26.5.2024 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
selka od plotny 13.3.2009 13:27

Re: SELSKÝ ROZUM V politice???

Souhlasím s Vámi,pane Husák,včera jsem napsala,na blog Jiřího Havla:Autaa populismus,ře šrotovné je pitomina pitomin,protožž i blbá selka přijde na to,že je třeba snížit cenu, a nerozdávat šrotovné.Za to se mi dostalo originální odpovědi:Kdyby politici používali selský rozum,tak nemáme krizi. A s tím se dá souhlasit.Můj názor je tudíž proti politikům EU,jinak se z těch krizí nedostanou ani naše vnoučata. Brusel NE(Y)-ČECHY ANOVVV>-

skrebec 13.3.2009 0:38

Jak básníci přicházejí o iluze

Nepamatuji si jméno spolubydlícího hlavní postavy tohto filmu, ale byl to ten s fotografickou pamětí. V jedné scéně se tam baví o tom, jak se v krvi krátí hemoglobin (což je možné, když si ho postavíme jako chemický vzorec). A tam odezní dialog, který dokonale charakterizuje postoj k autorem zmiňovaným otázkám :

- Ok, dejme tomu, že ti věřím.

- Ale tomu nemáš věřit, tomu musíš rozumět.

- Vole, věřit je jednodušší. :-D

Jirka 13.3.2009 0:45

Re: Jak básníci přicházejí o iluze

:-D:-D:-D

Peptullix 13.3.2009 6:29

Re: Jak básníci přicházejí o iluze

R^R^R^

honzak 13.3.2009 7:07

Re: Jak básníci přicházejí o iluze

Jak hlásali už dávno křesťani - Víra hory přenáší. A já dodávám, že LIBOVOLNÁ víra a na to přenášení si vybere peníze z mojí kapsy.

Jsme prakticky tam, kde jsme byli v 89. Zase rozhodují komisaři (tentokrát z brusele) a zase se nám předkládají k věření šílené hovadiny. A týpkové stejní jako okresní tajemníci KSČ si na tom z našeho mastí kapsu (napříč politickým spektrem).  Asi bude brzy revoluce, tentokrát se ale nebude cinkat klíčema. Spíš pojistkama od handgranátů.