17.1.2020 | Svátek má DrahoslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠKOLSTVÍ: Když dva dělají totéž…Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 12.2.2015 8:10, přehled diskusí

Škol jsou tisíce.:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.2.2015 21:08

Píle žáčka, osobnost žáčka, rodinné prostředí, dědeček, babička, rodinný "doučovací" výlet na Karlštejn, u každého jiné. U každého. U někoho nic, skoro nic. To je potom problém! O školu jde (dle mého) až ve druhé řadě.

Kdy už přestaneme (ne všichni) všechno svádět na školu??????!!!!!!!!!

Zjednodušeno. Zbytečně dlouhý článek.

Před mnoha a mnoha lety jsem absolvoval podobný akt:
Autor: T. Czernin 251 Datum: 11.2.2015 20:31

přijímání nových žáčků a ač narozen v říjnu, byl jsem přijat s ročním předstihem. Poté jsem byl za hvězdu až do páté třídy a následně jsem byl přijat do osmiletého gymnázia. Následoval náraz do zdi. Zjistil jsem, že ani zdaleka nejsem taková hvězda, jak jsem si já a mí rodiče mysleli. To jen ostatní žáčci na té mé základce byli výrazně horší než já. Životní poučení? Výběr dobré ZŠ je naprosto zásadní a rozhodující událostí v životě začínajícího školáka! A hlavně, HLAVNĚ, žádnou školu jen trochu zavánějící pokusy o jakoukoli inkluzi víte-koho...

škola:
Autor: J. Dvorská Datum: 11.2.2015 8:29

Mám možnost posoudit školu státní a soukromou . Ve státní škole nemá učitel na žáky čas , přístup k žákovi  je  metodou víš- nevíš, stres na denním pořádku ! Proto naše dítě navštěvuje školu soukromou ! Je zde individuální přístup a žádná hektika. Rozsah vyuky je totožný se základní školou !

Re: škola:
Autor: J. Jurax Datum: 12.2.2015 1:00

No, ono troška stresu není na škodu - a žáček se má snažit, aby věděl ...

Ale jinak dobře činíte - investovat vlastní peníz do vzdělání ratolesti je chvályhodné.

Re: škola:
Autor: J. Dvorská Datum: 12.2.2015 8:10

Ale i v soukromé škole je stres před písemkou , samozřejmá je příprava na každou hodinu,ale není to ten děs, jako ve škole, kterou minule navštěvovala.Velkou předností je fakt, že učitel má na žáky čas, výhodou je  v hodinách angličtiny rodilý mluvčí. Samozřejmě platíme školné přesto, že  jsme průměrná rodina .

Hra na vyber:
Autor: V. Vaclavik Datum: 11.2.2015 7:54

Me by se rodice ani nebyli byvali ptali, jako skolu chci, i kdyby jich bylo vic, nez jedna. Mohl bych chtit jednu, ale stejne by vyhral nejaky prakticky duvod rodicu,

Ironie je, ze dnes, kdyz si lidi muzou vybirat, je jim to prt platny, protoze si muzou zpravidla vybrat jen mezi statni, nebo statni. To nikomu nezavidim. Asi jako kdyz H. Ford nabizel Fordky v jakekoli barve, pokud byla cerna.

Re: Hra na vyber:
Autor: J. Jurax Datum: 12.2.2015 1:03

Jenže ani státní školy nejsou stejné. Takže zvlášť ve větších městech je dobré vybírat i státní školu, když už je z čeho. Stejně jako si každý pečlivě vybírá tu soukromou, když už to platí ze svého. Ostatně i tu státní si platí ze svého, pokud platí daně - akorát že zprostředkovaně.

Mnoho slov o ničem:
Autor: S. Sedlák Datum: 11.2.2015 3:20

Jedna škola má evidentně málo žáků a tak o ně usiluje. Druhá, spádová, jich má dost a bude asi také o hodně větší.

Podobných situací je v životě mnoho. Srovnávat je možno podobným způsobem nemocnice, obchody, poskytovatele služeb...

Ti větší jsou povětšinou anonymnější a kvalita neutrpí výpadkem jednoho pracovníka. Jsou profesionálnější, ale studenější.

Re: Mnoho slov o ničem:
Autor: E. Vašátko Datum: 11.2.2015 5:57

Žvásty to jsou, ale od vás. Prodělal jsem se svoji vnučkou před lety něco podobného, ale naopak - ta příjemnější škola, kterou popisuje autor byla přeplněná, hádejte proč, zatímco ta druhá měla sice dost dětí, ale pouze proto, že byla na sídlišti, kde bylo těch dětí hodně a další školy daleko.

Takže posuzovat mohu cokoliv, ale musím znát okolnosti.