24.2.2024 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Blbí voliči levice

Jak dobře víme, voličům povětšinou nestály za námahu. A ti, co přišli, ukázali nedůvěryhodné skrumáži napravo řiť (nabízí se dodat, že holou – to když budeme uvažovat dlouhodobě nepříznivou finanční situaci mnoha z nich).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kočí 30.10.2012 8:27

Zlatá slova

Myslím, že tento článek by se měl hodně číst a měli by si ho hlavně přečíst ty tzv. politické špičky, které jsou zcela evidentně mimo realitu. Včetně končícího presidenta.

Probůh vždyť chceme jenom, aby naše země byla řádně spravována.

E. Heusinger 30.10.2012 8:25

Kdybyste se ufňukal,

tak s postupem let je a čím dál více bude voličům lhostejné co se dělo do roku 89 a  zajímá je  současnost.

J. Boleslav 30.10.2012 8:21

Hlavní příčinou porážky pravice

v krajských volbách je IMHO skutečně  krátká paměť až demence těch levičáků, co k volbám přišli. A samozřejmě i těch voličů pravice, co k volbám nepřišli. Při všech ve článku popisovaných problémech je totiž v současnosti neporovnatelně líp, než bylo kdysi za bolševika. A zapomenout na všechny sviňárny, které za dob své 42 vlády tady soudruzi napáchali, může jen naprostý magor.

M. Šejna 30.10.2012 8:19

vy jste nenapravitelnej

Vy máte klasické myšlení nenapravitelného pravičáka. Já už to říkal před mnoha lety, že ideologicky zabedněný pravičák bude furt tvrdit toto:

" když se ekonomice daří za vlády levice, je to navzdory levici. Když se ekonomice nedaří za vlády levice, je to díky levici. Když se ekonomice daří za vlády pravice, je to díky pravici. Když se ekonomice nedaří za vlády pravice, je to navzdory pravici."

:-P

D. Polanský 30.10.2012 8:17

Re: Voliči levice nejsou blbí

matinko skákavá, to jste mě popsal nádherně. Mám dvě technické vysoké, z informatiky jsem publikoval řadu článků, a vůbec, když chcete, přečtěte si něco z mých www stranek: dusanpolansky.cz.  Hezký pravicový den plný vysvětlování lumpáren levici.

t. peterka 30.10.2012 8:11

ano, levicoví volič je blbej..

..a sobec. Za tři pětky (lékaři) prodal by i duši. Ovšem jaký je ten "pravicový" ? Pokud nedošel k volbám, tak nezodpovědný a to je velmi jemná charakteristika. Ovšem zastal bych se vlády v tom smyslu, že pokud bojuje (úspěšně) proti korupci (zlodějna je myslím lepší výraz) pak tato se musí objevit a pojmenovat, a dostat po šetření policií před soud - což se děje..mýlím se ??

F. Eliáš 30.10.2012 8:10

Re: problém vidím jinde

To je jasné, ale vláda za recesi nemůže. Levice by se musela chovat naprosto stejně a navíc intenzivněji by zvyšovala daně. Vždyť jakákoli levice působí na ekonomiku negativně. Vezměte naši ekonomickou zaostalost když u nás vládli komunisté.

D. Polanský 30.10.2012 8:07

Re: Ano.

Nikomu není potřeba zakroutit krkem, dotyční si jej vykroutili již sami. Kradou, lžou, korumpují, nemakají.

F. Eliáš 30.10.2012 8:06

Voliči levice nejsou blbí

Jsou většinou méně vzdělaní, trošku pomaleji chápající a mimořádně důvěřiví vůči slibům. Proto se chovají tak, jak se chovají. Jakákoli pravicová vláda má za úkol denodenně vysvětlovat, proč musí dělat to, co dělá. Tato vláda tak nečiní a navíc miluje korupčníky. Prot by naše pravicové strany měly být nahrazeny stranami, které neberou přeběhlíky a které se vyhýbají korupci a které dokáží natvrdlejším z nás vysvětlit nutnost nelíbivých opatření.

Š. Šafránek 30.10.2012 7:59

Ano.

Ano, tak to je. Byla jen otázka času, kdy k tomu dojde a komunisté, jak víme, si počkat umějí. Nemusejí se už v Moskvě učit, jak ostatní stranám zakroutit krkem, ony to zvádlnou samy.

M. Šejna 30.10.2012 7:59

problém vidím jinde

V roce 2006 přesvědčovaly pravicové strany voliče, že sníží daně, že do 6 let dospějí k vyrovnanému rozpočtu a že zdvojnásobí růst HDP. Místo toho šla ekonomika do recese  a zadlužování se zrychlilo. V roce 2010 přesvědčovaly pravicové strany voliče, že už konečně začnou ty daně snižovat opravdu a varovali před levicí šaškárnou zvanou "Nečasova síťovka". Nečasova síťovka se nakonec dostavila i přesto, že vládne pravice. Daně furt rostou a státní dluh roste ještě rychleji. Ekonomika je v recesi stále.

Lidi toho už prostě mají plné zuby. Dvakrát volili ve sněmovních volbách proti levicové politice, ale zvolili pravici, která vládne levicověji, než levicoví socani.

Když vidím výsledky "pravicové" politiky naší "pravice", vždy si vzpomenu na proslulou Lafferovu křivku, kterou nás pravicoví ideologové oblbovali v dobách vlády ČSSD. Dnes je Lafferova křivka zapomenuta, pokud není pravicovými ideology rovnou zakázána.

P. Čížek 30.10.2012 7:56

Re: Ale kdepak, na tu Rathovu kauzu nemohli zapomenout

Dobře jim jí připomněl ten ožralej pán co schválně najel ožralej do ženy a pak ho pustili s vlastním řidičákem na dovolenou k moři a pan Dalík co neuteče, protože tu má miliardy...

P. Jansky 30.10.2012 7:56

mila zastydla pani

lide nevolili mezi svetlou budoucnosti a 50. lety.. volili levici proto ze pravice zmizela.. at si komunisti zkusi vladnout.. jedine tak lidi zjisti ze to neumi.. ze to jsou stejni a jeste vetsi blbci nez kalouskove drabkove hegerove a spol

I. Lyčka 30.10.2012 7:37

Re: Pánové a dámy,

Jděte se modlit k Tisovi a za ty, které jste poslali do koncentráků, ju?

P. Pruner 30.10.2012 7:25

Re: Pánové a dámy,

Pane Šarino, nesouhlasím ani s jedinou Vaší větou, protože mi nepřipadají pravdivé.

P. Pruner 30.10.2012 7:24

pěkný výstižný příspěvek

P. Pruner 30.10.2012 7:24

Re: Kdyby skandály nelezly na povrch

Dobré ráno. Myslím, že nejde o pokličku, ale o to skandály nevytvářet. Například boj proti vydání paní Parkanové, odvolání ředitele Liche z DP, zacházení s panem Lessym jako kdyby byl nějaký lump, který vůbec nesmí sloužit u policie atd. Vládní strany se přeci často chovají zcela arogantně, lidé nejsou hloupí. Znám dost lidí, kteří se na volby vykašlali.

E. Heusinger 30.10.2012 7:16

Paní autorka

popisuje proč volby tak dopadly, a že je hloupé nad výsledky fňukat.

Ale v diskuzi se zase fňuká a fňuká.

L. Šarina 30.10.2012 7:00

Pánové a dámy,

za 30 kč je u nás volič schopný zvolit kohokoliv.No jme trošku lepší Ukrajina a nevím co hledáme v EU . Čo s takým ludstvom,který oslavuje volajakýho Žišku, ktory robil v Europe huncustvo ,okrádal katolikou a mešťanou,dokaličil japtišky,raboval kostoly a cintoríny eště mu za hento postavja volajaký pametník ! Boha jeho co čehůn to zloděj. I takový názor jsem slyšel.

P. Boublíková 30.10.2012 5:52

Kdyby skandály nelezly na povrch

zůstaly by pod povrchem.

Mně teda není vůbec jasné - přeje si volič řešit korupci nebo ne? Vyšetřování korupčních případů pochopitelně není nic na pohled hezkého.

Podle toho, co píše autorka, by asi bylo lépe, kdyby vše zůstávalo dál pěkně pod pokličkou. No, někdy si to myslím taky.

P. Pavlovský 30.10.2012 4:56

Re: Koloběh

K zapomenití na kauzu ČSSD - hejtman D. Rath - stačil voličům ve Středočeské kraji pouhý měsíc!

P. Pavlovský 30.10.2012 4:54

Re: Koloběh

K zapomenutí na kauzu ČSSD -  Rath stačil  voličům ve středních Čechách pouhý měsíc!

J. Jurax 30.10.2012 1:45

Koloběh

ale proto, že si pravice vlastní dlouholetou pílí vyrobila image lhářů, podvodníků a odkláněčů a zničila s neobyčejnou zarputilostí poslední zbytky své důvěryhodnosti, proto voliči jednoduše současnou pravici volit nechtějí. 

Tak to má autorka recht. Voliči volí levici, která si sice též vlastní dlouholetou pílí vyrobila image lhářů, podvodníků a odkláněčů a zničila s neobyčejnou zarputilostí poslední zbytky své důvěryhodnosti, leč to voliči již zapomněli. Stejně jak na to za jedno dvě volební období zapomenou u pravice, až si pěkně vychutnají důsledky levicové vlády.

Tohle jest totiž podstata, ba přímo tresť pravé demokracie.

J. Jurax 30.10.2012 1:38

Re: :))))))) Blbej snad nemůže bejt nikdo

Ale může, nedělejte si iluze ... ovšem vychcanejch je plná politika napříč politickým spektrem, odleva doprava a zase nazpátek ... u nás i v bruseli ...

V. Ondys 30.10.2012 0:28

:))))))) Blbej snad nemůže bejt nikdo

po tý spoustě miliard vyházenejch z voken našeho socialistickýho školství, ale :))))) vychcanejch...