27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Ženy se v ČR mají dobře!

Česká republika má v současné době naprosto dostačující právní úpravu ochrany před domácím násilím i před násilím jiného druhu. Postačí, když stávající legislativa bude používána, novou právní úpravu nepotřebujeme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 28.10.2018 11:54

Ženy u nás se mají stejně dobře jako chlapi.

To je ovšem špatné. Měly by se mít stejně špatně jako oni. Tak to chtějí ti ujetí magoři z genderu... Dzp.

Š. Hašek 28.10.2018 12:05

Re: Ženy u nás se mají stejně dobře jako chlapi.

Já si myslím (Vy asi stejně jako já), že to bylo zařízeno holt nějak ....... za nějakým účelem.

Kdys jsem slyšel od jedné ženy (nikdy od muže), že "mužský to maj lepší". Když jsem jaksi nesměle (ale snad logicky) špitnul, že to mě velice zajímá, odkud to ví, neboť to je možno vědět pouze ze synchronního života ve dvou pohlavích (nikoliv z kavárny od rozvedenek a neprovdanek) - aby se to mohlo zhodnotit, nedostalo se mi odpovědi. Škoda! A mě to zajímalo, racio odpověď od někoho, kdo zná život ženy i muže!!! Ach jo.

Možná by Valachová poradila.

J. Krásenský 27.10.2018 21:22

Když jsem po škole nastoupil do prvního zaměstnání

jedna z prvních prací byla, nainstalovat nový počítač do mzdové účtárny. Jakmile jsem si klekl, abych zapojil PC do sítě, pleskla mne účetní přes zadek: "Kde je vystrčíno, tam je dovolíno!" Zasmáli jsme se (celá kancelář). Bral jsem to a dosud beru, jako škádlení, jako poezii, která k životu patří. Letmé doteky, i opřené ňadro o rameno, při předvádění nového SW pokračovaly dál a kupodivu i dodnes, kdy mi je dvojnásob, co do let i váhy. Tehdy jsem byl čerstvě ženatý a manželství trvá doposud. Tím chci říci s Jiřím Suchým: "Malé věci řešte rukou mávnutím a nedopadnete tak jako škrhola, a nebudou vás považovat za císaře pána a jeho rodinu." V tomto případě za krávy.

Š. Hašek 27.10.2018 21:03

Přesné, dobré.

Jsou ovšem výjimky. Moje žena se nemá dobře, vobčas se vyfláknu na nádobí a dávat moje ponožky do pračky ..... to bych teda nedělal .....

Jsem rád, že jsem muž. Ale voperovat se nenechám!

V. Braun 27.10.2018 19:53

"Skvělá" zkušenost s René Fraňkem

Dnes jsme se úplně náhodně, jako běžní vávštěvníci Zoo Chleby, přichomýtli ke komentované prohlídce ředitele Zoo pana René Fraňka. Jak jsem až dodatečně zjistil tak je to ten p.René Franěk, člen ODS, který nazval vévodkyni ze Sussexu cikánkou a pak se omlouval, že se jednalo jen o pokus o vtip. Tedy to mu mohl uvěřit jen ten, který jej ani jednou neslyšel naživo. I během výkladu s oblibou používal slovo negr a vtipů bylo více, například že rozdíl mezi pí Obamovou a gorilou je rtěnka. Podobně se vyjadřoval o ženách obecně. Každému, kdo tvrdí, že je to tady s přístupem k ženám v pořádku doporučuji si někdy pana Fraňka poslechnout.

I. Procházková 27.10.2018 20:24

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem

To je fakt, pan Braun má pravdu. Mohla bych vyprávět, jaké urážky jsem zažila na pracovištích od mužů za 41 let zaměstnání (až do r. 2005). A to byli muži, ověnčení mnoha tituly (VŠ-Univerzita Karlova) nebo lékaři v nemocnicích. Jo, když je ženská slušná a není potvora, nemá to lehké...

Z. Lapil 28.10.2018 23:13

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem

Myslím, že mezi muži by se našlo dost a dost takových, kteří "by mohli vyprávět" o ženách. Oblíbeným sportem je například křivé osočování z násilí při rozvodu.

Což neznamená, že nemáte pravdu. Nepochybuji, že jste pěkných pár urážek zažila, jenže to zas neznamená, že pravdu máte.

Abych nežongloval se slovíčky: absolutně nepochybuji, že mezi muži jsou kromě gentlemanů i hulváti, ale ujišťuji vás, že mezi ženami se kromě dam najdou i... vlastně hulvátky, proč ne :-).

Problém Istanbulské úmluvy spolu s paní Kolářovou, panem Zdechovským a jistě i dalšími vidím přesně v té nerovnosti pohlaví před zákonem(!!!), které se snaží dosáhnout: předpokládá, že násilníkem je muž a obětí žena a nebere v úvahu možnost, že to někdy, možná vyjímečně, ale MŮŽE být naopak. Muž "pod pantoflem" není taková výjimka, jak si zřejmě v Istanbulu představují.

A občas se s tím muž pokusí něco udělat: https://www.youtube.com/watch?v=6lTZnpxbMt0

M. Prokop 27.10.2018 20:56

Re: "Skvělá" zkušenost s René Fraňkem

Jistěže je to tu v pořádku. Pitomce totiž nevyhladí ani pitomé úmluvy.

J. Kanioková 28.10.2018 21:19

:))))))))))))

J. Schwarz 27.10.2018 12:42

Tohle by se vyřešilo

oddělením žen a mužů. Oba "gendery" by měly své firmy, v nich 100% vedoucích pracovníků a ředitelů, všechno by si řídily po svém a jen by si konkurovaly na trhu. Z výnosů svých hospodářství by si hradily i důchody a zdravotnictví. Byl bych vážně zvědav, kdo by na tom byl vposledku líp. Mám dojen že chlapi, protože jsou skromnější, vystačí si s jednoduššími "hračkami", eventuelně složitější si dokážou vymyslet a zkonstruovat..

J. Kombercová 27.10.2018 14:40

Re: Tohle by se vyřešilo

To je opačný extrém, co navrhujete. Proč? Kolik žen by to tak chtělo, resp. i kolik mužů... nejsme stejní, muži i ženy jsou jinak vybaveni pro život, a domnívám se, že se vzájemně potřebujeme.

Stačí zachovat zdravý rozum.

J. Kanioková 27.10.2018 18:57

1*

J. Kopis 28.10.2018 20:19

Re: Tohle by se vyřešilo

jenže zdravý rozum je posledních pár let čím dál tím nedostatkovější zboží! Nikdy jsem si nemyslel, že stupidita ala Amerika dorazí i k nám a ejhle trvalo to jen 25 let a je to tu!

O. Uživatel 27.10.2018 15:07

Uživatel požádal o vymazání
J. Schwarz 28.10.2018 13:31

Re: Tohle by se vyřešilo

Tím oddělením jsem neměl na mysli nějakou povinnost, ale možnost. Prostě by byl umožněn vznik firem, které by nepřijímaly ženy / muže / a nebylo by to považováno za diskriminaci. Konečně v případě firem čistě ženských je to možné už dnes, nepočítám, že by se nějaký chlap do takové firmy cpal jen aby si vynutil údajnou "rovnost". Běžné by byly i firmy smíšené, a bylo by na jejich vedení jakou by nastavilo firemní kulturu stran "mezigenderových vztahů". Dochody a zdravotnictví by oddělené být mohly, předešlo by se tím neustálému skuhrání ženských o koli procent že to berou míň se současným pominutím skutečnosti o kolik to "míň" zase pobírají dýl. Ženské pořád žvaní o rovnoprávnosti a o rozdělení prací v domácnosti, přitom neberou v úvahu že o 80% toho, jak má domácnost vypadat rozhodují samy. Chlap většinu serepetiček co tam chtějí nepotřebuje, oželí že je musí zaplatit ale proč by je měl ještě fifty fifty opečovávat? Stejné by to bylo kdyby si normální ženská vzala blázna, co má tři auta, denně s nima ztráví v garáži čtyři hodiny a pak ženě vyčítá, že všechno odedře sám a ona se jen vozí.

M. Moravcová 27.10.2018 11:37

Díky za článek

a ve vysvětlování negativních míst a nebezpečí v IÚ.

J. Farda 27.10.2018 21:13

Re: Díky za článek

Me Too - tedy já se k díku též připojuji ... :-)

P. Lenc 27.10.2018 10:47

Dík za názor a ne první

od rozumné ženské.

Š. Hašek 27.10.2018 21:05

Re: Dík za názor a ne první

Asi tak.

K. Janyška 27.10.2018 9:22

Ano, s tím souhlasím

Přestože například mezi programátory IT jsou jich jen 3 %. Sakra, prooooč... Dzp.

V. Kotas 27.10.2018 8:35

Ano, ženy se mají dobře ( ale ne úplně všechny ),

až z to zpohodlněly, mnohé blbnou z blahobytu a přestávají být ženami v pravém smyslu slova, jako byly jejich babičky, prababičky.

D. Polanský 27.10.2018 7:16

Ženy vyšší vzdělání dosahují,

což je zcela psychologicky logické, jsou trpělivější, více s snaží, jak se lidově říká jsou šprtky. Jenomže nakonec tam, kde je potřeba tvořivost, tam jasně dominují muži. Celý technologický a technicky pokrok je z 98 % doménou mužů. Nemluvě o celém průmyslu. Tohle nezmínit, považuji za zkreslování reálného pohledu na svět. Nakonec i sociální sítě, na nichž autorka prý dostává kapky, jsou výtvorem mužů.

J. Schwarz 27.10.2018 12:45

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,

Jenže většinou studují humanitní obory, jsou činné v kultuře atp. Dobré a užitečné jsou jako doktorky, učitelky... jako úřednice a pracovnice neziskovek spíš škodí i se svým "vzděláním"...

V. Kotas 27.10.2018 13:44

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,

A humanitní obory je nakonec vedou k tomu, že zapomínají být ženami.

J. Kanioková 27.10.2018 19:00

Ano, je děs to sledovat, holt feminismus..

I. Mertl 27.10.2018 16:43

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,

Bravo, misogynové! A pak že Úmluvu nepotřebujeme, milá paní doktorko!

P. Han 27.10.2018 17:33

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,

Snad jenom pro vás. Ale to by se dalo ošetřit vaším pobytem v chráněném zařízení.

J. Kanioková 27.10.2018 19:01

NE ! Je to nesmysl.

J. Schwarz 28.10.2018 13:42

Re: Ženy vyšší vzdělání dosahují,

Aha! Takže pokud je někdo misogyn už teď, pak v rámci "boje proti misogynství" navrhujete opatření které by dotyčného v jeho misogynství ještě utvrdily. Mimochodem, být misogyn ještě neznamená že dotyčný chodí ženské vraždit do parku, stejně jako člověk co nemá rád dechovku nejezdí dechovým kapelám přes nástroje parním válcem, ale prostě ji neposlouchá. Misogyn se zase vyhýbá ženským, pokud je to možné. Jenže pokrokáři jsou schopni jedním dechem podporovat aktivistky, co se vnucují do tradičních britských pánských klubů protože jde o "diskriminaci" a jásat nad vznikem podniků "jen pro ženy" aby tam dotyčné nebyly otravovány ze strany mužů. To opravdu neexistují muži kteří by byli otravováni přítomností žen, zvlášť v kultuře ve které je ženská co obviní chlapa křivě ze znásilnění prakticky beztrestná? V dnešních USA je muž v bezpečí pouze tehdy, kdy může prokázat že se v okruhu 100m od něho žádná ženská nevyskytla.