9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Internet změnil svět

Václav Klaus mladší v pondělí na semináři o svobodě slova v poslanecké sněmovně prohlásil, že chystá zákon, který by zakazoval sociálním sítím, jako je například Facebook či Twitter mazat kontroverzní příspěvky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 17.9.2018 21:09

Pane Hvížďalo,

internet nic nezměnil. Jen dal lidem možnost probírat se v záplavě informací a podle toho si tvořit svůj názor. Někdy rozumný, jindy blbý. Ale kdo to koneckonců rozsoudí ? Je to svoboda získávat a šířit informace. A kromě informací obecně přijímaných jako škodlivé (dětská pornografie, terorismus, genocida či skutečný rasismus) by tyto informace nikdo neměl filtrovat.

J. Kanioková 17.9.2018 19:02

Pravdoláskovnický autore,

nesouhlasím. To vy zase své názory tvoříte hlavně dle toho, jak máte rád konkrétní osobnosti.

Tenhle váš článek je hlavně projevem vaší Klausofobie !

J. Jurax 17.9.2018 18:21

"aby mu nemazali jeho alternativní pravdy a spiklenecké teorie". Dí autor.

No budiž. Problém vidím v tom, kdo rozhodne o nežádoucí alternativnosti pravdy a o tom, zda teorie je dostatečně spiklenecká, aby bylo třeba ji smazat.

A soukromá společnost sociální síť provozující a takto činící i nad rámec případných zákonů je nepostižitelná. Rozhodne-li se kupříkladu z jakýchkoliv důvodů nemilosrdně mazat jakoukoliv zmínku o maďarském guláši, nejede přes to vlak. Guláš se maže, recidivisté dostanou ban.

Lze akorát se na její služby vykašlat, ovšem je-již vypěstována závislost, není to jednoduché.

L. Kubeš 17.9.2018 17:12

Velký demokrat Hvížďala

Soukromé společnosti budou určovat, co je a co není pravda? Blížíme se plynule ke světu Orwela.

A. Alda 17.9.2018 14:24

Vy máte pravdu a Klaus ji nemá,

proto nelze považovat za cenzuru, když jeho smažou a Vás naopak před námitkami v internetové diskusi chrání.

Myslím, že skončíte v pekle, pane.

J. Jurax 17.9.2018 18:25

Neskončí, bude-li vyžadovat mazání pouze nesprávných názorů.

A nesprávné názory jsou ty, které jsou mazány. Něco jako Hlava XXII.

J. Kanioková 17.9.2018 19:05

:))))))))))))

M. Pivoda 17.9.2018 12:34

To, co řekl Klaus (starší nebo mladší) je irelevantní

"Václav Klaus mladší v pondělí na semináři o svobodě slova v poslanecké sněmovně prohlásil, že chystá zákon, který by zakazoval sociálním sítím, jako je například Facebook či Twitter mazat kontroverzní příspěvky." - Ha. Česká ptákovina. Nechoďte ke kováříčkovi, běžte ke kovářovi!

Za povšimnutí stojí spíše událost z minulého týdne, že Larry Page (zakladatel Googlu, nyní ředitel nařazené organizace Alphabet) se nedostavil na "grilování" americkými politiky, zatímco například Mark Zukerberg (ředitel Facebook) se tam dostavil. HTTPS://WWW.BLOOMBERG.COM/BUSINESSWEEK

J. Kozák 17.9.2018 10:18

Pokud to nebude křížit plány Kremlu

bude mladý Václav Klaus křičet, stejně jako křičí a naříká jeho otec. Jejich myšlenkové stereotypy mají svůj řád. Díky jim vzniklo v ODS cosi, jakoby pelmel bývalých bolševiků, které v poslední době doplnili okamurovci.

J. Jurax 17.9.2018 18:27

Neotvírejte sardinky! Vyskočí na Vás Kreml!

J. Kanioková 17.9.2018 19:06

Jste cvok

K. Maršálek 17.9.2018 10:13

Problem cenzury na sociálních sítích

Není to jen Klaus ml. kdo se snaží zákonem zasahovat do regulace obsahu facebooku.

Je to i sám stát, vlády, vysocí úředníci, lobbisti, což je samozřejmě také špatně.

Takže když si Zuckerberg usmyslí, že Klausovi jr. zruší na fb účet, tak to nepokládám za porušení hry. Za porušení hry ovšem považuji když Zuckerberg zruší Klausovi ml. účet protože na něj někdo vyvíjí politický/ekonomický tlak z pozice velkých médií, státní moci. To je stejně nepřípustné a stejně se to děje, vidíme to všichni jak západní státy již přijaly drakonické zákony vynucující si aby provozovatelé soc. sítí (facebooku hlavně) uzpůsobili obsah příspěvků politicky korektnímu diskurzu.

Pokud je Klausova inicitaiva shlednána jako nepřijatelná, pak všechny tyto legislativní intervence z pozice státní moci jsou stejně tak nepřijatelné.

J. Tachovsky 17.9.2018 10:05

Snaha pana Klause je uctyhodna

Ale jak by to chtel zaridit ? Facebook na to odpovi jen tim, ze se neciti vazan ceskymi zakonya a bude vesele mazat dal. Jedina mozna obrana je zalozit si vlastni necenzurovanou platformu.

P. Kubáč 17.9.2018 9:52

Paradox dezinformačních serverů

Nad přijatými informacemi přemýšlí více ten, který projde 3 konspirační servery a na základě jejich článků si "něco myslí", nebo státotvorný občan, jehož názor se shoduje s "redakčním názorem" ČT24?

M. Valenta 17.9.2018 9:29

Ano ten poslední odstavec

vystihuje přesně o co VK ml. kráčí. Já osobně, i když vím, že se to může ošklivě zvrtnout, příkladů z historie je dost a dost, bych jim to radost z lhaní nebral.

K. Janyška 17.9.2018 8:56

Houby, jen zrychlil vývoj. Je to jen pomůcka komunikace.

Principy, na kterých lidský svět vyrostl a stojí jsou stále stejné. Zejména civilizace divochů obchodem a spontánní řád lidského světa, generovaný civilizovanými, který je zpětně řídí... Dzp.

J. Lepka 17.9.2018 8:34

Už jen existence Úřadu komisaře pro informace

mi zvedá kufr.

R. Meišner 17.9.2018 8:15

ach jo

...cituji: "stát nikdy nesmí rozhodovat o tom, co je a co není pravda" ---a soukromé společnosti ano? pane Hvížďalo?..--neboť přesně tohle se děje. a Klaus ml. nebojuje jen za sebe, ale za všechny , kterým to není jedno. evidentně na rozdíl od Vás.

J. Frankl 17.9.2018 5:14

Nekorektnost

Citace:

O tohle ale panu Klausovi nejde: on chce jen zabránit tomu, aby mu nemazali jeho alternativní pravdy a spiklenecké teorie. V tom se jeho postoj liší od názorů politiků ve staré Evropě a Spojených státech.:

Se vším v příspěvku bych souhlasil,nebýt této poslední věty,kde osobním výpadem proti Klausovi ml.vše postavil do osobní roviny!

P. Szirotný 17.9.2018 21:15

Re: Nekorektnost

I kdyby jste měl pravdu ... Proč by někdo měl mazat konroverzní příspěvky či spiklenecké teorie Václavu Klausovi ml. (či komukoliv jinému) ? To by znamenalo, že existují jen ty správné názory. A to opravdu chcete ? Já si radši přečtu 10 blbých příspěvků než kdybych musel číst jen ten jediný správný.

P. Dvořák 17.9.2018 4:30

Možná je pravdivá věta

"Ptáček vyletěl z klece a křičí, aby na sebe upozornil, . . . "

Stejně tak jako je pravdivá věta: "A hned se na něho slétli supi, aby ho ještě zaživa roztrhali dřív, než si ostatní ptáci uvědomí, že má vlastně pravdu."

V. Kotas 17.9.2018 5:06

Re: Možná je pravdivá věta

Tebou uváděná věta o supech, je mnohem pravdivější, než ta Hvížďalova o ptáčkovi.

J. Kanioková 17.9.2018 19:30

To je hlavně jen váš názor

I. Kozák 17.9.2018 1:09

Stejne jako telekomunikace nesmi cenzurovat vase telefonicke

Stejne jako telekomunikace nesmi cenzurovat vase telefonicke hovory, stejne tak nema takové pravo ani Facebook... proti tomuto sa zrejme bude snazit zakrocit Klaus...

Kdyz notoricky zname cikanske vytrzniky odmitne majitel hospody vpustit, anebo majitel bytu odmitne cikanku, pani Sabatova sili ... a ted je ticho!...

J. Kanioková 17.9.2018 19:07

Běžte do háje se Šabatyší !

I. Kozák 17.9.2018 21:09

Re: Běžte do háje se Šabatyší !

Nejste Vy samotna Šabatyše v přestrojení? :-)