4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Normalizace

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pitřík 22.11.2010 17:15

státní maturita

neukáže jak si student vedl v celém studiu a povinná maturita z angličtiny je zvěrstvo. Nač mi bude absolvent SPŠ Stavení který umí angličtinu, když neumí stavět a neumí ani matematiku?

M. Prokop 22.11.2010 11:35

Obávám se,

že výsledkem téhle maturity nebude znalost Pythagora či čeho, ale znalost vyplňování testů.

A že problém bude za nodůvodněně vysoké peníze ještě umocněn.

F. Eliáš 22.11.2010 8:41

Maturita nanečisto byla velmi lehká

V tom mi dá zapravdu každý, kdo si ji zkusil. Jestli některý student maturitu neudělal, nemá na střední škole co pohledávat. Dostal se na ni díky hloupé snaze ministerstva školství, aby co nejvíce lidí mělo střední školu. Státní maturity také ukáží, které střední školy by měly nebýt.

A. Bocek 22.11.2010 9:55

Re: Maturita nanečisto byla velmi lehká

Souhlas , náročnost státních maturit není na škodu. Maturant v matematice musí zvládnout kvadrtatické rovnice, koželosečky, trigonomatrické funkce a základy integrálního počtu.

P. Pitřík 22.11.2010 17:10

Re: Maturita nanečisto byla velmi lehká

A co maturita z angličtiny?

M. Gavlák 22.11.2010 7:04

Velmi trefně popsán stav,

kterému říkám multikulti ve školství, díky za to.

V. Michl 22.11.2010 1:09

Jaké zděšení?

Dnešní vysokoškoláci jsou na úrovni maturantů před 50 roky. Nedivím se tomu. A na jaké úrovni jsou dnešní maturanti? No přece na takové, jaké jsou, nechci říci, že na úrovni bývalých měšťanek. Nepamatuji si jaké jsou v letošním roce počty vycházejících žáků ze základních škol a počty studentů přijímaných na školy s maturitou. Ale pamatuji si zveřejněné počty studentů vycházejících ze středních škol, což je 91 tis. a počet studentů přijímaných na vysoké školy, což je 90 tis. Domnívám se, že obdobné to bude u škol základních a středních. Z toho vyplývá, že jsme národ velice inteligentní mládeže, nebo národ naprosto hloupých dospělých, především těch našich předcházejících představitelů a naší vrcholné inteligence na školách. A dále to již snad není třeba komentovat, neboť stejně máme přebujelý stav policistů (Rakousko 23tis., my 46tis.), lékařů (největší počet lékařů na 1 obyvatele v EU), učitelů (460 učitelů na 1000 studentů na právnické fakultě), a tak bych mohl pokračovat. Myslím, že to není třeba.

M. Trhlík 22.11.2010 13:09

Re: Jaké zděšení?

Pane Michle,netroufám si říci,jaká je úroveň současných maturantů,oproti těch před padesáti lety.Zároveň bysme si měli  měli všimnout,jaké podmínky ke studiu byly tenkrát a jaké dnes.Státní maturity dobře nastavené,by měly opravdu  ukázat,kteří žáci jsou připraveni lépe,či hůře.Získávat středoškolské vzdělání za každou cenu je špatné.Stejně tak se dá hovořit o počtech policistů,či lékařů,nebo učitelů na počet obyvatel.Asi bude chyba i v územním rozložení,či řada lidí s určitou kvalifikací,která vykonává jiné práce.Otázkou je,kdo je podobné problémy řešit.Nemá cenu rozebírat,že jsou profese,kde stačí i menší znalosti,ale také vysoce odborné.Myslím,že srovnání s řemeslníky je také na místě.Zruční    řemeslníci si vydělají v podstatě daleko více peněz,než ti méně zruční.Nemyslím si,že stejný rozdíl je patrný u středoškoláků.Tam už musíme lidi dělit na schopné a méně schopné.To stejné vysokoškolské obory.Myslím si,že situace bude daleko složitější a je dost smutné,že se o těchto problémech hodně mluví a daleko méně jedná.Snad jen to,že neschopní lidé i s vyšším vzděláním,musí počítat s tím,že budou vykonávat i práce,kde vyšší vzdělání předepsané není.