a ejména EU - to je přece pro mnohé lidi nabídka, kterou nelze odmítnout. Příležitost dělá zloděje a je jedno, jestli jí odolá devadesát devět ze sta, nebo jen osmdesát osm ze sta. Vždy se však nejde někdo, kdo si spočítá, že se mu to vyplatí, vždyť opět nedokážeme chytit všechny zy zloděje a zlodějíčky, jen některé z nich. Příčinou tedy není iracionalita státu v nakládání s dotacemi, ale dotace samotné. Již samotná existence dotací EU je přece korupcí - kupují si členské státy aby byly plněny Eurounijní cíle a nikdo jim moc nekecal do rozhodování jinak dotace exnou. EU sama tak sehrává hlavní roli korumpujícího i korumpovaného. Z čerpání jsme udělali nové evangelium. Kdo nečerpá, je vůl a v politice namá co dělat. Sami si korupci podporujeme, nebojujeme s ní, protože bychom museli sáhnout na dotace a přerozdělování - poravou příčinu a příležitost ke korupci. Platí : "kde nic není, ani smrt nebere".

Absolutní souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.8.2015 15:17

a škoda, že tu nejsou ikonky - palec nahoru, dala bych vám ho 10x

Re: Ale Václave!:
Autor: J. Brunner Datum: 18.8.2015 19:02

To je pravá podstata.

O tom:
Autor: P. Papež Datum: 18.8.2015 8:39

O tom, že ČSSD právě z korupčních zdrojů financuje stranu se mluví již hodně dlouho. Zázračně splacený 300 milionový dluh z neúspěšných voleb byl v pohodě zaplacen, i když strana měla problémy s Lihovým domem. Tady je ta nechuť vyřešit korupci a ukázat, kam se peníze (kromě vlastních kapes účastníků) ztrácejí. Původně chtěl Rath zveřejnit, kam také peníze posílal, po návštěvách předsednictva ČSSD v base Rath otočil a nic o stranických penězích neřekl. Proto není snaha o spravedlivé vyřešení .

Re: O tom:
Autor: M. Prokop Datum: 18.8.2015 17:12

A co by mělo být "spravedlivé řešení"? Přidat DRáthovi ještě pár let navrch?

Re: O tom:
Autor: J. Jurax Datum: 18.8.2015 21:00

No, ono kolem financování socanů byl i jeden skorozastřelený - Ivan Lhotský, už je to drahně let - 1999 - dodnes je mrzák, téhož roku byla spáchána sebevražda na jistém podnikateli Němcovi, co renovoval Zemák, pak tu máme se Šloufem a taky Grossem spojovaného kmotra Mrázka, poté byl odstřelen v restaurantu na Paroubkově oslavě nějaký Kočka, velkokolotočář s ČSSD rovněž provázaný, pak spadl z posedu jistý zbrojař Musela a ztratil paměť - podle Švýcarů získat provizi za privatizaci mosteckých dolů vládou Miloše Zemana v roce 1999 a z ní pak údajně rozděloval úplatky. A zatím poslední v řadě byl před necelými dvěma lety nějaký Houska, vlivný to člen severočeské ČSSD, jemuž někdo prostřelil hlavu.

Takže já čtenář politických thrillerů se nikterak nepodivuji, když po návštěvách předsednictva ČSSD v base Rath po zralé úvaze o stranických penězích zachoval mlčení. Ono v kriminále se může stát věcí ...

Systém evropských dotací je chvályhodný.:
Autor: F. Doušek Datum: 18.8.2015 8:24

Víte kolik pracovních míst zajišťuje od lobbistů, obecních úřadů přes magistráty, kraje až po ministerstva? A co teprve místa kontrolorů, kteří pravidelně nastupují po realizaci dotovaného díla...

Ne, nebýt EU dotací, je u nás vyšší nezaměstnanost.

Zapomněl jste na EU lobbisty, je jich plný Brusel :
Autor: J. Kanioková Datum: 18.8.2015 15:50

Tvrdá fakta o největších lobbistech v EU odhaleno poprvé - http://jdem.cz/brzyw6

Otrok žije v hrůze z krachu svého pána:
Autor: P. Maleček Datum: 18.8.2015 5:14

Příčina toho co autor popisuje, je v tom, že českou společnost netvoří z většiny svobodní a sebevědomí jedinci, ale i díky komoušům stále ještě v otrocké úctě k svým pánům žijící dav. No a tenhle otrocký dav spojuje své byť omezené životní jistoty s tím, jak mocný a bohatým je jeho pán.

A tak cokoliv co ohrozí jeho pána, tento otrocký dav bere i jako ohrožení svých jistot. No a Rath byl ke všemu davem pán oblíbený. Proplácel zdravotní poplatky či dopravu do škol, stavěl a opravoval školy, nemocnice, silnice, opravoval památky, podporoval hasiče ..... A ke všemu mocně tepal do modro ptactva, které v té době už u státního koryta nejen že chrochtalo, ale už i nezakrytě poživačně mlaskalo.

A najednou bum..., tenhle davem oblíbený pán je v klepetech zbaven moci a svobody. A tak i otrocký dav dostal strach, že s pádem svého pána padnou i jeho životní jistoty. Že pán dav mocně okrádal přes ono celostátně fungující zneužívání z dotací i rozpočtu placených veřejných zakázek davu nevadí. Vždyť to tak, jedno zda za totality či demokracie odjakživa bylo, je a bude.

No a tak se terčem pomluv a nenávisti davu zákonitě stali ti, kdo pána moci zbavili. Zvlášť když tomu mocně pomáhala i média řízená těmi, kdo dostali oprávněný strach, že náhle sebevědomá a ze řetězu utržená policie a st. zastupitelé se podívají i na ně.

A tak se pro dav stal Rath mučedníkem a ti kdo ho moci zbavili nepřáteli, ke všemu jednajícími na popud těch, které Rath kritizoval. To proto, že česká společnost je stále ještě víc než sebevědomými a svobodnými jedinci davem otroků, žijících v hrůze z krachu a ztráty moci svého pána. Kdo se pak o ně - bezmocné bude starat????

Tak nevím, zda jsme četli stejné weby, ale v diskusích:
Autor: J. Chaloupka Datum: 18.8.2015 8:26

převládala otrávenost s tím, že máme Ratha pořád na talíři a neschopnost justice rychle odsoudit viditelného zloděje.

Re: Příčiny, které jsou pouze v nás samých.:
Autor: F. Navrátil Datum: 18.8.2015 15:55

Problém, který by bylo dobré řešit není v důsledcích, ale v příčinách. Evropské dotace je něco podobného jako "švédské stoly", kde si každý bere co mu chutná a co je schopen sníst. Když jsem na dovolené v zahraničí viděl jaký hlad měla většina ruských rekreantů, tak mě hlad přešel. netvrdím, že se tak chovají pouze Rusové, ale logicky se tak chová většina, která nevyrostla v kapitalistickém blahobytu. Korupce je přece stará jako lidstvo a pokud většinu majetku vlastní stát, tak je zbytečné vytvářet kontrolní orgány a složitá pravidla pro realizaci státních zakázek. Oč jednodušší a ve svých důsledcích ekonomičtější je když se každý stará o svůj majetek a úplatky pak nepřicházejí v úvahu. Placení daní je pak samozřejmě v rukou státu, který by měl s t.zv. HDP hospodařit tak, aby státní dluh nebyl a nebo byl minimální. Že tomu tak může být dokazuje na příklad Singapur. Zatím ne světě neexistuje prosperující stát, který řídí levicové vlády. To však vůbec nevadí, aby vyrůstali další a další politici a vizionáři, kteří s levicovou drogou ohlupují většinu a důsledky zatím vždy vedly k nám všem známým důsledkům. Viz Řecko, které je sice kolébkou demokracie, ale dnes už pouze její parodií.

Re: Příčiny, které jsou pouze v nás samých.:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 18.8.2015 19:27

Nějak vám ušlo, že v r. 89 náš státní dluh byl nula. Neargumentujte vnitřním dluhem, za posledních 25 let jsme se k západním demokraciím v životní úrovní nepřiblížili zato dluhem ano. Nesvádějte to na levici, ohlupujete vy.

Re: Příčiny, které jsou pouze v nás samých.:
Autor: J. Jurax Datum: 18.8.2015 21:06

Jenže vnitřní dluh byl, s tím moc nenaděláte. Koneckonců třeba mnohé ekologické škody likvidujeme dodneška ...

A jestliže jsme se k západním demokraciím v životní úrovní moc nepřiblížili, aspoň jsme neztratili stopu jako za socíku.

A životní úroveň se za těch 25 let nesporně zvýšila.

Re: Příčiny, které jsou pouze v nás samých.:
Autor: Z. Lapil Datum: 18.8.2015 23:03

Možná jsme se životní úrovní nepřiblížili, ale fakt je, že zatímco začátkem 90. let člověk v kapitalistické cizině šetřil každý fufník, dnes jsou - přinejmenším v Rakousku a v Německu - ceny srovnatelné s našimi. Jsou vyšší, ale rozhodně to není tak, že bych na dovolené musel počítat zakoupené nanuky.