6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠKOLSTVÍ: Baku. Je to vyvážené?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 15.2.2017 14:59, přehled diskusí

Odpusťte mou nevědomost:
Autor: P. Vavruch Datum: 14.2.2017 16:07

proč 'Baku'?

Problém "genderu" :
Autor: J. Schwarz Datum: 14.2.2017 10:41

bych řešil "multikulturně". Proč se rvát o dominanci ve státě a trvat na jednotě, když si každá skupinka může vytvořit svoje oblíbené poměry pro sebe? Tak by mohly existovat školy pro feministky, pro machisty, pro "LGBT komunitu" - každý by si vydával své učebnice, eventuelní černoši by se neobtěžovali Kantem a Platónem a nahradili by si je třeba Idi Aminem. Každá "komunita" by si samozřejmě svoje školy i učebnice i financovala. Zmizely by třenice i důvody k hádkám, zavládl by "bublinový multikulturní mír" neb každý by si žil spokojeně ve své bublině.

Souhlas.:
Autor: A. Alda Datum: 14.2.2017 11:54

Po staletí to tak bylo.

Teprve nesnášenlivost promítající se do představy jednotné školy to zničila.

Nechť kvete sto květů, nechť vzkvétá sto škol: ať si sami rodiče rozhodnou, do jaké školy své děti dají a jaké variantě vzdělávání půjdou k duhu jejich daně...

Re: Souhlas.:
Autor: P. Hlosta Datum: 14.2.2017 14:35

Jednotné školství vám jistě vadí, protože je vám vnucováno, že musíte mít jistou sumu vědomostí. Ne sumu ideových představ. Sumu vědomostí tak potřebných pro svou obživu. Jistěže je špatně, když jednotné školství přidává k potřebnému i balast nepotřebný.

Pro život není vůbec potřebné v češtině napravovat její historické vývojové znaky, jako je mužský a ženský rod, kdy živé i neživé se takkto rozlišuje. Rodem středním pak samozřejmě nejde nahradit skladbu češtiny. Nejenže by to hrozně znělo, ale byly by to nepochopitelné nesmysly.

Pro vás je nezbytné odejet za studiem do ciziny(vyberte si kde), protože doma nechápete zákonitost svého rodného jazyka. Nejste sám. Je dost takových a jsou právě natolik špatně vzděláni, že namísti dobré práce odvádějí od sebe pozornost k úplným a zbytečným pitomostem!

Re: Souhlas.:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2017 15:16

No nazdar ... a budeme národem nevzdělanců.

Rušení jednotné školy je nejen hovadina, ale co horšího - taky vážná chyba.

Je ovšem žádoucí přemýšlet o náplni té jednotné školy a hlavně ji neotrávit škodlivými ideologiemi - od komunismu a levičáctví přes zelené třeštění až po genderblbiny.

Re: Souhlas.:
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2017 20:51

Problém je, že pokud jednotnou školu ovládne Chádek, Valachová, zelení, jde do prdele vše. Je-li konkurence a různorodost, tak jde do kopru jen něco.

Re: Souhlas.:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2017 14:59

Jistě. Všechno má své.

Jenže jednotnost co do objemu vyučovaných, resp. naučených vědomostí je žádoucí, ba nezbytná. Jednotnost ve smyslu pro všechny závazného množství znalostí (nabiflovaných) a dovedností ty znalosti využívat co možno největšího. Co nadto, budiž nepovinným specifikem školy (sportovní školy, rozšířená výuka jazyků nebo jiných předmětů etc.).

Není ovšem nezbytná jednotnost ve způsobu výuky.

Re: Problém "genderu" :
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2017 14:17

Ano.

A společnost by se rozpadla na navzájem na sebe nevražící regiony neschopné spolupráce a vzdělanost by upadala.

Byla by připravena k ovládnutí nájezdníky - lhostejno zda z brusele s vidinou Svazu evropských socialistických republik a království (SESRAK) nebo moslemíny pod praporcem Prorokovým ...

Paradox ... v hlavách žen:
Autor: P. Remeš Datum: 14.2.2017 9:09

Věřím, že existuje holčička, která nechce, aby ženy byly označována za "cyklisty", a Ministerstvo bude nyní dbát na genderovou vyváženost a ve všech obdobných případech bude dbát na to, aby se v učebnicích vyskytovala obecná maskulina ruku v ruce s generovými femininy. Nu, proč ne ... co ale s ŽENAMI, které samy sebe označují za muže? Myslím tím, že si nechávají maskulinní tvary svých příjmení ??

Třeba paní Kaplická (vdova po architektu Kaplickém). Ta si nechává říkat "Kaplicky". I na ni nasadíme genderovou cenzuru? Vždyť přece nechávat si maskulinní tvar svého příjmení, musí být přece podle genderových aktivistek tím nehnusnějším důsledkem tisícileté nadvlády mužů nad ženami a jejich neúcty k ženskému pohlaví ... blablabla.

Nebo to tak ve skutečnosti není a co se týče celých slavných genderových studií jde od samého začátku o naprostou a totální ptákovinu ??? ;o))

Re: Paradox ... v hlavách žen:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.2.2017 9:11

Trefné.

Re: Paradox ... v hlavách žen:
Autor: S. Rehulka Datum: 14.2.2017 9:33

Paradox v hlavách blbých a DRZÝCH žen, ale hlavně paradox hloupých a nearumentativních mužů, kteří to dopouští, anebo dokonce podporují ! Je samozřejmé, že ve většině slovanských národností, se už podle jmena pozná gender osoby, tedy Kaplický a Kaplická, ale v zemích anglosaských, což je (zatím, zaplat Pán Bůh) Austrálie, platí, že je Mr.Wright a Mrs.Wright,a spadla klec. Když ovšem dojde k tomu, že Mrs.Wright si u zastupitelství České republiky zažádá o Český passport, protože se narodila v Československu (ČSSR) a má tedy na to právo, autority se s ní dohadují a nakonec jí vystaví (Český) doklad se sprzněným jmenem, Paní WrightOVÁ ! Líto mi té dámy není, protože je občanka Austrálie a má jezdit na Australský passport. V takovémto případu tvrdím, že jedním zadkem nelze sedět na dvou židlích !

Dnes je hojnost žen,:
Autor: A. Alda Datum: 14.2.2017 12:00

které už ve třetí generaci vyrostly bez tatínků. Tedy ani jejich babička v dětství neslýchala mluvu muže, mužskou češtinu v "ich" formě, v autentickém podání. Je logické a zcela přirozené, že děvčátka (třetí a čtvrtá generace) vyrůstající bez otce a bratrů mají s jazykem problém. Je velmi mnoho děvčátek, které se s gramatikou mužského rodu setkávají opravdu až v základní škole.

Re: Dnes je hojnost žen,:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2017 15:21

Hm ... a ty maminky a babičky žily v celibátu a neměly bratry či ujce, takže jejich děti neměly příležitost slýchat mluvu muže? A ta děvčátka neměla bratříčky?

A taky je televize, ba někde si staromilci (vlastně zde staromilky) dosud čtou i knížky, dokonce tzv. krásnou literatůru!

Re: Paradox ... v hlavách žen:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2017 15:12

Slavná genderová studia jsou naprostá a totální ptákovina ... to je správně ...

Autor:
Autor: P. Rudolf Datum: 14.2.2017 6:57

je přímo čítankovým příkladem toho, proč české školství za tím západním tak tragicky zaostává.

Dítě potřebuje rozvíjet myšlení, hlavně to kritické, myslet v souvislostech, získávat sebevědomí při samostatné práci, jakož i schopnost k práci týmové, naučit se a nebát se vyjádřit svůj názor a být schopen o něm diskutovat, nikoliv biflovat poučky, čísla a fakta, z nichž většinu časem stejně zapomene či jsou mu často k ničemu. Kde leží Čína či Zanzibar, včetně místního času či počasí, si během vteřiny zjistí pár kliky na mobilu.

Genderové rozlišování je po stoletích mužů, ovládajících svět, známkou naší úcty k něžnému pohlaví. Burani něco takového pochopitelně nepotřebují.

A co takhle raději zase zajít na golf?:
Autor: J. Dusitko Datum: 14.2.2017 7:23

René a já už tam jsme...

Re: A co takhle raději zase zajít na golf?:
Autor: P. Rudolf Datum: 14.2.2017 7:41

Byl jsem tam předevčírem. Díky. Dnes mám ale jiný plán. Jaký máte handicap, abych vás moc nebrzdil?

Re: A co takhle raději zase zajít na golf?:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.2.2017 10:29

nemám ruce a mám jen jednu nohu, ale to vyrovná vaše hlava.

Re: A co takhle raději zase zajít na golf?:
Autor: P. Rudolf Datum: 14.2.2017 13:37

Ještě tak porozumět otázce a pak by to šlo. Takhle zase nic.

Re: A co takhle raději zase zajít na golf?:
Autor: J. Kombercová Datum: 14.2.2017 16:10

To byl vtip! Rozumbrado.

Re: A co takhle raději zase zajít na golf?:
Autor: P. Rudolf Datum: 14.2.2017 19:07

Věřím, že se vám tento "vtip" líbil, neb evidentně každá hovadina, která je namířena proti jinak než vy smýšlejícím, vám způsobuje orgasmus. Jen si ho, alespoň takhle, užijte.

Re: A co takhle raději zase zajít na golf?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2017 20:53

Autor: B. Rudolf Datum: 14.2.2017 17:32 Že se za svou nízkost a sprostotu nestydíte!

Re: A co takhle raději zase zajít na golf?:
Autor: J. Kombercová Datum: 14.2.2017 20:55

Hezky se odkopává.

Re: Autor:
Autor: R. Gramblička Datum: 14.2.2017 7:27

Zato vy musíte být zářným výsledkem západního školství, na vašich příspěvcích je to vidět. To s tím "nebát se vyjádřit svůj názor a být schopen o něm diskutovat" jste fakt trefil vedle, to je právě to, co na západě zachází na úbytě, kdy se prosazují pouze ty správné názory a odvážný člověk, snažící si obhájit svůj názor, je "umlácen" nadávkami a nálepkami. Považujete snad diktáty či písemky za zbytečný přežitek, vždyť máme automatické opravné programy a dítě po pár kliknutích zjistí, jak to má být. :-P Taky by mně zajímalo, které západní školství nám má jít příkladem: Francie, GB nebo rovnou JúEsEj, přímo perla kvalitního vzdělání?

"..musíte být zářným výsledkem západního školství":
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2017 12:22

Spíš hodně východního.

Při diskusi jsem ho, pod žádným jeho krycím jménem, ještě nepřistihl.

Re: Autor:
Autor: Z. Čábelka Datum: 14.2.2017 7:40

Ještě to chce opentlit perlami Frau Netzer a bude to dokonalé jako příkladné socialistické vzdělávání musulmanů v bolševicke EU.

Re: Autor:
Autor: B. Michal Datum: 14.2.2017 7:42

Na rozvíjení kritického myšlení musíte mít přiměřené množství faktických znalostí, aby bylo o čem kriticky uvažovat.

Zanzibar si najdete, ale jen tehdy, když víte, že nějaký Zanzibar vůbec máte hledat.

V té vaší týmové práci,když něco řešíte, tak o tom taky musíte občas diskutovat - a když budete muset napřed každou elementární znalost vygůglovat, tak se debaty nestačíte zúčastnit a týmu budete platný stejně, jako byl jakýkoliv politruk kdykoliv a kdekoliv před vámi.

Možná byste si ten Zanzibar měl opravdu vygůglovat a zahajít kampaň na přejmenování tohoto urážlivě nazvaného místa - ten název totiž pochází z perského výrazu "černé pobřeží". A dále byste mohl vinu za tuto urážku připsat Britům.To vaše kritické myšlení pak můžete uplatnit na zdůvodnění, proč za ten hanlivý název můžou Britové, když se tak jmenoval ten sultanát od 15. století.

Re: Autor:
Autor: I. Babková Datum: 14.2.2017 9:59

Je to tak. Snižovat nároky kladené na děti ve vzdělávacím procesu je cestou do pekel.

Nedá mi to nezmínit tady Himmlerův názor na vzdělávání negermánských obyvatel východní Evropy. Toto bylo obsahem:

počítat maximálně do 500, umět se podepsat, čtení nežádoucí, vtlouci do nich, že musí poslouchat Němce, být poctiví, pracovití a poslušní, neboť je to boží přikázání.

Re: Autor:
Autor: J. Vintr Datum: 14.2.2017 14:42

To je přesně to, když člověk nemá všeobecný přehled o světě, historii a jiných oborech, tak mu je houby platné, že si všechno může najít na internetu. Neporozumí psanému textu, neporozumí zprávám v televizi. Je z něj zkrátka snadno manipulovatelný blbec ...

Re: Autor:
Autor: M. Klas Datum: 14.2.2017 8:42

Aby bylo možno diskutovat, potřebujete základní znalosti. Nebo můžeme veškeré školství zrušit? Kolik je 2x2 si taky přece můžu spočítat na mobilu. Je mi těch chudáků líto, když se jim vybije mobil, to budou ztracení, ani nemůžou trefit domů. Pozn.: My, co si to googlit nepotřebujeme, víme, že Zanzibar leží v Tanzánii.