28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Bludný kruh

V září loňského roku (2011) se konala v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity debata mezi senátory Petrem Pithartem a Jaromírem Štětinou. Tématem byl problém zákazu komunistické strany v České republice. Vydal jsem se na akademickou půdu poslechnout si argumenty obou zastupitelů, zvědav na to jaké argumenty předloží budoucí elitě právnického stavu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Vaněk 14.9.2012 21:13

Vážený pane Hofhanzle ! -

Váš článek jsem četl na třikrát, protože se mne zmocňovalo rozčilení ... Víte, já jse sám zažil mnoho hrůzy v dobách toho bolševického teroru ... Je mi 63 let - otce mi zabili komunisti .. Ještě pře třemi roky jsem zjistil, že je na mě nasazen konfident  Martin Jakš z Netolic, náčelníkem OO Policie ČR Josefem Dvořákem. Mým těžkým prohřeškem bylo, že jsem spolupracoval s vydavatelem  Necenzurovaných novin v Brně - Petrem Cibulkou, kam jsem psal a jako výtvarník kreslil ...

Abych pravdu řekl, nevím, jak z toho ven .... Asi se tady něco bude muset stát - co ovšem nejde nikdy dopředu odhadnout. Jsem zastáncem přímé demokracie a přibývá mnoho dalších stoupenců  /švýcarský model/. Z Vašeho článku mrazí ... Takto to vnímám já a jsem přesvědčen, že ještě lidé, kteří byli ukřičeni demagogy typu Pitharta, budou mít příležitost k tomu něco říci - a že to bude mít platnost!  Díky!

P. Skřivan 14.9.2012 23:15

Re: Vážený pane Hofhanzle ! -

Možná to bude tím, že celou tzv. revoluci připravili komunisti, kteří si následně provedením zajistili beztrestnost a privatizací, neboli rozkradením, ekonomickou moc. Nevidím na tom nic složitého ani záhadného. Systém politických stran je nastaven tak, aby ten kdo uspěje ve volbách, si na ně musel nakrást, takže se jedná o dlouhodobě stabilizovaný politický klub zlodějů, v čemž komunisti vynikali. Třešničkou na dortu je pak pokaždé tzv. nová strana, která naváže nespokojence. Co od této party čekáte ? Omezení imunity, regulace financí politických stran nebo státních zakázek, to jsou klíče ke snížení samospasitelnosti tohoto systému. Mimochodem všiml jste si, že tento systém má momentálně problémy, protože míra jeho nenažranosti stále více překračuje reálné možnosti ? :-)