30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Charta 2014Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 12.1.2014 21:21, přehled diskusí

K té chartě:
Autor: J. Jurax Datum: 11.1.2014 21:56

To je pěkný žvást, tahle charta dodavatelů. Proklamace nějakých cvoků ...a jen cvok to může brát vážně.

Kromě v článku zmíněné informační povinnosti je parádní i poslední odstavec, jenž praví "zakazuje se jakékoli jednání, které by mohlo narušit volnou soutěž či přístup na trh ... ", což je v rozporu s požadavky této samozvané skupiny - v první části je psáno "Ochota a míra zapojení se do této iniciativy je i jedním z rozhodujících faktorů pro výběr dodavatelů". Takže volná soutěž jen pro ty, kdož podepíšou. Dobrovolně arciť ...

A to "Dodavatelé musí zaručit svým zaměstnancům odpovídající životní úroveň" je taky výživné. To je univerzální bič, neboť definice oně odpovídající úrovně chybí a lze tudíž v případě potřeby jakoukoliv úroveň prohlásit za neodpovídající nebo odpovídající.

Bojím se, že je to prostší:
Autor: R. Tichý Datum: 11.1.2014 17:23

Stále "tam nahoře" jsou totiž komunisti. V jiném kabátě, ale jsou tam. Jsou jako švábi, rozlezlí a produkují sociální inženýrství.

stojí to za pokus:
Autor: P. Kersch Datum: 11.1.2014 16:32

Panu Krausovi: souhlasím s Vámi, že v Česku ty mladší generace, které nezažily režim "vedoucí role KSČ", nesdílí společenskou odolnost starších generací,  jeví se Vám i mnoha dalším Vašim vrstevníkům jako "podělaní předem", zbytečně "korektní" a podobně. Chtěl bych tento psychologický jev postupného úpadku morálky účinně ve svých textech vysvětlovat, dokonce si někdy myslím, že bych to i uměl - ale nikdo z té mladší, kritizované generace by to nečetl, a kdyby to četl, odložil by to s posměchem nebo s opovržením. Násilí, bezpráví, křivdy -  v knize, v časopise, na filmovém plátně nebo na monitoru je to zajímavé, chvilku vzrušující, ale nic při tom čtení a koukání nikoho nebolí. Stávky, vzpoury, demonstrace (opravdové) se dělají z hladu a ne v hospodě.

Pane kolego,:
Autor: B. Veltrubský Datum: 11.1.2014 14:47

prosím přečtěte si alespoň letmo normy ČSN ISO 9000 a 14000. Pochopíte, ono jim nic jiného nezbývá protože zdravý rozum je v kelu a oni chtějí přežít, nerozhoduje odbornost, ale norma. Víte kolik lidí se na těhlech věcích tak dobře živí, já sice neznám přesné počty, ale určitě je jich mnoho.

Jenže proto je třeba, aby se proti tomu lidé postavili:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.1.2014 19:50

Nenechat se manipulovat lidmi, kteří se živí žvaněním a vymýšlením nesmyslů. Nazvat žvanění žvaněním a nesmysl nesmyslem! Zatím to je ještě možné.

Angličtina pro to má pěkné slovo:
Autor: P. Podešva Datum: 11.1.2014 12:15

Mindfuck

Komunismus se k nám vrací:
Autor: F. Žůrek Datum: 11.1.2014 11:39

Mám skutečně takový dojem návratu soudruhů. Politická strana ANO2011 je novodobou komunistickou politickou stranou a dokonce občané si to přejí.

Po roce 1989 ve volbách vyhrálo Občanské fórum.

V. Klaus z toho udělal velice rychle ODS.

A do třetice občané nyní fandí ANO, že ano. Politika jako ve firmě - direktivní.

K té demokracii: bez poctivosti není demokracie. A je či byl komunismus poctivý?

Re: Komunismus se k nám vrací:
Autor: M. Prokop Datum: 11.1.2014 17:17

Občanské forum bylo tak široké, že se nutně muselo rozpadnout.

Čest Klausovi, že si toho všiml (nebo začal konat) jako první.

Politické procesy probíhají, lidé jsou zavíráni za písničky,:
Autor: J. Sládeček 703 Datum: 11.1.2014 11:32

slova, trička. Ve jménu soukromého kapitálu jsou vražděni lidé v míře nebývalé.

Re: Politické procesy probíhají, lidé jsou zavíráni za písničky,:
Autor: M. Prokop Datum: 11.1.2014 17:18

V tom se probudíte a ruka v nočníku.

Lidé JSOU zavíráni za písničky a trička:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.1.2014 19:48

Případ Plastic Peoples má svou reprízu či spíše několik repríz. Akorát to nikdo nechce vidět.

Dnešní svoboda mi někdy připomíná onu anekdotu ze 70 let, říká John Ivanovi "U nás je taková svoboda, že mohu postavit před Bílý dům, nadávat na Nixona a nic se mi nestane." Druhý den se potkají znovu a Ivan říká. "U nás je také svoboda. Postavil jsem se před Kreml, nadával na Nixona a také se mi nic nestalo..."

Jistě, většinou je to lepší, ale pokud existují "verbální" trestné činy, neexistuje svoboda slova.

Re: Lidé JSOU zavíráni za písničky a trička:
Autor: M. Prokop Datum: 12.1.2014 21:21

Ano, jistěže by to mohlo být ještě lepší.

Ale s bolševíkem je to nesrovnatelné a já měl na mysli hlavně ono vzpomínané vraždění.

Bylo násilí komunistických let příčinou?:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.1.2014 11:03

Samozřejmě. Jenže tenhle národ v tom byl trénován snad vždy. Nešťastná poloha ve středu Evropy, přes kterou se valily zájmy okolních mocnějších hlavounů snad celou historii. Jak já se vznášela štěstím a nadějí v r. 89, že KONEČNĚ budeme suverénní zemí, a že už opravdu záleží jen na nás, jak si to vyšlechtíme..

A zase prt.. Jako by nestačilo, že ve škole demokracie jsme pořád v počáteční fázi.. Že teprve, snad, mladá generace dřív přijme, že lidi s odlišným názorem nejsou nepřátelé či debilové.. A že se nenechají tak lehce manipulovat šílenou propagační EUmašinérií.. Komisařka EU Redingová žádá rychlé zavedení politické unie. Komise má převzít roli vlády. Barroso říká, že žádná politická struktura nemůže bojovat proti barbarství lépe než EU. Ti patří do bruselských Bohnic… samolibost, arogance, stupidita…..

Barroso: "Jen Brusel může snížit barbarství na světě" - http://jdem.cz/9hrv8

Brusel požaduje Hartz IV pro každého cizince - http://jdem.cz/9hru2 ... dokonce tam zrušili diskusi, asi se to německým občanům obrovsky líbilo :))) A je to poprvé za velmi dlouhou dobu, kdy tam šmejdím..

Stop-TAFTA/TTIP-Petice - http://jdem.cz/9hr37 .. Cílem této politiky je odstranění Číny jako potenciální světové velmoci..

Re: Bylo násilí komunistických let příčinou?:
Autor: L. Severa Datum: 11.1.2014 14:19

Naprosto přesně, ovšem jestli ta mladá generace bude jiná ... A bove maiore discit arare minor.

Re: Bylo násilí komunistických let příčinou?:
Autor: J. Charvát Datum: 11.1.2014 16:11

Paní Kanioková, uznávám Vás jako moudrou diskutérku vybavenou věcnými a argumenty a realistickým pohledem na svět, a tak mne šokuje Váš optimismus stran mladé generace. Opravdu věříte, že to změní - k lepšímu? Že se nenechá manipulovat EU ideologií? K tomu by potřebovala vzdělanostní a morální základ, a kdo jim ho dá? Škola? Haha. Knihy? A čtou nějaké? Internet? Stoka trivialit a manipulací. Rodiče? Snad už polovina má jen jednoho (totiž jednu) a má se co ohánět,aby přežili. Církev? A která má takovou členskou základnu, aby mohla účinně působit? Nevím, ale přirozená skepse mne vede k obavě, že nás moc světlé zítřky nečekají. A tento článek je dalším kamínkem do mé mozaiky. Snaýím se duševně připravit...

Re: Bylo násilí komunistických let příčinou?:
Autor: M. Prokop Datum: 11.1.2014 17:20

Každá mládež, už od dob pračlověka Janečka, byla horší než jejich rodiče - alespoň to rodičům tak připadalo.

Zároveň se lidé mají stále lépe.

Není to paradox?

Já věřím, že to přece jen nějak dojde,:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.1.2014 19:48

protože ekonomika jede s kopce a ono to, doufám, snad alespoň trochu bude tlačit na soudržnost rodiny. Dokud bude stát se samozřejmostí suplovat některé funkce rodiny, dotud to lepší nebude. Rodina je naprosto nezastupitelná a že jsou dnes i mnozí padesátníci v pubertě.. které rodičovské povinnosti nudí.. nemohou se "realizovat".. to je především povinnost a plná zodpovědnost jejich rodičů..¨

Že se to mnohým nebude líbit.. že budou demonstrace a jánevímcoještě, že populističtí krysaři budou bubnovat na poplach a rozdmýchávat nenávist.. to Evropu nejspíš opravdu čeká, bohužel. Prosperita Evropy je pryč, a blahobyt taky.. Soucit je sice kladná vlastnost, ale jednu stranu kazí a druhou vyčerpává. Všechno je únosné jen do určité míry. Optimální míry.. A to západní civilizace přepískla..

Re: Já věřím, že to přece jen nějak dojde,:
Autor: J. Charvát Datum: 11.1.2014 22:14

Vidím, že to vidíme dost podobně, vyjma toho, že si zachováváte více optimismu. Kéž máte i v tom pravdu. Já se pořád nedokážu zbavit obavy, že bude západ tak dlouho blbnout (lidská práva, sociálno, politkorektnost), až buď ztratí jakoukoli schopnost sebeobrany a méně skrupulózní civilizace (Asiati, islamisti) jej převálcují, nebo se společnost v záchvatu sebezáchovy proti svým politickým a intelektuálním "elitám" vzbouří (pod praporem nějaké formy fašismu) a budeme se mydlit navzájem. Ani nevím, která varianta by byla lepší. Snad přece jen ta druhá. Nebo je cesta zpět?

Cesta zpět... no... nejdůležitější úkol je to pro rodiče,:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2014 2:04

protože to, co do sebe dítka odkoukáním od rodičů a napodobováním jejich jednání, postojů v nejnižším věku do sebe nasáknou, to se zpravidla nikdy nezruší úplně.

Rudí bratři naprosto cílevědomě ničili význam rodiny jako základního prvku sounáležitosti a zodpovědnosti.

Re: Bylo násilí komunistických let příčinou?:
Autor: J. Jurax Datum: 11.1.2014 22:03

No, optimismus stran mladé generace - jdyž si vzpomenu, jak alternativně inteligentní jsem byl za mlada a co hovadin jsem tehdy napáchal a jak jsem dnes moudrý a chyb se nedopouštějící důchodce, tak bych to s tou mládeží viděl taky optimisticky :-)

Jedna :
Autor: J. Kraus Datum: 11.1.2014 10:55

psychologická zajímavost. Zatímco v šedesátých a ještě i v osmdesátých letech bylo v živé paměti komunistické násilí let padesátých a lidi věděli, že je čeho se bát, příslušníci dnešních generací nezatížených hrůznými zkušenostmi jsou ze všeho podělaní už předem a některá temata nelze ani otevřít – hned korektně křiví hubu. Totéž, ještě markantněji, na Západě. Tohle ať někdo vysvětlí. Vymývání mozku neobstojí – u nás, dřívějších mladých, bylo dokonale kontraproduktivní.

Re: Jedna :
Autor: J. Kanioková Datum: 11.1.2014 19:07

Průšvih je, že komunistická rétorika a hrozné zkušenosti hlavně z padesátých let, byly tak průhlednou demagogií, že jim normální lidi už nikdy nevěřili. A většina se naučila pořádné přetvářce. Mnohým to i vyhovovalo, heslo - kdo nekrade, okrádá svou rodinu - se dalo úspěšně uplatňovat. Ale v soukromí chytří lidi o těch hrozných časech vyprávěli a my v tom mentálně rostli a ruďochy pohrdali. Byli naprosto čitelní a jejich "hříchy" známé. Od prvního slova nás odpuzovali. Měli jsme od mala v sobě vůči ním imunitu.

Politická korektnost je mnohem děsivější zrůdnost, tváří se přelaskavě, chrlí "ušlechtilosti", útočí na city, svědomí.. s mnozí tomu podléhají. Neumí rozeznat, kdo z těchto levičáků je skutečně opavdu naivní dobrák, a kdo obrovský pokrytec, který "vodu hlásá, sám ale víno pije".

Politická korektnost - fenomén dnešní doby - http://jdem.cz/26my4

Lišily se :
Autor: K. Janyška Datum: 11.1.2014 10:11

vším... Dzp.

Re: Lišily se :
Autor: Z. Lapil Datum: 11.1.2014 10:31

Blechám ne?

Výborný příspěvek:
Autor: M. Zikmund Datum: 11.1.2014 9:10

Propagandisticko-manipulační techniky se používají v jakémkoliv režimu, rozdíl je pouze v míře a jejich používání a v sebeobraně společnosti proti nim.

Re: Výborný příspěvek:
Autor: Z. Lapil Datum: 11.1.2014 10:28

Pozor - za bolševiků to byl opravdu režim. Tehdy říct ne znamenalo riziko stát se nežádoucím občanem státu, jejž opustit nebylo dovoleno. Autor článku naproti tomu může říct ne "pouze" s rizikem, že bude nežádoucí pro jednoho z mnoha (potenciálních) zákazníků. Bolševický stát odmítnout nemůžu (emigrovat legálně běžně nelze, nelegálně znamená riskovat smrt), protivného zákazníka a dokonce i zákazníka, s nímž mám morální problém, odmítnout můžu.

Samozřejmě, že nakonec narazíme na skutečnost, že morálka je morálka a prachy jsou prachy, ale tenhle problém řešil už Hus a nepochybuju o tom, že zdaleka nebyl první.

Ano,ano,:
Autor: P. Lenc Datum: 11.1.2014 9:00

korektností k zářným zítřkům.A potom, že se dějiny neopakují.

Není to triviální:
Autor: R. Špaček Datum: 11.1.2014 1:46

Nechci problém nijak zlehčovat, musíme ale hned na začátku vyjasnit, že za bolševika byl ten problém systémový a totální, a - co bylo ve skutečnosti nejhorší - člověk musel prokazovat nefalšovanou statečnost jenom proto, aby se mohl chovat normálně (např. odmítnout členství v nějakém spolku, což by mělo být úplně normální, vyžadovalo docela kuráž, když tím spolkem byl Svaz československo-sovětského přátelství, SSM nebo podobně.

Uznávám, že vzdorovat politické korektnosti může taky přinášet komplikace, ale zdaleka to nemusí být nutně likvidační. Přinejmenším tady pořád ještě existuje prostor pro argumentaci typu nemůžete po nás chtít zavázat se k něčemu, co nemůžeme zaručit.

Když souška učitelka třídní v roce 77 řekla "Tady mi podepište, že odsuzujete Chartu, a kdo to nepodepíše, vezme si přezůvky a sdělí doma, že přestal studovat", nebyl na jakoukoli diskusi opravdu žádný prostor...

Re: Není to triviální:
Autor: L. Krajíček 577 Datum: 11.1.2014 6:38

Ble ble ble.

Re: Není to triviální:
Autor: J. Schwarz Datum: 11.1.2014 8:31

Opravdu velice podnětný příspěvek! To všechno jste zvládl za pouhé čtyři hodiny? Přijměte můj upřímný obdiv, pane Krajíčku a připočtěte si ke svému skóre 577 další dvě stovky. Zasloužíte si to. Mimochodem, to číslo má být váš inteligenční kvocient? Nechte se přetestovat v Mense. Možná bude i vyšší!