Čtvrtek 11. června 2026, svátek má Bruno
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

KK

K. Krbálek

16. 6. 2011 16:26
idea zisku

korupce je neodlučně svázána s ekonomickým systémem, kde je hlavním cílem všech ekonomických aktivit zisk. Ale zisk na jedné straně systému vždy generuje ztráty na straně druhé. Dnes jsme v situaci, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné, ale i veřejní činitelé se pokoušejí dosahovat soukromých zisků...to je základ korupce.

Jediná cesta ven je dát ekonomice jiný cíl, například tvorbu bohatství vnímaného šířeji než fiktivní čísla na kontech, bohatstvím může být i čistý vzduch, čisté vody a čisté vztahy

0 0
možnosti
IS

I. Schlägel

16. 6. 2011 17:14
Re: idea zisku

Promiňte pane Krbálku, čistý vzduch, čisté vody a čisté vztahy, stejně jako celá řada dalších životních potěšení, najdete zejména v těch systémech, kde je hlavním cílem všech ekonomických aktivit zisk. Najdete je pouze ve vyspělých KAPITALISTICKÝCH zemích, kde je ekonomika založena zejména na zisku. Není s tím Vaše tvrzení o korupci (svázané  zjednodušeně řečeno s kapitalismem) v zásadním rozporu s realitou? Máte pocit, že ve vyspělých kapitalistických zemích je více korupce neř v těch zemích, které ke kapitalismu v pravém významu tohoto slova pouze přičichli (třeba ČR) nebo ho v podstatě vůbec neznají (třeba Severní Korea)? Máte jistě pravdu v tom, že jsme v situaci, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné, ale i veřejní činitelé se pokoušejí dosahovat soukromých zisků. Za to nemůže kapitalismus pane. Kdyby za to mohl, nejzkorumpovanější státy na světě by byly právě ty, kde mákapitalismus nejhlubší kořeny. Dosahování zisku do toho netahejte. Kde funguje morálka, svoboda, vymahatelnost práva, tam dosahování zisku neškodí.

0 0
možnosti
FP

F. Pavlis

16. 6. 2011 10:26
Je ovšem

nesporné, že s panem Bělohradským je nesmírně těžká diskuze.  Snad jen s panem Bursíkem to lze srovnat , abych zůstal doma a vynechal "dělnické" ideology.  To není dehonestace dělných rukou, ale prostý fakt...

0 0
možnosti
PC

P. Chládek

16. 6. 2011 7:31
Bělohradský je jen popletený hňup.

Bělohradský, Kohák, Pehe a Keller - socanští věrozvěstové - toť novodobá náhrada Marxe, Engelse, Lenina a Mao Ce-tunga........

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

16. 6. 2011 17:57
Ještě Dvořáková

0 0
možnosti
JB

J. Brunner

16. 6. 2011 2:32
Vyjádřil jste

mnohem lépe něco ,co mi jen doutnalo v hlavě.Díky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz