2.3.2021 | Svátek má Anežka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Čech 24.6.2009 12:22

Autorovi článku

Máte to v hlavě notně pomotané, což je u některých typů filozofů obvyklé. Ale mnohokrát doložený a prověřený fakt, že Klaus je největší zemský škůdce, eurokašpárek a totální magor snad uznáte. 

václav 23.6.2009 19:40

to snad není možný srovnavat masaryka s klausem

Co to máte v hlavě -myslím že už jste nově formován dějepisem postkomunistický zěmě -víte vůbec kdo byl Masaryk

jak můžete srovnávat člověka který vydupal tento stát ze země po 300letech s člověkem tipu klause odchovanýho komunistickým prognostickým ustavem a voleným s pomocí komunistů -jste blázen nebo co?

F. Čech 24.6.2009 12:23

Re: to snad není možný srovnavat masaryka s klausem

Ano je to blázen, ale neměl jste mu to tak natvrdo říkat.

Dale Cooper 23.6.2009 18:19

Jinak pokud vím

T.G.M neměl ke komunismu vyloženě odmítavý vztah dokonce zval tehdejší komunistické intelektuály na srazy tzv pátečníků. Masaryk byl v tehdejším prvorepublikovém kontextu něco jako levicový liberál a konzervativní a nacionalistická pravice (Kramář, Stříbrný ...) jejiž pokračovatelem je zdá se Miloslav Bednář ho nesnášela.

Dale Cooper 23.6.2009 18:06

Slabota

Lidé jako Svěrák nebo Viewegh jsou co se politiky týká dost naivní ale ten Bednářův článek je hodně hodně blbý.

JV 23.6.2009 13:24

LS neznamená likvidaci demogracie v Evropě

Znamená pouze její unifikaci (moderní pojem, dříve se používal oblíbený německý termín Gleichschaltung). Povýšením domény demokratického panování na celou Evropu lze totiž dosáhnout toho, že zmanipulovatelná většina blbců umožní vládnoucí třídě ovládat početně mnohem větší menšinu než dříve. Tento úkol bude o to snazší, že valná většina lidí v každém jednotlivém členském státu nezná dost dobře poměry ve státech ostatních a bude se tak z valné většiny rozhodovat na základě dojmů a předsudků.

A o to přece jde - vytvořit takové informační prostředí (svého druhu virtuální realitu), aby si vládnoucí paraziti mohli s lidmi dělat prakticky co se jim zlíbí, bez možnosti reálné opozice nebo kontroly.

Lisabonská smlouva neznamená likvidaci demokracie v Evropě. Pokládá nutný základ pro likvidaci individuálních svobod prostřednictvím nového nástroje - globální, kontinentální, nekontrolovatelné demokracie (přesněji řečeno "demokratické diktatury").

Že demo-kratická (lido-vládná) diktatura se etymologicky trochu podobá "diktatuře proletariátu" samože není náhoda. Obě míří ke stejnému konečnému cíli, ale ta první méně nápadnými kroky.

ferda 23.6.2009 15:07

Re: LS neznamená likvidaci demogracie v Evropě

tak pravil Pinochet a dal demokraticky pobit pár tisíc lidí

F. Čech 24.6.2009 12:29

soudruhovi JV

Předvedl jste nám soudruhu klasickou orwellovskou novořeč. Takže: "Svoboda je otroctví ", "Válka je mír" a "Nevědomost je síla". Tak jste to myslel, že ano?

honza 23.6.2009 10:28

autor není filosof

ale demagog. Masaryk věděl proč ne ruská cesta, proč evropská potažmo americká. Klaus Masaryka přímo svými postoji popírá.

F. Čech 24.6.2009 12:32

Re: autor není filosof

Je to přesně jak říkáte a autor je tak nanejvýš hospodský mudrc proslavený v provozovnách IV. cenové skupiny, podobně jako další klausův poskok Jakl.

jo jo 23.6.2009 4:40

pěkně napsané

R^ ;-)

kája 29.6.2009 20:16

Re: pěkně napsané

Díky, autoreR^:-/

Tangua 22.6.2009 19:44

Jsem rád, že autor je filosof.

Konečně mi otevřel oči - skutečně jako Sókrates se svou maieutikou.

ferda 22.6.2009 18:56

pamfletáři autorova tipu

Vy jako správný lhář musíte jen lhát a trapně obhajovat ty všechny šašky včele s komunisty a klausem.

To je potrava pro tupce který rádi tohle papáníčko

a ještě s tou orientací v nadpisu vždyt to vy jste všichni vy postbolševiciřvoucí proti unii -vám se totiž opravdu stejská po tý varšavský smlouvě když vám ji ti byrokrati z bruselu jak brečíte vlastně rozbili

honza 23.6.2009 10:48

Re: pamfletáři autorova tipu

R^RvR^RvR^Rv

KD 22.6.2009 18:23

Poněkud trapný pamflet

Pan Bednář se opřel do skupinky intelektuálů, kteří nemilují našeho současného prezidenta tak moc, že to dávají na vědomí poněkud hloupým a nedůstojným způsobem. Proč tak činí, je otázka, někteří možná z čirého exhibicionismu a v naději, že se o sobě dočtou na internetu a v novinách.

Proč cítí pan autor potřebu označovat tyto osoby termín eurobolševici  ("česká intelektuálská pobočka")? Nestydí se trochu, když v souvislosti s nimi připomíná "devadesát devět pragováků" a praxi zavírání nepřátel socialismu do psychiatrických léčeben? A to prosím bez třeba i jen náznaku důkazu.

Nepřijde si autor trochu směšný (směšný bohužel neznamená vtipný), když srovnává prezidenty Masaryka a Klause? A opět, aniž by se obtěžoval nějakými argumenty.

Obávám se, že dnešní náš prezident má s Masarykem společného leda to, že nám může být zachován do požehnaného věku. A pak také svou tvrdošíjnost ...

N 22.6.2009 15:57

ta umělecká fronta je opravdu trapná

Nemhu si odpustit   své  klišé:  Pročpak o té skvělé LS  nehlasují  občané  ve  všelidovém referendu ?!

KD 22.6.2009 18:31

Re: ta umělecká fronta je opravdu trapná

Snadná otázka, ještě snazší odpověď - protože by neprošla. To ale nic neříká o tom, jestli je LS dobrá nebo špatná. Mimochodem, nechtěl bych žít v zemi, kde by byla do puntíku naplňována "vůle lidu", to bychom rázem měli poloviční daně a dvojnásobné důchody než dnes, ghetta pro cikány a nepřizpůsobivé, trest smrti pro půlku paragrafů trestního zákona, veřejné exekuce etc.

Míra 22.6.2009 13:09

A tohle napsal filosof?

Myslel jsem, že fillosofie je o věcech obecných, přesahujících život jednotlivce v čase ... A tenhle článek není filosofickou úvahou, nýbrž obyčejnou bolševickou agitkou ve stylu hledání třídního nepřítele, ten byl autorovi ukázán prstem nejvyššího ... Autor se domáhá práva říci svůj názor, a upřít totéž těm, s nimiž nesouhlasí. Zajimavá filosofie ...

miroslav.vojta@volny.cz

libero 22.6.2009 9:20

Pan Bednář

je trochu pohoršen, EUroHujeři se čílí .......

KD 22.6.2009 19:03

Re: Pan Bednář

... a ještě jste zapomněl na "pravdoláskovce" ... také úchvatný pojem.

Mimochodem, s tím Hujerem byste mohl trochu narazit u Profesora. Pokud se pamatuji, projevil pro Hujerovu ctižádostivost a snaživost jisté pochopení. Nevím sice, proč, jestli prostě jen nemá smysl pro humor nebo se potřebuje odlišit opravdu za každou cenu, nicméně v tom spočívalo důvod, pro "Marečku, podejte mi péro!" označil za "děsivě, děsivě špatný film".

Takže doporučuji výraz EUroHujer nahradit třeba EUroSvazákem (lze psát i s malým s), nemyslím, že by ho měl pan EUroPoslanec Zahradil patentovaný ;-))))

Karel Čapek 22.6.2009 5:31

Kdo je to Viewegh?

Určitě to není spisovatel. Snad pisálek škvárů a stupidit, které se dobře prodávají a lehce čtou, ovšem bez jakékoliv umělecké hodnoty. Jeho spisky nenabízejí nic k zamyšlení, pouze vatu, jak unavit oči za ztracené peníze. Je to takové pisálkovské hovínko.

Josef 22.6.2009 13:23

Re: Kdo je to Viewegh?

No tak proc je tedy v ceske kotline prodavanejsi nez Kundera, Capek nebo Kafka ? 

Pavel41 22.6.2009 14:10

Re: Kdo je to Viewegh?

No, ono se vždycky prodávalo více například červené knihovny než ELK...pamětníci vědí... třeba taky Rodokaps - ten byl ovšem přece jenom na trochu jiné úrovni, než pan Viewegh - nejméně cenou - (prolistoval jsem sice jenom jedno jeho dílko, ale bohatě stačilo) Rv

Skrhola 22.6.2009 4:00

Totalni nesmysl

Autore, filozofe, podaril se ti nadherny slint.

clay 22.6.2009 0:03

autor je filosof?

8-o

Rv

daimonion 21.6.2009 23:25

To je výstižené

Na jedné straně "pravdoláskoví" s Havleme v čele, na druhé straně "nenávistnělživí" s Klausem v čele ... ;-)

Janda 21.6.2009 21:37

Pane Bednáři, k filozofovi máte hezky daleko!

Dal jste zde průchod svému vzteku, že si kdosi dovolil veřejně odmítnout Vaši modlu. Taky ji odmítám. Strašíte budoucími hrůzami života po podpisu LS, ale neuvedl jste ani jeden relevantní argument. Budu hádat proč: Lisabonskou smlouvu jste zjevně ani neměl v ruce, a tak papouškujete primitivní strašení, jímž českou společnost zahrnuje Klaus. Ne, pane, Vy nejste filozof. Vy jste primitivní propagandista!

Co dokážete proti LS nabídnout? Suverenitu? Pokuste se definovat, co to v našem postavení je! Přijímání zákonů? Pokud nebudou kompatibilní s legislativou EU sami na to doplatíme ztrátami v oblasti exportu. Většina naší ekonomiky je pevně svázaná s ekonomikami zemí EU a zrušit toto spojení by znamenalo vyvlastňování podniků. Strašíte eurobolševismem - ale vyvlastňování dělali (ne: by dělali!) skuteční bolševici! Jste jím? A jak zajistíte bezpečnost, a to jak mocenskou (=vojenskou) tak energetickou? Domníváte se, že česká braná moc obstojí proti tlaku ruskému nebo německému? Jakési historické zkušenosti už máme s oběma! Energetika: můžete třikrát hádat, jak je možné, že se každý rok opakuje plynová krize. Napovím: co když je to demonstrace Ruského vlivu? Domníváte se, že samotná ČR (bez EU) by byla rovnocennějším partnerem pro jednání s Ruskem? A co ruské vojenské hrozby při jednání o radaru? Jsou snad legitimním zasahováním do našich vnitřních záležitostí? A co pozice "suverénní" (tj. na okraj EU vytlačené) ČR v integrované Evropě, tedy pozice země, která je ze všech stran obklopena zeměmi EU? Dokážete si vůbec představit dopad takové situace? Pokud ne, pak vězte, že EU bude jednat podle svých zájmů a na ČR se nebude ohlížet - a proč by to dělala, když ČR sama odmítla podílet se na jejím řízení!

Pane, spíláte protestujícím do intelektuálů, ale mám vážnou pochybnost, že víte, co to slovo znamená. Váš projev rozhodně nesvědčí o filozofické erudici!

daimonion 21.6.2009 23:07

Re: Pane Bednáři, k filozofovi máte hezky daleko!

R^R^R^

Spy 22.6.2009 7:42

Re: Pane Bednáři, k filozofovi máte hezky daleko!

Naprosto vystizne!R^