3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

Barevné revoluce hlásající demokracii, ale ve skutečnosti vytvářející chaos končící diktaturou, jsou potřebné pro rozvrácení tradičních poměrů. K tomu se hodí nejlépe zmanipulovaní mladí lidé, čím mladší, tím lépe manipulovatelní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Podracký 24.4.2019 15:26

Re: Autor píše o

Dokonale vymytý mozek

J. Farda 24.4.2019 14:58

Re: Autor píše o

Jen malé upřesnění, pane Salajko, alávité, nikoli šiíté ...

J. Farda 24.4.2019 14:43

V žádné zemi,

ani rozvojové, ani socialistické, ani v kapitalistické neexistuje to, aby patnáctileté děti určovaly, kdy má odejít prezident nebo kdy má přijít a kdo jím má být! To bylo Miroslavem Štěpánem správně řečeno už před lety, tak je to správne, tak to má by, hlavně kázeň a pořádek, to musí byt! Co si to ti sprati tenkrát před lety vůbec dovolili, žejo?! https://www.youtube.com/watch?v=YZuCECah6-w :-)))

I. Mertl 24.4.2019 14:32

Re: S panem Podrackým

Ulevil jste si?

J. Schwarz 24.4.2019 14:30

Re: moc smutné

Jestli si to moc nemalujete! Když ti "moskevští starci" nastupovali k moci, byli mladí, plni ideálů a s jiskrou v oku. A skončili tam, kde skončí všichni "vůdcové stád". Zajímavé je, že se zatím nikdo nepokusil realizovat své "revoluční ideje" na základě dobrovolnosti, z vlastních stoupenců a bez násilí proti "nevěřícím". Ti "mladí", kterým údajně jde o "jejich budoucnost" jsou na tom stejně jako islamističtí atentátníci. Těm jde také o "jejich budoucnost" - jen ji vidí trochu jinak a neděsí se kysličníku uhličitého, ale nemilosti v očích Allahových. Howgh.

J. Schwarz 24.4.2019 14:24

Re: Částečný souhlas.

Jenže vy to berete jaksi "v globále". V případě jiných společností se ta vaše představa "života v pekle" uskutečnila a jiné zanikly docela.

J. Schwarz 24.4.2019 14:19

Re: S panem Podrackým

A ona je na tom "západní" mládež nějak pronikavě líp než ta naše? Která? Zatím jak sleduji tak "mladí" jen žvaní co nechtějí, co se "musí technicky vyřešit" aniž by se toho řešení nějak účastnili - tedy alespoň pokud jde o ty nejhlasitější "zelené aktivisty". A na co je láká Evropská unie? No přece na cestování "bez hranic", snadné stěhování, studium... přitom právě tento "životní styl" generuje parádní "uhlíkovou stopu". Jak dlouho to ještě půjde hrát si na "společnost vzdělání a služeb" a odsourcovat výrobu do Číny či Indie? Tam už "služby" našich "kreativců" nepotřebují, zvlášť když tamní školské systémy založené na drilu generují mnohem lepší výsledky než náš údajně zaměřený na "rozvoj osobnosti a kreativity"...

I. Mertl 24.4.2019 14:04

Re: Autor píše o

Pardon, Háfizovi. Mimochodem, spolužákyně mé ženy na VŠ si takového damašského potentáta vzala a deset let si nestěžovala. Leč moje poznámka byla o běžných devadesátiprocentních nedamašských sunitech. Ani v Čechách tehdy manželky papalášů nestály od 4 hodin ve frontě na maso či zeleninu, že?

I. Mertl 24.4.2019 13:56

Re: Autor píše o

Ano, jistě, z domorodců Bašárovi úředníci, policisté a vojáci, z Čechů pracovníci PZO.

K. Salajka 24.4.2019 13:44

Re: Autor píše o

Podle lidí, kteří pracovali v Damašku, šlo spíš o úroveň jako v tehdejší Jugoslávii.

S. Netzer 24.4.2019 13:41

Re: Autor píše o

Dokonalý galimatyáš. :-))))

I. Mertl 24.4.2019 13:33

Re: Autor píše o

Dobré životní podmínky a bezpečnost - dosti podobné poměrům v ČSR v padesátých letech.

I. Mertl 24.4.2019 13:26

Re: S panem Podrackým

Ale, pane Podracký, jsme prakticky stejně staří a sdílím i Váš názor, že ti mladí nejsou zkušení. Samozřejmě že nejsou, a nemohou proto ani být zkušeností otupeni. Proto jsem přesvědčen, že mají plné právo vyjadřovat se k budoucnosti, které bude nesporně jejich - a nikoli naše, bohužel a možná i bohudíky. Navíc naše generace se neprojevila právě tvůrčím způsobem ve chvílích, kdy se poměry ve vlasti zásadním způsobem změnily k lepšímu. Ba ani se nezdá, že generace našich dětí by na tom byla podstatně lépe. Odpovídá to pesimistickému (?) názoru z listopadu 89, že náprava psychologie národa, poškozená padesáti lety totality, bude trvat nejméně dvě generace, zkušenost/nezkušenost. Ostatně, spoléhat se na zkušenost v jedinečné a emergentní situaci, které nejspíš budeme jako lidstvo čelit, je nejspíš k ničemu. A "fatální nezakládání rodin" je problém střední generace a nikoli těch právě dospívajících a nelze jej vyřešit káráním mládeže.

V. Podracký 24.4.2019 13:19

Re: Autor píše o

Ty kultury "koexistovaly" vždy pod nějakou diktaturou, jen tak mohly koexistovat. Za turecké vlády to byla šaria. Pod touto knutou velmi dobře "koexistovaly" různé kultury. Muslimové vládli a ostatní platili daně. Turci přijali islám, aby mohli vládnout jiným národům. Šarie se k tomu dobře hodila. Předtím byla nadvláda arabských šejků, vlastně totéž. Tyto nadvlády byly celkem tolerantní. Angličané potom nasadili evropské právo a museli neustále bojovat s místními povstalci. Potom přišel Asad se svým nacionalismem, který ovšem nikdy nemohl dojít k demokracii. Vždy to byla diktatura.

I. Mertl 24.4.2019 12:55

Re: Konzervativní strana

Bohužel ne, jen to, že Podrackého argumenty neakceptuji, protože ti mladí mají právo na svůj názor. Jedná se o jejich budoucnost, ne o Podrackého ani mojí. Neřeším, jak je to s Vaší.

S. Netzer 24.4.2019 12:48

Re: Autor píše o

A jaké kultury tam tedy koexistovaly, když byla "vždycky multikulturní"?

K. Salajka 24.4.2019 12:38

Re: Autor píše o

Naprostý souhlas. Už za Bašárova otce Hafíze byla v Sýrii diktatura, kdy vládli menšinoví šíité za podpory např. křesťanů většinovým sunnitům. Jistě tam byly i stinné stránky, přesto tam obecně byly velmi dobré životní podmínky a bezpečnost.

V. Podracký 24.4.2019 12:27

Re: Autor píše o

Sýrie vždycky byla multikulturní, ale pravidla všem nastavovala vždy nějaká diktatura. Nikdy nebyla demokracie. Jen diktatura může kulturám nějak vládnout, nějak je rozsuzovat. Obvykle nespravedlivě (ale to není pravidlo). Jakmile diktatura padla, nastal chaos. Ten boj, který tam byl, neměl charakter nějakého boje za demokracii, to byl boj kultur, konkrétně boj islamistů o prosazení svojí nadvlády. Vize boje za demokracii byla jen propagandisticky šířená nepravda, aby se této válce dal jiný charakter než měla.

V. Podracký 24.4.2019 12:20

Re: moc smutné

V případě pádu SSSR a přechodu ke kapitalismu selhali právě staří. Protože neměli zkušenosti s kapitalismem a nechali mladé vrhnout se po hlavě do něčeho, co nevěděli, jak dopadne. Druhá část starých selhala, protože trvala na komunistickém neschopném režimu. Mladí byli jen nástrojem, nevěděli nic, dělali to, co si přečetli nebo to, co jim staří řekli.

V. Podracký 24.4.2019 12:12

Re: S panem Podrackým

Počítám s tím, že budu považován za starého a hloupého a mladí přece jsou chytřejší. Do nějaké míry to tak lze říct. Jenomže mladí nemají zkušenosti do "hloubky", obvykle neví, co stojí "za" věcmi. Staří mají zkušenost s opakujícími se záležitostmi, tedy s tím co už tu bylo. Mladí se vrhají do věcí, které si myslí, že jsou správné, ale zkušenosti říkají, že špatně dopadly. Ale fatální je nezakládání rodin u dnešních mladých. Staří lépe vědí, jak je to zhoubné.

S. Netzer 24.4.2019 12:04

Autor píše o

"jakési představě multikulturalismu, tedy kultur žijících v jednom místě bez společných pravidel, která nutně (sic) skončí válkou (viz Sýrii)." Hloupější příklad už autora nenapadl?

Sýrie nebyla nikdy multikulturní. Byla to diktatura, ve které koexistovala různá náboženství. Předpokladem multikultury je otevřená společnost a ne diktatura, a různá náboženská vyznání ješte netvoří multikulturní společnost.

Vznik Islámského státu a následující občanská válka nebyly důsledkem multikulturalismu, ale logické vyústění Assadovy diktatury.

L. Kolman 24.4.2019 11:38

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Janyško, umíte to už nazpaměť? Že byste s tím vystupoval na besídkách pro děti na prvním stupni ZŠ. Objížděl města s Dádou nebo Michalem Nesvadbou.

Z. Klouček 24.4.2019 11:35

S panem Podrackým

mám podobné názory a také se mi nelíbí, kam se současný svět včetně toho českého posouvá. Obávám se ale, že do jisté míry je to z toho důvodu, že oba jsme již dost staří a staří obvykle chtějí zachovat kromě svých genů i svůj svět, aby nezemřeli tak úplně. Ti mladí zase chtějí svůj vlastní svět, který jsme my schopni ovlivnit pouze do té míry, v jaké jsme zplodili a vychovali své potomky a dali jim i širší společnosti svůj osobní příklad. Pokud jsme to neudělali či udělali špatně, pak se asi mladí zachovají jinak, než my považujeme za správné, a budou ovlivněni jinými. Ať tak či onak, svět okolo nás se závratným tempem mění a ti mladí v něm budou žít své vlastní životy.

P. Grigar 24.4.2019 10:53

Re: moc smutné

.. také pamatuji vámi zmíněnou dobu. Díky tehdejším "špecifikám" jsem například byl povolán k službě v ČSLA v požehnaném věku 24 let, jakási "strana" neměla zájem na mém dalším vzdělávání, ženatý, pracující, bydlící v družstevním bytě. Z mentální úrovně spolubojovníků a s ní spojené nezodpovědnosti (19 let..) jsem byl často zoufalý. Stejně tak mě do úzkých v nedávné minulosti i v současnosti dostávají vrstevníci mojí dcery a to bez ohledu na vzdělání.. bohužel. Smutně konstatuji, že blbců neubývá ani mezi vysokoškoláky, díky některým oborům pozoruji spíše nárůst.

Stáří moudrost nezaručuje, ale rozšiřuje penzum použitelných zkušeností.

P. Grigar 24.4.2019 10:37

Re: Konzervativní strana

.. k osobě p.Podrackého jste se tedy vyjádřil. Máte také něco k jeho článku?

P. Lenc 24.4.2019 10:15

Re: A já si myslel,

Tak nějak...bohužel.

K. Janyška 24.4.2019 9:30

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Bez takového vzdělání, které odhaluje nastavení hranic, které nám spontánní síly neosobně stanovují a určují tedy i možnosti vývoje lidského světa, se neobejdeme. Už proto, že vývoj jde jinudy, než si lidé myslí a nerespektují ho. Proto ony války a proto onen zmar.

Začít se vzděláváním kompozitivní teorií je bezpodmínečně nutné. Vždyť každou aktivitu lidí je nutné tímto věděním poměřovat. Více lidstvo totiž neví a nikdy vědět nebude... Dzp.

K. Janyška 24.4.2019 9:30

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Studuje principy, které k takovému pohybu v čase a v prostoru vedly a vysvětluje je. Vysvětluje vznik civilizačních pravidel chování, lidské mysli, inteligence, lidského rozumu, abstrakce, soukromého práva a zejména vznik a vývoj neustále se souběžně od civilizovaných více k civilizovaným méně rozšiřujícího v čase a v prostoru generátoru všeho lidského, spontánního řádu lidské interakce a lidského světa.

Z toho jasně vyplývá, že člověk není vědomým konstruktérem vývoje lidstva, ale že to je jen jeho aktivita a jsou to spontánní síly, které ovládají vesmír a cokoliv na Zemi. Jejich neosobní souhra určuje svými regulačními, záchovnými a pořádacími vlastnostmi to, co bude a co ne. Nepředstavitelná složitost jejich interakce člověku stanoví meze toho, na co má vliv a co musí ponechat k "řešení" na nich.

Kompozitivní teorie je tedy vždy nejvýše možným věděním lidstva, neboť je neustále vědou verifikována a aktualizována a je česky řečeno skladná a celostní, tedy zahrnující všechny vědecké poznatky z obou větví vědy a tvoří neustále vědou upřesňovaný koridor relevantních vědeckých informací o lidské situaci. Jsou to tedy jakési vědou určené stanovy lidského světa.

Měli bychom vždy, a za každých okolností, respektovat to, co tento nejvyšší intelektuální výkon lidstva, tedy vědy, přinesl.

K. Janyška 24.4.2019 9:29

CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

JSOU TO "STANOVY" LIDSKÉHO SVĚTA, OBJEVENÉ VĚDOU.

Metoda relevantních společenských věd je výhradně kompozitivní, tedy skladná. Viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F. von Hayeka. Vědecké informace jí získané, navzájem provázané a neodporující si, tvoří kompozitivní teorii. Myslíme zásadně a vždy v teoriích, tedy jinak se takový obří soubor nebo dokonce koridor souvisejících vědeckých informací o lidském světě nazvat ani nedá.

Co tedy obsahuje ? Úplně všechno, co věda ví o kulturní evoluci i jejich počátcích, tedy o oddělování našich lidských prapředků ze zvířecí říše a kulturním vývoji světa lidí, tedy světa týkajícího se jen lidského rodu, tedy světa lidského, a principů, na kterých vyrostl a stojí. A to jen a výhradně bez pověr a mýtů, tedy bez náboženských a okultních ohledů, tedy na vědecké bázi.

Čím se tedy zabývá konkrétně ? Vysvětlením motoru kulturního vývoje lidstva, tedy objevem obchodu, coby generátorem zisku a důsledky z něho. Tedy vysvětlením procesu civilizace, coby nástroje přeměny divocha, nejprve v samostatného, od kmene odděleného, jednotlivce a návazným procesem masívní emancipace lidí od kmenového způsobu života vůbec, v občana.

.

Š. Hašek 24.4.2019 9:11

A já si myslel,

že barevné revoluce jsou "začátkem všehoharmonie". Přeskočit staletí a vyškolit sekače hlav lidským právům za týden ....... říkal jeden dramatik. Postavíme sněmovnu, dáme tam 50% žen a už to pojede!!!

Dodneška říkají gazdíkové/hilšerové. V tísni.