29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo na Zemanovo místo

Zemanův osudový výrok, kdy v servilním rozhovoru pro čínskou televizi hovořil o „osamostatnění se“ od Západu, rázem sjednotil dosud roztříštěnou opozici proti obracení kormidla naší země na Východ, k Rusku a Číně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Donát 29.4.2016 10:07

Re: Agitka

Připojuji se.

S. Netzer 29.4.2016 8:19

Ano,

tertium non datur.

J. Fleiszner 29.4.2016 8:30

Re: Ano,

Proč sem píšeš latinsky?

S. Netzer 29.4.2016 8:34

Re: Ano,

My si tykáme, prasohlave?

L. Popovský 29.4.2016 9:42

Re: Ano,

Paní Netzer. Již dlouho si o Vás myslím, že jste velmi vzdělaný a chytrý člověk. Moc bych si přál, abyste šla ostatním příkladem a nepoužívala zde vulgární výrazy, i když popisují ikonu oponenta, který Vám tyká. Moc Vás o to prosím. I když Vás vnímám jako absolutní oportunistku, která ani na okamžik nezapochybuje o své pravdě (nic ve zlém), tak přece musíte také vnímat, že NP je místo, kde lidé diskutují slušněji než jinde (můj pocit). Bohužel jsou zde výjimky, které nebudu raději jmenovat. Děkuji Vám za zvážení mé prosby.

S. Netzer 29.4.2016 11:37

Re: Ano,

Hlavně že vám nevadí, že mi ten prasohlav tyká. :-(

L. Popovský 29.4.2016 11:57

Re: Ano,

Vadí mi to, paní Netzer, ale věřím, že Vy jste schopná se přes to přenést. Věřím, že když jej příště slušně požádáte, aby Vám netykal, protože Vám to není příjemné, tak se zastydí a rád vám vyhoví. Já dnes v diskusi končím. Přeji Vám hezký den.

L. Florner 29.4.2016 8:37

Re: Ano,

To přeci nevadí, všichni vzdělanci ví, že to znamená, že neco je buď pravda, nebo není. Já jsem nevzdělanec a tudíž nevím, jaký to má vztah k obsahu článku (tipoval bych, že pisatel chce vyjádřit, že s obsahem článku buď souhlasí, nebo nesouhlasí).

S. Netzer 29.4.2016 8:45

Re: Ano,

Pisatel souhlasí s tím, že "jde o konfrontaci dvou typů politické kultury, dvou rozdílných směřování země mezi Západem a Východem, která nemá možnost „třetí cesty“."

K. Kovář 29.4.2016 9:05

Re: Ano,

Hušt psino!

A. Novák 29.4.2016 8:16

slabé.

Halík by měl konkrétně pojmenovat jednoho kandidáta a začít mu pomalu dělat volební kampaň.

Tyhle obecné řeči jsou k ničemu.

P. Švejnoch 29.4.2016 8:18

Re: slabé.

"Halík by měl konkrétně pojmenovat jednoho kandidáta a začít mu pomalu dělat volební kampaň."

Ale vždyť přeci přesně tohle dělá...

J. Fleiszner 29.4.2016 8:31

Re: slabé.

To, ale Halík nemůže. Nevypadalo by dobře, kdyby navrhoval sám sebe.

A. Novák 29.4.2016 10:09

Re: slabé.

takže bude dva roky, co zbývají do voleb, plivat na Zemana a dělat, že o Hrad nemá zájem? Dost netaktický postup :o) to mu asi poradil ten tým mladých odborníků na volební kampaně...:o)

J. Dvorská 29.4.2016 8:10

volba

Doufám, že to nebude ještě větší hnus, než nyní !

L. Florner 29.4.2016 8:31

Re: volba

Nebojte, bude to stejný hnus, jaký je to teď, protože jestli budou kandidáti proti Zemanovi pokračovat v tomhle stylu, vyhraje Zeman. Tudíž žádná změna v úrovni Hradu nehrozí.

T. Vodvářka 29.4.2016 7:51

Tomáš Halík

neříká nic jiného, než že je třeba postavit proti současnému presidentovi někoho, kdo nebude vulgární, opilý, plný zášti vůči svému okolí.

To je legitimní a navíc i test, jestli náš národ po 5 leté zkušenosti s výše uvedenými atributy dospěl do stavu, že potřebuje na Hradě morální autoritu a nikoli někoho, kdo pro bonmot prodá republiku čínskému braku.

A. Novák 29.4.2016 8:17

Re: Tomáš Halík

může mít ještě česká politiky nějakou "morální autoritu"? Proč by tu roli měl hrát zrovna president?

P. Rada 29.4.2016 9:54

Re: Tomáš Halík

Tu morální roli může president nejen hrát ale také plnit.

Náplí té role by mohly být jednotící vize kam svou "morálku" přiklonit.

To se vždy dělo. Dva předešlí presidenti nás přijednocovali k mafiánskému Rusku a podobně řízené Číně.

J. Fleiszner 29.4.2016 8:22

Re: Tomáš Halík

Takže Halík to nebude, protože je plný zášti vůči svému okolí, něco jako Havel to být taky nemůže, protože ten byl stále opilej, Schwarzenberk to být také nemůže, protože je dost často vulgární (když je zrovna při smyslech). Monžná by se vám líbil Dienstbier, který ja taková "morální autorita", že kandiduje na prezidenta ČR a přitom si nechá občanství USA.

Myslím, že patříte k lidem, kteří nemají rádi Zemana, protože je to Zeman. Čína s tím nemá nic společného.

L. Florner 29.4.2016 8:26

Re: Tomáš Halík

Dientsbier to být nemůže, protože když nevyhrál, odkopal se coby sebestředná a ublížená hysterka se sklony k vulgarismu. Jak to má s alkoholem, nevím.

L. Florner 29.4.2016 8:24

Re: Tomáš Halík

No to neříká. Svými slovy i celkovým vyzněním říká, že pokud by se proti Zemanovi postavil on, půjde o protikandidáta nikoliv verbálně, nýbrž obsahově vulgárního a plného zášti. A k tomu dodává, že to nemusí být on, ale že tým, který je obsahově vulgární a plný zášti už pracuje na kampani, a je jim lhostejno jakého kašpárka postaví do jejího čela. Pokud bych se měl rozhodovat mezi Zemanem a kandiátem Halíkova typu a nebyla možnost nevolit, pak chtě nechte vhodím hlasovací lístek se zemanovým jménem. A to zásluhou pana Halíka.

T. Vodvářka 29.4.2016 8:37

Re: Tomáš Halík

Pak vám přeji vše nejlepší. Ale to, že budete házet lístek se zemanovým jménem /tedy s malým z/, má z hlediska Freudova učení výbornou výpovědní hodnotu.

L. Florner 29.4.2016 8:43

Re: Tomáš Halík

Pardon, netrefil jsem Shift (snad nejste jedním z těch, kteří se zaměřují na formální stránku, zatímco obsah sdělení je jim ukradený). Nevím, co má volba Zemana podnícená naprostým diletansttvím jeho protikandidátů co dělat s Freudem. Můžete to ozřejmit, nebo šlo jen o náhodný výstřel do tmy?

T. Vodvářka 29.4.2016 9:21

Re: Tomáš Halík

Většinou se mi daří předtím, než text odkliknu, po sobě přečíst to, co jsem napsal. Napsat něčí jméno s malým písmenem je dokladem nezdvořilosti a Sigmund Freud by Vám vysvětlil, jak je to s Vámi a universální hodnotou.

Jinak samozřejmě do toho zapadá i Vaše smýšlení a názor, že Tomáš Halík je jaksi "skrytě" vulgární a plný zášti.

L. Florner 29.4.2016 9:26

Re: Tomáš Halík

Jejkanáčku, tak Vás je mi vážně líto. Ale jinak děkuji za potvrzení domněnky, forma u Vás skutečně vítězí nad obsahem (s Vaší hlavou to bude podobné).

L. Florner 29.4.2016 9:29

Re: Tomáš Halík

PS: Zikmund Freud neměl SHIFT ;-)

T. Vodvářka 29.4.2016 9:34

Re: Tomáš Halík

Sigmund /nikoli Zikmund/ Freud jistě neměl shift, ale měl úroveň. Ale chápu obsah je obsah a forma je vedlejší /to myslím uznávali i soudruzi z vokovické Sorbonny.

P. Švejnoch 29.4.2016 10:26

Re: Tomáš Halík

Hmmmm..... Když už jste, pane Vodvářko, tak pinktlich, jistě Vám neuniklo, že pan Florner napsal nejprve Zeman s velkým "Z", a teprve poté "zemanovým" s malým "z". Co na to říká freudovská psychoanalýza? A co říká o Vás, který se vrtíte na jednom překlepu, argumentů nemaje?

A lpíte-li tedy tak úzkostlivě na těch detailech, snad bych Vás měl upozornit, že Freud se ve skutečnosti jmenoval Sigismund - abyste byl dostatečně na výši, až zase příště budete někoho školit.

L. Florner 29.4.2016 10:52

Re: Tomáš Halík

Masakr (pana Vodvářky). A děkuji, to jsem o Freudovi nevěděl.

Ano, vím, že mám problém s překlepy a i když si to po sobě čtu, někdy je prostě nevidím.