25.1.2021 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Lidi, nenechme se strašit

Každý je dnes připojen k internetu a zprávy, zejména ty negativní, se šíří on-line. A tak kdykoliv otevřeme internet či sociální sítě, vyvalí se na nás množství negativních informací či varování takovým proudem, že i vyrovnaný člověk má šanci podlehnout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 7.8.2020 20:46

Občané, nenechme se strašit klimatickými změnami, ty jsou totiž relativně pomalé. Strašme se raději tím, co přijde do budoucích pěti let. Tak krátký časový horizont totiž respektují i důchodci (pokud tedy už zoufale nelapají po vzduchu).

Vo co go? Elon Musk již dříve upozorňoval, že vliv umělé inteligence je podceňován i chytrými lidmi, protože vývoj a obsah strojového učení neuronových sítí je neviditelný a výsledky nejsou ihned patrné, jako například ve filmech o robotech chodících mezi lidma jako lidští služebníci.

„Můj názor je, že velmi inteligentní lidé přehlížejí umělou inteligenci, protože si nemyslí, že počítač může být někdy tak chytrý, jako jsou oni a to je očividný omyl." Dále dodává: "To neznamená, že všechno půjde do háje za pět let, pouze to znamená, že se budou dít zvláštnosti."

P. Milan 7.8.2020 20:51

Musk srovnával počítač a vás?

M. Pivoda 7.8.2020 20:55

Takovou velmi primitivní repliku, jako zde prezentuje Milan Prokop, dnes už dokáže ta umělá inteligence.