Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: My a epidemie

Naší reakcí na pandemii bylo „vypnutí“. I se všemi uvědomovanými důsledky, které již brzy pocítíme na vlastní pracovní místa, peněženky a dost možná i na vlastní zdraví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PZ

P21e58t92e84r 87Z46i88n45g24a

11. 5. 2020 18:06

Další bojovník za svobodu. Expert. Určitě se mu líbí švédský způsob: Dostali nemocnice pokyn nedávat starým lidem, majícím kvůli coroně problémy s dýcháním, kyslík?

"Švédské priotity".

https://www.danisch.de/blog/2020/05/11/schwedische-prioritaeten/

0 0
možnosti
JD

Pražská kavárenská vyčítá státu, že ji nenechal svobodně dýchat vir.

A patrně ji není vhod, že se voličský potencionál národa téměř nezměnil. Naopak se ukázalo kolik je toho kolem nás zbytného a zbytečně podporovaného státem.

Leč pořád může spoléhat na neomarxistickou EU (a je to vzájemné).

0 0
možnosti
MV

Ti co chtějí svobodně dýchat platí ze svých daní podobné exoty jako jste Vy.

0 0
možnosti
RV

Tady někdo neumí počítat. Tady nám někdo tvrdí, že jsme si za stovky miliard koupili to, že nezemřely stovky starých a i jinak "vadných" lidí. Tady někdo nevidí, že stovky miliard musejí vydat všude a že tam, kde je začali vydávat včas, jich nakonec nemusí vydávat tolik a navíc i těch mrtvých mají méně. V čem je lepší alternativa Británie, Španělska, Francie?

0 0
možnosti
JK

Pro autora článku platí, jako pro nositele alternativního řešení současné pandemické krize, které provedla naše vláda, t.j. jestli materiální ztráty v ekonomice vyrovnají zachránění lidé a případné další obětí v řadách seniorů a jiných věkových skupin.

Jestli on by byl ochoten obětovat svůj život za záchranu materiálních hodnot a jak velké hodnoty by to musely být.

Jestli na toto neumí odpovědět, tak ať nevymýšlí alternativní řešení.

0 0
možnosti
PM

Mne to skôr prišlo ako úvaha, čo sme si vlastne kúpili: či trocha času, či sme problém vyriešili a či pri prípadnej druhej vlne budeme schopní niečo zmysluplného podniknúť A či tie zachránené životy nebudú v budúcnosti znamenať oveľa väčšie straty a prepad životnej úrovne, ktorý môže zmeniť mnoho vecí. Ako obyčajne k horšiemu. Je to úvaha, nie návod na riešenie. To je na iných.

0 0
možnosti
MK

Taky se mi zdá,že nás ta epidemie jen tak "lízla". Na tu "druhou vlnu" jsem vážně zvědav, nejsem si totiž zdaleka jist,že jsme se z té první poučili. Jeden příklad za všechny,některá zdravotnická zařízení odmítají používat čínské šmejdrychlotesty, Vojtěch tvrdí,že si mají přečíst návod na použití jednotlivých druhů. Oni by ti zdravotníci nejspíš i chtěli,leč ještě neumí čínsky. Chtěl bych slyšet " máme ty a ty výrobní kapacity na výrobu roušek, respirátorů atd. Nic takového neslyším, tudíž jsem skeptickej. Na druhou stranu, provádí li naše vláda uvolňování opatření takto logicky a systematicky, promoření přijde RAZ DVA.

0 0
možnosti
MV

Souhlas. Jen mi je divné, že jinak tak geniální Česko, používající výhradně selský rozum, že, si například oproti Švédsku, které je podle místních chytrolínů, ke kterým patří i autor tohoto příspěvku, díky své dekadenci na odpis, nadělalo řádně do gatí. A to následné praní bude hodně, hodně drahé a celkový účet bude záviset ani ne tak na nás, ale na tom, jak se s následky vyrovná Evropa a hlavně Německo. So geht das.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz