5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Konečně jim to vyšlo!

Míním tím vyvolání strachu. Jsem postarší, už jsem toho dost zažil, a mám tudíž hodně zkušeností ke srovnávání. Tak tedy – když začalo koronavirové šílenství ve sdělovacích prostředcích, mávnul jsem nad tím rukou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 21.9.2021 9:01

Nikdo ve vašem okolí to nemá, takže jde o strašení? Ok. Jsem očkován, takže za mě: roušky dolů!

J. Jirka 21.9.2021 8:29

V posledních třech týdnech jsem se věnoval celkem intelektuálně nenáročné činnosti a tak jsem si k práci pustil audioknížku Lee Childa "... a přece nezemřeš". Je to celkem průměrný thriller, který pojednává o skupině americké ultrapravicové domobrany, která neuznává tamní vládu a trvá na tom, že se spikla proti vlastním občanům. Jejími argumenty jsou pokusy o odzbrojení občanů, špehování občanů pomocí moderních technologií, záměrná podpora menšin, zvláště černochů, podpora přistěhovalců bez ohledu na jejich přínos společnosti, likvidace drobných podnikatelů, poskytování levných úvěrů a hypoték, které však nakonec vedou ke krachu příjemců atd.

Knížka vyšla v roce 1998, napsaná byla tedy nejspíš tak o rok-dva dříve. A celkem mne zaujalo, že téměř všechny špatnosti, které hlavní padouch americké vládě přičítá (a je to prezentováno jako fantasmagorie jeho pomateného mozku) se do roku 2020 téměř doslova naplnily...

Ś. Svobodová 21.9.2021 9:19

On je to ale tak trochu propagandistický tisk, na rozdíl třeba od Orwela. Hlavní poselství je jasné: Věřte své vládě. Ten kdo si myslí že vláda postupuje proti vlastním lidem, je magor.

L. Beneš 21.9.2021 8:22

Před pár lety, v době ptačí chřipky jsem na dovolené v rakouském Štýrsku při cestě autem měl puštěné rádio. Před nákazou ptačí chřipkou tam varoval sám zemský ministr zdravotnictví Vogel, tj. pták. Nomen omen! Bylo to nanejvýš alarmující. Snad by se u nás také nějaký ten ministr mohl jmenovat třeba Covid. Třeba by se zbavili těch pochybně účinných vakcín rychleji. Proč pochybně? Protože pokaždé ti pánové prezentují prokazatelné informace, které se co chvíli mění. K očkování druhou dávkou si vymysleli Tečku za covidem. Dnes očkují posilující třetí dávku. V létě napřesrok to bude čtvrtá dávka - s jakým přívlastkem? U nás tvrdí, že je možné očkovat tím neprověřeným sajrajtem už děti od pěti let. V britských novinách před očkováním dětí varují. Atd.

V. Stichhauer 21.9.2021 9:03

perfektne recenoR^R^

J. Nevrkla 21.9.2021 7:59

R^R^ Vidím to stejně.

P. Kmoníček 21.9.2021 7:41

Svobodo, jakými léky se LÉČÍ covid ?

P. Han 21.9.2021 8:44

Kmoníčku, vesměs stejnými jako chřipka.

V. Stichhauer 21.9.2021 9:04

R^R^

P. Kmoníček 21.9.2021 11:55

Hané, Vy jste Svoboda a navíc lékař ?

R. Langer 21.9.2021 23:07

A vy nevíte, jak se léčí chřipka? Tak se zeptejte svého doktora. ;-D

Tedy jestli si nemyslíte, že jste chytřejší než on, co se nemocí týče. :-P

R. Langer 21.9.2021 23:05

Jo, to znamená vitamín C, Paralen a minimálně 7 dní v klidu. ;-)

L. Hančar 21.9.2021 7:39

Poslechněte si rozhovor s paní Soňou Pekovou na Youtube ( Rozhovory duší ) a v článku zmíněné černé chmury se Vám rázem rozplynou dopryč! Neznám v naší domovině lepší příklad dobrého člověka.

M. Šejna 21.9.2021 9:21

Myslíte tu Pekovou, která věštila loni z kříšťálové koule, že na podzim 2020 Covid zmizí a bude po epidemii?

Pak následovaly tři silné vlny epidemie s 30 tisíci mrtvými.

Tak tohoto "dobrého člověka" si pouštějte furt dokola, protože se dá říct "věř Pekové a blbost tvá tě uzdraví". ;-D

O. Kaucký 21.9.2021 10:11

Prof. Jaroslav Flegr, ten vá sice neuzdraví, ale krásně vyděsí, že ano. V těch vašich 30. tisících jsou i ti, co přejelo auto, ale byli covid-pozitivní.

M. Šejna 21.9.2021 10:44

No vidíte, jak umíte pracovat se statistikou.

V době Covidu podle vás nikdo nezemřel při havárii, nikdo nezemřel na infark a rakovinu, protože všichni zemřeli na Covid.

Jak vidíte, tak rakovina byla u nás v době covidu vymýcena společně s infarktem a dopravními nehodami.

:-P

O. Kaucký 21.9.2021 11:12

Nepíši, že zemřel na covid, ale že byl covid-pozitivní.

Z. Lapil 21.9.2021 12:25

Takových moc nebude, protože při autohaváriích (= přejede je auto? Dejme tomu...) zemře něco přes 200 lidí za půl roku (říjen 2020 - březen 2021, hodně zhruba) a ti covid pozitivní měli být v karanténě a nelozit někde autem. Takže těch, kteří havárku přežili natolik, že se dostali do nemocnice a tam během dvou dnů (Dvou? Jedině vím, že existuje nějaký takový limit statisticky dělící mrtvé od těžce zraněných) bude kolik - Deset? Dvacet? I kdyby 50, tak ze třiceti tisícovek je to nepříliš podstatná část.

R. Langer 21.9.2021 15:04

Jo, podstatné jsou totiž ty tisíce ostatních, co zemřeli s kovidem na něco úplně jiného. Ti rozsekaní motorkáři jsou už jenom ta pověstná třešnička na dortu. :-P

J. Lukavsky 21.9.2021 7:36

"nevěděl jsem o nikom konkrétním, kdo by se některou z nich nakazil." no vidíte, já zase znám hned několik těch, co se nejen nakazili ale dokonce na to i umřeli. Asi z vyděšení, že by to mohli kostat. Ale vždyť to vyzkoušejte, v nejhorším Vás nemine Darwinova cena. J.L. end PS: očkovaný podruhé.

L. Hančar 21.9.2021 7:41

A já už jsem asi 100x neočkovaný a mám s autorem úplně stejné zkušenosti i pohled na ( zpovýkaný ) svět!

M. Těhanová 21.9.2021 7:52

Nikdo nezpochybňuje, že tento vir je nebezpečnější, než normální chřipkový. Strach je neskutečný hlavně z toho, že se neví, jak se vyskytnul.

A ty roušky na čumácích v ČT jsou už jen trapné. Rozhodně to nepůsobí motivačně, spíš směšně.

O. Kaucký 21.9.2021 10:02

Je nebezpečný, protože je nový.

Chřipku většinou každý prodělal také s různým průběhem, takže jakouž takous kolektivní imunitu máme. To zatím u covidu chybí.

F. Navrátil 21.9.2021 7:23

Pořád dokola. Když epidemie zesílí, nabývají převahu hlasy, že opatření vlády jsou nedostatečná a to má za následek 30 tisíc mrtvých. Když epidemie ustoupí, nabývají převahu hlasy, že jakákoliv opatření jsou nejen zbytečná, ale dokonce škodlivá a mají za následek stresy a zvýšenou nemocnost.

A. Stárek 21.9.2021 7:18

Je smutné vidět takovou koncentraci hlouposti už i na Psu.

R. Langer 21.9.2021 23:08

Jakou? :-P

F. De Winter 21.9.2021 7:16

Přestal jsem nosit roušku i v obchoďácích. A...nestalo se nic. Nikdo mě ani nenapomenul a ani nikdo blbě nečumí. Člověk je kolektivní zvíře, takže když vstupuje do toho obchoďáku, kde to mají všichni nasazené, tak má instinktivní pocit nasadit si to taky a sladit se s tlupou. Ale po chvíli zjistí, že je to lidem úplně jedno. Myslím, že většina lidí to má na ústech v tom obchoďáku právě z tohoto důvodu a ochotně by se toho zbavila, jen nechce být první.

Proto říkám zahoďme to a udělejme to hned. Před volbami si nikdo netroufne prudit. Udělejme to hned.

A pak ve volbách udělejme tečku za kovidem volbou někoho, kdo nebude blbnout. Já budu volit SPD. [>-]

L. Hančar 21.9.2021 7:49

Blbě čumějí, hlavně 70+. Lidé do 40 jsou jejich, ovce co nemají imunitu získanou za bolševika. Ti nečumějí, ti nakupují Agrošmakulády.

Ale hlavně Já! Už si nepřipadám bez roušky jako rebel, ale jako hrdina. Připomnělo mi to časy, kdy jsme ve fabrice v roce 1988 tiskli protistátní letáky pro pražáky. Krásná to doba, a je tady zas. V roce 1990 jsme měl na bráně obrovský transparent OF v Počátkách 70%, včera soused naproti pověsil na bránu plakáty Volného bloku. Nádhera!

L. Beneš 21.9.2021 8:12

I v hrdino. Co budete tisknout dneska?

P. Han 21.9.2021 8:46

Letáky pro komouše.