1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Vyrvěte Českou televizi té partě!

Prošli jsme zkušeností reality, která se všem, hlavně mladším lidem, zdála do budoucna nereálná. Do doby koronaviru jsme žili v představě, že „poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát“. A že vše už bylo vyřešeno. Jen ještě stačí vyhrát bitvu proti oteplování, což bude „brnkačka“, zavést „zelené genderomyšlení“ a ještě více se státi uvědomělými. A „ráj to na dohled“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 9.5.2020 9:29

No, těch jedenáct profesorů mělo tu a tam v něčem fakticky (snad) pravdu, ovšem dodatečně je lehké být generálem. Ale jinak má autor recht, akce to byla politická, cílená na svržení Babiše přes mrtvé. Jinak velmi pěné a výstižné. A rybářova žena chtěla nejenom atom rozebrat, ale i Mléčnou dráhu podojit.

J. Anděl 9.5.2020 9:40

S většinou rozhovoru tak nějak volně souhlasím, ovšem zrovna v téhle pasáži (asi tři otázky) jsem se ošíval. Kde zrovna vzít důkaz, že cílem akce bylo svržení vlády Babiše přes mrtvé? Má snad vůbec nějaké veřejné prohlášení takovou moc někoho svrhnout? Vždyť u nás někdo breptá nějaká veřejná prohlášení každou chvíli. A i přes nekonečnou ozvěnu v médiích nemají moc vliv (pan Vlk moc vtipně popisuje nekonečné opakování jednoho tématu v ČT, ale tohle nekonečné opakování je na všech stanicích v ČR i po celém světě a nejen ve zpravodajství).

Když píšu, že nemají moc vliv - no, ony někdy spíš těm prohlašujícím uškodí, viz památná výzva spravedlivých proti xenofobii.

A jinak mám dojem, že třeba ten pan Pirk se zhruba stejně vyjadřoval víceméně od začátku, nepřipadá mi tak v jeho případě, že by byl až dodatečně snadno generálem.

F. Houžňák 9.5.2020 10:38

Důkaz přímý obdržíte těžko, samozřejmě, ovšem důkazy nepřímé pro to spíš hovoří než nehovoří. Ale to je taky věc názoru. Jestli má nebo nemá takové prohlášení moc - no, to nikdo předem neví, tak proč by se to nezkusilo, že ano, zkouší se to různě, a každá troška se hodí. Sám píšete o nekonečné ozvěně, to samozřejmě byl taky smysl akce. Pirka jsem, přiznám se , nesledoval, ale to je jeden z jedenácti. Tak on možná ne, ale jiní ano.

D. Stirsky 9.5.2020 9:07

Je knížka od p. Kováříka "Staropražské romance". Z let 60., rád v ní listuji. Autor - stylizovav se do starého pána - vyprávěl, jak bývalo. Praha 2. půle 19. století. Je studentík, který chce být novinářem. Chodí za Nerudou a ten mu dá úkol: "Pražské figurky". A že jich bylo! Student sesbíral objemný materiál. Neruda: "Tak, mládenče, a a nyní z toho sepište jeden krátký fejeton." Toto je velké umění spisovatelské. Vlkovi zcela cizí.

F. Houžňák 9.5.2020 9:30

No, vy se zmůžete jenom na výkřiky v komentářích, tak nám předveďte, co umíte, a sepište obsáhlý článek, kde bude VŠECKO a SPRÁVNĚ.

L. Novák 9.5.2020 13:10

Rozhodně rozsáhlost textu neodpovídá informačnímu obsahu. Je v něm spousta balastu, který měl být jednoduše proškrtán...

K. Nový 9.5.2020 13:56

Ja jsem s článkem spokojen. A myslím, že je pravdivý.

L. Netolická 9.5.2020 19:58

Já s článkem nesouhlasím a myslím si, že není pravdivý.

F. Houžňák 9.5.2020 16:35

Tak ho proškrtejte a uveřejněte, co vám brání? Aspoň všichni uvidí, jaký jste literární pašák, a třeba vás pověří i jiní, za peníze, abyste proškrtával jejich texty. Tož len do teho!

M. Moravcová 9.5.2020 8:50

Díky za zdravý rozum a lidský přehled. Mnozí jdou s klapkami na očích a vidí jen tu svou cestu. Díky. Bylo to zajímavé shrnutí.

J. Kanioková 9.5.2020 15:33

Naprostý souhlas !

J. Jurax 10.5.2020 15:57

No jo, ono všichni jdou s klapkami na očích. Ale mají různé klapky.

V. Mokrý 9.5.2020 8:25

Ano, pokud se má po této koronapandemii ČR dopracovávat k lepšímu, je nezbytné uvést ČT do stavu, které má v zadání - veřejnoprávní médium.

A to se stane jedině výměnou mnoha lidí z vedení ČT a jejích zaměstnanců. To se týká i Rad, které mají nad médii dohled. Samozřejmost musí být také pravidelná kontrola hospodaření NKÚ.

Potom nebude problém platit koncesionářské poplatky.

L. Netolická 9.5.2020 15:00

A ČT bude hlásnou troubou vlády. To se vám a hlavně panu Vlkovi bude náramně líbit. A všichni si budete notovat, jakou máme skvělou vládu, nejlepší na světě, vždyť to říkal Babiš a ten mluví pravdu, že?

R. Tichý 9.5.2020 16:39

Takze kdyz vyhraje volby TOP09 (jen hypoteza) tak se CT sama rozpusti?

K. Salajka 9.5.2020 20:00

Vzhledem k úzkému vztahu mezi Václacem Moravcem a Jirkou Pospíšilem těžko.

L. Netolická 9.5.2020 20:11

ČT není hlásnou troubou TOP 09. Do diskusí zve politiky ze všech stran, mnohdy politici z ANO odmítnou přijít když je téma průšvih Babiš. Proč by ČT měla nahrávat Babišovi, když on nehraje fair play? Proč by ho zrovna veřejnoprávní televize měla krýt? I tak jsme si všimli, že hodně vzala zpátečku a Babišova velkého vlivu se bojí. Bohužel.

J. Strmiska 10.5.2020 15:04

Také jsem si té zpátečky u ČT všiml. Už to není co bývalo dřív a dost mě to mrzí.

Např. jsem zaregistroval, že když byla nedávno v Komentářích M. Hohlmeierová z EU, tak v okamžiku když citovala Babiše, M. Augustová vypla překlad. Takže jsme se to nejdůležitější, kvůli čemu do televize přišla, nedověděli.

J. Jurax 10.5.2020 15:59

Ne, proč?

Bude prostě hlásnou troubou nové vlády

V. Petr 9.5.2020 17:46

Určitě máme lepší vládu než Francie, Německo, Švédsko, Norsko a další degerované státy!

L. Netolická 9.5.2020 20:16

A to tedy nemáme, pane Petře. Naše vláda za sedm let celosvětové konjunktury neudělala jedinou reformu, natož důchodovou a jenom si kupuje voliče, protože Babiš potřebuje nutně 51 procent, aby nás cele ovládl. Nemáme žádné rezervy, dokonce ty, které zbyly po Kalouskovi Babiš rozpustil. A letošní rok než začala korona, tak vypadal velmi špatně v hospodaření.

D. Stirsky 9.5.2020 8:20

Jsem registrovaný jako dobrovolník u ČČK. Což je, stejně jako hasiči, spolek, jehož hlavní činností není podnikání (čili lidově a ne zcela správně neziskovka). Když jsem centrálu ČČK upozornil, že na PL byla jakási snůška hnoje, jako že neziskovky nedělají při epidemii nic a jen chtějí granty, cítil jsem se trapně. Trapně proto, že většina kolegů-dobrovolníků (a nebylo jich málo) mně pokládala otázky, zda skutečně čtu PL. A dodávali výrazy, které Vlk rád často používá: hnůj, žumpa, atd., atd. Musel jsem vysvětlovat, že článek se mně dostal "do rukou" náhodou v práci v monitoringu účetrních aktualit. To říkám proto, že rozhovor s Vlkem je z PL přetištěn. K ČLvT: je to jednoduché. Stejně jako v době COVID i nadále lidé dostávali infarkty a mrtvice, tak stejně tak nezmizely konflikty v Sýrii, v Africe atd., kde ČLvT na základě mezinárodních závazků ČR pomáhá. I mne překvapilo, že o něm není moc slyšet, ale řekl jsem si: Po odborníkovi na nádory slinivky také nechci, aby začal šít roušky a vzal si stetoskop a poslochal, jak lidé dýchají.

K. Nový 9.5.2020 8:56

Člověk v tísni v Sýrii pomáhá tak akorát zbytkům ISIS.

Sebrat jim granty a dotace.

O. Uživatel 9.5.2020 9:27

Uživatel požádal o vymazání
K. Nový 9.5.2020 8:05

Zrušme poplatky za televizi a rozhlas a nechme ČT, ať žije z reklamy (jako Nova, Prima, ...) nebo za dobrovolné předplatné (jako Netflix).

L. Netolická 9.5.2020 23:09

Pane Nový, když zrušíme poplatky, tak ČT už nebude nezávislá a když jí např. Babiš dá dobře vydělat reklamou, tak ČT bude muset hrát dle jeho not, aby o velkého zákazníka nepřišla.Soukromé televize nejsou nezávislé. ČT potřebujeme nezávislou na zdrojích, jak od státního rozpočtu, tak od reklam atd. Neboli, smiřte se s tím, že čím lépe bude ČT hlídat vládu, tím lépe pro nás.

V. Pacák 9.5.2020 7:54

Proboha, proč pan Vlk st. píše tak strašně dlouhé články. Kdyby je zkrátil na jednu třetinu tak by je člověk i rád přečetl.

K. Nový 9.5.2020 8:04

Článek je dobrý a délku má správnou.

Číst ho nemusíte.

J. Anděl 9.5.2020 9:31

Ano, pan Vlk často píše hodně dlouhé články.

Ale tohle je rozhovor.

L. Písařík 9.5.2020 7:01

Pane Vlku, palec nahoru.