20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vlasta 26.4.2009 1:02

Re: Jaký byl? Ten výraz?

Uznávám, že je Iva Bittová jednička, ale není to povinné, že se to musí líbit všem, že ne?

Jakub S. 26.4.2009 10:17

Re: Jaký byl? Ten výraz?

Dyť né!

clay 25.4.2009 18:09

Re: Souhlas

to nejlepší je vždycky subjektivní, ani potleskoměr není určující....

Majkkl 25.4.2009 16:04

Rikal jsem si, jestli tam najdu

neco proti zlotrilym sudetskym Nemcum a pohunkovi Dolezalovi a nezklamal jste. Pro vas proste jeste valka neskoncila, vy jste zastydle postbolsevicke hovadko, ktere by nejradsi pobilo vsechny Nemce, protoze nam... atd. atd. Lepe bude, az mamlasove jako vy konecne odejdou na vecnost. Uz aby to bylo...

Hrad 25.4.2009 16:26

Re: Rikal jsem si, jestli tam najdu

Tak se říká, že největším potěšením muže je p+ča, ale nesmí to být chlap. V zhledem k tomu, že tuto skutečnost nesplňuješ, mám pro tebe radu. V Paze, kde jinde, tam jsou lidé o drobátko chytřejší, se objevila  Dorothy Vanderbildtová - autorka knihy Finders-Keepers, poskytující nejen ženám cenné rady v oblasti vaginálních cvičení, orálního a análního sexu. Neváhej. Moc to potřebuješ. Pospíchej se setkáním než zmizí vydělávat někam jinam.;-D Rv A na NP se máme hned na co těšit.!!

honzak 25.4.2009 17:31

Re: Rikal jsem si, jestli tam najdu

lehni, frištenský!

clay 25.4.2009 18:13

Re: Rikal jsem si, jestli tam najdu

Pro mnoho z vas i Nemců proste jeste valka neskoncila proto ani pro pana Vlka "válka ještě neskončila"...dokud zde budou lidé vašeho typu, kteří se vyšponují k takovým obludnostem jako "vy jste zastydle postbolsevicke hovadko, ktere by nejradsi pobilo vsechny Nemce" jen proto, že odsuzuje jednostranný aktivismus, nebude klid.

certik 25.4.2009 18:35

Re: Rikal jsem si, jestli tam najdu

Tohle je zajímavé. Jak byste si představoval dvoustranný aktivismus? Skini přijdou k cikánům demonstrovat a pak si sami mezi sebou dají do držky? Rafani se vyséřou v galerii a odejdou na brigádu do městské čističky odpadních vod? Farmáři protestují proti daním a zároveň shrabují co nejvíc dotací co to dá?

cb 25.4.2009 15:49

Asi takhle

Az hovna zhnijou, tak po modernich umelcich nezustane nic.

Jakub S. 25.4.2009 19:49

Re: Asi takhle

Člověče boží: tohle  n e j s o u  moderní umělci. Podívej se, proboha živého, někam, co je opravdu moderní umění!!! Nic o tom nevíš. Tak trochu pokory a zajít někam! Do NG (víš, co to je?), do MG, do kterékoliv stálé expozice (víš, co to je?) v krajských městech... neboj se, nikdo ti tam neublíží. Budeš koukat, jaký  n á d h e r n ý , ohromujcí, velkolepý svět se ti tam otevře... no anebo neotevře. Ale to vůbec neznamená, že tam není pro tisíce jiných... ano? Děkuju. A nashle na nějaké výstavě!

mamina 25.4.2009 15:36

Dobrý den, chtěla bych poprosit redakci,

zda by nebyla tak laskava a neodstranila, event. nenahradila obrázkovou ikonku, která je vzhledem k právu redakce i čtenářské obce na "slušnou, neútočnou diskuzi bez vulgarit", adresována MIMO VLASTNÍ MÍSU. 

Děkuji a hezký víkend přeji.

Richard III. 25.4.2009 13:52

Už Picasso

Nesvádějte to na dnešní "umělce". Nejspíš to začal Picasso s tak velkým egem, že ho prostě musel prostrkat, i když o něm dodnes spousta kvalifikovaných lidí tvrdí, že uměl nejvýš tak trochu kreslit, malovat vůbec ne. On rozbíjel vše, přírodu, kterou nenáviděl, umění, kterým pohrdal, lidi, které terorizoval a oni mu ještě podkuřovali. A co víc byl asi jediným umělcem tzv. pařížské avantgardy, kterého celou dobu okupace kupovali a podporovali nacisti. A dodnes za něj platí horentní sumy i pomlouvači dnešních hnusotvůrců (což se nemusí týkat autora, natolik ho neznám a prosím, aby to nebral osobně).

Ti dnešní hnusotvůrci jdou jen v dobře prošlápnuté nechutné stopě.

certik 25.4.2009 14:08

Re: Už Picasso

...ktera zacala uz jeskynnim umenim v Altamire.

Richard III. 25.4.2009 17:00

Re: Už Picasso

Jakube, o umění, skutečném umění, víte asi hodně málo, když musíte papouškovat zpitomělé nohsledy bez vlastního pohledu na svět. Přečtěte si něco o Picassovi, pak můžete - možná - něco podotknout. Do té doby raději - jak jste říkal? - mlčte.

Richard III. 25.4.2009 17:02

Omluva

Omlouvám se, patří to jinam

Richard III. 25.4.2009 17:10

Re: Už Picasso

Altamira je skutečné umění, je v něm magie. Picasso je jen znásilnění a exhibice nevábného ega.

clay 25.4.2009 18:25

Re: Už Picasso

"znásilnění ega"...to jste pořád tak exaltovanej?;-D

Jakub S. 25.4.2009 19:57

Re: Už Picasso

Ale to je hodně lidí. Opájejí se poznáním a používáním odborných termínů, vazeb, hodnocení... to lze pochopit. My profesionálové jim říkáme, bez odstínu hodnocení - opravdu věcně - diletanti.

Jakub S. 25.4.2009 14:37

Bože. Jistota, výsměšnost, sebevědomí tzv. burana...

Richarde, proboha. Zmlkni.

Právě ses, aniž o tom máš zdání, dokonale provařil jako dokonalý, uměním, citlivostí k čemukoliv vyššímu nedotčený primitiv. A ani ti to nedochází. To nemuselo být... - Kunsthistorik

gadd 25.4.2009 14:58

Re: Bože. Jistota, výsměšnost, sebevědomí tzv. burana...

Co to znamená primitiv? Zvláště v souvislosti s Picassem? Mimo jiné právě na jeho obrazech je možno si uvědomit relativitu pojmů primitivní-dokonalý, krásný-ošklivý, vznešený-buran.

Picasso by nepochybně význačný umělec, nicméně o jeho podvědomí a vztahu ke světu toho bylo napsáno poměrně dost. Vše nasvědčuje tomu, že to byl člověk mírně řečeno protivný.

Richard III. 25.4.2009 17:02

Re: Bože. Jistota, výsměšnost, sebevědomí tzv. burana...

Jakube, o umění, skutečném umění, víte asi hodně málo, když musíte

papouškovat zpitomělé nohsledy bez vlastního pohledu na svět. Přečtěte

si něco o Picassovi, pak můžete - možná - něco podotknout. Do té doby

raději - jak jste říkal? - mlčte.

clay 25.4.2009 18:23

Re: Bože. Jistota, výsměšnost, sebevědomí tzv. burana...

to vy papouškuete něco jiného, než jste četl?;-D

Kobylka Lajda 25.4.2009 15:42

Re: Už Picasso

Na Vašem místě bych se styděla - prostě jste nedovzdělán. K porozumění umění (verš) se člověk propracovává vzděláváním se, srovnáváním, koukáním na výstavy atd. atd. Odsudek jen pro to, že nemáme o vývoju kumštu ani páru, je nemístný.RvRv

Honza42 25.4.2009 16:25

Re: Už Picasso

Jojo, třeba se provzděláte i k těm výkalům. Vytrvat!!!

Kobylka Lajda 25.4.2009 21:16

Re: Už Picasso

No, třeba to na mne, jako na autodidakta, přijde samo jako polibek prozření, takže si jdu dát pro jistotu dvoje spoďáry, abych se nepřiřadila k "umělcům". Někdy se stane, že ani při nejlepší vůli a velkém vypětí sil nevytrváte!;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

Richard III. 25.4.2009 17:09

Re: Už Picasso

Naopak. O umění vím vše, co je nutné. Musíte se hodně a hodně učit. Čtěte jiné autory, ne Picassovy nohsledy bez rozumu. Umění je magie, Picasso je znásilnění. Pouhé odhalování vlastního ega, jež je většinou trapné. To není a nikdy  nebude uměním.

clay 25.4.2009 18:31

Re: Už Picasso

O umění vím vše, co je nutné...toto je na "Blba dne";-D

Jakub S. 25.4.2009 19:30

Ano, Clayi. Pošetilost buranů.

Tak  tak. Ale jak jsem napsal - mně je ho spíš neskonale líto. Že netuší, jak by ho svět umění mohl obohatit. A dokonce mi napíše, že toho vím o kumštu málo...kristepane. Bez komentáře. Kdyby to četli mí potomci, žáci, studenti... ach jo. Ta jistota - právě jeden z typických příznaků jednoduchých nevzdělaných lidí. Což není, človíčku, nadávka - to je smutné konstatování. No nic, mějte se. Začnějte pokorně číst a chodit na výstavy.  A  p o t o m  názory. Pokoru, vhled, přemítat, přemýšlet, hloubat dát se okouzlovat -  p a k  ostatní. Howgh!

AAA 26.4.2009 14:50

Re: Ano, Clayi. Pošetilost buranů.

Jakube,o hovně vím jako zdravotník vše.Co to má ale společného s uměním?V takových nemocnicích se toto umění razantně lividuje beze stop.Možná proto je dnes zdravotnictví v krizi.Navrhnu prodávání dotyčného uměleckého materiálu na vaši adesu:-D.

Kobylka Lajda 25.4.2009 21:07

Re: Už Picasso

Hihihihihi, o umění věděl vše, co bylo nutné,  i soudruh Chruščev - proto kdysi kázal, jak je potřeba malovat břízky, naše krásné, sovětské.......Třetí věta je téměř citací soudruha Lenina, já Vám slibuju, že se opravdu budu učit se, učit se, učit se, seč mi věk i síly postačí. Malíř, který nezvládne kresbu, z ní pak schopnost portrétovat, vědět něco o perspektivě atd.atd. - není kumštýř. Takový obyčejně začíná abstrakcí a za umělce se vydává. Picaso však zvládl vše, a proto si mohl dovolit už i deformace, zjednodušení... Pravda, každý umělec mívá slabší či silnější období kreativity. Picaso se k abstrakci dopracoval, ne že by jí začínal..... Vaše odhalené ego by mne velmi zajímalo!;-D;-D;-D;-D