8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Domov a bydlení

Člen platformy Paměť města Jakub Ort ve svém článku Aby bydlení bylo opět domovem (LN 21. 7.) napsal: „Změnit musíme celé polistopadové uvažování o bydlení a městě a znovu se vrátit k tomu, čím má být bydlení především, totiž nikoliv nástrojem na generaci zisku, ale především domovem.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 1.8.2020 13:21

V mém okolí ti problémoví většinou dobře bydlí. Ne za své.

P. Nemec 1.8.2020 12:17

na sociálních sítích velmi sdílená představa, že by přísný postih takové diskriminace podle antidiskriminačního zákona mohl pomoci k bydlení lidem, s nimiž nikdo nechce uzavírat nájemní smlouvy k běžnému bytu...ono až se k takovému sdíleči na sociálních sítích nastěhuje nějaká nepřizpůsobivá rodina, rychle změní názor

P. Lenc 1.8.2020 10:45

Nojo pane Navrátile, ale z čeho by žila ta početná parta "lidskoprávníků" a to nemluvím o té podařené partičce profesionálních Romů v jejich "neziskové" organizaci Romea.To samozřejmně platí i pro jiné, "sociálně slabé" bez ohledu na barvu, rasu.

P. Dvořák 1.8.2020 10:27

Mýlím se nebo již někde prosazují myšlenku (vlastně oprašují minulost), volné byty znárodnit nebo přinejmenším do nich direktivně nastěhovat neplatiče?

J. Sedlář 1.8.2020 9:55

Přiznat si a chtít řešit ten problém musí především ti, kteří ho mají.

Š. Hašek 1.8.2020 9:52

Samozřejmě máte pravdu.

Pokud jsem si všiml, tak moderní volnomyšlenkáři stále vymýšlejí nové a nové povinnosti majitelům bytů. Ve smyslu "všepráva na cochcárnu" v bytě, který mi nepatří.

Š. Hašek 1.8.2020 9:47

Vcelku souhlas.

Za mnohde prázdným venkovem je určitá pohodlnost. Opakem jsou lidé, kteří jinde pracují a vidí rodinu o sobotách a nedělích. Dojíždějí. A hospodyně nevaří na plynu. A mají v zahradě kedlubny a zelí.

Rozumím obcím, že se nehrnou do stavby/zřizování skromných bytů. Nastal by boj, kdy by se tam nahrnuly pochybné sociální/šabatovské případy a manželský pár, oba makají, dvě děti, by utřel nos.

F. Navrátil 1.8.2020 8:19

Lidé, kteří pracují a vydělávají, si bydlení seženou a zaplatí. Pro lidi, kteří mají z nejrůznějších důvodů omezenou možnost pracovat, by měly být sociální příspěvky a sociální bydlení. Pro lidi, kteří nepracovali, nepracují a pracovat nebudou, i když by mohli, a kteří devastují byty, obtěžují a terorizují sousedy, je zdarma kyslík, kabát a polívka v charitě.

P. Dvořák 1.8.2020 7:38

Jistě. Tím pádem nemůže být většina diskriminovaná protěžováním menšiny.

V. Braun 1.8.2020 7:35

Paragraf 1, článek 5 zákona

"(5) Ochránce vykonává působnost ve věcech práva na rovné zacházení a ochrany před diskriminací1)."

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-349

V. Braun 1.8.2020 7:32

Přiznání si problému je prvním krokem k jeho řešení. Jsem rád, že pan Křeček tento první krok udělal.

R. Szewczyk 1.8.2020 7:08

pane Křeček, vy jste roztomile mile popleta, neboť váš uřad by mněl chránit občany před zločinnými uředníky, nikolivěk cikánstvo či moderně romstvo, před diskriminací, jak přikazuje zákon,

poznámky , 1. rom znamená v cikánštině muž, čili, použiváni jej znamená zapomenout na ženy tedy diskriminaci cikánských žen, tedy romini, snad po vzoru poláci, romáci, nebo jako ukrajinci-romci, by se mněl tento nově emacipující národ správně pojmenovat

2.https://www.lidovky.cz/domov/policie-obvinila-urednika-z-generalniho-financniho-reditelstvi-mel-prijmout-uplatek-5-milionu-korun.A200217_102246_ln_domov_mlg,,,,,,tolik na příklad k těm zločincům, je zajímavé, že k chudákovi, co ukradl tři housky se vyjadřoval kde kdo, k tomuto se další uředníci odmítli vyjádřit, no , jak ochránite ty,kdo byli takovým zločincem poškozeni?

P. Dvořák 1.8.2020 7:03

Naprosto jednoznačně a bez výjimek:

Každý si může do svého bytu (domu, zahrady, bazénu, auta, soukromého klubu) pustit koho chce!!!!!!

Nikdo nemá právo tam bez souhlasu majitele vstoupit ani jako návštěva, natož se tam natrvalo upelešit.