9.4.2020 | Svátek má DušanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Ženy se v ČR mají dobře!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 28.10.2018 23:13, přehled diskusí

Ženy u nás se mají stejně dobře jako chlapi. :
Autor: K. Janyška Datum: 28.10.2018 11:54

To je ovšem špatné. Měly by se mít stejně špatně jako oni. Tak to chtějí ti ujetí magoři z genderu... Dzp.

Re: Ženy u nás se mají stejně dobře jako chlapi. :
Autor: Š. Hašek Datum: 28.10.2018 12:05

Já si myslím (Vy asi stejně jako já), že to bylo zařízeno holt nějak ....... za nějakým účelem.

Kdys jsem slyšel od jedné ženy (nikdy od muže), že "mužský to maj lepší". Když jsem jaksi nesměle (ale snad logicky) špitnul, že to mě velice zajímá, odkud to ví, neboť to je možno vědět pouze ze synchronního života ve dvou pohlavích (nikoliv z kavárny od rozvedenek a neprovdanek) - aby se to mohlo zhodnotit, nedostalo se mi odpovědi. Škoda! A mě to zajímalo, racio odpověď od někoho, kdo zná život ženy i muže!!! Ach jo.

Možná by Valachová poradila.

Když jsem po škole nastoupil do prvního zaměstnání:
Autor: J. Krásenský Datum: 27.10.2018 21:22

jedna z prvních prací byla, nainstalovat nový počítač do mzdové účtárny. Jakmile jsem si klekl, abych zapojil PC do sítě, pleskla mne účetní přes zadek: "Kde je vystrčíno, tam je dovolíno!" Zasmáli jsme se (celá kancelář). Bral jsem to a dosud beru, jako škádlení, jako poezii, která k životu patří. Letmé doteky, i opřené ňadro o rameno, při předvádění nového SW pokračovaly dál a kupodivu i dodnes, kdy mi je dvojnásob, co do let i váhy. Tehdy jsem byl čerstvě ženatý a manželství trvá doposud. Tím chci říci s Jiřím Suchým: "Malé věci řešte rukou mávnutím a nedopadnete tak jako škrhola, a nebudou vás považovat za císaře pána a jeho rodinu." V tomto případě za krávy.

Přesné, dobré.:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.10.2018 21:03

Jsou ovšem výjimky. Moje žena se nemá dobře, vobčas se vyfláknu na nádobí a dávat moje ponožky do pračky ..... to bych teda nedělal .....

Jsem rád, že jsem muž. Ale voperovat se nenechám!

"Skvělá" zkušenost s René Fraňkem:
Autor: V. Braun Datum: 27.10.2018 19:53

Dnes jsme se úplně náhodně, jako běžní vávštěvníci Zoo Chleby, přichomýtli ke komentované prohlídce ředitele Zoo pana René Fraňka. Jak jsem až dodatečně zjistil tak je to ten p.René Franěk, člen ODS, který nazval vévodkyni ze Sussexu cikánkou a pak se omlouval, že se jednalo jen o pokus o vtip. Tedy to mu mohl uvěřit jen ten, který jej ani jednou neslyšel naživo. I během výkladu s oblibou používal slovo negr a vtipů bylo více, například že rozdíl mezi pí Obamovou a gorilou je rtěnka. Podobně se vyjadřoval o ženách obecně. Každému, kdo tvrdí, že je to tady s přístupem k ženám v pořádku doporučuji si někdy pana Fraňka poslechnout.

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem:
Autor: I. Procházková Datum: 27.10.2018 20:24

To je fakt, pan Braun má pravdu. Mohla bych vyprávět, jaké urážky jsem zažila na pracovištích od mužů za 41 let zaměstnání (až do r. 2005). A to byli muži, ověnčení mnoha tituly (VŠ-Univerzita Karlova) nebo lékaři v nemocnicích. Jo, když je ženská slušná a není potvora, nemá to lehké...

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem:
Autor: Z. Lapil Datum: 28.10.2018 23:13

Myslím, že mezi muži by se našlo dost a dost takových, kteří "by mohli vyprávět" o ženách. Oblíbeným sportem je například křivé osočování z násilí při rozvodu.

Což neznamená, že nemáte pravdu. Nepochybuji, že jste pěkných pár urážek zažila, jenže to zas neznamená, že pravdu máte.

Abych nežongloval se slovíčky: absolutně nepochybuji, že mezi muži jsou kromě gentlemanů i hulváti, ale ujišťuji vás, že mezi ženami se kromě dam najdou i... vlastně hulvátky, proč ne :-).

Problém Istanbulské úmluvy spolu s paní Kolářovou, panem Zdechovským a jistě i dalšími vidím přesně v té nerovnosti pohlaví před zákonem(!!!), které se snaží dosáhnout: předpokládá, že násilníkem je muž a obětí žena a nebere v úvahu možnost, že to někdy, možná vyjímečně, ale MŮŽE být naopak. Muž "pod pantoflem" není taková výjimka, jak si zřejmě v Istanbulu představují.

A občas se s tím muž pokusí něco udělat: https://www.youtube.com/watch?v=6lTZnpxbMt0

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem:
Autor: M. Prokop Datum: 27.10.2018 20:56

Jistěže je to tu v pořádku. Pitomce totiž nevyhladí ani pitomé úmluvy.

:)))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 28.10.2018 21:19

Tohle by se vyřešilo:
Autor: J. Schwarz Datum: 27.10.2018 12:42

oddělením žen a mužů. Oba "gendery" by měly své firmy, v nich 100% vedoucích pracovníků a ředitelů, všechno by si řídily po svém a jen by si konkurovaly na trhu. Z výnosů svých hospodářství by si hradily i důchody a zdravotnictví. Byl bych vážně zvědav, kdo by na tom byl vposledku líp. Mám dojen že chlapi, protože jsou skromnější, vystačí si s jednoduššími "hračkami", eventuelně složitější si dokážou vymyslet a zkonstruovat..

Re: Tohle by se vyřešilo:
Autor: J. Kombercová Datum: 27.10.2018 14:40

To je opačný extrém, co navrhujete. Proč? Kolik žen by to tak chtělo, resp. i kolik mužů... nejsme stejní, muži i ženy jsou jinak vybaveni pro život, a domnívám se, že se vzájemně potřebujeme.

Stačí zachovat zdravý rozum.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.10.2018 18:57

Re: Tohle by se vyřešilo:
Autor: Jiří_K Datum: 28.10.2018 20:19

jenže zdravý rozum je posledních pár let čím dál tím nedostatkovější zboží! Nikdy jsem si nemyslel, že stupidita ala Amerika dorazí i k nám a ejhle trvalo to jen 25 let a je to tu!

Re: Tohle by se vyřešilo:
Autor: R. Chodovsky Datum: 27.10.2018 15:07

Oba tábory by na tom byly hůř odděleně, než pospolu. To si dovolím tvrdit hned v úvodu.

Dále by byly úspěšné firmy ženské i úspěšné firmy(i) mužské.

A jistojistě by se našly firmy, které by se tomuto konstruktu postavily a různými fintami by nařízení obcházely.

Úvaha je to zajímavá, celkem jste mě tím zaměstnal.

Re: Tohle by se vyřešilo:
Autor: J. Schwarz Datum: 28.10.2018 13:31

Tím oddělením jsem neměl na mysli nějakou povinnost, ale možnost. Prostě by byl umožněn vznik firem, které by nepřijímaly ženy / muže / a nebylo by to považováno za diskriminaci. Konečně v případě firem čistě ženských je to možné už dnes, nepočítám, že by se nějaký chlap do takové firmy cpal jen aby si vynutil údajnou "rovnost". Běžné by byly i firmy smíšené, a bylo by na jejich vedení jakou by nastavilo firemní kulturu stran "mezigenderových vztahů". Dochody a zdravotnictví by oddělené být mohly, předešlo by se tím neustálému skuhrání ženských o koli procent že to berou míň se současným pominutím skutečnosti o kolik to "míň" zase pobírají dýl. Ženské pořád žvaní o rovnoprávnosti a o rozdělení prací v domácnosti, přitom neberou v úvahu že o 80% toho, jak má domácnost vypadat rozhodují samy. Chlap většinu serepetiček co tam chtějí nepotřebuje, oželí že je musí zaplatit ale proč by je měl ještě fifty fifty opečovávat? Stejné by to bylo kdyby si normální ženská vzala blázna, co má tři auta, denně s nima ztráví v garáži čtyři hodiny a pak ženě vyčítá, že všechno odedře sám a ona se jen vozí.

Díky za článek:
Autor: M. Moravcová Datum: 27.10.2018 11:37

a ve vysvětlování negativních míst a nebezpečí v IÚ.

Re: Díky za článek:
Autor: J. Farda Datum: 27.10.2018 21:13

Me Too - tedy já se k díku též připojuji ... :-)

Dík za názor a ne první:
Autor: P. Lenc Datum: 27.10.2018 10:47

od rozumné ženské.

Re: Dík za názor a ne první:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.10.2018 21:05

Asi tak.

Ano, s tím souhlasím:
Autor: K. Janyška Datum: 27.10.2018 9:22

Přestože například mezi programátory IT jsou jich jen 3 %. Sakra, prooooč... Dzp.

Ano, ženy se mají dobře ( ale ne úplně všechny ), :
Autor: V. Kotas Datum: 27.10.2018 8:35

až z to zpohodlněly, mnohé blbnou z blahobytu a přestávají být ženami v pravém smyslu slova, jako byly jejich babičky, prababičky.

Ženy vyšší vzdělání dosahují,:
Autor: D. Polanský Datum: 27.10.2018 7:16

což je zcela psychologicky logické, jsou trpělivější, více s snaží, jak se lidově říká jsou šprtky. Jenomže nakonec tam, kde je potřeba tvořivost, tam jasně dominují muži. Celý technologický a technicky pokrok je z 98 % doménou mužů. Nemluvě o celém průmyslu. Tohle nezmínit, považuji za zkreslování reálného pohledu na svět. Nakonec i sociální sítě, na nichž autorka prý dostává kapky, jsou výtvorem mužů.

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,:
Autor: J. Schwarz Datum: 27.10.2018 12:45

Jenže většinou studují humanitní obory, jsou činné v kultuře atp. Dobré a užitečné jsou jako doktorky, učitelky... jako úřednice a pracovnice neziskovek spíš škodí i se svým "vzděláním"...

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,:
Autor: V. Kotas Datum: 27.10.2018 13:44

A humanitní obory je nakonec vedou k tomu, že zapomínají být ženami.

Ano, je děs to sledovat, holt feminismus..:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.10.2018 19:00

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,:
Autor: I. Mertl Datum: 27.10.2018 16:43

Bravo, misogynové! A pak že Úmluvu nepotřebujeme, milá paní doktorko!

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,:
Autor: P. Han Datum: 27.10.2018 17:33

Snad jenom pro vás. Ale to by se dalo ošetřit vaším pobytem v chráněném zařízení.

NE ! Je to nesmysl.:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.10.2018 19:01

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,:
Autor: J. Schwarz Datum: 28.10.2018 13:42

Aha! Takže pokud je někdo misogyn už teď, pak v rámci "boje proti misogynství" navrhujete opatření které by dotyčného v jeho misogynství ještě utvrdily. Mimochodem, být misogyn ještě neznamená že dotyčný chodí ženské vraždit do parku, stejně jako člověk co nemá rád dechovku nejezdí dechovým kapelám přes nástroje parním válcem, ale prostě ji neposlouchá. Misogyn se zase vyhýbá ženským, pokud je to možné. Jenže pokrokáři jsou schopni jedním dechem podporovat aktivistky, co se vnucují do tradičních britských pánských klubů protože jde o "diskriminaci" a jásat nad vznikem podniků "jen pro ženy" aby tam dotyčné nebyly otravovány ze strany mužů. To opravdu neexistují muži kteří by byli otravováni přítomností žen, zvlášť v kultuře ve které je ženská co obviní chlapa křivě ze znásilnění prakticky beztrestná? V dnešních USA je muž v bezpečí pouze tehdy, kdy může prokázat že se v okruhu 100m od něho žádná ženská nevyskytla.