28.2.2024 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Blbí voliči levice

Jak dobře víme, voličům povětšinou nestály za námahu. A ti, co přišli, ukázali nedůvěryhodné skrumáži napravo řiť (nabízí se dodat, že holou – to když budeme uvažovat dlouhodobě nepříznivou finanční situaci mnoha z nich).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 30.10.2012 15:17

Re: Dnes jak před 10 lety.

Tito nezaměstnaní nehledají práci. Hledají zaměsnání. Toho však nikde není nadbytek. Práce je všude dost. Jen ji chtít vykonávat. K tomu ovšem je nutno něco umět a znát, aby člověk mohl zejména poskytovat služby. Jestliže ovšem někdo nic neumí, nic nezná, není ničím vyučen a je zdravý, potom je především líný a zase ke to jeho věc. Proč by se měl jiný člověk starat o lenochy? To je socialismus, který tady již jednou byl a nyní je zde opět, pouze notně stříknutý anarchií.

M. Prokop 30.10.2012 15:16

"Nejsem pravičák abych tady kázal vodu a pil víno."

Pravičák nejste zaručeně.

Vodu kážete, víno pijete, jen zleva.

V. Linhart 30.10.2012 15:14

Brilantní.

Plně se s madam ztotožňuji při jejím rozboru. Připadá mi ovšem poněkud jako hlas volajícího v poušti. Pravice je - zdá se - nepoučitelná a tak spěje postupně doba k tomu, že tyto programově prokorupční partaje, pokud se nezbaví své bolševické nesnášenlivosti,nenávistného étosu a dávno vyprázdněných hesel, legitimizují svojí neschopností a fušerstvím komunisty jako oprávněného účastníka svobodné soutěže o politickou moc. Jen jestli to není kartel jako v té známé hře na zlého a hodného policajta... U nás, v havlokracii stříknuté topolánkismo-kalouskismem, bych se něčemu takovému nedivil.

M. Prokop 30.10.2012 15:13

Holt "Evropanka"

ví prd o lidech.

P. Čech 30.10.2012 15:11

Re: Dnes jak před 10 lety.

Neříkám zrušit zdravotní pojištění.Býti pojištěn je právem každého občana, stejně tak je právem toto pojištění poskytovat. Nesouhlasím však s povinností být pojištěn. Být zdravotně pojištěn ovšem znamená neplatit v případě zdravotní potřeby nikomu nic. Vše by měla hradit pojišťovna. Ve dnešním vylhaném systému, kde si na zdravotní pojištění pouze hrajeme, platíme léky, platíme za předpis, za návštěvu lékaře, pohotovosti, pobyt v nemocnici atd. Kde jsou tedy ony peníze, které strkáme do zdravotních pojišťoven? Tečou do kapes různých poskytovatelů IZIP, Diag Human, do kapes právníků, kteří řeší arbitráže a pod. tedy opět do kapes politiků, ikdyž zase jinou cestou. Pokud se týče mojí naštvanosti, potom jsem naštvaný především sám na sebe a to proto, že jsem v roce 1968 neemigroval. Že jsem zůstal v této kocourkovské republice, kde politici a politické strany ovládají občany stejně, jako tomu bylo před rokem 1989. Pouze svobody mám trochu více.

P. Čech 30.10.2012 15:00

Re: Dnes jak před 10 lety.

Nikoliv zrušit důchodcům důchod. To je blbost. Ovšem zrušit důchod jako institut postupně, t.zn. že by důchod nedostávali dnešní 18 tiletí, to je něco jiného. Tito lidé by státu nepřispívali do žádného důchodovho systému a zároveň by dostávali od zaměstnavatelů pouze to, co za ně platí státu. Takto by za 45 let aktivní práce měli k dispozici 4,8 milionů. Bez investování, pod polštářem. Od svých 65 let věku by tak měli k dispozici min. 18000Kč/měs. Pokud by tyto prostředky pravidelně jakkoliv investovali, měli by ještě mnohem více.

E. Heusinger 30.10.2012 14:53

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Takových hausnumer si mohu vycucat z prstu hafo a prohlásit, že jsem to spočítal.

Opakuji otázku. Jak levice dospěla k většině v Senátu když by ve většinovém systému nikdy nevyhrála?

Od té doby co Klaus vykradl důchodový účet to ví každý, že není oddělen.

P. Čech 30.10.2012 14:52

Re: Dnes jak před 10 lety.

Chápu, že v některých regionech není zaměstnání. Práce je všude dost. Nepleťte si laskavě tyto dva pojmy. Pokud si někdo nedokáže vydělat penize jinak než zaměstnaneckým poměrem, je to jen jeho věc. Nehledě na to, že se může přestěhovat do jiného regionu. Jinde ve světě obvyklá maličkost, v naší socialistické vlasti, stříknuté anarchií, jaksi nepředstavitelná. Než bych se stšhoval za prací tam, kde je, budu raději brát státní dávky v nouzi a nezaměstnanosti, kterou si nota bene zapříčiňuji sám.

P. Čech 30.10.2012 14:46

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Při rozumném investování by inflace nesežrala nic. Na rozdíl od Vás jsem si to spočítal. Dnes bych měl k dispozici po dobu 20 let 18000 Kč/měs. To jue víc než dvojnásobek mého dnešního důchodu. Ono totiž, jestli to nevíte, důchodový účet není oddělen od státního rozpočtu. A tak jsou z něj financovány např. politické strany, všelijací faráři, poslanci a jiní politici a hlavně socani, pobírající dávky v hmotné nouzi.

V. Ondys 30.10.2012 14:44

:))))) A snad by bylo na místě připomenout

že to byli papaláši socanů, kteří vytvořili tak :)))))) skvělé podmínky nadnárodním koncernům a pekelné poměry všem zaměstnancům z nestátního sektoru včetně protekčního postavení cizích gigantů v konkurenčním boji s našimi podnikateli.

P. Čech 30.10.2012 14:38

Re: Aha,

Pakliže je nemá, pak jen proto, že je formou všelijakých dávek nacpal do chřtánu líným socanům, kteří, místo aby se starali sami o sebe, berou od státu dávky v lenosti.

J. Boleslav 30.10.2012 14:36

Re: A proč neznárodňovat?

Takže budeme znárodňovat, jako ve Venezuele? Kolik myslíte, že potom tady nadnárodních společností zůstane a jaký to bude mít blahodárný vliv na naše hospodářství?

J. Boleslav 30.10.2012 14:34

Re: A který jste ročník dámo !

Omlouvat nikdo nic nechce. Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Je ale třeba smutné, když první vláda, která proti korupci skutečně začala něco dělat, je teď za to bita. Státní maturity se řeší už drahně let a současný ministr je po dlouhé době první kompetentní, který vzniklý bor.el narovnává. Atd. atd.

E. Heusinger 30.10.2012 14:30

Re: Dnes jak před 10 lety.

Já jsem také včera viděl dva narvané nákupní vozíky. A jeden mercedes. A pak, že je u nás bída.

J. Boleslav 30.10.2012 14:29

Re: Kdyby skandály nelezly na povrch

Voličové je trestají, protože se jim v poslední době drobně snížil levicí stále slibovaný rostoucí udržitelný žvanec, za což vláda v podstatě vůbec nemůže. A protože jsou blbí.

V. Ondys 30.10.2012 14:28

:)))))) Mám srandu z žalostného bulení levičáků

už roky mám v patách exekutory, kteří se radostně přiživují na tom, že jsem se i v nejhorších chvílích snažil přežít bez pomoci státu, který lidi jako já cíleně přivádí na mizinu celý můj život s údajně nejlidumilnějšími úmysly všech, kteří na tom profitují, a aby nedošlo k omylu, prokazatelně jsem se živil rukama s výjimkou období OSVČ.

J. Boleslav 30.10.2012 14:25

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Když myslíte, tak jo. :-(

J. Fleiszner 30.10.2012 14:25

Re: Dnes jak před 10 lety.

Pane Čech, vy to máte zase příliš černo - bílé.

Co třeba zrušit důchodcům důchod? Měli si na něj našetřit! Co třeba zrušit zdravotní pojištění a každý pacient by si vše hradil ze svého? Má si našetřit!

Přijde mi, že jste spíš na někoho nebo něco dost naštvanej a nedovoluje vám to se racionálně zamyslet ani vyjádřit.

J. Boleslav 30.10.2012 14:24

Re: Dnes jak před 10 lety.

Může být, že takoví ubožáci, které popisujete, někde existují. Já je ale ve svém okolí nikde nevidím. Spíš vidím ubožáky, kteří tak tak valí v hypermarketech narvané nákupní vozíky do svých nablýskaných aut a restaurace a kavárny narvané lidmi, kterým se často ani dělat nechce.

E. Heusinger 30.10.2012 14:23

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Byl byste prdlajs vysmátý. Všechno by Vám sežrala Klausova inflace.

J. Boleslav 30.10.2012 14:18

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

V čem vidíte v mém případě kázání vody a pití vína? Já jsem se v produktivním věku naživil důchodců dost a nemůžu za to, že stále ještě funguje nesmyslný průběžný systém. Kdybych si po celý život mohl peníze, které jsem do důchodového systému nacpal, ukládat na vlastní konto, byl bych teď vysmátý. Kromě toho to berte tak, že mně i v současnosti živí moje děti z toho, co dávají do systému oni, ne Vy. Od Vás bych při Vašich názorech nechtěl ani vindru, to bych raději žral trávu. Na zahradě jí mám zatím pořád poměrně dost. :-)

V. Ondys 30.10.2012 14:15

:)))))) To je hodné respektu

a víte sám, že kázat vodu a pít víno je výsada nemužných pokrytců.

J. Mannheim 30.10.2012 14:14

Re: A který jste ročník dámo !

tento argument je sice pádný, ale nelze jím omlouvat všechny korupční skandály a jiné přešlapy vlády - plošné zvyšování DPH, státní maturity, ...

J. Mannheim 30.10.2012 14:12

Re: A který jste ročník dámo !

Kdo se osobně nezná s Jágrem, nemá právo v hospodě diskutovat o hokeji - blbý argument, ale velice podobný výše zmíněnému.

E. Heusinger 30.10.2012 14:08

Re: :)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

Vždy v soukromém, vždy!  Za komančů sice ve státním ale nikdy ze státního rozpočtu.

Nejsem pravičák abych tady kázal vodu a pil víno.

V. Ondys 30.10.2012 13:54

:)))))) A jste zaměstnancem daňových poplatníků, pane Heusingere

nebo jste o svůj nadprůměrný plat přičinil v soukromém sektoru, aby bylo jasněji vzhledem ke sponzorování? A ohledně důchodu je naprosto fuk, zda je parta společensky příkladných darebů profrcala, vynucená dohoda ze strany státu garantuje důchodci, aby očekával od jiných v produktivním věku, co sám musel prokazatelně splnit dřív na základě vynucené smlouvy mezi ním a státem.

J. Fleiszner 30.10.2012 13:53

A proč neznárodňovat?

Většina lidí, kteří volí komunisty protože se jim zdá nynější vládnutí špatné, si neuvědomují, že komunisté k tomuto špatnému vládnutí přispívají svým mlčením. Jsou to spolupachatelé. Takže lidé "potrestali" pachatele tím, že si místo něj zvolili spolupachatele.

V článku je také zmínka o znárodňování. Myslím, že většina lidí v ČR pracuje jako zaměstnanec s platem hluboko pod průměrem. U nadnárodních společností je zaměstnanec spíš otrok, který je často všemožně ponižovaný. Nemá nic našetřeno (z čeho by našetřil?) a tak nemůže dát výpověď a riskovat několik měsíců bez příjmů než najde novou práci, která je pak často stejná jako ta předešlá. Zákonitě přichází frustrace a to je opravdu mocný pán. Jak moc by takovému člověku vadilo znárodnění jeho zaměstnavatele? Myslím, že většina z nich by mu to i přála.

Lidé snesou velkou dřinu i relativně nízké platy, ale nikdy nesnesou ponižování a frustraci. To teď poznali některé politické strany a mohou to velice brzy poznat i hloupí zaměstnavatelé.

J. Blažek 30.10.2012 13:30

Re: Takže konečně pořádný článek

Škioda jen, že nenapíšete, jak se živíte Vy. Pak by snad člověk lépe pochopil Vaše plky.

J. Blažek 30.10.2012 13:28

Re: Dnes jak před 10 lety.

Dokážete pochopit, že práce pro lidi, zejména v některýcgh regionech, vůbec není. Dokážete pochopit také proč?  .... Pokud ne, pak vězte, že blbě plkáte! .... Nebo snad chcete tvrdit, že tam na Mostecku či Karvinsku jsou lenoši na rozdíl třeba od Prahy??

E. Heusinger 30.10.2012 13:28

Jó naši echt pravičáci

Podle nich si přece každý mohl zprivatizovat Mladou frontu nebo Knižní velkoobchod.