7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Integrace, asimilace a multikulturalismusŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 24.4. 2019 6:54, přehled diskusí

Integrácia väčších skupín je prakticky nemožná...:
Autor: V. Liptovský Datum: 23.4.2019 18:27

...to, čo platí jednotlivo, neplatí pri väčších skupinách. Nie náhodou za Prvej republiky Cigáňov (vtedy Rómovia neboli) rozmiestňovali do jednotlivých obcí doslova po jednotlivých rodinách a obec sa musela o nich postarať - dať im strechu a zabezpečiť prácu, stým, že ich deti budú integrované. Pravda, vtedy ich bolo podstatne menej (na Slovensku necelých 40 tisíc, koľko v Čechách - neviem, to dnešné číslo je výsledkom migrácie z Bulharska, Rumunska a Maďarska v rámci otvorených hraníc po vojne, prípadne "výmeny krajanov" v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch). Aj na Slovensku poznám jednotlivých moslimov (Arabov či Kosovcov), ktorí sa integrovali - ale prišli v dobrom - študovať alebo za prácou - a museli "zapadnúť". Akonáhle sa tvoria "getá" (napr. aj rómske osady či štvrte) - zabudnite. Ak sa značná časť Rómov nedokázala integrovať za stáročia, moslimovia sa za dnešných podmienok nedokážu - práve naopak - budú to žiadať od nás.

Souhlas s autorem, jedině ASIMILACE !:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.4.2019 18:06

Multikulti je nelogický nesmysl !

Depresivní. Savile Town v Yorkshire, který nemá téměř žádné bílé obyvatele - https://twitter.com/Janice4Brexit/status/1055460089417605120

(c) "Pouze 48 z 4 033 lidí žijících v Savile Town jsou bílí, rodilí Britové a ve městě je sotva nějaká rozmanitost, protože většina je z Pákistánu nebo Indie."

"Multikulturalismus účinně ničí hostitelskou kulturu. Zvykni si na to, posunuli jsme se za bod zlomu. 1/3 dětí v Anglii a Walesu se narodilo matkám narozeným v zahraničí. Dvě desetiletí migrace řetězců podnítila vznik dětských strojů Mohammeda."

Je to krásné. Vzpomínáme si na Salmana Rashdiho, jeho „satanské verše“ a slavnou fatwu s trestem smrti? Stojí to za to podívat se: https://twitter.com/wszewko/status/1120401153563475968

Integrovat lze jen ty, kteří se integrovat chtějí - napříkla:
Autor: J. Fridrich Datum: 23.4.2019 14:37

Integrovat lze jen ty, kteří se integrovat chtějí - například statisíce Východo-Evropanů, kteří odcházeli za svobodou na Západ, ti šli pracovat a integrovat se.. Muslimové se integrovat nejdou, nejdou ani pracovat - ti jdou Západ rozvrátit a opanovat.

Re: Integrovat lze jen ty, kteří se integrovat chtějí - napříkla:
Autor: D. Mach Datum: 23.4.2019 17:55

Tak zrovna u statisíců Východo-Evropanů (jak je nazýváte) bych byl ostražitý. Rusové se česky učit nechtějí, v restauracích vyžadují menu v ruštině, možnost stavět jen tam, kde je to povoleno, jim nic neříká, a stále se domnívají, že jim jsme za okupaci z roku 1968 vděční.

Re: Integrovat lze jen ty, kteří se integrovat chtějí - napříkla:
Autor: J. Fridrich Datum: 23.4.2019 18:02

Já měl na mysli emigraci poválečnou, z dob komunismu do roku 1989, kdy odcházeli lidé z Východního bloku - z sovětských kolonií RVHP..

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.4.2019 23:34

Ano, někteří "noví" Rusové takoví jsou. A protože mají peníze, prochází jim to.

Re: :
Autor: J. Schwarz Datum: 24.4.2019 6:54

Přesně tak. Pokud by majitel restaurace či personál nešli po prachách, pak by arogantního hosta vyhodili. Pokud ale v lokále menu v cizích jazycích včetně ruštiny existuje, pak není nic divného že o ně host požádá. Rovněž na samotné otázce nemají-li jídelní lístek v ruštině není nic urážlivého, zvlášť pokud jde o lokalitu v níž se pohybuje dost Rusů...

Tak zkusme integrovat:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.4.2019 14:26

kysané zelí do malinové zmrzliny.

Taky mě napadlo integrovat jednoho sekače rukou a jednoho lidojeda do společné domácnosti UHL/ŠABATOVÁ. Nebo k Hřebejkovi. Nebo k manželům tíseňHilšerovým. Nebo na Orlík zámek - za Masaryka byli dobrými zahradníky Bulhaři, dneska možná ze Somálska, nová krev.

Integrovaný Afričan stáhne králíka rychleji než Drahoš. Zde jedovaté. Zkráceno.

Časopis pro ženy otiskl návod,:
Autor: P. Zinga Datum: 23.4.2019 14:25

jak ošetřit bodnou ránu:

https://www.tichyseinblick.de/feuilleton/medien/illu-der-frau-gibt-tipps-wie-stichwunden-zu-versorgen-sind/

Saša Uhlová na seznamu klade otázku : "...proč vydají země:
Autor: R. Brzák Datum: 23.4.2019 13:45

G20 každoročně nějakých 150 miliard

dolarů na dotace fosilnímu průmyslu, aby zůstal konkurenceschopný vůči

obnovitelným zdrojům energie...."

A já se ptám - je zde prosím někdo, kdo je schopný vysvětlit, odkud pochází informace, na které je její tvrzení založeno? Dovedu si představit, že v dnešní socialistické době skutečně někdo dotuje i fosilní průmysl (zatímco o obrovském rozsahu dotacích energetiky z obnovitelných zdrojů nemám pochyb) a nepředpokládám, že je paní Uhlová prostě hloupá. Takže mi z toho vychází snaha manipulovat takovouto otázkou občany a podkládat jako shnilé vejce do košíčku pocit, že snad dotace do energetiky z obnovitelných zdrojů jsou na nižší úrovni, než ty do fosilního průmyslu. Jaký je Váš názor?

Re: Saša Uhlová na seznamu klade otázku : "...proč vydají země:
Autor: R. Brzák Datum: 23.4.2019 13:57

pardon, patří pod úvodník...

Nebude-li Evropa křesťanská - zanikne:
Autor: A. Reček Datum: 23.4.2019 13:28

Levice a liberálové vymysleli multikulturní vizi pro svět. Jenže nedovedou toto uplatňovat v zemích muslimských. Muslimové umí ateisty naučit se modlit a chodit do mešity. Chce to ještě čas, za 50-60 let bude pohled na Evropu dost jiný!

Re: Nebude-li Evropa křesťanská - zanikne:
Autor: M. Prokop Datum: 23.4.2019 17:49

Liberálové ovšem ke svobodě přidávají i zodpovědnost.

Takže vy píšete o někom, kdo se za liberála jen vydává.

Vždyť to říkám::
Autor: P. Zinga Datum: 23.4.2019 10:40

největším zlem jsou "univerzální (individuální)lidská práva".

Mysleli to možná dobře, ale dopadlo to jako vždycky.

Re: Vždyť to říkám::
Autor: V. Pavelka Datum: 23.4.2019 14:27

Vkrádá se mi otázka ,Němci bojují proti nacionalismu jako strůjci válečných útrap ,není multikulturalismus budoucím zdrojem války vnitřní rasové.?Je těžko uvěřitelné že západ vyučuje mladé lidi k tak neprověřené idealistické metodě soužití, ničíce sami sebe.

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.4.2019 23:36

Ten přechodník máte blbě, ale jinak souhlas.

velmi dobrý článek - jen to zostřím - integrace je proces :
Autor: R. Brzák Datum: 23.4.2019 9:46

z vnějšku jedince (snaha společnosti začlenit jedince), který se snaží ulehčit jedinci pobyt v nové situaci. Je to ale typická medvědí služba - protože jedinec je vždy člověk a člověk se mění vždy pod tlakem. Když tento tlak ze života jedince odebírám (sociální sítí a pod), o se měnit nemusí (a protože nikdo se nechce měnit, když nemusí, tak se nemění).

Asimilace naopak je tlak na jedince, aby se změnil a přizpůsobil novým podmínkám. Jeho součástí je i ona "xenofobie", tedy přesněji předběžná opatrnost a ostentativně najevo dávaná nelibost se způsoby, jakými se nově příchozí projevuje (na bázi svých starých zvyků). Bez toho se vlastně nově příchozí nedozvídá, co je pro něj a jeho přežití v nové zemi nutné, aby se stal jejím "Američanem" (tavící kotlík). Je to právě asimilační tlak, co dlužíme nově příchozím - aby mohli se stát v nové zemi úspěšní.

Alternativou je vznik paralelních společností, z nichž ta, která více plodí děti, se bude dostávat do konfliktu s tou, která v ní drží v ruce více moci...

Re: velmi dobrý článek - jen to zostřím - integrace je proces :
Autor: M. Zdobinský Datum: 23.4.2019 11:18

Velmi přesné pane Brzák.

Každý okolo sebe určitě známe někoho, kdo za minulého režimu emigroval (lhostejno do jaké končiny). Většina z nich jsou dnes např. čechošvýcaři,ale jejich děti a vnoučata už jsou Švýcaři maximálně s českými předky a svíčkovou k obědu na svátky. Kdo touto "asimilací" neprošel, nikdy v nové zemi není úspěšný. Jen EU se pořád tváří,že budeme mít v každém větším evropském městě "arabskou čtvrť" s mešitou uprostřed a bude to bezvadně fungovat.

NEBUDE a třeba ve Francii nebo Švédsku už je to dohání.

A dopadne to jako ve Rwandě. Když budeme mít štěstí,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 23.4.2019 15:16

umřeme dřív.

A začal bych :
Autor: M. Malovec Datum: 23.4.2019 9:09

pomlázkovým výpraskem, a aby si nestěžovali, že bijeme ženy, udělal bch jelita i chlapům.

INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 8:41

PROSTŘEDNICTVÍM EU.

Název, jak z hororu, co ? A přesto popisující realitu. Co se tedy děje ?

Lidský svět, coby celek, se snaží zorganizovat (já vím, že marně, ono to nejde ze známých důvodů, je navždy lidmi nezorganizovatelným spontánním řádem, který řídí je, ne oni jeho) skupina nejbohatších lidí světa, tedy špičkových socialistů. Ano, bohatí mentálně propadnou dojmu, že když umějí zorganizovat tak obří a výnosné firmy a majetky, že by to mohlo jít i z celým lidským světem. A tak pilně zasedají v různých světových podivných institucích a radí se, jak to udělat.

Špičkou a centrem takového celosvětového radění, tedy socialistického řádění, je Bilderberg. Na něm se tajně, naposledy na konci minulého roku na 3 denním jednání, domlouvají. Kdo to nechce vidět - nevidí, stačí však vyhledat všechno na netu a jen ignorant si myslí, že na tajném jednání si porovnávají, kdo má dražší slipy nebo hodinky. Dohodnou se a konají. A samozřejmě, že v první řadě ovlivňují politické dění všude ve světě tak, aby to jejich záměrům vyhovovalo. A jedním z jejich hlavních zájmů je samozřejmě Evropa.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 8:41

Mimochodem, Macron pracoval přímo v administrativě Bilderbergu a tak není divu, že náhle z ničeho nic získal takovou podporu Francouzů prakticky neznámý člověk, když mu Bilderberg patřičně pomohl. Totéž platí o předsedovi francouzské vlády, který byl účastníkem Bilderbergu také. Také, o podle všeho vydírané, Merkelové. Každý si pamatuje, když vypukla aféra s tím, že ji sledovala roky tajně polostátní americká agentura, jak rychle změnila názor na jí před tím tolik kritizovaný mulitikulturalismus.

Německo a Francie se dohodly pod tlakem svých mocenských choutek, tažených inspirací socialismem, který má ve Francii své "vědecké" rodné hnízdo a kterým se Němci velmi rychle nakazili už dávno. Dokonce přes linie první světové války se hádaly, řečeno s mistrem Hayekem z jeho slavné Kontrarevoluce vědy, kdo z nich lépe ovládá umění socialismu, tedy kdo umí lépe zorganizovat lidský svět. No a taková ideologická nálož v obou národech se Bilderbergu velmi hodila a hodí. Tlačí je už roky k založení jednoho evropského velkostátu, který by mohli mocní lépe svými penězi ovládat. EU ničím jiným, než takovým zárodkem, neustále se vyvíjejícím v tomto směru, není.

Ale vraťme se k tzv. integraci Evropy, tedy neustále omílanému termínu, jakoby vůbec nešlo o pohlcení malých velkými a likvidaci národních států a dokonce národů na evropském kontinentu. Ano, tzv. integrace Evropy nic jiného neznamená. Kdo si pod takovým termínem představuje něco jiného, měl by to vyložit. Já, coby znalec kompozitivní teorie, to nedokáži. Kdo potom jiný, mi není jasné.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 8:42

Momentální model EU podle LS, jak jinak, byla přijata za předsednictví Německa, je skvělým nástrojem pro tak zločinný úkol. Vždyť z ní vycházející euorgány neslouží ničemu jinému, než podřízení všeho v EU Německu, coby nejsilnějšímu jeho členovi. Každý vidí, že za EU v případě skutečně velkých věcí jedná Merkelová, ne ty loutky, které Německu v čele EU slouží. Mimochodem, Německo už těží z EU a eura teď. Má největší přebytek státních financí na světě, přestože růst HDP jen průměrný.

A intergrace, tedy podřízení národních států a národů Evropské unii prostřednictvím tzv. implementace tzv. evropského práva, čti evropského, tedy vlastně novoněmeckého, příkaznického práva, postupuje. Někdy tempem až závratným. Najednou se mluví o Evropanech, o Evropě jako státu, o evropanství a populismu těch, kteří se odmítají takovému vývoji podřídit. A Macron do toho přijde na poradě se svojí rupočernou německou soudružkou s návrhem na urychlení integrace a zapojení do této nelidskosti dalších a dalších oblastí tak, aby evropský stát skutečně vznikl, a to co možná nejrychleji.

Neznikne však. Vznikne jen strašné napětí, které může skončit obřím krveprolitím při zpětném osvobozování národů a národních států z područí tohoto zločinného molochu. Návrhy na evropskou armádu a společnou policii a zdanění nejsou ničím jiným, než dalšími střípky do mozaiky euvýstavby, tedy v budoucnu podřízení Evropy tomu nejsilnějšímu, tedy v posledku právě Německu. To, že si to Francouzi a další neuvědomují, není vůbec důležité. Prostě jim chybí vzdělání stran spontánního řádu lidského světa.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 8:42

Nemá cenu nikoho o takovém vývoji přesvědčovat. Pro sečtělého je však až neuvěřitelně a nápadně shodný s vývojem a koncem SSSR a pěstováním tzv. sovětského člověka, mimochodem, u nás Čechoslováka a v EU teď tzv. Evropana, které tak krutě a přirozeně selhalo. Stalo se to proto, že se to stát muselo. Spontánní řád lidského světa nic jiného nedovolí a už vůbec ne lidskou hloupost a nadutost ve věcech, které náleží jen a jen jemu, coby nezničitelné neosobní spontánní řídící struktuře všeho ve vesmíru, tedy i lidského světa. Je jedinou možností existence lidstva... Dzp.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: M. Krátký Datum: 23.4.2019 9:02

CCCP chcípnul po 70ti letech - ČSSR už po 40ti - takže EU chcípne kdy ? Obávám se, že mezitím mladší generace zase něco pose.r.ou !!!

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: P. Grigar Datum: 23.4.2019 11:29

.. obávám se, že agónie bude trvat dlouho a se značně destruktivními následky. Neomarxisté oprášili dávnou Leninovu poučku "zvítězí systém, který dokáže lépe vytvářet zdroje..". Přisáli se na kapitalismus, proletariát - svou tradiční cílovou skupinu - pro nedostatek revolučního nadšení hodili přes palubu, nahradili ho všemožnými menšinami a výměnou za financování svých sociálně/inženýrských vizí pomáhají s ohlupováním obyvatelstva.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 15:16

Kapitalismus je spontánní řád lidského světa, jediná možnost jeho existence, sám. A nedá se s tím nic dělat. Lidé to však nevědí a tak kazí na co přijdou... Dzp.

Krásným příkladem:
Autor: V. Vérosta Datum: 23.4.2019 8:36

Multikulturního soužití jsou křesťané a muslimové na Srí Lance. Nebo Němci a židi ve 30. letech ... 

Re: Krásným příkladem:
Autor: P. Grigar Datum: 23.4.2019 11:41

..při nahlédnutí do historie se vynoří zajímavý fakt. Problémy s agresivními projevy islámu ve smíšených společnostech nastávají cca.na úrovni 7-10 % zastoupení v populaci.

Atentáty na Srí Lance mají být muslimskou odvetou za Nový Zéland. Nějak jsem přehlédl nemuslimskou odvetu za Nice, Paříž.... etc.

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.4.2019 23:39

Jestli to půjde tak dál, ty nemuslimské odvety nepřehlédnete ...