10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Další indoktrinace studentů

Na českých středních školách začaly tzv. týdny mediálního vzdělávání, které jsou studentům exportovány tzv. nevládní neziskovou společností Člověk v tísni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 23.5.2019 11:23

Re: Přesně.

Skutečnost, že Hitler hlásal nacionální socialismus, neznamená, že socialismus je špatný, nýbrž, že se dá jako heslo zneužít.

Vaše heslo známe : " Na koberec padni a tancuj, jak derviš píská."

S. Netzer 23.5.2019 11:56

Re: Přesně.

S. Netzer 23.5.2019 11:58

Re: Přesně.

Děkuji, že jste mi vysvětlil, jaké mám heslo.

Doposud jsem o jeho existenci nic nevěděla.

V. Student 23.5.2019 9:20

Re: Zakladem je funkcni rodina

Indoktrinace vniveč nepřijde. Jestli tohohle džina vypustíme z lahve, nikdo dnes nedokáže říct, jaké důsledky bude mít činnost oficiálních ideologů, kompetentních názorově formovat mládež. Sankce ze strany školy vůči studentům, kteří si v otázkách migrace, gender "problematiky", politiky atd. ponechají opačné názory? Hádky s rodiči, protože ve škole jim to přece vysvětlovali jinak, v krajním případě stížnosti na rodiče, že děti vychovávají zpátečnicky, xenofobně atd.?

Tohle bychom opravdu připustit neměli.

J. Vintr 23.5.2019 9:31

Re: Zakladem je funkcni rodina

Na západ od nás už tohle údajně probíhá nebo se to snaží prosadit. Nesprávé názory rodičů můžou být i důvodem k odebrání dětí.

R. Langer 23.5.2019 10:20

Re: Zakladem je funkcni rodina

Ne údajně, reálně.

J. Vrzal 23.5.2019 8:44

561/2004 Sb. ZÁKON ze dne 24. září 2004

§2 (2) Obecnými cíli vzdělávání jsou zejména d) pochopení a uplatňování principu rovnosti žen a mužů ve společnosti,

e) utváření vědomí národní a státní příslušnosti a respektu k etnické, národnostní, kulturní, jazykové a náboženské identitě každého,

f) poznání světových a evropských kulturních hodnot a tradic, pochopení a osvojení zásad a pravidel vycházejících z evropské integrace jako základu pro soužití v národním a mezinárodním měřítku,

g) získání a uplatňování znalostí o životním prostředí a jeho ochraně vycházející ze zásad trvale udržitelného rozvoje a o bezpečnosti a ochraně zdraví.

Tak co se kdo divite? Multikulturalismus, environmentalismus, genderismus, eurofilie patri mezi cile vzdelavani.

P. Sinclair 23.5.2019 8:42

Kdepak,

studenti nejsou blbí, jak se tady snaží přesvědčit čtenáře pán z Ústavu inženýra Klause, a nejsou to žádný oběti indoktrinace. Velmi dobře si umím představit jejich reakci na přednášky pánů Weigla, Strejčka, Jakla, Semína, Štěpánka, Matějky, či Naštvané matky.

J. Vintr 23.5.2019 8:53

Re: Kdepak,

Mám tři děti, které prošly naším školstvím a můžu potvrdit, že ta indoktrinace funguje.

P. Sinclair 23.5.2019 8:59

Re: Kdepak,

To asi mají na některé věci odlišné názory. To se stává.

J. Vintr 23.5.2019 9:16

Re: Kdepak,

Odlišné názory by mi nevadily. Vadí mi ty prefabrikované, které jim do hlav implantovala škola. Až do té míry, že potlačují myšlení.

P. Sinclair 23.5.2019 9:30

Re: Kdepak,

Buďte konkrétní, prosím. Co jim do hlav implantovala škola?

J. Vintr 23.5.2019 9:34

Re: Kdepak,

Třeba zavilý ateismus, který jde tak daleko, že nevstoupí do kostela ani na pohřbu babičky. Zcela zaslepená víra v oteplovací ideologii, která nepřipustí žádnou diskuzi.

R. Langer 23.5.2019 10:26

Re: Kdepak,

Hm, podle našich předchozích debat bych ve vašem případě viděl jako hlavní příčinu přirozený odpor k nucenému náboženskému vyznání, kterého měli evidentně plné zuby, takže natruc přeběhli k jinému vyznání, aniž by si nutně uvědomovali, že jsou na tom stejně blbě a že je to vlastně totéž. Obávám se ale, že zrovna vy to asi moc chápat nebudete. :-(

J. Vintr 23.5.2019 10:57

Re: Kdepak,

Můžu vás ujistit, že jsem dětem náboženství nejen nevnucoval, ale že se o něm doma ani nijak moc nemluvilo, protože jsem spoléhal na to, že si děti svůj postoj vytvoří samy. Což vidím že zpětného pohledu jako velkou chybu.

P. Sinclair 23.5.2019 10:40

Re: Kdepak,

Kouknul jsem se na učební osnovy pro základní školy a o náboženství a oteplování tam není ani slovo.

http://zs-ucebni-osnovy.blogspot.com/

J. Vintr 23.5.2019 11:04

Re: Kdepak,

Ta indoktrinace není primitivně přímočará jako bývala ta bolševická. Proto ji v nějakých osnovách přímo nenajdete. Je skrytější a rafinovanější a o to účinnější. Stačí sem tam správně formulovaná věta nebo zmínka i ve zcela nesouvisejícími tématu.

P. Sinclair 23.5.2019 11:14

Re: Kdepak,

Já mám k dětem důvěru. Pěkný den.

Z. Lapil 23.5.2019 14:58

Re: Kdepak,

No jo, jenže to chce přemýšlet a ne hledat klíčová slova. Například v občanské nauce pro sedmý ročník je mimo jiné psáno: "uvede nejvýznamnější ekologické problémy světa a možné cesty řešení na globální i lokální úrovni".

Pro devátý ročník: "vyjmenuje nejzávažnější globální problémy současnosti. Vyjádří na ně svůj osobní názor, popíše jejich hlavní příčiny i možné důsledky pro život lidstva".

Jedno i druhé je příležitostí k samostatnému přemýšlení i k těžké indoktrinaci.

J. Vintr 23.5.2019 8:35

Studenti jsou indoktrinaci těmi "správnými názory"

Vystavováni už hodně dlouho a to na všech typech škol, včetně mateřských. Je jim například tlučeno do hlav, co všechno špatného naši předkové spáchali všem ostatním etnikům. Také je soustavně zesměšňováno a pomlouváno křesťanství, zatímco informace o jeho roli na vzniku naší civilizace jsou zcela zamlčovány. Zato o islámu se nic špatného nedozví. Také je jim podsouváno, že LGBT a jiné úchylky jsou něco normálního a dokonce žádoucího. Jsou ovlivňováni i v politických postojích, takže už ze školy vědí, že pravičák je nadávka a patří do jednoho pytle s dalšími podobnými vyvrhely jako jsou xenofobové, populistu, rasisti, nacisti a fašisti. A navrch je jim samozřejmě implantováno oteplovací náboženství.

Z. Lapil 23.5.2019 14:31

Re: Studenti jsou indoktrinaci těmi "správnými názory"

Dětičky naštěstí nejsou blboučký a mají rodiče. Takže když malá přišla ze školy, že bychom si měli do kuchyně pořídit ekologický kompostér, bylo celkem snadné jí vysvětlit, že takovou věc měl na zahradě už dědeček jejího dědečka a proč že ji asi nutíme zbytky házet do jiného koše.

J. Vintr 23.5.2019 16:50

Re: Studenti jsou indoktrinaci těmi "správnými názory"

Bohužel dost dětiček blboučkých je a co víc, dost dětiček má i blboučké rodiče.

V. Braun 23.5.2019 20:20

Re: Studenti jsou indoktrinaci těmi "správnými názory"

Soudě podle zde prezentovaných názorů na indoktrinaci na vašem tvrzení o blbých rodičích něco bude.

J. Jelínek 23.5.2019 8:21

Xaver.....

Pamětníci si určitě vzpomenou naí hovnomet "Hovoří Xaver", kterým nás oblažoval rozhlas v začátcích nenormalizace. Myslel jsem si, že Xaverem byl dosažen vrchol kretenismu. Mýlil jsem se. IVK nechal Xavera daleko, daleko za sebou.

S. Netzer 23.5.2019 8:05

"Studenti na středních školách

mají důsledně studovat ty vyučovací předměty" a ti vystudovaní se nemají bouřit proti vrchnosti.

Doktrína klidu na práci. Normalizace v 21. století.

:-(((

J. Vrzal 23.5.2019 8:39

Re: "Studenti na středních školách

tou vrchnosti jsou prave ti indoktrinatori.

S. Netzer 23.5.2019 8:46

Re: "Studenti na středních školách

Nepovídejte ...

J. Vrzal 23.5.2019 8:50

Re: "Studenti na středních školách

Vzdy vladnou ti, kterym je zakazano se vysmivat.

T. Hraj 23.5.2019 11:06

Re: "Studenti na středních školách

Standardní předměty mají své jasné místo. Nové učební přístupy a témata (reakce na měnící se dobu) má také své místo. I rebelující absolventi může být vhodná forma politického angažmá. Myslím, že ani pan Strejček by nic z toho v obecné rovině nezpochybňoval.

Otázka článku je ale zcela konkrétní: bude nebo nebude to, co hodlá provádět Člověk v tísni na školách indoktrinací. O tom lze pouze spekulovat, což také pan Strejček dělá, a to na základě historie mediálně prezentované názorové linie ČvT. Osobně se ze stejného důvodu přikláním k jeho pesimismu.

hlavní otázka je nicméně obecná: mají NO vstupovat výrazným a plošným způsobem do výuky ve státním školství? Jaké je riziko, že budou protlačovat jeden konkrétní politický/filozofický názor (tj. "indoktrinovat")?

Z. Lapil 23.5.2019 14:26

Re: "Studenti na středních školách

Ve svobodné zemi, jíž jakž takž jsme, je slušná šance, že neziskovky nebo něco podobného nebude na jedno kopyto. Pokouším se říct něco jako že kromě pionýrů jsou dnes taky skauti.