1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Čí je církev

Posledních pár let přivádějí mnohé věřící katolíky do značných nejistot postoje vysoce postavených představitelů církve. Jde skutečně o krizi či konec této nejdéle působící organizace na Zemi?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Vodvářka 23.8.2016 13:05

Re: Pane Vodvářko, církev je Kristova,

Dogmata nechávám povolaným. Píšu tak, jak cítím a to jestli je to pravdivé či nikoli asi rozhodne kdosi jiný, než Vy nebo já. Jen mám někdy pocit, že těm, co bazírují na dogmatech, uniká podstata. Ale je to jen můj pocit.

Mějte se pěkně.

J. Krásenský 23.8.2016 17:14

Re: Pane Vodvářko, církev je Kristova,

Těm, co dogmata odmítají, uniká Kristus.

T. Vodvářka 23.8.2016 18:14

Re: Pane Vodvářko, církev je Kristova,

Tak tady si troufám říct, že se mýlíte.

J. Krásenský 23.8.2016 20:16

Re: Pane Vodvářko, církev je Kristova,

Pane Vodvářko, opravdu nevím co Vám odpovědět, ale zajímalo by mne, které z dogmat o Ježíši Kristu Vám vadí, čili, které z dogmat vypovídá o Kristu křivě a je podle Vás správné je nahradit jinou myšlenkou.

Odvracení od dogmat znamená tlustou čáru za církví katolickou - církví apoštolskou, tedy to je revoluční změna a diskontinuita. Máte odvahu to přiznat? Si to přiznat?

J. Pospíšil 23.8.2016 4:45

Až vyjdou mezi lidi,

tak si všimnou, jak muslimové, co jim nevadí, bez váhání ve smyslu své víry vraždí homosexuály, co jim taky nevadí.

Ale možná ani to jim vadit nebude.

Třeba si všimnou, co se stalo s křesťany v Sudánu, v Egyptě, v Iráku, v Sýrii. Taky jim to asi nebude vadit. Budou načichávat pachem ovcí.

Kolik ještě kněží bude třeba v Evropě podříznout jako ovci, aby církev pochopila, že Islám katolíky za bratry rozhodně nemá.

Já vlastně taky nemám nic proti homosexuálům. Jejich část mě sice irituje ofenzivním nevkusem při svých pride, ale zatím jsem si nevšiml, že by měli nějakou vražednou světovládnou ideologii.

V. Němec 23.8.2016 11:14

Re: Až vyjdou mezi lidi,

To vražedné je možná v tom chování homosexuálů a lesbiček. Ale nevím.

J. Sova 23.8.2016 11:25

Re: Až vyjdou mezi lidi,

Proč se tedy nemodlíte, aby muslimové zmizeli ze světa? Problém mohl být vyřešený.

Jan 14,13 A začkoli budete prosit ve jménu mém, učiním to, aby byl Otec oslaven v Synu. Budete-li mne o něco prosit ve jménu mém, já to učiním.