Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MP

Univerzita 4. věku sděluje:

Společnost Nvidia se stala nejhodnotnější společností světa (má větší hodnotu než například celé čínské odvětví zemědělství). Společnost Nvidia přeskočila firmy Microsoft a Apple díky boomu v technologii umělé inteligence, AI.

Wikipedia: NVIDIA je americká společnost, specializující se na výrobu grafických procesorů pro herní i profesionální trh a systémů na chipu (SoC) pro mobilní zařízení a automobilový trh (podpora umělé inteligence a hlubokého učení). Společnost sídlí ve městě Santa Clara v Silicon Valley státu Kalifornie. Název NVIDIA pochází ze španělského envidia, což znamená závist. ...

MP

... restart Česka? ...

... Nový závod onsemi v Rožnově by vyráběl inteligentní výkonové polovodiče, které slouží ke zlepšení energetické účinnosti elektromobilů, obnovitelných zdrojů energie nebo datových center s umělou inteligencí. Výroba by navázala na současné provozy, ve kterých se vyrábí krystaly křemíku a křemíkové čipy. ...

MP

Vysvětlivka: Meta se řadí mezi největší americké společnosti v oblasti informačních technologií, vedle dalších velkých pěti korporací Alphabet (Google), Amazon, Apple a Microsoft. Společnost Meta ovládá Mark Zuckerberg (má asi 61% při hlasování), společnost má obrat cca USD 135 miliard, v roce 2024 asi 70 000 zaměstnanců.

Nadpis sdělení/článku: Společnost Meta vytvořila způsob vodoznaku řeči generované umělou inteligencí.

Co je nového: Meta vytvořila systém, který dokáže vkládat skryté signály, známé jako vodoznaky, do zvukových klipů generovaných AI, což by mohlo pomoci při odhalování obsahu generovaného AI online.

Proč na tom záleží (v roce 2024): Nástroj s názvem AudioSeal je první, který dokáže určit, které kousky zvuku například v celém hodinovém podcastu mohly být vygenerovány umělou inteligencí. Mohlo by to pomoci vyřešit rostoucí problém dezinformací a podvodů pomocí nástrojů pro klonování hlasu. ......

MK

Kdysi mi přišel mail maskovaný jako oznámení české policie. Tak jsem zvedl telefon a zavolal jsem na služebnu, jestli něco takového rozesílají. Příjemný ženský hlas mi oznámil, že kdyby vůči mě měli nějaké podezření, jak se v mailu psalo, vtrhli by ke mně a pobrali veškerou elektroniku na zajištění důkazů, a rozhodně by to neřešili mailem. Řekl jsem jí, že teď už jsem o hodně klidnější a po rozloučení zavěsil. Ovšem telefonát do Nigerie přijde dráž.

SK

Omyl

Především, nikdo na celém širém světě neusiluje o mé dobro.

kdekdo usiluje o Vaše dobro, nenechte si ho vzít! :)

Foto

A kde je to podruhé? Nebo to redakce už napravila?

Foto

Ještě dva totožné články a vezmu si to varování k srdci.

ZJ

Stejný článek v jednom čísle pod dvěma názvy:je to projev Astonova bidenovatení? Ale možná jde o opatření k lepšímu pochopení látky veřejností. Můj zesnulý bratranec takto zahrál na jednom koncertě 2x Slavického sonátu Zamyšlení nad životem. Ovšem kvalita Astonova článku a Slavického sonáty jsou věci nesrovnatelné.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz