15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Češi rádi narcisy

Byl jsem nešťastný, když Parlament schválil přímou volbu prezidenta, nicméně musím uznat argument, že Miloš Zeman patří do nepříliš velké množiny osobností, které mají zhruba stejnou šanci při volbě přímé i při volbě nepřímé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Urban 6.8.2012 13:54

Češi nemají rádi narcisy

Proto mají rádi Zemana, který umí dělat, a s potěšením také dělá, blby právě z narcisů.

J. Boleslav 6.8.2012 12:56

Zeman snad prezidentem nebude

vyhraje Fischer jako menší zlo pro většinu voličů.

J. Kanioková 6.8.2012 12:14

Nevolit EUROHUJERY !

P. Fiala 6.8.2012 11:07

Odpovědi poslanců na otázky k zákonu volby presidenta

Je upřeno právo občanu ve druhém kole volit svého kanditáta?

Vznikne korupční prostředí ve druhém kole volby (na straně voličů, na straně kandidátů)?

Je vícekolový systém sestaven na principu SPRAVEDLNOSTi?

J. Vintr 6.8.2012 10:54

Celý ten humbuk kolem volby prezidenta

je směšný, protože čerta starého záleží na tom, kdo bude sedět na Hradě. Prezident je jenom formální figurka a jediný jeho praktický "užitek" spočívá v tom, že mají novináři aspoň občas o čem psát. A z tohoto pohledu je Miloš Zeman ideální kandidát a všechny ty ostatní šedivé myši, které se o tuto funkci (a prebendy s ní spojené) také ucházejí, mu nesahají ani po kotníky.

D. Drápal 6.8.2012 11:46

Re: Celý ten humbuk kolem volby prezidenta

Vážený pane,

patrně jste si nevšiml, že prezident navrhuje a jmenuje ústavní soudce a rovněž členy bankovní rady. I kdyby jiné pravomoce neměl (jako že má), už toto mu dává značný prostor pro ovlivnění toho, kam se bude naše republika ubírat.

J. Vintr 6.8.2012 15:34

Re: Celý ten humbuk kolem volby prezidenta

To, co uvádíte, jsou zase jen formality (a navíc při nich určitě nerozhoduje sám). O tom, kam směřuje tato země, v žádném případě nerozhoduje žádný z těch kašparů, které si takzvaně volíme. Pokud jste si náhodou nevšiml, tak se u nás krade stejně ať je tazvaně u moci takzvaná levice nebo takzvaná pravice ...

P. Pavlovský 6.8.2012 18:24

Re: Celý ten humbuk kolem volby prezidenta

Je toho opravdu víc. Především president /ne/podepisuje všechny soudce - jak jsme už byli i skandálně svědky. JUDr. Brožová se s Klausem musela dokonce 2x soudit (pokaždé vyhrála, což je pozitivní svědectví že přece jenom jsme demokratický stát).

President zcela bez omezení disponuje milostmi. Je to nezrušitelné a nepříliš kritizovatelné (kritika nemá vaného smyslu). Podobně i jmenuje členy bankovní rady. Ústavní soudce pouze navrhuje, ale může také dlouho nenavrhovat a tak úmyslně blokovat Ústavní soud, což opravdu není bez důležitosti.

Padne-li nebo odstoupí vláda, je to president, kdo pověřuje, a to jenom podle svého uvážení někoho, aby se pokusil sestavit novou. Nikdo a nic mu neříká koho a za jak dlouho!

Konečně president i /ne/podepisuje mezistátní smlouvy.

Je toho prostě dost a dost pro to, aby rozumnému člověku záleželo na tom, kdo tím presidentem u nás bude. Last not least. Nemusím snad celý život žít v zemi, kde je president pro ostudu. Jsem ročník 1944 a zažil jsem to pouze za V. Havla. Ano, jsem konzervativní pravdoláskař!

J. Vintr 7.8.2012 1:50

Re: Celý ten humbuk kolem volby prezidenta

To jsou pořád jen samé formality, které se vůbec netýkají 99,99% občanů tohoto státu. A jak to tak vypadá, stejně se bude rozhodovat jen mezi Zemanem a Fischerem. A v tom případě je Zeman aspoň živý člověk, který má nějaké názory, zatím co ten druhý je opravdu jen šedivá myš.

J. Boleslav 6.8.2012 12:58

Re: Celý ten humbuk kolem volby prezidenta

Nesahají mu ani po kotníky taky v chlastání, narcismu a hulvátsktví.

J. Vintr 6.8.2012 15:37

Re: Celý ten humbuk kolem volby prezidenta

No právě - s nimi by nebyla žádná legrace ...

M. Šetka 6.8.2012 9:45

nevolit je také volba

Přehlídka prezidentských kandidátů je dost trapná,nemyslíte? Ale pravděpodobně to některý z nich bude. Jak se mu bude vládnout,když v prvním kole dostane dvě procenta a volební účast bude 10%. Inu,blbě. Dejme jim najevo,že je nechceme. Nevolme. A koho tedy chceme? Mirka Dušína.

A. Vyhlídka 6.8.2012 9:38

Co nosíme v hlavě...

...je to vůbec něco na přemýšlení ?  Máme přece mnohem kvalitnější osobnosti nežli současné navrhované kandidáty.  Proč nikdo nebyl schopen oslovit např. prof. Wilhelma, pokud by tedy souhlasil ?  A jsou i další osobnosti, zamysleme se už konečně.

P. Pavlovský 6.8.2012 4:11

Téměř stoprocentní souhlas, jako obvykle,

 na prvním místě "Zuzana Roithová (s níž vesměs souhlasím)".

Na druhém LEVICOVÝ (sic!) Jiří Dienstbier,  pro mě připadá v úvahu navzdory jeho vstřícnému postoji přijetí komunistů do vládní koalice.

Už jsem to tu psal několikrát: "Historický kompromis" vyšel Mitterandovi; J. D. by vyšel také!.

J. Boleslav 6.8.2012 12:57

Re: Téměř stoprocentní souhlas, jako obvykle,

Už jsem tady taky psal. Nechápu, jak se Vám coby údajnému pravičákovi může líbit Dienstbier.

P. Pavlovský 6.8.2012 18:33

Re: Téměř stoprocentní souhlas, jako obvykle,

Politická pravolevá orientace našeho presidenta není příliš důležitá, dokonce je lepší, není-li moc vyhraněná - president by měl býtr spíše středový, spojující a ne polarizující.

Daleko důležitější je charakter a čistý štít - na rozdíl např. od členů vlády president by měl být i MRAVNÍM VZOREM!

J. D. není exkomunista, není spojen s korupčníky, čestně a statečně se postavil vlastní straně po pražských volbách - také jej za to okamžitě vymetli! Postavil se spojeným korupčníkům ČSSD a ODS.

O jeho záměru provést "historický kompromis" a la Mitterand jsem tu už psal několkrát - jsem přesvědčem, že i u nás by byl dnes úspěšný. Každá jiná soc. dem. vláda (vláda tzv. bez komunistů) by byla de facto pokrytectvím

T. Vodvářka 6.8.2012 18:52

Re: Téměř stoprocentní souhlas, jako obvykle,

Vážený pane Pavlovský, sleduji už delší čas Váš postoj ohledně přítomnosti komunistů v české vládě. Dle mého nezohledňujete některé aspekty.

1.Mezi francouzským /stejně italským/ a českým komunistou je rozdíl stejný asi jako mezi bělochem a černochem v barvě kůže. Zatímco francouzský komunista považuje marxismus jako doplňkovou literaturu a svou roli vnímá jako jistý korektiv kapitalismu, českému bolševikovi jest mantrou a chce absolutní moc.

2.Francouzský komunista nehoruje pro třídní boj a třídní nenávist, je si vědom zrůdností stalinismu a nebude s Vámi v rozporu na tuto dějinnou etapu. Český bolševik považuje tento úsek dějin za vrchol dějinného vzepětí komunistické myšlenky a nikdy nepřipustí, že vyvraždění národů, oponentů atd. je zločinem, nanejvýš "ošibkou" dle Beriji.

3.Dovedeno do konce, opravdu byste chtěl, aby kupříkladu ministerstvo vnitra vedl Grebeníček nebo školství Semelová? Za 25 let po revoluci by to znamenalo definitivní porážku všeho pozitivního, co se za tu dobu stalo a opět bychom plížívě zaváděli radosti prvního máje či posudků při příjímačkách. Nedělejte si iluze, že by to nenastalo, český bolševik přestává škodit cca 5 minut po ukončení dodávky kyslíku do mozku, jinak si nemůžete být jist.

P. Pavlovský 6.8.2012 20:49

Re: Téměř stoprocentní souhlas, jako obvykle,

1. Nestrkejte francouzské a italské komunisty do jednoho pytle. Nevím, zda jste dost starý, abyste to mohl pamatovat nebo jste naopak zapomětlivý: po okupaci republiky v roce 1968 byla tato KSItálie odsouzena, zatímco KSF se ztotožnila s Moskvou. To jí též v nejbližších parlamentních volbách velice uškodilo. Tzv. eurokomunismus, tedy komunismus distancovaný od SSSR, provozovali především italští a španělští komunisté - v kontrastu s francouzskými.

2. Z toho plyne, že KSF (George Marchais) byla daleko stalinističtější, než jiní v západní Evropě.

3. Vzhledem k tomu, že by to byla vláda vedená ČSSD, je samozřejmé, že tzv. silová ministerstva,jako vnitro, obranu a MZV by měli oni. Tím spíš,že KSČM má v programu vystoupení ČR z NATO, ne-li i z EU (což ovšem chce i řada lidí v ODS). V tom je právě kouzlo "historického kompromisu". Pokud by KSČM do zté Dienstbierovy vlády sebevražedně vlezla, nemohla by začít plnit svůj předvolební progarm (např. izolacionismus od EU). A právě tím by se v očích svých voličů beznadějně kompromitovala.

Oni totiž voličové KSČM jsou většinou anisystémově smýšlející lidé (přelili se k ní i voličové Sládka), tedy lidé z těch cca 12% antisystémových, kteří jsou v každé populaci. Oni nechtějí vůbec žádný standardní demokratický režim, oni chtějí demokracii zrušit. Komouši jim to na předvolevních schůzích de facto slibují, ale kdyby vstoupili do standardní demokratické vlády, tak by se voliče vlastně sklamali, zradili. A oni by jim to v následujících volbách oplatili.

V tom je kouzlo "historického kompromisu"!

T. Vodvářka 6.8.2012 22:01

Re: Téměř stoprocentní souhlas, jako obvykle,

neznám přesně postoj G.Marchaise, nicméně to, že bolševici českého ražení jsou jiné než ti ostatní, popřít nelze.

Poslední odstavec je Vaše zbožné přání, komunista bude volit komunisty za jakýchkoliv okolností, jsou naučení, že sliby jsou jen vzduch, hlavně jde o ideologii. Jakýkoliv kompromis s komunisty končil u popravčí zdi. Dobrou noc.