4.8.2020 | Svátek má DominikDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠKOLSTVÍ: Škola, nebo cirkus?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 105, poslední: 14.2.2016 0:18, přehled diskusí

S blbostí našich zákonodárců je nutno počítat jako s faktem:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2016 0:10

"Ministr Dienstbier nám teď nařídil, že jsme si všichni rovni. Jenže lidé se nerodí rovni."

Ano, dotyčný ministr je důkazem, že lidé se nerodí rovni; je zjevně silně alternativně inteligentní a pochybuji, že by mu inkluze pomohla.

Bože!!!:
Autor: J. Mach 793 Datum: 13.2.2016 2:19

Když už v tomhle státě jsme schopni uzákonit kdejakou píčovinu, proč se sakra neuzákonní, že všichni poslanci a zákonodárci musí povinně sledovat diskuse na Neviditelném psu??? Jste, krucinál, voleni lidem, tudíž jeho zástupci, vyslanci, a měli byste se řídit hlasem lidu. Ale vás to vůbec nezajímá! Jen vymýšlet koniny a brát astronomický platy! Jděte všichni do prdele! Sládek to kdysi říkal dobře: vláda? Parlament? Jo, proč ne. Po týdnu je všechny zavřít do koše a ponořit do Vltavy. Další vláda a parlament? Totéž! Třetí? Totéž! A ta čtvrtá už si dá setsakra bacha!! Máte někdo jiný názor?

Hovadinou v opačném gardu:
Autor: O. Zuckerová Datum: 12.2.2016 22:07

ale také z oblasti školství je např. požadavek na maturitu u městských policajtů. V TV jsem viděla jednoho z nich, hovořil s reportérem v tom smyslu, že asi bude muset teď pověsit své povolání (které konal léta a rád)na hřebík, přece nebude v padesáti "šprtat" k matuře... Chtěla bych vědět, co je to za magory, kteří požadují absolvování pokusů s vývěvou a výčet spisů Karoliny Světlé za nezbytné podmínky, aby policajt mohl vyrazit z lokálu rváče s nožem (ono je při tom někdy nutné nasadit život, a to vývěva ani Světlá nepomohou - vykládejte to ale úřednickému hovadu!) .

Re: Hovadinou v opačném gardu:
Autor: A. Zajícová Datum: 12.2.2016 23:04

memorování výčtu spisů K.Světlé je dobrá průprava na učení se zákonů, které má policajt chránit a které nemá přestupovat. Zas tak málo jich není. Pokusy s vývěvou, anatomii a něco málo o chemii by měl zvládnout ten, který dostane do ruky pistoli, paralyzér a pouta...a co se gramatiky týče, pročpak asi jsou policajti oblíbeným terčem posměchu?

S chití kste si kopl do Zemana - ovšem lživě.:
Autor: V. Novák Datum: 12.2.2016 19:35

To ti "speciální" odmítli (asi někým "nahúkáni" - nepředpokládám, že by byli schopni takové reakce), obsloužit Zemana.

To vaši kolegové presstituti z toho udělali aféru...

socanské svině - konkrétně diletantka buzková -:
Autor: Pavel1 Datum: 12.2.2016 18:31

zdevastovaly české školství tzv. kurikulární reformou. Teď další, stejně neschopná socanská hovada, zatloukají poslední hřebík do rakve českého školství.

České školství zdevastovaly všechny posocialistické vlády,:
Autor: V. Novák Datum: 12.2.2016 19:38

bez ohledu na pravicovou nebo levicovou orientaci.

A to za souhlasu lidu!

Buzková v odstranění matematiky z povinných maturit jen vyhověla (a neměla vyhovět!) ODSáckému senilátu...

Pschopatická nenávist k pravici není argument nováku:
Autor: Pavel1 Datum: 12.2.2016 21:07

Diletantka buzková zavedla tzv. kurikulární reformu, díky které se ze školství stala vyslovená cochcárna, což bylo stejně devastační jako zásahy bolševického ministra školství a ezoterického magora kahudy, to je nezpochychitelný fakt. Ničím nepodložené plky o pravici, jsou jen kydáním špíny levičáckého psychopata.

co se týče peněz:
Autor: Montgomerry Datum: 12.2.2016 17:07

je jich jak s*aček - jak se v poslední době ukazuje. obzvláště na taková a podobná dobrodiní pro vzestup lidstva

Ze zvláštích škol lezou původní cikáni jako cikáni a :
Autor: K. Janyška Datum: 12.2.2016 16:32

to nemůže být potřebné. Do každé školy chlapa, jako ostrahu a cikány a pomalkeší nahnat mezi normální. Aby z nich normální vznikli. Jenže to by spousta učitelů s pofidérními zvláštními ujetými druhy vzdělání přišla o liz. A to nemohu potřebovat, tak se brání... Dzp.

žvaníte!:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.2.2016 17:04

Re: Ze zvláštích škol lezou původní cikáni jako cikáni a :
Autor: Montgomerry Datum: 12.2.2016 17:08

tak nějak 8-)

Hovořil:
Autor: P. Papež Datum: 12.2.2016 15:38

Hovořil jsem s jednou se speciální pedagožkou, zabývající se postiženými dětmi. Chytala se nad současným stavem za hlavu a říkala, že propracovanost speciální pedagogiky nám záviděli všichni odborníci z Evropy. Bohužel v Evropě teď vládnou pseudoodborníci, na které se u nás nabalili naši pseudoodborníci. Není to jen ve školství, je to i ve vnitřních záležitostech, na MMR,a spoustě dalších organizací (většinou neziskovek, které vedení státu poslouchá a nesmyslné rady provádí).

Re: Hovořil:
Autor: K. Janyška Datum: 12.2.2016 16:34

Většina speciálních pedagogů jsou případy pro psychiatry... Dzp.

Re: Hovořil:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.2.2016 17:07

Myslím že Hayek der Grosse se k speciální pedagice nevyjadřoval, tak se ho držte!

Re: Hovořil:
Autor: P. Papež Datum: 12.2.2016 19:23

Promluvil geniální všeznalec Janyška. Kde se asi s těmi případy pro psychiatry setkal?

Re: Hovořil:
Autor: V. Novák Datum: 12.2.2016 19:39

Pronesl Kajan, což je samo o sobě komentářem...

Vlastní zkušenost?

Inkluzivní vzdělávání postižených dětí:
Autor: J. Mach 793 Datum: 12.2.2016 14:14

A k tomu bych ještě, pane Dienstbiere, uzákonil povinnost vyučovat na zákldaních školách od 1. třídy arabštinu. Jak se přece budou cítit ubozí uprchlíci ve společnosti, která jim nerozumí??? Když inkluze, zak se vším všudy a pro všechny.

Kde je proboha ta doba, kdy všechno šlo celkem v pohodě a těch píčovin, co dneska tihle chytrolíni vymýšlí, bylo podstatně méně? Neměli byste, sakra, začít používat mozky (pokud nějaké vůbec máte), dělat to, co dělat máte a nevymýšlet podobné hovadiny?

Ještě klika, že mi je už 62 a podobný výtvory našich geniálních představitelů se mě v podstatě netýkají. A i kdyby se týkaly, mám vás na háku!!!

Re: Inkluzivní vzdělávání postižených dětí:
Autor: V. Kain Datum: 12.2.2016 16:46

Kým se asi tak mohl obklopit náš Bohoušek?Pokud voliči nebudou hloupí tak se tam žádní Diensbieři nedostanou.Za této koalice bylo stvořeno tolik hovadin,že už by to snad mohlo stačit.

Re Absurdní:
Autor: P. Vysoký Datum: 12.2.2016 13:51

Pane Rott, nejste první koho to napadlo. V šedesátých letech při relativním uvolnění opublikoval Ivan Vyskočil povídku na toto téma. Ti kteří nestačí na normální školu jdou do pomocné.Co ale s absolventy základní pomocné školy? Nutno zřídit střední pomocnou školu. Pro její absolventy pomocnou vysokou školu. A co s jejími absolventy? No pro ně zřídíme pomocný stát. Někdy má člověk pocit, že už se těm sluníčkářům pomocný stát podařilo realizovat.

Můžeme se těšit jak poskočíme v pořadí výsledků testů PISA až se inkluse zavede.

Zemanův Kalašnikov:
Autor: K. Krejčů Datum: 12.2.2016 12:20

by měl být co nejdříve aplikován v případech jako Dienstbier, Šabatová, Stropnický mladší - a dalších dobroserů, kteří dokážou zničit poslední zbytky toho, co ještě jakž takž funguje. Myslím, že je za tím bezohledný kariérismus - když se nedokáží "zviditelnit" opatřeními moudrými a potřebnými, činí tak opatřeními co nejškodlivějšími, u kterých jejich nesmyslnost vidí každý člověk se zdravým rozumem. Nebude -li aplikován Kalašnikov, pak by tito lidé měli být na nákledy státu IZOLOVÁNI od ostatní společnosti a měli by být zbaveni svéprávnosti, aby nemohli škodit ostatním.

Autor má 100% pravdu a Dienstbier patří postvit ke zdi:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.2.2016 12:16

Jinak jeho zločinné jednání PROTI DĚTEM posoudit NELZE. Představte si "ideální" stav, že mentálně postižené dítě je jinak klidné a neruší výuku. Z probírané látky ale nepochopí NIC, opravdu nepochopí NIC, pokud je ten mentální handicap takový, že zvládne jen tu praktickou školu, třeba navíc s individuálním vzdělávacím plánem. Takže tam bude sedět 20 dětí, kterým učitel přednáší látku, které postižené dítě ABSOLUTNĚ NEROZUMÍ, protože neumí počítat ani do deseti a někde v koutě postižené dítě s asistentem, který mu vykládá něco ÚPLNĚ JINÉHO. Obě skupiny se samozřejmě budou RUŠIT NAVZÁJEM. A to je ještě ideální případ, že to postižené dítě má asistenta, to že k němu dude učitel přecházet mezi výukou ostatních dětí si už vůbec neumím představit.

Takže proč nedat namísto toho postižené dítě do zvláštní třídy po 6-8 dětech, kde bude učitel vykládat to, co jsou mentálně postižené děti schopny pochopit (SOUČASNÝ STAV, který chce ten (nepublikovatelné) Dienstbier zrušit!?)

Zlatí komunisti.:
Autor: A. Alda Datum: 12.2.2016 12:08

Protože jedno z mých dětí je postižené, nezbývá mi než se skřípěním zubů prohlásit, že komunisti byli zlatí. Díky nim u nás existovalo dost rozsáhlé speciální školství pro děti všelijak postižené. Díky nim mohl mít syn dobré dětství. Díky nim se také mohl ve speciální škole mnoho naučit, co by v základní škole nikdy nezvládl. Po přeřazení ze základky do speciální školy úplně rozkvetl. Najednou chodil do školy rád a dokonce se i snažil mít dobré výsledky.

Speciální školství je projevem humanity společnosti.

Sesypání všech dětí do jednoho pytle je projev odporné povýšenosti a krutosti.

Re: Zlatí komunisti.:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.2.2016 12:26

Tak je nesypte do pytle, ale dejte jim trochu svobody. Předpokládám, že problém Vašeho dítěte spočíval v tom, že z nějakých důvodů nestíhalo a ve chvíli, kdy mohlo postupovat přiměřeným tempem, bylo dobře. Pedagogika montessori je svým "každý svým tempem" pro takové děti přímo stvořená.

Byla to opravdu certifikovaná škola Montessori?:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.2.2016 12:36

Pokud vím, cena jedné sady pomůcek (pro jedno dítě) bývala 250000 Kč.

Re: Byla to opravdu certifikovaná škola Montessori?:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.2.2016 13:39

To je nějaký nesmysl, to je přes 6 miliónů ročně na jednu třídu (25 dětí), to je levnější každý rok stavět pro děti pokaždé novou školu. I když - jakmile někdo začne certifikovat, rostou ceny do nebe.

Na stránkách www.narovine.eu je, mimo jiné, něco požadavků, co by bylo třeba koupit, kdyby se někomu chtělo. Přispěl jsem tyčovým magnetem za 190,- Kč.

Re: Byla to opravdu certifikovaná škola Montessori?:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.2.2016 17:12

Máte pravdu, je to takto šílené, ale je to patentované vybavení. Školné chtěli původně určit na 6300 dolarů ročně (v Česku!). Já to vím dítě jedné známé tam rok chodilo, ovšem za 7500 ročně, ale znám některé tehdejší peripetie.

Re: Byla to opravdu certifikovaná škola Montessori?:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.2.2016 17:12

7500 Kč ročně

Přestňte už propagovat svoji školu.:
Autor: A. Alda Datum: 12.2.2016 12:39

Můj syn je poloslepý. Bez speciální školy pro zdrakově postižené by byl naprosto v háji. V té Vaší montesori obzvlášt.

Re: Přestňte už propagovat svoji školu.:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.2.2016 13:45

Au...

Jenže, nezlobte se na mě - kluk, kterého znám já, by se v klasické škole nechytal, v montessori slušně stíhá.