14.11.2019 | Svátek má Sáva


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Čtvrtníček 17.10.2019 23:13

jecivy kaja odesel, budiz mu zeme lehka, ve sve dobe zhohnul hrbet a dosahl maximum za pomoci komunistu.

Kdyby zustal na zapade, tak by to mel hodne tvrdsi,chvili celebrita ale po dvou letechm tak akorat zpevak v lacinych night clubech

R. Tichý 17.10.2019 17:45

Brodsky-"Tak strasne jsem se bal, ze mi zakazou hrat. Nemel jsem odvahu se vzeprit...."

Vykaslete uz se na lidi, kteri "jen" nemeli odvahu vzdorovat. Pronasledujte aktivni udavace, mucitele. Jen si prohlidnete historii nasich miliardaru-prakticky vsichni zacinali jako svazaci nebo meli v rodine vyznamneho bolsevika. A tam selhal Havel a jeho klika-zadny bolsevik neprisel o majetek, svobodu.

Takze kdo chce kopat, necht zacne u Havlova hrobu.

L. Písařík 17.10.2019 20:12

A proč jsi ty nezačal před 30ti lety kopat, jsi-li odvážný jak raf-tlík.

R. Tichý 18.10.2019 9:49

Narozdíl od autora článku nemám potřebu se navážet do někoho, kdo neměl odvahu být odbojářem.

Jenže to bys musel rozumět psanému textu.

L. Písařík 18.10.2019 9:58

Tak si prosím přečti, co jsi napsal ty.

J. Chaloupka 17.10.2019 16:42

Kdysi prý Matuška řekl Gottovi: Ty se učíš tancovat, mluvit a já nevím, co ještě a jsi první. Já nedělám nic a jsem druhej.

M. Krátký 17.10.2019 15:35

A pomatenej Jaroslav Huťka na Seznamu pindá, že Gott byl hlásnou troubou okupačního režimu - že se nestydí - písničkář RvRvRv

J. Fridrich 17.10.2019 16:22

Pane Krátký, nechme ty dva - pana Gotta a pana Hutku ( ne Hut'ku, jak píšete ...) v klidu a bez osočování, které jste nám svým nehezkým příspěvkem nyní předvedl... Oba dva byli umělci a potěšili svými písněmi mnoho lidí. Pan Hutka, byl ale k tomu svému " řemeslu " písničkáře, skladatele a zpěváka i ZÁSADOVÝ člověk - rozumíte tomu ?

F. Švec 17.10.2019 19:29

Kdyby byl pan Hutka zásadový člověk, jak tvrdíte, nechal by si svá extempore až na dobu po uplynutí smutku. Ten způsob, kterým se prezentoval v době těsně před a po pohřbu pana Gotta, se mi jeví spíše jako snaha vytřískat z toho něco pro sebe, zviditelnit se, připomenout své zásluhy a možná na tom něco vydělat. Nevím, jak to máte se zásadami Vy, ale kopat do mrtvých rozhodně NENÍ zásada, kterou stojí za to obdivovat.

J. Svarda 18.10.2019 5:26

Pomatenej kádrovák Hutka,kterej totálně propadl v zahraničí, v ČR taky může jen reptat, jaký ty češi jsou nevděčný.

P. Kubáč 17.10.2019 14:30

Taky ho považuji za normalizačního pěvce, ale přesto nechte ho v klidu umřít !!

J. Vintr 17.10.2019 22:44

Kdyby byl "normalizační pěvec", tak po něm po roce 1990 ani pes neštěkne ...

V. Němec 17.10.2019 12:43

A nakonec rakev s Gottem skončila, jako ostatní, na jakémsi neupraveném dvorku před kremací.

F. Sojka 17.10.2019 14:02

Votkut ses zas vylích ty estébáckej práskači? To sis eště pořát nenašel ženskou nebo šohaja u hája?

Ejakuláto masturbáto nepomáhá, že futt hledáš dávno stracený libido na čoklovi?

A. Alda 17.10.2019 12:00

Vy jste wuol.

Karel Gott byl tak extrémně oblíbený, že veřejná moc musela, MUSELA do organisace jeho pohřbu zasáhnout, a to nemůže udělat jinak než udělat z toho pohřbu pohřeb státní, ať už si Forejt krafe co chce. Lidi by na jeho pohřeb přišli stejně. A v desetitisících. A možná ještě ve větším počtu, protože televise by po celý den neukazovala, kolik lidí už dorazilo a neodrazovala tím ty poněkud uvážlivější. Dovedete si vůbec představit ten chaos, který by v Praze vznikl?

A také mám za to, že talent dobře zpívat znamená povinnost píle na zvelebení talentu a povinnost zpívat (aspoň tak nám to ukládá podle Bible Kristus). Mít talent ke zpěvu ale rozhodně NEZNAMENÁ povinnost politicky se angažovat. Rozhodně to neznamená povinnost vystupovat proti vládnoucímu režimu.

Karel Gott ten režim navíc nepodporoval. Nezpíval na stranických sjezdech, nevystupovat veřejně s žádnou chválou režimu, nevyzýval lidi k účasti ve "volbách" ani k účasti na subotnicích a akcích Z...

J. Karlík 17.10.2019 13:53

Ten větší wuol budete vy. Ať už si krafete cokoli. Veřejná moc, co to je? Zasáhli politici, sbírají body, kde se dá. A že Karel ten režim nepodporoval? Dejte si hadr na hlavu. Vylezl na barikádu vedle Švorcové, to nestačí? My pomůžeme vám, vy zase nám? A dnes slyšíme od různých želatin, že Charta 77 byla vlastně parta různých samozvanců a ztroskotanců, takže ta rudá herečka měla vlastně pravdu, že? Vy Aldo jedna.

M. Valenta 17.10.2019 10:04

Nemám nic proti Karlu Gottovi. Pouze mám obavy, že národ, který většinově nerozpozná rozdíl mezi životním příběhem Vlasti Chramostové a Karla Gotta opět skloní hlavu, až půjde, nedej bože, zase do tuhého.

J. Vavrochová 17.10.2019 11:37

Ale kdež, lidi nejsou blbí, většina ví, že KG nebyl v KSČ a nepodepsal spolupráci s StB, ale nelišil se touhou po úspěchu a slávě.:-/

J. Chaloupka 17.10.2019 16:44

Máte na mysli to, že podepsala spolupráci nebo že umřela.

J. Dvorská 17.10.2019 9:59

Díky, pravdivé !

P. Hlosta 17.10.2019 9:49

Kdo byl lepší oproti komu, kdo byl horší oproti komu, kdo si zaslouží pohřeb se státní účastí a kdo ještě honosnější pohřeb - podstata všech hádek o nejen Gottově odchodu ze světa. Malicherné lpění na své zásluhovosti v minulém režimu dává pocítit méně zásluhovým nadřazenost morální autority sebezvance. Oblíbená šance si uplivnout nad něčím hrobem. Kdyby nad živým, jak s radostí učinili někteří nad Nohavicou, dalo by se chápat i jako napomenutí živého, že není až tak i přes svou slávu bez poskvrny, ovšem nad mrtvým....

Možná se i najdou kritici hudební, co budou konstatovat, že Gott neměl až tak skvělý hlas, přednes, výslovnost, pohyb i šarm. Dle nich bychom měli být rádi, že nám to sdělí, protože od toho tu jsou, aby nám vysvětlili jak se máme na slavného dívat.

Ó děkujeme autore tohoto plivance, že jsi nás poučil, jak se máme po smrti Gotta na něj dívat!

J. Kindl 17.10.2019 9:48

"Husák nechal bez mrknutí oka odejít do emigrace iteligenci bez mrknutí oka, ale Gotta ne. Tomu dal takové podmníky, které neměl u nás žádný umělec. Od otevřených dveří do studií do medií až po diplomatický pas. Za to musel zpívat na mejdanech idologického tajmeníka Müllera z UV KSČ, který ovládal Suprafon a Panton až po přečtení Anticharty. Bylo to pod heslem " My pomůžete vám a vy pomužete nám. Bez podpory komunistů by Gott nebyl nic.

P. Hlosta 17.10.2019 9:52

A bez Gotta byste byl v perdeli vy, protože kde najít významnější celebritu na kterou si můžete odvážně plivnout?

J. Kindl 17.10.2019 10:06

Gott nebyl pro mně celebrita, za celebritu považuji jiné osoby, kterého toho pro společnost a vědu udělaly víc, než zpěvák kýčů. Nevím, kdo určil, že Gott je celebrita a co udělal pozitivního pro společnost a hudbu. Takový Kryl, který toho dokázal daleko víc v boji proti komunistů, tak když zemřel, byla jeho rakev odvezena ve staré Š 1203 na Břevnov, bez účasti státních představitelů a náš parlament se hádal, zda mu vzdát poctu minutou ticha a pak se usnesl, že kdo chce ať podpíše kondoleční listinu. Havel mu poslal věnec s nápisem Václav Havel.

J. Dvorská 17.10.2019 10:00

Přesně tak !

J. Vintr 17.10.2019 20:36

Bez "podpory komunistů" mohl Gott taky zůstat na západě. Bez problémů by se tam uživil a dost možná by byl ještě slavnější. A my bychom měli o jednoho slavného člověka méně.

J. Karlík 17.10.2019 8:43

Strana a vláda vyslala českému národu jasný signál. Spolupráce s režimem se vyplatí. Morálka? Nadstavba. Dnes se dovídáme, že Karel byl největší antikomunista. Jirous je proti němu kolaborant. Jen tak dál.

T. Kubín 17.10.2019 6:44

Autore, celkově z toho všeho čiší cosi, co nechci nazývat, ač bych právo měl, prošli jsme za komančů jako rodina i já osobně opravdovým peklem. Přesto vám cosi vytknu- Tahle věta: "že milióny jeho spoluobčanů se musely omezit a nedělat to, co je baví, protože se nechtěli zkompromitovat aktivní spoluprací s prookupačním režimem." je fakt směšná. Těch, kteří vzdorovali, a ne jako prominenti v Praze za podpory a pozornosti Západu, těch bylo pár stovek. MIlióny? Směšné.

A. Hrbek 17.10.2019 8:11

Dovolil bych si upřesnění: "Milióny jeho spoluobčanů se musely omezit a nedělat to, co je baví, protože jim to komunistický režim nedovolil".

Těch způsobů byla celá řada - hlavním nástrojem byl kádrový posudek, který se týkal nejen vlastní osoby, ale často i celé rodiny.

A kdo nebyl v rodné straně, tak s s nějakým pracovním místem, které by odpovídalo jeho schopnostem, nemohl počítat. V řadě případů bylo přemístění přímo nařízeno - například 70.000 pracovníků do výroby, vojenská služba nebo cvičení v dolech, hutích, nařízením pracovního úřadu, atd., atd.

A týkalo se to skutečně několika miliónů občanů. Na druhé straně bylo cca 1,5 miliónů členů KSČ a jejich rodinní příslušníci, kteří měli, jako například Václav Klaus, Vladimír Dlouhý, Andrej Babiš a další současní budovatelé kapitalismu cestu na vysokou školu volnou.

J. Krásenský 17.10.2019 4:14

No Werich a státní pohřeb? Nepovídejte... Za co? Za podporu stalinizmu v letech třicátých? Za kolaboraci se zločinnou marxistickou juntou v letech padesátých, kdy na tehdy vzácný barevný materiál natočil budovatelský velkofilm Císařův pekař, zatímco gottwaldova klika popravovala a zavírala? Za to že jej bolševický režim učinil jediným soukromým majitelem divadla a tak prezentoval svou svobodymilovnost? Za to že podepsal antichartu? Pokud srovnám Gotta s Werichem, pak kolaborantem byl Werich. A věděl o tom.