30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nebezpečná rychlost Rosy Parksové

Jak si možná laskavý čtenář všiml, snažím se názvy svých blogů vždy svázat s titulem nějakého filmu či knihy, který odráží jeho námět – tentokrát jsem ovšem trochu narazil. Existuje sice hned několik takových děl, avšak málokteré se hodí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 31.12.2013 19:06

Lze demokracii prospět nedemokratickými prostředky?

Nemám nejmenší pochyby o tom, že státní moc by neměla přistupovat odlišně k příslušníkům různých ras. Cíl, který sledoval M.L.King byl tedy správný.

Protože ale dosažení tohoto cíle nebylo výsledkem demokratické diskuze, ale proti vůli většiny obyvatel prosazeným soudním rozhodnutím (na němž byli nejspíš soudy s černošskými aktivisty předem domluveni) došlo tím k porušení základního principu demokratického, tedy většinového rozhodování, který musí být v demokracii nadřazen všemu ostatnímu.

Demokracie se proto začala měnit v (levicovou) "soudcokracii" a nikoho by nemělo překvapit, že takto byl prosazen i rasistický zákon o "pozitivní diskriminaci" (zdůvodněný ústavním principem rovnosti ras!!!).

Dnes už dokonce mají i ilegální(!!!) imigranti většinu práv počestných občanů (nedivme se, vždyť i oni budou trvalými voliči nové elitářské levice).