14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
lenka 17.7.2009 1:31

Re: a to zase nejak nevyslo

měla jsem na mysli jejich nechut prijmout mistni kolorit jako pr. vztah k prirode,zatimco vsichni staveli v lese,oni vyklucili pozemek.K vuli nim se prijimali zakony,ktere pred jejich prichodem nebyly potreba. Ve státní službě měli vyjímku ve výstroji"povoleny turban.

Zpusob zivota / podobna struktura siroce rozvetvené rodiny jako u cikánů / taky sousedy nenaplnovala nadsenim. Ale samozrejme se na sebe vsichni vzajemne usmivaji.....

lenka 17.7.2009 1:37

Re: a to zase nejak nevyslo

je jedno nakonec jaky pocet Cechu tam je ,tam ani treba v Australii spolu na rozdil od jinych narodnosti nedrzi,nepomahaji si  a spis se ani nestykaji.

Vas 17.7.2009 7:14

Re: a to zase nejak nevyslo

Pozitivní disriminace menšin ve vzdělání je jedna z mála cest, které asi opravdu fungují.  Musí to ale většina připustit, alespoň na nějaký čas. Měla zde být už dávno. Jinde než ve školství nemá smysl.

z 17.7.2009 7:53

Re: a to zase nejak nevyslo

pozitivní diskriminace ve školství je už docela dlouho, ale žádný smysl nemá. Vidíte snad nějaké výsledky v cikánské komunitě, těm se za to, že chodí do školy dokonce platí, ale děti tam stejně moc nechodí. Na rozdíl od vietnamské menšiny, jejíž děti chodí do školy bez té vaší "pozitivní diskriminace", učí se velmi dobře, mají dobré výsledky, a přitom to jsou třeba děti, které se ani v ČR nenarodili a vietnamština je velmi odlišný jazyk. Za chvíli nepoznáte rozdíl mezi českým a vietnamským dítětem. U cikánských dětí je toto velmi výjimečné, celé generace cikánů se česky pořádně nikdy nenaučili. Čím pak to, že by ta "pozitivní diskriminace" na cikány nefungovala???8-o;-€:-/

Starosta 17.7.2009 9:31

Re: a to zase nejak nevyslo

Přestože pozitivní diskriminace evidentně nefunguje v jakékoliv podobě, vždycky se najde nějaký mudrc, který ji propaguje (alespoń ve školství nebo pro ženy nebo pro romy nebo pro ...)

cvrček 17.7.2009 9:33

Re: a to zase nejak nevyslo

Výborně! ataké je pravda,že většina vietnamců se zde usadila proto,aby zde mohla pracovat,na rozdíl od cigánů i když jsou mezi nimi také pracovití,ale za nimi sa táhne tlupa,která se od nich nechá živit.

asterisk 17.7.2009 9:41

Re: a to zase nejak nevyslo

tady je myslím právě ten "zakopaný pes". Ve společnosti která dává aniž zpátky něco sama chce, protože je to jednodušší a protože se obává problémů kdyby "zavřela kohoutky", je ona pozitivní diskriminac ve kolství jenom dalších pár kapek tekoucích z toho vodovodu. Rozumějte - když dítěti které chodí do školy rodina a okolí (ono etnikum) říká že to je jedno, protože oni jsou stejně schopni se vždycky nějak protlouct vzdělání - nevzdělání, jak asi k té škole přistoupí??? Když se bavím s lidma kteří z tohohle vzešli, ale nakonec čehosi dosáhli, říkají mi že bojovali a bojují nejenom s tím vnějším opovržením, ale taky s nedostatkem podpory zevnitř jejich komunity. Pro cikány v globále neznamená vzdělání nic!....

Tx 17.7.2009 15:36

Re: a to zase nejak nevyslo

Doporučuji článek p. Vlka st. "Cikáni jdou do nebe, ti čeští do Kanady", který vyšel (I a II) před několika dny na NP. Tam se tohle docela zasvěceně rozebírá.

Jiri 17.7.2009 18:12

Re: a to zase nejak nevyslo

Asi jsem se spravne nevyjadril - netvrdim, ze pomoc nekomu, kdo to potrebuje, na rozdil od pomahani nekomu, kdo to nepotrebuje je spatne. Tvrdim, ze podstata TERMINU positivni diskriminace je blbost a to velka. Diskriminace nema dve tvare - jednu positivni a jednu negativni - diskriminace je jedna. Tenhle zcestny termin se zacal pouzivat jako "reverse racism" a byla to blbost tehdy a je to blbost uz ted. Bylo to opravdu zalozeno na tom, ze jedina diskriminujici skupina byli ti belosi, kteri diskriminovali vsechny ostatni. A tudiz se zacalo rikat vsemu, co pomahalo jinym a ne tem belochum, reverse racism (discrimination). Inu, a ja vam rikam, ze ta premisa, ze bili jsou jedini, kteri diskriminuji je uzasna kravina.