6.6.2020 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Každému, jak se cítí. Muž ženou...

Rozmohl se nám tady takový nešvar: lidé prý nejsou tím, čím jsou, ale tím, kým se cítí být. Muž je sice objektivně chlapem, ale ve své duši se cítí být křehkou ženou, pročež bychom mu měli dovolit se onou ženou stát, respektovat jeho, pardon, její, ženství, vydat jí nový osobní doklad a dovolit jim oběma navštěvovat dámské toalety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 23.11.2018 1:24

Re: Inu,ve stare Sparte

Velice zajimave. Kocky jsou krasna zviratka. Kdysi jsem mel 2 siamky a jednoho habesaka. Ten byl jako pasik, hned vsechno sezral, kradl i s taliru, to ty siamky nedekali. UZjsou pres 20 let po smrti, ale me se o nich obcas zda.

J. Fridrich 22.11.2018 5:35

Re: To, že se bude ve 21. století v Západní civilizaci vážně

Asi by mi to stačilo, jen nevím, zda by byl naplněn současný záměr - " menšiny jsou většiny..."

M. Moravcová 21.11.2018 23:11

Re: Banda darebáků.

A proč? Mně se to náhodou líbí.

I. Teren 21.11.2018 22:02

Zapadna "civilizacia".

An insane asylum run by inmates.)

K. Janyška 21.11.2018 20:58

Aha. Já se cítím být miliardářem a přitom jsem chudý,

jak kostelní myš. Já si asi zvolím to první a za ty prachy naučím lidsto kompozitivní teorii. Aby nebylo tak příšerně blbé, jak autorka popisuje... Dzp.

V. Student 21.11.2018 20:26

Re: Pokud vím, legalizovat pedofilii

Ale, jen to , že když doktor řekne norma, tak je to norma, když řekne úchyl, tak je to úchyl. To je na demokratickou společnost trochu moc pravomocí, nezdá se vám?

L. Písařík 21.11.2018 20:19

Re: Lidé jsou tím čím jsou

Souhlasím a vím, že být mužem a porodit, je technicky nemožné, i kdybych byl chlupatý jako medvěd. Ať se každý cítí tím, čím je, ale nehodlám ho obdivovat ani preferovat. Finish.

J. Schwarz 21.11.2018 20:16

Re: Pokud vím, legalizovat pedofilii

Že někomu zemře partnerka/partner může být stejná tragédie, jako když zemře manželka/manžel - a co? Pro někoho je stejnou tragédií když mu ukradnou slepici jako pro jiného ztráta žirafy a stejně kvůli tomu nebudeme říkat žirafě slepice.

J. Schwarz 21.11.2018 20:11

Re: To, že se bude ve 21. století v Západní civilizaci vážně

Nestačilo by vám, kdyby vám byli povinni posílat odpovídající plat na vámi uvedený účet a v úředním styku vás titulovat "kapitáne"?

J. Schwarz 21.11.2018 20:06

Re: Banda darebáků.

Minimálně by ten, kdo "sbírá na cokoli podpisy"neměl dostat poštovné, obálky + přiložené peněžní poukázky zaplacené ze státní kasy včetně platů zaměstnanců, kteří ty dopisy připravují. Mimochodem, když tu máme tu "ochranu osobních údajů" a GDPR, odkud berou Lékaři bez hranic, UNICEF, AI a podobné organizace adresy aby mohly otravovat s žádostmi o příspěvky?

J. Schwarz 21.11.2018 19:56

Re: To jsem nepsal já, ale z jednoho článku:

No, ona si ty "nové pokrokové zákony" a jak v Kanadě fungují už vyzkoušela Laureen Northern. Přišla namalovaná a na vysokých podpatcích k psychiatričce a požádala ji o potvrzení, že je muž, protože se tak posledním rokem "cítí" a nějak ji začaly přitahovat dívky. Psychiatrička jí bez jakohokoli zkoumání, jen na základě tototo prohlášení vydala. Milá Laureen s potvrzením obratem naklusala na úřad a požádala o vydání dokladů s uvedením pohlaví "male". I ty po krátkém rozhovoru úřednice se šéfem na základě onoho potvrzení od psychiatričky dostala. Tak je to jednoduché všechno zdokumentováno na Youtube. Naštěstí je zatím dospělý člověk, co se cítí být traktorem odeslán na psychiatrii. Pokrok ovšem kráčí mílovými kroky a není daleko doba, kdy mu bude promptně vydán technický průkaz...

J. Schwarz 21.11.2018 19:46

V (_!_) jsme

už dávno. Dostali jsme se do ní společně se zavedením "sociálního státu", antidiskriminace, podpory menšin a boje proti "rasismu". V podstatě jde vždycky jen o peníze. Pokud bude stát podporovat lemply protože jsou "potřební" a nebude přihlížet k okolnostem jak se do bídy dostali, zavede "právo na sociální podporu" pro každého pak logicky skončíme u toho, že na nás začnou parazitovat "menšiny" třeba islámských "uprchlíků" kteří zavřou ženy doma a budou tu žít z přídavků na děti. Přihlédnout ke způsobu života, etnicitě nebo náboženství jsme si zakázali, neb by šlo o diskriminaci a rasismus. To, že muslimská dívka si nesmí vzít "nevěřícího" a muslim trvá na tom, aby jeho "vyvolená" konvertovala k islámu a děti byly vychovány jako muslimové rasistické není. Rasistické je odmítnout je živit. Myslím, že by bylo na čase vykašlat se na "humanismus" i křesťanství, jehož zásady za ty 2000 let zastaraly a chovat se liberálně - tedy, ať si každý žije jak chce, ale včetně těch co vytvářejí hodnoty. Ani oni nejsou otroky kdejakého vychcánka a netuším, proč by měli být povinni někoho nedobrovolně živit. Všichni ti dobrotrusové co se "starají" by se měli starat za své nebo z prostředků získaných tuzemskými dobrovolnými sbírkami. Nedovolit rozklad řízený a financovaný ze zahraničí.

Š. Hašek 21.11.2018 18:57

Re: Možná to bude i tím,

Tak.

Z. Lapil 21.11.2018 18:41

Re: Lidé jsou tím čím jsou

Řeč je o právu. Nejde tedy o to, zda něco můžete. Dítě - skrze rovnost před zákonem - porodit smíte, i když jste chlupatej chlap. Že se vám to nejspíš nepodaří, a i kdyby podařilo, tak vám to na matrice nejspíš nebudou věřit, to je vaše věc a žádný zákon vám v tom nepomůže.

Sdělení pro p.t. publikum: pana Písaříka osobně neznám, takže zmínku o jeho chlupatosti račte brát jako tvůrčí licenci. Děkuji vespolek :-).

Š. Hašek 21.11.2018 18:35

Re: „Totalita plíživě přichází.

Máte pravdu.

Před Leninem a Gottwaldem bylo nic, nic. Slýchával jsem a četl jako školák.

Dnes se mi někdo snaží namluvit, že před "brusele, Listopadem, ....... " také bylo nic. Vakuum.

Vyvolení, jednou to byla dělnická třída, dnes jsou to .......... . Zkráceno.

J. Kanioková 21.11.2018 18:07

„Totalita plíživě přichází.

Z LGBT je vyvolený lid“ - https://echo24.cz/a/Sgixj/totalita-plizive-prichazi-z-lgbt-je-vyvoleny-lid

Š. Hašek 21.11.2018 17:32

Jen mám dojem,

že s osobními pocity by měl každý tak nějak naložit ....... po svém. Bez směrnice. Samozřejmě byly vymyšleny i takové ústavy s parky, kde se pro uklidnění na podzim hrabe listí ......

Ale jak je vidět, na pocitech jednoho ze sta tisíc lze vybudovat kariéru, udělat štrasbruseleprogram ....... . Hlavně politickou kariéru a oblbovat. Určité plastické operace hodit na zdravotní daň.

Co taky, když je volný čas a magazíny potřebují "příběhy".

J. Svoboda 21.11.2018 16:42

Re: Banda darebáků.

Pane, jestli to míníte vážně, jste ukázkový magor.

V. Petr 21.11.2018 16:33

Zakladatel křesťanství vyrůstal ve velmi TRADIČNÍ

rodině, i když není jasné, zda byl Josef jeho skutečným otcem. Nicméně jej např. stihl vyučit svému řemeslu. Měl též několik sourozenců.

To, že jako pozdější vůdce náboženské sekty tvrdil jejím členům, že jsou pro něj víc, než vlastní rodina není zas tak neobvyklé. Komunistická Stalinova "sekta" dokonce VYŽADOVALA, aby její členové kladli věrnost straně nad vlastní rodinu, viz Pávlik Morozov, kdy tento postoj vštěpovali už dětem! Udat vlasního otce byla ctnost...

D. Stirský 21.11.2018 15:34

Re: To jsem nepsal já, ale z jednoho článku:

To, že zakladatel křesťanství vyrůstal ve velmi netradiční rodině.

R. Langer 21.11.2018 15:08

Re: Pokud vím, legalizovat pedofilii

Cože?

R. Langer 21.11.2018 15:07

Re: Právě jsem napsal, že jediný "poznatek" byl ten, že

Přesně tak!

F. Lubomír 21.11.2018 15:03

Každému jak e cítí

Hezký příspěvek,jenom jestli potom neděláme zákony pro 4%lidí kteří neví co jsou vlastně za pohlaví, cítí se jinak zbytečně protože psychiatry snad máme.Zákony rakouska -uherska ,bylo konečně rovné hlasovací právo,občanský ABG tak 1.republika takové zákony nepotřebovala nemluvě o minulém režimu.Rodina základ státu.

To jako časem budeme dělat zákony že se někdo cítí ovcí a tudíž s ní bude chtít uzavřít patrnerství?

R. Tesařík 21.11.2018 14:55

Re: To jsem nepsal já, ale z jednoho článku:

Co to tu zase motáte dohromady...

J. Kanioková 21.11.2018 14:44

Přesně

A. Alda 21.11.2018 14:39

Banda darebáků.

Je na čase změnit petiční zákon tak, že kdo sbírá podpisy za něco, musí současně sbírat podpisy proti tomu něčemu. Aby si každý petent mohl vybrat, zda se podepíše do kolonky souhlasím nebo nesouhlasím.

D. Stirský 21.11.2018 14:39

To jsem nepsal já, ale z jednoho článku:

"Ježíš sice mužský vzor mohl nalézt v Josefovi, ale v tradiční rodině nevyrůstal. Byl počat mimo manželský svazek, Marie ani pořádně nevěděla, s kým dítě má, a Josef zjistil, že je jeho nastávající těhotná až v momentě, kdy si ji měl brát. Tento příběh prakticky ukazuje rozpad tradiční rodiny. Té, ke které tolik vzhlížíme. Je proto ošemetné brát si biblické příběhy za vzor. Pokud se ovšem nerozhodneme je idealizovat nebo si z nich vybrat jen to, co potřebujeme." Ještě bych podotkl, že Ježíš také řekl: "Kdo je má matka a moji bratři?" Rozhlédl se po těch, kteří seděli v kruhu kolem něho, a řekl: "Hle, moje matka a moji bratři! Kdo činí vůli Boží, to je můj bratr, má sestra i matka."

J. Kanioková 21.11.2018 14:34

Díky paní autorko, fakt skvělý článek, jako vždy..

Už mi ten GENDER aktivismus leze krkem. Obrovsky. Celá ta gender ideologie. Oblbování.

Kdysi jsem AI podepsala jakousi petici a od té doby mě neustále "oslovují" s kdejakou kráčovinou. Dnes mi přišlo - výňatek- "Za to být aktivista/ka se totiž není třeba stydět. Ale nemáte někdy chuť udělat něco víc? Blíží se ideální příležitost v podobě Maratonu psaní dopisů – zkuste si uspořádat vlastní dopisovou akci za obránkyně lidských práv, může být komorní a domácí, ale i velká a veřejná. Přidejte se k milionům lidí z celého světa a stovkám lidí z Česka, kteří budou kolem 10. prosince, Mezinárodního dne lidských práv, pořádat akce ve svých domovech, ve školách, v kavárnách, v klubovnách nebo třeba na vánočních večírcích a vytvářet tak celosvětový tlak na vlády a úřady. P. S.: Už jsme Vás navnadili? Jestli ne, a spíš než písmenka máte rádi audiovizuální obsahy, pusťte si vzkazy od pořadatelů Maratonu v krátkém videu."

fotka - https://sux.cz/db34

Manipulování.

R. Gramblička 21.11.2018 13:51

Re: Jenom dvě poznámky

ta vaše rybička mně zaujala, schválně jsem jí hodil googlu a představte si, je tam:

"Rybička – další z přenádherných postaviček Rakovníka, byla přelíčená, pestrobarevná. Někdy měla i modré vlasy protkané barevnými stužkami, lesklé šaty a přes ně obarvenou záclonu. Když prošlapala boty, vyměnila si je, pravou za levou, a šlapala dál. Chodila jako ostatní, po náměstí sem a tam. Uměla hezky zpívat. Čůda Bartůněk s ní v parku, v altánku, dělal koncerty. Dirigoval ji, ona zpívala a pak se podepisovala. Psala Sylvie Nebetyčná. Jestli se tak jmenovala, anebo to bylo umělecké jméno, to už dnes asi nikdo neví.

Byla bláznivě veselá. Když ale viděla, že někdo proti ní jde, a nesměje se, tak na něho „flusla“. Proto lidé, když ji v dálce zahlédli, raději přešli na druhou stranu náměstí. A já za ta léta viděl tolik poplivaných lidí. Joj, kéž by bylo víc takových Rybiček, to by bylo veselých lidiček.

Když jsem například dostal poznámku ve škole, běžel jsem za Rybičkou, všechno jsem jí řekl a nezapomněl zdůraznit, „...tamhleta učitelka je smutná. To je ona!“ Rybička, jako když pustíte psa na zloděje, vrhla se k té učitelce, „flus, flus,“ a bylo to. Krásně za nás trestala a nejenom učitelky. To ani nemůžu napsat, koho všeho jsem takto nechal po... potrestat."

V. Petr 21.11.2018 13:30

Právě jsem napsal, že jediný "poznatek" byl ten, že

v případě opačného názoru by mohli riskovat nepříjemnosti.

Jistě, pane kardinále, slunce se točí kolem země, říkat něco jiného je kacířství...

A nějaká teorie relativity, vymyšlená "jedním Židem" je neslučitelná s ryze německou fyzikou...