7.4.2020 | Svátek má Heřman, HermínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Blbá nálada trochu jinak...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 10.2.2013 19:17, přehled diskusí

"Blbá nálada":
Autor: B. Rybák Datum: 10.2.2013 19:17

Na rozdíl od přirozené lidské nespokojenosti z objektivních a konkretních nedokonalostí naší společnosti, která motivuje ke každodennímu úsilí o jejich odstranění je obecná, t.zv. (politická) "blbá nálada" snad vůbec nejnebezpečnější společenskou patologií, protože její vše prostupující negativismus (bezvýchodnost) se nevyhnutelně stává sebenaplňujícím proroctvím, protože je tak demotivující, že nakonec udusí nezbytnou pozitivní lidskou aktivitu (společnost umírá).

Je tragické, že slouží jako alibi pro lenost a zbabělost stejně dobře v kavárnách intelektuálů jako v "zapadlých" pivnicích. Ještě tragičtější je to, jak málo lidí si uvědomuje, že šíření této "blbé nálady" "našimi" médii je součástí (dávno známé) "psychologické války", jejímž cílem je zlomit náš odpor proti našemu hospodářskému a politickému ovládnutí EU-kapitálem a EU-byrokracií.

Její vliv na nás je dnes už v některých oblastech objektivně změřen. Výzkum prokázal, že naše nálada (důvěra v budoucnost) je přibližně stejná, jako v bankrotujících EU-protektorátech na jihu EU a je mnohem horší než v ustavičných vážných problémech se potácejících baltských státech, ačkoliv objektivně je stabilita naší ekonomiky srovnatelná se "severem" EU. Tato neodůvodněně špatná podnikatelská a především spotřebitelská nálada (nenakupujeme, spoříme na horší časy) je jediným důvodem, proč se teď dostáváme do větší recese než okolní státy. Může nás ekonomicky zničit.

P.S. Neškodilo by si uvědomit např. i to, že korupce je teď "měřena" pomocí indexu vnímání korupce", který je spíše ukazatelem té "blbé nálady" než reálné korupce.

Víte co je na tom.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 9.2.2013 3:57

.....nejsmutnější ? Že je to úkaz globální !

I u protinožců, v Austrálii, i když tu máme opravdovou demokracii, jako plíživý had proniká politická korektnost, falešný multikulturalismus a přitom pokrytectví a úpadek té klasické slušnosti a morálky !

Snad zatím jenom mezi těmi mocnějšími, obyčejní lidé jsou přátelští a nápomocní, ale i to pomalu vymizívá....

Re: Víte co je na tom.....:
Autor: B. Rybák Datum: 10.2.2013 17:49

To, že ten neolevicový "nádor" prorůstá i do zemí, v nichž do nedávna převládal svobodomyslný "britský duch" je opravdu velmi špatná zpráva obzvláště pro nás, kteří jsme se místo potřebných (Masarykových) 50 let svobody dočkali hrůz socialismu velkoněmeckého i velkoruského a jimi zdecimováni a ožebračeni jsme byli nevybíravě zataženi do vznikajícího dekadentního EU-socialismu, v němž ten "britský duch" představoval pro nás jednu z nemnoha nadějí. Můžeme ale doufat, že "bída" socialistického hospodaření probudí "přežraností" uspané národy dřív, než zapomenou co je to svoboda.

souhlas:
Autor: M. Jelínek Datum: 8.2.2013 23:20

souhlas , a je mi z toho smutno

Mimo listiny práv a svobod:
Autor: J. Jurax Datum: 8.2.2013 22:11

by taky měla být listina povinností ...

No.... já "Listinu práv" už dávno považuju za nedobrý krok,:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.2.2013 18:52

protože se za ní skrývá Politická Korektnost,

I jako obr ateista si myslím, že jako naprostý základ k životu patří Desatero a Zdravý rozum. Samozřejmě že svět a hlavně lidská činnost je dnes tisíckrát složitější a potřebuje i zákony pro různé praktické činnosti. Jenže ta hrůza, do které se dnešní právo vyvinulo, ta už se nedá ani nazvat slušným jménem. A právě díky tomu se rozvinula k "dokonalosti" vychytralost a ochota hledat křivolaké cestičky, jak se dá vše obejít.

Ve všem je určitý limitní bod, který když se překročí, začíná sebedestrukce.. Ve všem existuje Optimální míra.

Blbé:
Autor: M. Sedláček Datum: 8.2.2013 17:25

ale pravdivé, včetně příčiny ("Stát navíc systematicky zasahuje takřka do všech aspektů našeho života").

Milý autore.:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 8.2.2013 13:52

Už Vás předběhl soudruh Huml, který zpoplatnil právo nevypovídat proti sobě nebo své rodině v případě přestupku zjištěného automatickým zařízením. Do zrušení jen krůček.

Zvolani:
Autor: J. Barto Datum: 8.2.2013 13:13

na zaver, beru jako nadsazku. Jinak: velmi dobre napsano a popsano!

Blbá nálada - pořád stejně!:
Autor: V. Venc Datum: 8.2.2013 12:19

Kolem nás je hodně zmateného (a zmatených).

Protože svoboda se zaměňuje za licenci, ochranářské obchodní praktiky za kapitalismus, zaškolení za vzdělání,

sociální jistota za řádnou mezigenerační solidaritu,

opravdová sociální zodpovědnost za sebrání peněz jedné skupině a přidělení skupině jiné.

Naučili jsme se věřit, že vládnoucí byrokracie je „Dobrotivým Samaritánem„.

Jo, zrušme ji.:
Autor: Z. Švrček Datum: 8.2.2013 12:00

Mne taky nedávno seřval jeden kolega, protože jsem nesouhlasil s jeho názorem a odmítl podpořit jeho oblíbeného kandidáta (ba dokonce i jeho neoblíbenéhp protikandidáta). Bylo to jeho lidské právo, vynadat mi do šmejdů, a já mu je neupřu listina, nelistina. Vzhledem k tomu, že ona základní práva stejně mnozí využívají pro sebe a už brzdí, když si jiní a s jiným náhledem nemyslí totéž, nastoluje se zde otázka jejich vymáhání. Soudy jsou pomalé a tak se mnozí uchylují k poslednímu demokratickému argumentu : "řnu v pysk". Demokratickému proto, že je možné jej rovnoprávně vrátit. Proto - s listinou nebo bez ní - vsjo ravno.

Namísto:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.2.2013 10:02

"Listiny práv a svobod" by stačilo zavést právo jediné - a to na jakýsi "revers", vyvázání se ze státní "péče". Stát by vyvázanému jednotlivci nebyl povinen ničím krom zajištění bezpečnosti - když už si monopolizoval právo na násilí.  Vyvázaný jedinec by, dejme tomu, odváděl státu poplatek ve výši 15% svých příjmů  a stát by se zavázal strpět jeho pobyt ve státem mocensky ovládaném prostoru. Poplatek či tribut by bylo možno taky chápat  jako výpalné gangsterům organizovaným ve formě pseudostátních struktur. Takový "občan"  by pak měl mnohem víc reálných práv než ti státem údajně opečovávaní... Ale kdo chce kam...

Re: Namísto:
Autor: R. Langer Datum: 8.2.2013 10:14

Řekněme si to upřímně, kdo z lidí ve vašem okolí by si na to skutečně troufnul?

Re: Namísto:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.2.2013 10:51

A proč ne? Ti vyvázaní by nemuseli zůstat jako kůly v plotě,  ale sdružit se na základě kamarádství, společných názorů na život, opravdové solidarity, a hlavně dobrovolně. Nikdo by je nekomandoval, nerozkrádal jejich prostředky pod záminkou "jednoty společnosti"... To by byla opravdová občanská společnost, ne ten dnešní paskvil. Nebylo by třeba se stále s někým prát o vládu, protože jejím prostřednictvím je možné legálně "přerozdělit" cizí prostředky a druhé okrást. Vyvázaní by si mohli vytvořit vlastní "sociální systém", nepovinný. Do takového systému by nebyl možný automatický "vstup" každému kdo by si zamanul a výstup by se řídil odhlasovanými pravidly. Komu by se pravidla nelíbila, prostě by se neúčastnil... Pak by pro zloděje a "odkláněče" nezbyl prostor. Pokud by totiž měl systém tendenci k degeneraci jako ten současný - kdy se vedení institucí nestará o korupci a zlodějnu / například v pojišťovnictví / a problém řeší zvýšením pojistného poctivým, kteří si je nepletou se spořením.

Re: Namísto:
Autor: R. Langer Datum: 8.2.2013 11:57

Hm, na tom něco je. Ale Farmu zvířat samozřejmě znáte, že? ;-)

Pěkné, přínosné.:
Autor: P. Lenc Datum: 8.2.2013 9:23

Jenom se obávám, že jak pan Langer podotýká, pro mnohé nepochopitelné.

Hm, zlatá slova,:
Autor: R. Langer Datum: 8.2.2013 8:31

ale málokdo to pochopí. Bohužel i zde.

Tomuto systému se vzletně říká:
Autor: I. Schlägel Datum: 8.2.2013 8:18

"sociální stát blahobytu". Z občanů se stávají šlechtěné skleníkové květinky. Stačí časem jedna rozbitá tabulka ve skleníku a mírné provětrání zakonzervované zapařené umělé skleníkové atmosféry bude mít na křehké rostlinky účinky holomrazu. Jen tak dál...

Díky.:
Autor: K. Frauknecht Datum: 8.2.2013 8:13

Dobrý a navíc hezky napsaný.

Teď eště vědět odkud začít s tím chlívem.

Re: Díky.:
Autor: R. Langer Datum: 8.2.2013 8:34

Když vám bude 60% národa volit libovolné socialisty (včetně ODS, TOP09 atd...) a 15% komunisty (stálá základna), tak skončíte dřív, než začnete (zatím vás sice nezavřou, ale co není...). Bohužel, to je realita. Lidé prostě mají to, co si přejí a co si zvolili. :-(

Smutně výstižné ...:
Autor: J. Jurax Datum: 8.2.2013 0:45