Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠKOLSTVÍ: Rosenheim nešel do Vršovic

Před několika dny se objevila v médiích zpráva o tom, že učitelka střední školy Na Třebešíně byla po několik měsíců vystavena šikaně. Po jejím údajném odhalení a smíření se s agresory doma zemřela, patrně na celkové vyčerpání organismu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PL

20. 2. 2016 10:12
K těm

doporučením souhlas, přidám ještě jedno.Semtam pořádnou facku.

0 0
možnosti
ŚS

20. 2. 2016 10:47
Re: K těm

...a jste bez práce.

0 0
možnosti
ZL

Z. Lapil

20. 2. 2016 9:45
Jak odmítnout nabídku grupáče

V ideálním vesmíru by paní učitelka použila některou z reakcí:

Soucitná: Ale mládenci, vždyť jste ještě pod zákonem.

Drsná A/: ...se koukni do zrcadla, cucáku. Drsná B/: zajíčky nezaučuju.

Elegantní: Co je v domě, není pro mě.

Vsadím se, že kteroukoliv z nich by hoši probírali ještě na setkání po padesáti letech. Nevsadím se, že bych v tu chvíli takhle dokázal reagovat já.

0 0
možnosti
ŚS

20. 2. 2016 11:00
Re: Jak odmítnout nabídku grupáče

Učila jsem ve třiceti 15ti leté prodavače. Až na tu první by Vaše odpovědi by asi nezabrali. Jednala jsem s nimi jako jako dospělý s dospělým a fungovalo to. Došlo-li na náznak konfliktu (a nabídka sexu před kámoši také jednou přišla) prostě jsem toho "šéfa" zahnala do kouta a následně ho zesměšnila. Jestli tihle týpci něco fakt nesnesou, je to, že se jim kámoši smějí.

0 0
možnosti
KJ

20. 2. 2016 9:35
Ano, učit se musí umět a učitelé musejí mít autoritu, kterou

si sami musejí umět vydobýt. To odporné kamarádění učitelů s dětmi vede do pekla a musí přestat ! Nejsou pak pro ně autoritou a je zle. Navíc, učitelé jsou mnohdy až neuvěřitelně hloupí. A nevzdělaní vrcholným vzděláním z kompozitivní teorie jsou úplně všichni !!! To je pka těžké ořízení... Dzp.

0 0
možnosti
KJ

20. 2. 2016 9:40
Re: Ano, učit se musí umět a učitelé musejí mít autoritu, kterou

To je pak těžké pořízení... Dzp.

0 0
možnosti
PK

20. 2. 2016 9:17
Velmi rozumně

napsáno, je vidět, že autor má zkušenosti a ví o čem mluví (na rozdíl od některých komentujících).

0 0
možnosti
PM

P. Maleček

20. 2. 2016 8:56
USA náš školský vzor

No hezké, ale ten typ učitelů po kterých autor volá, jsou v lidské společnosti jako celku jen několika% menšinou. A mezi špatně placenými a společensky upozaděnými, ke všemu destruktivním

školským systémem týranými učiteli, jich je naprosté minimum, odhaduji jeden ze sta.

To evropská civilizace, vědoma si významu vzdělání, ještě do nedávna dobře věděla a tak pečlivě hlídala aby byl učitel, když ne nadstandardně placen, tak aspoň byl společensky váženou osobou s autoritou a řadou trestních pravomocí vycházející z jeho povolání.

Až když neruskou Evropu a USA cca po roce 1970 plíživě ovládl neomarxismus se svými prý lidskými právy a prý všeobecnou rovností došlo k destrukci z funkce vyplývající autority učitele.

V USA už v státních školách nosí učitelé do třídy když ne pepřák, tak pistoli. A rodiče se své potomky i za cenu ekonomického sebezničení snaží dostat ze státních na soukromé školy. A v Česku se tomuto vzoru, jak vidno, rychle blížíme.

0 0
možnosti
PK

20. 2. 2016 9:02
Re: USA náš školský vzor

Jak chcete zařídit aby byl někdo "byl společensky váženou osobou"? A vaše věta o nošení zbraní do tříd v USA je úplný nesmysl.

0 0
možnosti
JM

20. 2. 2016 7:58
Když učitel umí, zaujme, s humorem...

Tak vše musí klapat. Osnovy jsou jen berlička, skutečnost musí být MNOHEM zajímavější, s příklady použití, s humorem na dotazy rádoby znalých žáků regující, ale neurážející, se znalostmi všeobecnými v mnohem větší šíři, kdy odbočení ve výuce přivede třídu k pozornosti a znovu se navrácení k původnímu tematu pak vnímá a ne protrpí.... není to jednoduché, chce to pohotové reakce, smysl pro humor, nebýt zastižen v nedbalkách a být psychologem v dobrém slova smyslu, pozvednout sebedůvěru schopným, leč zakřiknutým a pomoci nadměrně neúměrně sebevědomým pochopit, že přemíra všeho škodí a skromnost není vadou, ale ozdobou znalých . 11 let na SŠ je mi svědkem ...

0 0
možnosti
KJ

20. 2. 2016 9:39
Re: Když učitel umí, zaujme, s humorem...

Jenže umíte jen to, co se po vás chce. Více nejste dětem schopni nic dát. O kompozitivní teorii, tedy vědeckém výkladu lidského světa, takto vůbec nejvyšším vědění lidstva, víte všichni howno... Dzp.

0 0
možnosti
JS

20. 2. 2016 6:40
Jen autorita nestačí

Učitelům postupně vzali většinu možností možností, jak se bránit - tělesné tresty jsme zrušili jako nehumání, z dvojky z chování si moc následujících škol už nic nedělá, za chování nelze ani snížit stupeň ve vyučovaném předmětu. Ani ty mobily nelze zabavit a nechat někoho po škole v podstatě taky nejde. Takže proč jsme teď překvapeni, že máme ve školách žáky, kteří neuznávají autority?

Samozřejmě teď, stejně jako autor článku, můžeme hledat chybu v učitelce, která si nedovedla sjednat respekt. A dokonce se řídíme Cimrmanem - Za chování žáků, hledáme chybu v učitelích a autor dokonce tvrdí, že nemají ve školství co dělat. Rozhodně s tím nesouhlasím - v určité době každé dítě (ale i dospělý) bude zkoušet, kam až může dojít. A pokud nenarazí, hranice si rozšíří. Pokud nějaký žák nabídne učiteli hromadný sex, pochybuji, že je to záležitost jedné hodiny, ale spíše důsledek mnoha beztrestných let. Jak může být za svou drzost potrestán, aby to poznal? Protože jen přirozená autorita nestačí - je to stejné, jako vzít policistům zbraně, pouta a možnost zatčení a nechat jen na jejich autoritě, ať se zločinci vypořádají

0 0
možnosti
ZL

Z. Lapil

20. 2. 2016 9:32
Re: Jen autorita nestačí

Skoro souhlas, jen tu sníženou známku z předmětu opravdu ne, ta hodnotí znalosti/schopnosti.

Obecněji: spíš bych řekl, že velká část problému je v nevyužití stávajících možností. Když student systematicky narušuje nebo "záměrně nesleduje" vyučování (čte si pod lavicí, ať už rodokapsy nebo facebook), má být oficiálně napomenut. A k tomu musí VĚDĚT, a rodiče také, že série takových napomenutí je přímá cesta k průšvihu; nevadí-li mu nakonec vyloučení ze školy, tím lépe, neutrpí trauma.

Což studenti (ani dospělí) dnes nevědí, protože všeobecná branná povinnost (=lumpy střílet, i když bychom se s vedením ČSLA neshodli na tom, kdo je lump) byla nahrazena povinností lumpy chápat a cokoliv zavání podstatnějším trestem pokud možno ignorovat. Přece: bylo-li zvažováno vyloučení ze školy, muselo jít o studenty problémové, to snad už měli iks dvojek ne-li trojek z chování, nebo se pletu? Jistě, pletu, už to slyším: Mně nezlobí. Víš, soudružko, musíš je výkladem zaujmut... Pak to někde kdosi náhodný přežene a my se divíme, jak to "někdo"mohl nechat dojít tak daleko. Jednoduše: definovaná autorita, v daném případě učitelka, škola a rodiče, se z nějakých důvodů opakovaně nerozhodli svoji autoritu uplatnit.

Poznámka: použitím zkratky pro Československou lidovou armádu a zejména oslovením "soudružko" naznačuju, že časy se mění, ale instituce "a jejich lidé" zůstávají. Někdy v 80. letech dva osmáci přivázali třetího na saně a pustili ho - nepochybuju, že z blbosti - proti zdi. Následovalo těžké zranění a několikatýdenní pobyt v nemocnici. Na klasifikační konferenci pak padaly hlášky typu "přece jim kvůli klukovině nechceš zničit život" a třídní nakonec po vzrušené debatě prosadila dvojku s chování.

0 0
možnosti
IB

20. 2. 2016 5:36
Jestli by budoucí kantoři

neměli povinně absolvovat minimálně dvouletý výcvik v cirkuse na pozici krotitele šelem? Ti slabší by byli sežráni, ti, kteří by naopak obstáli, by pak měli dostatečnou kvalifikaci ke krocení drzých výrostků na školách.

Ke kauze: ředitel, který neví nebo předstírá, že neví, co se u něj ve škole (firmě) děje, není dobrý ředitel. Jaký příklad dává studentům, když odmítá vyvodit důsledky ze své nekompetence?

0 0
možnosti
JH

Jaroslav Hrubý

20. 2. 2016 0:44
Petice za odvolání vedení školy

Tady můžete podepsat petici za odvolání vedení školy v Třebešíně:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petice-usilujici-o-odvolani-vedeni-skoly-Stredni-prumyslove-skoly-Na-Trebesine-2299-422211

0 0
možnosti
PK

20. 2. 2016 8:59
Re: Petice za odvolání vedení školy

Lidé, kteří o věci nic neví, by neměli takovou petici podepisovat. Připomíná to padesátá léta s peticemi pracujících za tresty v soudních procesech. Je tu dost placených lidí, kteří s tím mají něco udělat.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz