2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Kam s ním, otázka pro rodiče i děti

Začaly prázdniny a s nimi kromě dovolené a zábavy možná čas přemýšlet, kam po prázdninách zamíří vaši potomci. Nejde jen o školu, ale i případné zaměstnání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Frys 9.7.2018 20:54

Základním zločinem

je státní školství a z něj plynoucí indoktrinace etatismem. Vzdělávání nutno odstátnit. A povinná školní docházka je otroctví.

A. Hrbek 9.7.2018 20:26

První základním zločinem je

že stát, a tedy daňoví poplatníci, živí nekonečně dlouho řadu příživníků, počínaje většinou ministry, jejich náměstky, přes státní úředníky, zbytečné vysokoškoláky, nejrůznější neziskovky až po práce se štítící socky.

Výrobci hodnot si méně produktivní pracovníky v zásadě nemohou dovolit.

Druhým základním zločinem jsou veškeré dotace a podpory, které zkreslují jednak situaci na straně ekonomických vstupů, tak i ekonomických výstupů.

J. Lepka 9.7.2018 9:36

Ještěže jste to uvedl na pravou míru hned prvním slovem,

Jinak by člověk nabyl dojmu, že se článek zabývá vaším chlebodárcem.

V. Student 9.7.2018 9:16

Pane Pilný,

je pravda, že dnes nikdo neví, jaké vědomosti budou naši vnuci potřebovat za nějakých třicet let, v tomhle směru to má škola těžší.

Ale mluvil jsem nedávno se ženskou, která stejnou dobu učí, a ta říkala, že neustále přibývají aktivity, které s výukou nesouvisí - přednášky neziskovek o drogové problematice (čti: o neškodnosti marihuany a nefunkční protidrogové politice státu, který si neuvědomuje, že tou správnou cestou je legalizace drog, ovšem pokud si dá tatínek v neděli po obědě vždycky pivo, může to být známka počínajícího alkoholismu), přednášky neziskovek o gender problematice (čti: o rovnostářství mezi pohlavími a předsudcích týkajících se sexuálních preferencí), přednášky neziskovek o šikaně a "primární prevenci" (čti: tahání z dětí informací jak to chodí nejen v jejich školním kolektivu, ale také rodinách, s následným rozdáváním dotazníků) atd.

Já chápu, že škola poskytuje vedle vzdělávání též výchovu, ale asi by měl někdo kompetentní dohlédnout na to, aby převažovalo to vzdělávání. Výchovu bych přece jen nechával více na těch rodičích...

P. Smatlak 9.7.2018 8:26

hhhha

Nejvíce nezaměstnaných jsou ci-áni a hlavně jejich ženy,a v Reflexu jsem četl něco o slepicích,a to,že ci-áni,jejich děti nemají nic nebo co jíst.Který s prominutím blb zase toto napsal nevím,ale já žiji v Romském ghetu a žádmé děti co nemají co jist jsem neviděl a ani neznám.Mají auta,televisźe a vše co ostatní a to paradoxně nepracují a dětí mají ,přitom více než ostatní,co pracují a mají co dělat aby je uživili.Jk to,že cikáni je uživí?To je ta politika státu,,že se cpe jen lemplům a nemakyčenkům a na ostatní se kašle.Takže my žijeme v nějaké pokřivené realitě zvané absurdno,když ti co pracují jso u na tom stejně nebo hůře než ti co se flákají.A ještě ,jak se zmiňuji nějaký moula považuje ci-ány za sociálně slabé,a někdo píše,že je to stres když někdo nemá práci,což u romíků absolutně neplatí,ti naopak,když musí něco dělat to považují jako něco špatného a ponižujícíhi i když jsou ve většině nevzdělaní a skoro nic neumějí.,snad jen řvát jcí jsou chudáci,jak se mají špatně a jak jim všichni ubližují ,i když opak je pravdou a skutečnosí.

J. Hejna 9.7.2018 8:58

Re: hhhha

A teď to schytáte.

M. Prokop 9.7.2018 9:40

Re: hhhha

Cennzorovi cikáni zatím nevadí.

M. Prokop 9.7.2018 9:41

Re: hhhha

Ale n nebo jiné písmenko už musí být 2x. :-P

V. Student 9.7.2018 11:55

Re: hhhha

koukám že už i nemakačenka musí být napsána konspirativně jako "nemakyčenka"...