22.2.2020 | Svátek má PetrDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: My všichni to chcemeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 5.1.2015 23:48, přehled diskusí

Ono je to furt dokola:
Autor: J. Jurax Datum: 5.1.2015 23:34

ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu, Lýbie a čertvíještě odkud prchají uprchlíci. Ekonomičtí, semtam váleční. A cpou se do Evropy, kde nevládne jejich náboženství a kde mají převážně naději akorát na sociální dávky - nebo na šedou ekonomiku a kriminalitu. A my, neboť humanita, je přijímáme a nevíme, co s nimi. A zaděláváme si na problémy, které nejsme schopni řešit.

Existují přece přímo pohádkově bohaté islámské státy - Saúdská Arábie, Kuvajt, Sjednocené arabské emiráty - které by přece měli přijímat souvěrce v nouzi. Tak proč nesměrujeme uprchlíky tam, kde by neměli náboženské problémy ani problémy s odlišnou mentalitou? Proč na tyto země diplomaticky netlačíme?

Ale vždyť je to stále stejné!:
Autor: Š. Hašek Datum: 5.1.2015 20:35

Odborový šašek, občanský aktivista, ale i levicový politik - ti jsou všichni stejní. Neustále házejí hausnumery "kolik že to občanů zastupují". Někdy jen tu sešlost na tom náměstí. Nebo sešlost u Jílkové v TVveřejnocirkusové.

Neházejme regulérní politické volby do starého železa. Na to se v "novostátě, odborně řízeném", čeká. Zas ta nepolitika, zas to mudrování - které ale vždy končí, když si tihle chytrolíni začnou rozdělovat funkce a úkoly na příští týden. A prebendy.

Ať žije svaz pacientů, ať žije svaz zastupitelů prodavačů ve svátek, ať žije svaz přátel všeho lidu, ať žije soudruh Gottwald!

Každému z těch:
Autor: R. Langer Datum: 5.1.2015 13:01

"aktivistů" bych přidělil jednoho syrského uprchlíka domů, a bylo by vymalováno...

Re: Každému z těch:
Autor: V. Kain Datum: 5.1.2015 13:31

Jenom chtít po takovém Halíkovi,Pánkovi,Schwarzenbergovi a jiných multikulturních lemplů aby ve svých honosných nemovitostech ubytovali uprchlíky kteří nemají ani základní gygienické návyky.To bychom potom slyšeli ten správný rasismus v nefalšované podobě.

Re: Každému z těch:
Autor: P. Kmoníček Datum: 5.1.2015 16:46

Kaine,nemám rád islamisty,ale pohrdám lidmi Vašeho ražení,kteří uznávané osobnosti nazývají mltikulturními lemply.Nula nadává milionu!

"Dobrák", který chce zachránit svět.:
Autor: J. Kulheim Datum: 5.1.2015 17:43

Kým uznávané? Mě jsou lhostejní. Nemám důvod je uznávat, víc jak kohokoliv jiného. Pokud máte rád multikulturní společnost, tak jich vezměte a postarejte se o ně.

Re: Každému z těch:
Autor: Š. Hašek Datum: 5.1.2015 20:41

Hodnotím (snažím se) podle činů. Podle skutků.

Až na své chalupě bude mít Dienstbier rodinu zakuklených nicnedělačů, kterým bude servírovat halal menu a vytírat podlahu ......... po dobu deseti (ne méně) let, jako zkušební dobu. Pak se bude diskutovat. Jen diskutovat. A pak se uvidí.

Mám totiž v životě rád vyzkoušené věci. A Dienstbier je po otci schopen zavádět sofort přímo tragické společenské experimenty. Experiment (řízený) nechme profesorům chemie na gymnasiích. mě už to nebaví.

odbory a aktivisté jedno jsou:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 5.1.2015 11:42

Z peněz druhých prosazují své nebezpečné, zhoubné novotvary. Bohužel, lidí co naslouchají je stále dost, ba čím dál více. Nevzdělanost, neschopnost vlastního názoru, lenost, pohodlnost...stále stejný, nekonečný příběh.

Re: odbory a aktivisté jedno jsou:
Autor: Š. Hašek Datum: 5.1.2015 20:47

Mnozí soudruzi odboráři si pletou prosazování teplého čaje v zimě/příplatku za sobotu s politikou obecnou.

Mnozí se tímto pletením dopracovali až k platu desetinásobném svých oveček, za které se dříve "prali". Do roztrhání těla.

Inu, kdo je nesamostatný, musí se poklonit Falbr/Štěchovi.

Souhlasím podmíněně:
Autor: F. Ogáv Datum: 5.1.2015 10:40

S autorem souhlasím, jen bych chtěl upozornit na jednu věc. V roce 1968 jsme odsud také prchali a byli jsme přijímáni. (dobře si to pamatuji, už jsem byl velký kluk) Řeknete, že je to něco úplně jiného. Je a není. Možná, že by od nás bylo spravedlivé přijmout syrské křesťany. Lidi, kteří zapadnou do našeho středoevropského způsobu života, kteří mají šanci se přizpůsobit. Přijmout je podmínečně a při jakýchkoliv jejich pokusech zavléct k nám nám nepřijatelné zvyky, je odeslat tam odkud přišli. Stejně nám nic jiného nezbude než imigranty přijímat. Leda, že by mladá generace se více věnovala nechráněnému sexu a pozvedla natalitu. S 1 nebo 2 dětmi v rodině národ pomalu, ale jistě vymírá. V ne vzdáleném budoucnu nebude tolik mladých, aby uživili stále vyššího věku se dožívající starší generaci. Co jim zbude? Emigrace tam kde jsou lidštější daně. Roztočí se kolotoč. Ve státě nebudou imigranti, ale nebudou tam ani lidé schopní vyrobit děti. Budeme tu jen my hladovějící geronti. Muslimy je nutno hnáti tam odkud přicházejí.

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: P. Papež Datum: 5.1.2015 12:07

Imigrace z oblasti naprosto jiného arabského světa, jiných zvyků, tradic a náboženství k zvýšení počtu obyvatel CR není chytrý nápad, je to jeden ze způsobů islámu proniknout do křesťanské Evropy. Emigrace v roce 1968 byla od nás do oblastí velmi blízkých našemu naturelu ( v Rakousku Uhersku jsem byli dost dlouhou dobu).

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: F. Ogáv Datum: 5.1.2015 12:15

Jsem nepochopen? Amerika,Austrálie, VB, Island atd. v R-U nebyli.

Mně se jedná o křesťany.

Jak píšu na konci. Muslimy je nutno hnáti tam odkud přicházejí.

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: P. Papež Datum: 5.1.2015 20:54

Amerika i Austrálie jsou postaveny na starých evropských hodnotách, kterých jsme byli i my součástí, samozřejmě jako VB či Island (nevím, proč vás napadl Island, ve Švédsku bylo více emigrantů). Po dvacetiřádkovém povídání šest slov o muslimech je hodně málo.

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: J. Schwarz Datum: 5.1.2015 20:51

Rád bych viděl rakušáky či němce jak zírají na "utečence před komunismem" který by se jako první věc "na svobodě" sháněl po adrese místní buňky komunistické strany, dožadoval se přítomnosti sovětského politruka a hodlal s ostatními utečenci vytvořit z jedné místnosti rudý koutek s bustami "vůdců světového proletariátu"... Což by bylo obdobou muslima, prchajícího před IS ale dále praktikujícího islám, hledajícího souvěrce, mešitu a imáma...

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: P. Lenc Datum: 5.1.2015 13:43

Jo pane Ogáve, ale vysvětlete to politikům a multikulti blbečkům

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: J. Kučera 376 Datum: 5.1.2015 14:36

Problém má jeddnoduché řešení. Posílat je zpátky ještě než vystoupí z lodi. Připojit remorkér a odtáhnout k břehům Syrie nebo Lybie, Odpojit remorkér, který se vrátí pro novou dávku, a loď uprchlíků ponechat osudu. Velmi brzy by to zkončilo.

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: J. Kulheim Datum: 5.1.2015 17:45

Ten, kdo zlikvidoval Kaddáfího, nech si vyřeší tento problém.

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: J. Schwarz Datum: 5.1.2015 20:46

Co to furt máte s tou natalitou! Lidí v Evropě neubývá,  a neubývalo by jich ani bez imigrace! Jo, problém prodlužujícího se věku dožití by se pohodlněji řešil kdyby populace rostla, ale pokud budou pokroky medicíny pokračovat, jde jenom o tlačení problému před sebou. Lidi nechtějí pracovat do sedmdesáti / většina toho není ani schopna /, ale prodloužení věku dožití do sto dvaceti neodmítají. Připomínám, že i  muslimští imigranti budou jednou staří s plnými nároky na zdejší sociální systém. Všichni  ti "sluníčkoví lidé" jsou prostě pitomci, co vycházejí z axiomu že lidé jsou stejní a všechny kultury jsou stejně hodnotné. Kdykoliv je k vidění rozdíl, je interpretován jako projev rasismu, diskriminace, důsledků kolonialismu... to je myšlení lemplů, kteří chtějí pro vlastní ego tuto civilizaci zničit. Protože  v jejich "systému" nemá cenu se o cokoli snažit, neboť to bude "přerozděleno" údajně znevýhodněným, "potřebným" - nekorektně řečeno lidem zbytečným, co nic neumějí, o nic se nesnaží a tak nemají druhým co nabídnout...

Re: Souhlasím podmíněně:
Autor: J. Jurax Datum: 5.1.2015 23:48

Pravíte, že stejně nám nic jiného nezbude než imigranty přijímat.

No, máte bohužel pravdu, le z jiného důvodu. Mladá generace a nechráněný sex s tím nesouvisí.

Až vysokoprevoschoditělstva v bruseli písknou, podřízené gubernii nezbude než sklapnout patky. Politikové si zabrblají - protože to jim přinese body - oni nic, to EU - a diktát přijmou, jak se na gubernii sluší.

A že by naši europoslanci či eurokomisařka dokázali něčemu takovému zabránit - pokud by vůbec chtěli či směli - je iluze. A my budeme mít na krku další nezaměstnatelné doživotní příjemce socdávek. A navíc muslimy s tou jejich "mírumilovnou" vírou.

Více mne však děsí,:
Autor: A. Bocek Datum: 5.1.2015 6:12

kolaborace odborů s velkokapitálem,  proti drobným podnikatelům.Než se nadějeme mame tu fašismus Italského střihu.

Re: Více mne však děsí,:
Autor: J. Schwarz Datum: 5.1.2015 10:30

Co odborů, už sami socialisté  se s velkokapitálem dokonale doplňují! Na jedné straně mu poskytují velkorysé daňové prázdniny i připravenou infrastrukturu, na straně druhé rozdáváním sociálních dávek "potřebným" zajišťují odběr obtížně prodejného šuntu těmito firmami masově produkovaného, šuntu, který by si kvalifikovaný odborník nikdy nekoupil a když už, tak nikdy v takovém množství.

Re: Více mne však děsí,:
Autor: R. Langer Datum: 5.1.2015 13:02

Ten už tady dávno je, to je přímo směr celé EU.

Re: Více mne však děsí,:
Autor: V. Kusý Datum: 5.1.2015 18:20

Asi jsme se už nadáli, poněvadž ho tu máme.Ale českého, což je, při sklonu Čechů hledat třetí cesty, tragické.

Kdo jsou aktiviste a cim se zivi? :
Autor: P. Sulc Datum: 5.1.2015 4:30

Inu, zivi se aktivismem a zviditelnovanim, neco jako jsou v USA profesionalni cernosi, Al Sharptom ci Jessie James, oba ''pastori'', jinak ovsem politicti spinavci a vyzirkove, ktery hlupaci skoci na lep. A kdyz budete hodne aktivisticky, dostanete se i do vyssi politiky, Sabataova, Diensbier mozna i Halik. Podobneho lidskeho odpadu je vsude dosti, co jinak mohou delat nez byt aktivisty a zblbnovat dalsi lidi, kteri jim skoci na lep.

Naštěstí naše vláda, byť notně levicová, :
Autor: P. Dvořák Datum: 5.1.2015 3:12

nedosahuje takových "kvalit", jako politická reprezentace Švédska nebo obecně přistěhovalecké a sociální systémy severských států.

Nevím, do jaké míry je to dlouhodobě udržitelné, ale v současné situaci mně připadá prozíravější naplnit kvótu pro přistěhovalce pěti ukrajinskými helfry, než sem "přistěhovat" čtyřčlennou muslimskou rodinu plus jednoho příslušníka náboženské policie.