2.10.2020 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

ROZHOVOR: O mentálních bolševicích

Možná, že to tak funguje, ale řešením není zvýšená regulace médií, natož dotace vybraným médiím, protože kdo o tom bude rozhodovat? Pan Kalousek a jeho kamarádi? Nebo Piráti a jejich kamarádi?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vavruška 11.12.2018 16:37

Mentální svět nedouků

Určitá množina mentálně nedovyvinutých lidí se vyznačuje tím, že informace hodnotí výhradně podle kritéria "naši" - "vaši". Pravda není to, co je objektivně prokazatelné, pravda je to, co chci, aby byla pravda.

Tito nedospělci jsou přesvědčeni o tom, že ostatní lidé jsou ještě větší blbci než oni sami, a že informace je jim potřeba filtrovat a upravovat, jinak budou "podléhat dezinformacím" a podobně.

Skutečnost je ale taková, že každý průměrně inteligentní jedinec nepotřebuje cenzuru nebo filtraci informací "majiteli pravdy". Tedy, pokud se nenechá zmasírovat davovou či individuální sugescí nebo nátlakem, který dokáže rozlišovat podstatné od nepodstatného a brát do úvahy z jakého zdroje informace pocházejí a zda jsou v souladu s ostatním obsahem informačního pole (případně, kde jsou rozpory s ostatními informacemi a jaké by byly důsledky jednotlivých verzí). Na tom ale není nic těžkého. Stačí sledovat všechny informace v souvislostech.

J. Holíček 11.12.2018 17:25

Re: Mentální svět nedouků

Házíte perly... :-))