20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 27.3.2010 9:34

Přečtěte si pane Janyško

dnešní zprávu na Seznamu o selhání Nejvyššího státního zastupitelství v případě úniku informací z policie.Koho zde označíte za komunistu a kverulanta?

V. Kusý 26.3.2010 18:58

Řekněme si popravdě

že kromě jiných neduhů trpí naše úřady nekompetentností mnohých úředníků téměř absolutní.Ze státní správy se stalo útočiště neschopných.Smlouvy sepsané  právníky ve státní službě jsou prakticky vždy špatné,odborná úroveň jednotlivých pracovníků bídná.Možná se zdá, že paušalizuji, ale moje osobní zkušenosti mne opravňují.Za chybná rozhodnutí se nikdo nemusí zodpovídat, ani je obhajovat.V soukromém sektoru by za stejnou mzdu měl každý podstatně více povinností, nemluvě o tom, že každý skladník má hmotnou zodpovědnost, ale úředník, který nakládá s nesrovnatelně většími hodnotami?Pokud by ve státní správě panovaly poměry a podmínky, jako v soukromém sektoru, bylo by dvakrát více nezaměstnaných.Nikdo z úředníků by totiž za podmínek, jaké panují u ostatních zaměstnavatelů, prostě nepracoval.

S. Trkola 25.3.2010 11:21

Nelze než

 SOUHLASIT !!

S. Trkola 25.3.2010 11:20

Nelze než

J. Rechnovský 25.3.2010 9:38

Velmi podařené pane Hvížďalo!

Jen nemohu souhlasit s tím zákonem o státní službě.

Na začátku 90. let se státní správa zbavila jen nemnoha nejzprofanovanějších komunistických kádrů. Noproběhly však žádné systémové změny a tak přežili staří úředníci se svým myšlením, produktivitou i pracovními návyky. V polovině 90. let se, pokud vím, uvažovalo o reformě, ale převážil názor, že propustit tisíce jinde nezaměstnatelných úředníků by bylo asociální, zvýšilo by to nezaměstnanost a navýšilo výplatu podpor v nezaměstnanosti. Navíc politickým stranám došlo, že rozdávání trafik ve formě funkcí ve st. správě pro vyřazené politiky jim zajišťuje růst vlivu, upevňování moci a možnost ovlivňovat rozdělování státních zakázek. Tím vzniklo ideální korupční prostředí, které spolehlivě funguje dodnes. Noví lidé, přicházející do státní správy buď přijmou pravidla hry nebo znechucně odchází. Korupce už došla tak daleko, že zasahuje naprostou většinu všech státních úřadů, institucí nebo majoritně státních firem.

Teprve krize naplno ukázala, že předražování a bezkoncepčnost u státních zakázek rychle zhorušuje stav veřejných financí směrem ke státnímu bankrotu. Neodbornost a neschopnost státních úředníků pak zhorušuje podnikatelské prostředí a konkurenceschopnost ekonomiky. Jedinou možností je opravdu radikální reforma státní správy. Tedy zpracování moderního systému fungování státní správy, úprava zákonů, snížení celkového počtu státních úředníků, snížení nákladů, posílení osobní odpovědnosti úředníků při zvýšení jejich pravomocí.

Takže. Zákon o státní službě ano, ale až po skutečné reformě. Je pozoruhodné, že reformu státní správy nemá ve svém programu žádná politická strana. Proč asi?    

K. Janyška 25.3.2010 8:54

Kecáte ! Komunisto !

A kverulante Hvížďalo ! Dzp.

P. Adler 25.3.2010 18:18

Re: Kecáte ! Komunisto !

pane janysku, vy snad zertujete, ze? reknete, prosim vas pekne, ze ano ... protoze kdyby to, co jste napsal, bylo mysleno vazne, primlouval bych se za urychleny odvoz na uzavrene oddeleni psychiatricke lecebny ...

M. Běloch 25.3.2010 8:26

korupce

Politici korupci nechtěj,ale řadoví úředníci mají větší vliv než se zdá a tam bude hlavní problém.Politici jsou natolik slabý,že nedokáží hospodařit ,zavest reformy hospodářské,dúchodové,zdravotní a školní.Stat se zahrabal do mnoha pasti a zatím se nenašel natolik silný politik,který i nepopulární věci prosadil.Korupce se sníží pokud se stát vynaní ze své stavební činosti.Stavební firmy počítaj s několika násobně vyším ziskem při práci pro stat než pro soukromníka.