29.11.2023 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Blbí voliči levice

Jak dobře víme, voličům povětšinou nestály za námahu. A ti, co přišli, ukázali nedůvěryhodné skrumáži napravo řiť (nabízí se dodat, že holou – to když budeme uvažovat dlouhodobě nepříznivou finanční situaci mnoha z nich).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Heusinger 30.10.2012 13:26

Aha,

takže já, líná, levicová, negramotná, rucenatahující socka Vás ze svého nadprůměrného platu sponzoruji.

To jste neslyšel pravicovou mantru, že stát žádné peníze, které jste do něho "nacpal" nemá?

J. Blažek 30.10.2012 13:24

Re: Dnes jak před 10 lety.

Je vidět, že vůbec nic nevíte o současném životě: 1) O důchodcích, kteří nemohou dát peníze na příliš drahé léky, neboť by jim nezbylo na chleba, 2) O nezaměstnaných, kteří marně hledají práci a jimž Drábek snížil podporu jak časově tak i jejich výši, takže mnozí po 5 či 8 měsících nedostávají nic, 3) O dětech, kteří nemohou jít do kina či dokonce jet na školní výlet  protož na to jejich rodiče nemají peníze, 4) O neustále se zdražujíích poplatcích za vodu, elektřinu, plyn, odpadky, učebnice a školní pomůcky, mateřské školy, 5) O mizerně placených lidech, kteří poctrivě pracují a mnohdy musejí čekat i měsíce, aby jim podnikatel aspoň něco za práci dal atd., atd.  ...... Píšete, že  že výkonnost naší ekonomiky těmto požadavkům neodpovídá, ale už nenapíšete proč!! Že by za to mohli ti pracující lidé??

J. Boleslav 30.10.2012 13:08

Re: Ano.

:)))

J. Boleslav 30.10.2012 13:06

Re: A který jste ročník dámo !

Dal bych za pravdu spíš p. Dadákovi. Kde nezažil, nedovede si to sviňstvo ani dost dobře představit. Když současným mladým popisujete tehdejší realitu, myslí si, že kecáte, nedovedou si vůbec tehdejší svrab a neštovice představit.

J. Boleslav 30.10.2012 13:03

Re: Dnes jak před 10 lety.

V produktivním věku jsem od státu žádné dávky nebral. V současnosti si v důchodu vybírám to, co jsem do státu kdysi bohatě narval.

E. Heusinger 30.10.2012 12:45

Kontrolní otázka

Jak dospěla levice ke své většině v Senátu fištróne?

E. Heusinger 30.10.2012 12:44

Re: Dnes jak před 10 lety.

Jakpak se staráte sám o sebe bez natahování ruky směrem ke státu?

F. Pavlis 30.10.2012 12:15

Dáma je

pohledná blondýna.... ještě by měla povědět, kdo u nás tvoří pravici.  ODS supluje socdem, socdem jsou komunisté, kteří nestihli po roce 89 vstoupit do ODS a komunisté jsou bolševici a stalinisté.  Lidovci se vetřou kamkoli   a VV s Džonem jsou  odrazem těch polonahých političek s apetitem aspoň na 4 roky.  Všechno ostatní je popuhopouhá bramboračka...Taková je realita a možnost mýlky je opravdu jen mizivá. Chybí prostě lidé s darem slušnosti větším než malým....

J. Boleslav 30.10.2012 11:59

Re: pánum Polanskému, Sejnovi a Heusingerovi

:-)))

J. Boleslav 30.10.2012 11:56

Re: Dnes jak před 10 lety.

Přesně tak.

J. Boleslav 30.10.2012 11:54

Re: Hlavní příčinou porážky pravice

Doufejme.

J. Slanina 30.10.2012 11:35

Re: pánum Polanskému, Sejnovi a Heusingerovi

Jó, těm se to študovalo, asi jako uslintanému bernardýnu v U pokladny stál.

P. Čech 30.10.2012 11:33

Re: Dnes jak před 10 lety.

To jsou oni socani.Jsou to lidé, kteří trvají na tom, aby se o ně staral stát. Aby jim garantoval nějaké pofidérní, t.zv. sociální jistoty, aby je vodil za ručičku, aby ji říkal co mají či nemají dělat, aby jim zajišťoval  zaměstnání (samostatně výdělečně činní být nechtějí, to je moc práce) - to v lepším případě, v horším, aby jim vyplácel všelijaké dávky v hnotné nouzi či t.zv. nezaměstnanosti, jimž dohromady říkám dávky lenochům. Podle mého názoru potřebují pomoc státu pouze lidé nemocní či jinak handicapovaní zdravotně. Ostatní se mají starat sami o sebe a nenatahovat ruku směrem ke státu pro nějaké dávky.Socani jsou ve své většině líná pakáž, kterým je nutno vytvořit takové podmínky, aby jim nezbylo nic jiného než starat se sami o sebe.

F. Matousek 30.10.2012 11:23

Re: Ano.

zato komunisti vzdy makali, nekradli a hlavne mluvili a mluví pravdu!

F. Matousek 30.10.2012 11:18

Re: Hlavní příčinou porážky pravice

vás príspevek nelze nechat bez povsimnutí.

Asi jste zapomnel, nebo to vubec netusíte, ze za to, aby jste tu dnes mohl psát ty vase moudra, se bojovalo a sli lidi sedet do vezení. Nebo nesmeli pracovat v oboru a jejich deti nemely studovat. Atd. atd. nac to zde opakovat. Kazdej normální clovek to ví.

Vy jste byl asi nekde hezky zahrábnutej, ze vás ten svrab a bída minul? Vám vyhovovalo bydlet v koncentráku?  V TV jste si liboval u " Muze ne radnici " a máte rád cimbálovku ? Tak to se nedivím, ze si stýskáte po " zlatejch komousích ".  Nastestí uz nemáte sanci, leda tak kazit náladu. Bez velkého vzoru který nad vámi drzel ochranou ruku, jste uz dávno v riti 

F. Matousek 30.10.2012 10:41

Re: Zato na VÁŠ úsudek lze spolehnout absolutně.

Já a komplex vícecennosti ? To urcite nikoliv. Jenom jsem vyjádril svuj názor.

t. peterka 30.10.2012 10:35

Re: ano, levicový volič je blbej....já taky

omlouvám se za gramatickou chybu v nadpisu - tak jsem taky blbej (ale nechci být levicový)

M. Rastislav 30.10.2012 10:33

Dnes jak před 10 lety.

Před 10lety po volbách do PS jsem si přečetl tento komentář, který stále platí - Drtivá převaha levice je odrazem přání voličů, kteří věří, že je možné bez tvrdé práce se mít dobře a chtějí všechny výdobytky sociálního státu tj: 

1) špičkové školství pro každého a bezplatné zdravotnictví na úrovni                    2) štědrou sociální síť a bezstarostný důchod                                                           3) kvalitní veřejnou dopravu, dostupné bydlení, atd..."

Bohužel tito voliči vůbec netuší, jak vysokou úroveň má naše zdravotnictví, školství a veřejné služby ve srovnání s mnoha zeměmi OECD. A ani nechtějí vědět, že výkonnost naší ekonomiky těmto požadavkům neodpovídá a že výdaje na sociální  služby nás stále více zadlužují a že tyto dluhy jednou budeme muset resp. naše děti splatit. 

A na ještě jeden podstatný rozdíl zapomínáme. Na "bohatém západě" bylo vytvoření sociální sítě umožněno ekonomickou výkonností a cesta nebyla krátká a jednoduchá. Naproti tomu u nás je vše nárokováno bez ohledu na ekonomiku.     

Skutečnost, že u nás i na "západě" dochází ke korupci na tom nic nemění. Jen u nás by to neseriozní politické strany neměli zneužívat a uvádět jako hlavní důvod našeho zadlužování.                                                                                                          

J. Virtuál 30.10.2012 10:22

Re: pánum Polanskému, Sejnovi a Heusingerovi

Víte pánové, ono vzdělání není ještě vše.Skutečně stačí jen ten selský rozum.Proč paušalizujete?Jistě, že se najde i mezi levičáky vystudovaný člověk, např. vy tři...a ještě jiní.

P. Čech 30.10.2012 10:13

Re: Takže konečně pořádný článek

Pravice zkrachovala??? Nenechte se vysmát. V České kocourkovské republice žádná pravice neexistuje. Ona zde vlastně neexistuje ani levice. Jsou to dnes již všude ve světě zcela prázdné, lépe řečeno vyprázdněné pojmy.  Programy všech stran se v opravdu zásadních věcech příliš neliší. Vyznačují se pouze tím, že z nich čiší snaha oblbnout voliče a touha po moci nad občany jejích představitelů.Občané to již pochopili a je jich po posledních volbách 70%. Nepochopili to zatím ovčané, jichž je celkem 30%. Z těchto 30% jsou voliči t.zv. levice pouze v 11%. Čili řečeno ústy politiků, v České republice zvítězila ve volbách levice ziskem naprosté většiny - 11% hlasů voličů  J  a  k    t  r  a  p  n  é ! ! ! Je to ovšem přímý důsledek voleb podle zásad poměrného zastoupení. Ve většinovém dvoukolovém systému by nikdy levice nemohla zvítězit.  Tedy, levici zvolil systém a nikoliv voliči.

P. Čech 30.10.2012 10:03

Další přívlastek.

Tržní demokracie. Co to, prosím Vás je? Jako by těch "demokracií" už nebylo dost. Občanská demokracie, Sociální demokracie, Parlamentní demokracie, liberální demokracie, lidová demokracie, socialistická demokracie, přímá demokracie, zastupitelská demokracie a mnoho a mnoho dalších. Všechny tyto "demokracie" se totiž vyznačují jediným, společným. Nejsou to demokracie. Demokracie je totiž jen jedna. Demos krates - vláda občanů. Lépe řečeno vláda a moc většinové vůle občanů. Všechny uvedené přívlastky a mnohé další byly vymyšleny a jsou používány pouze za jediným cílem. Zdiskreditovat a potlačit význam pojmu demokracie jako takového. Tedy, aby demokracie mohla býti sociální, parlamentní či liberální, musí být především demokracií jako takovou. Až potom a jedině potom se může blíže specifikovat, přičemž použitý přívlastek nesmí potírat význam pojmu demokracie - vláda občanů. Vláda občanů a nikoliv vláda a moc politických stran, jakožto   v   ž   d   y     menšinových uskupení občanů. O tom to je.

V. Novák 30.10.2012 9:56

Nemůže? A jaký je rozdíl mezi českou, německou, polskou,

rakouskou a slovenskou ekonomikou? Všechny mají byť minimální růst - jenom ta česká je v recesi.

Takže kdo za to může? Ne blbá politika naší blbé vlády? Tak co? povídejte?

V. Němec 30.10.2012 9:53

Lenost

Podle mne to není hloupost ale lenost myslet a zapomětlivost

V. Novák 30.10.2012 9:52

Pokud na vládě nazáleží, tak si klidně můžeme zvolit levici.

Pokud na vládě záleží, pak zjevně lepší výsledky měly u nás levicové vlády.

Neideologické, prosté porovnání realit.

V. Novák 30.10.2012 9:49

Zato na VÁŠ úsudek lze spolehnout absolutně.

Netrpíte komplexem vícecennosti? Občas byste se mohl zamyslet, zda jste ten pravý etalon k poměřování.

Mimochodem - zjevně jste nepochopil, na co pánové reagovali. Nebo to byl krok stranou?

E. Heusinger 30.10.2012 9:49

Selský rozum

není identický s Vaším rozumem.

H. Grúbr 30.10.2012 9:46

Re: Hlavní příčinou porážky pravice

Obávám se, že je to právě naopak. Lidé se ještě dobře pamatují jak bylo za "nenáviděných komančů" a jak se mají v této naší "demográcii".

V. Váňa 30.10.2012 9:44

Re: A který jste ročník dámo !

Vážený pane Dadáku, nesouhlasím s Vámi.

Autorka se podle mého názoru nevyjadřuje prioritně ke komunistické éře. Řekl bych, že tím hlavním tématem článku je nedostatek sebereflexe našich mocných po prohraných krajských volbách v roce 2012.

A to neoddiskutujete, i kdybyste zakázal vyjadřování všech, kteří se narodili po roce 1945.

Ostatně - nezdá se Vám, že někdy je odstup k historickým událostem zdravější? Nejsme to náhodou my, kdo jsme komanče zažili, kdo nejsou sto se na věci podívat objektivněji?

Zkuste se nad tím alespoň zamyslet.

H. Grúbr 30.10.2012 9:43

Takže konečně pořádný článek

Zcela pravdivá analýza proč pravice zkrachovala. Jen bych podotkl, že označení "pravice", je v tomto případě mylné. Spíše bych debaklující strany označil poněkud zdlouhavým pojmem "klientelistické struktury, zaměřené na tunelování veřejných rozpočtů, nazývající samy sebe jako pravicové strany". Ve skutečnosti, pokud by se jednalo o pravicové strany, jejich sebereflexe by jim zabránila, nechat to dojít tak daleko.

Všeobecnému zmatku nahrává fakt, že ČSSD je identická struktura, ovšem, sama sebe nazývá levicí, čímž mate veřejnost, hlavně tu její část, která nechce volit KSČM, ale ráda by volila levicovou stranu.

V. Novák 30.10.2012 9:31

Už přišel. Kalousek.

...