24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Alfons 24.8.2008 20:24

Blbé, ale naše.

:-D

Karel 24.8.2008 11:05

Tohle je vrchol

Fascinuje mě věta "Pokud Agentura selže, musíme hledat příčiny v jejím fungování a nikoli u lidí, kterým má sloužit." Jinými slovy samotní autoři celého projektu apriorně předpokládají, že z něj také nemusí nic být (mimochodem, o tom ostatní občané nepochybují). Otázka je, zda se tedy budou vracet investované peníze, což by bylo logické.

honzak 24.8.2008 7:42

agentury a

neziskové organizace jsou morem naší společnosti! Jak již bylo řečeno, za naše peníze se nás snaží přesvědčit, jací že jsme hýzlové vůči ubohým Cikánům, Černochů, broukům, kytičkám a historickým stavbám.

K Cikánské otázce dodám, že je nutné zastavit množení tohoto etnika. Sociální dávky musí být nastaveny tak, aby se jim NEVYPLATILO mít hodně dětí. Také DŮSLEDNÁ kontrola podmínek, za kterých Cikáni dávky berou je BEZPODMÍNEČNĚ  nutná. To mimo jiné znamená asistenci městské policie na sociálních odborech a OKAMŽITÉ spacifikování rozeřvaných Cikánů.

Jako bonus bych doporučil úřadovny stávajících "agentur" umístit přímo v centru dění, tedy do Chánova, Matiční, Předlic atd. Aby to terénní pracovníci neměli daleko a problémy Cikánů zažili na vlastní kůži.

glosátor 23.8.2008 21:12

Otázka

Může mi někdo vysvětlit, jak se pozná cikán ? Podle barvy vlasů a kůže ve spektru RAL od do ? Podle specifického přízvuku, sociální nepřízpusobivosti, náchylnosti k čorkování ? To jsou ale všechno obecné vlastnosti, které má v téhle zemi kde kdo. Nebo že se za cikána jednoduše prohlásí ? Takže, podle čeho autor článku pozná, komu vlastně má pomáhat.  Nebo má na cikány stejný instinkt, jako měli  Rosemberg a Streicher  na Židy ? Pak se ale začíná pohybovat na velice tenkém ledě -  proč ten ještě ano a onen už ne ? Pokud chce autor problém ( a nejen  cikánský ) řešit, musí jej napřed pomocí konkrétních parametrů pojmenovat.  V tomto případě se tak evidentně neděje, takže veškerá  " řešení " sociálních inženýrů typu autora a jemu podobných budou jenom drahým plácáním, do vody za  cizí peníze.  A pro Deža s Arankou mám jednu dobrou, ale skutečně dobrou radu - ruka, která ti pomůže, začíná na konci tvého ramene.

Ada 24.8.2008 1:24

Co je pro černého nejdůležitější???

Nejdůležitější pro něj je poslouchat bílé... R^>-

Jenda 24.8.2008 1:34

Re: Otázka

To s tou rukou Dezo vi. Jenze ta ruka nesvira pracovni nastroj ale vasi srajtofli.

Honza42 24.8.2008 10:01

Re: Re: Otázka

R^;-D

Jakub S. 24.8.2008 21:15

Re: Re: Otázka

:-PR^!!

Forstmeister 24.8.2008 5:57

Re: Otázka

Státní příslušnost: ČR, Národnost: ??? (Cikánská, Romská, Jiná). Národnost si narozdíl od státního občanství mohu zvolit libovolnou. Napište žádost na magistrát o změnu národnosti, místopřísežně prohlašte, že jste, nebo se cítíte třeba svahilcem (místo slova "maso" chvíli budete říkat "nyama"), zaplatíte kolek a stanete se úředním rozhodnutím národnostním svahilcem, občanem ČR. 

PPP 23.8.2008 18:55

grandiózní úspěch agentury

"Na konci pilotní fáze vznikne několik lokálních koncepcí."  A pak že není žádné řešení.                  

Beny 23.8.2008 16:09

Konzultantský článek

Článek je psán typickou konzultantštinou, což je dialekt jazyka, který mi NP nedovolí zde uveřejnit. (Jeho název vycházíz poměrně nepěkného slova, ale vystihuje poměrně přesne povahu tohoto jazyka). Každopádně má stejný základ jako reklamština. V článku jsem nenarazil na jedinou srozumitelnou myšlenku, zato na poměrně velký egoismus tázaného. Informační hodnota nula nula nic. Měl rozhovor vůbec smysl?

Ano, potřebujeme další agentury, více agentur, které nám pak budou za naše peníze předhazovat, jací jsme rasisté. Vyžírkové všech zemí spojte se, EU je pro vás pravým rájem.

Tino 23.8.2008 14:37

Zrušme rasismus, to je ten recept.

Neustálé návraty k řešení problémů etnika Romů v médiích jen podporují rasovou nesnášenlivost. Občan státu má dané práva i povinnosti a nikde není v zákonech udána jakákoliv odlišnost lidí podle rasy. A to je správně!

Jednoduše vymáhejme stejně povinosti od každého. Právo si každý ohlídá sám jak známo z nesčetných případů. Rozhodně nemohu jako příslušník "většinové části" obyvatelstva požadovat jakýkoliv zvláštní, pro mě výhodnější přístup v otázce práv. Musím jednoduše svá práva obhajovat dnes a denně a žádná agentura se kvůli tomu nezřizuje.

Chci-li podepsat pracovní smlouvu, je jen na mě zda si ji dokáži přečíst a pochopit. Chci-li byt, musím si ho nějak zajistit a nikdo mi jej nepřidělí a nedá zadarmo. Chci-li svítit, prát, vařit, koukat na televizi, video, používat počítač, telefonovat mobilem, jezdit autem atd. MUSÍM platit!! Platit mohu jen když si na to vydělám a krást se nejen nemá, ale ani nesmí. Musím si platit všeobecné zdravotní pojištění, sociální a odvádět státu daně a ne malé. Chci mít rodinu s dětmi, musím jim zajišťovat výchovu i materiální zázemí. Toho všeho jsem si vědom odjakživa a tak nemám problém se s tím vyrovnat se ctí.

Kdokoliv ze spoluobčanů se nechce vyrovnávat s výše uvedenými povinnostmi, nesmí být oproti mě jakkoliv zvýhodňovaný, ba musí být trestán. Jinak se z poctivého přístupu k životu stane nevýhoda a z parazitování na společnosti se stane nejen lepší varianta života, ale prakticky byznys. V byznysu parazitování na společnosti s pomocí rozlišování lidí na rasy jedou mnohé organizace i jedinci ve státních a obecních službách. Vytváří se zástupný problém a pranic se neřeší.

Řešení existuje jediné: VŠEM STEJNÉ POVINOSTI A ŽÁDNÉ POMÁHÁNÍ. Rasismus je metla lidstva. Všichni máme stejné žaludky a i mě se nechce ani dnes do práce. ALE HOLT MUSÍM! Jinak by nebylo na všechny platby a nikdo mě "většinovému" NIC zadarmo nedá!!

stínový občan 23.8.2008 15:06

Re: Zrušme rasismus, to je ten recept.

Zlatá slova, tohle když bude fungovat, žádných agentur netřeba a finance se mohou dát na řešení důležitějších problémů. Jenže žijeme v Kocourkově, tudíž...

Dežo s Arankou 23.8.2008 18:15

Kecy v kleci

Toho všeho jsem si vědom odjakživa a tak nemám problém se s tím vyrovnat se ctí.Řešení existuje jediné: VŠEM STEJNÉ POVINOSTI A ŽÁDNÉ POMÁHÁNÍ

 Jdi si tyhle 3,14čoviny plakátovat  do libinstu nebo do Národního Odporu, trubko. Uvědom si laskavě, že ty jsi měl obrovskou KLIKU. Narodil jsi se do rodimy, kde rodiče mluvili dobrou češtinou, měli slušné vzdělání, dobrou práci, měl jsi doma minimálně stůl na psaní úkolů, možná i vlastní pokoj..... Nebydlelo vás 10 v jedné místnost, děda nebyl poslední, který ještě věděl co je to mít normální práci, protože najednou přestalo být tolik  nekvalifikované (a jinou pro vás minulý režim neplánoval) práce zapotřebí a tvoji předkové o ni přišli jmezi prvními, nestrčili už tvoje rodiče i tebe rovnou  do Zvláštní školy, 

Velká část těch agentur je na h....o a je to jen byznys pro jejich provozovatele, s tím se dá souhlasit, ale s ničím jiným.

Pokud necháš Cik/ány, zejména ty, co už jsou úplně na dně, napospas "Stejnému metru pro všechny" , "Neviditelné tržní pracce" a "Volné konkurenci", skončí to blbě taky pro všecny. Pro ně i pro majoritní společnost.

Kriminalita jak v JAR, náklady na represivní aparát  násobně vyšší než sumy, které se jim dneska vyplatí na dávkách, daňový poplatník se prohne. Epidemie všeho možného na sebe nedají čekat a ani ty před nimi nebudeši chráněn, pokud nežiješ trvale ve skleníku...Takže, podívat se po světě, nevymýšlet vlastní, český trakař, ale ciká/nská komunita se BEZ POMOCI většinové společnosti ze svrabu nedostane. P.S.: Já myslel, že pro kazatele "věčných pravd" je PRÁCE POTĚŠENÍM a tobě se NECHCE jít hákovat ?8-oPP.S.:Jednoduše vymáhejme stejně povinosti od každého. Právo si každý ohlídá sám jak známo z nesčetných případů. Taky pěkná 3,14čovina, když si to přeložím do "lidštiny" : povinnosti si vynutíme my, práva si ohlídej sám, že s tebou někdo vydrbe je jen tvůj problém.

Fojt 23.8.2008 23:22

Re: Kecy v kleci

tak jestli to dobře chápu, tak nás gadžové živte anebo Vám tady uděláme pěknej čurbes . A ještě rádi přilezete s prosíkem ;-€

Já s autorem článku plně souhlasím, uznávám, že jsem měl trochu štěstí se narodit jako člen většinové společnosti, ale jinak jsem se musel postarat sám - viz všechny povinnosti, které pan autor docela slušně sumarizoval. A hnědočeši se pokud má paměť sahá nikdy ani nesnažili (tímto se omlouvám svým kamarádům cikánům, s kterými chodím do hospody).

Dežo s Arankou 24.8.2008 2:07

Re: Re: Kecy v kleci

Ne, uděláme vám tady čurbes, ale čurbes vznikne samospádem společnou rukou Ci/kánů  i většinové společnosti (zejména přispěním státní mašinérie). To, co Nečasovo ministerstvo vtělilo do zákona, který v pátek prošel Sněmovnou k tomu bude totiž docela slušný příspěvek.

Forstmeister 24.8.2008 5:42

Re: Re: Re: Kecy v kleci

Mám docela dobrý recept. Solidně vybavený legální domácí muničák (m.j. skupiny C - k loveckým účelům včetně LL a E - k ochraně života, zdraví a majetku). Tento příspěvek je pouze informativní, něco jako recept v kuchařské knize na hovězí cikánskou pečeni s čínskými broky (vařenou rýží).    

Martin 24.8.2008 11:55

Spáchej sebevraždu

Můj děda je ze 6-ti dětí, doma spal na dřevěné lavici u jídelního stolu, neboť nebyly peníze ani místo na postele, myl se u studny nebo v potoce, používal suché WC, do školy chodil 6km pěšky tam a zpět, úkoly psal při petrolejce, neboť elektřinu do rodného domu zavedli dávno poté, co se oženil a v září mohl nastoupit do školy až po té, co vykopal na poli brambory. Přes všechny tyto nesnáze, ale to je jenom relativní dnešní pohled, v té době tak žily miliony lidí, vystudoval střední internátní školu, která nebyla zadarmo a musel si ji odpracovat, poté si večerně dodělal maturitu při zaměstnání a dotáhl to až na nižší vedoucí funkci v továrně.

Dnešní cigáni dostanou až podnos byty 1. kategorie a peněz mají, že si žijí jako pr*sata v žitě, základní, střední a spousta vysokých škol jsou zdarma a práce je dostatek, jsou regiony, kde poptávka po zaměstnancích převyšuje nabídku, ale oni prostě dávky prožerou, byty vybydlí a jediné co dokážou, tak pindat o diskriminaci. Čili startovací pozice cigánů je dneska lepší, než byla u místních obyvatel a cigáni si svůj stav tedy způsobili sami, proto u nich není na místě žádné slitování.

Proto každý, kdo dneska obhajuje cigány by měl spáchat sebevraždu, neboť to má v hlavě zcela vymazané.

Kolumbo 24.8.2008 21:47

Re: Kecy v kleci

Synku, jsi wůl jako orel. represivní aparát by zpočátku asi opravdu stál víc než dávky, ale cikánů by UBÝVALO a ne přibývalo geometrickou řadou, jak se to děje v situaci, kdy jsou vlastně placeni za rození dětí. Dětí, které budou vyžadovat zase jen více dávek. Represivní aparát by jim zabránil krást, a kdyby se neuživili poctivě nebo neodešli ze země, odešli by do země a byl by od nich konečně pokoj. Míru zdar!

EW 23.8.2008 14:16

Agentura bude integrovat

a integrovat a integrovat...a ma vystarano. Za 700 let cikanske pritomnosti v Evrope se to nikomu nepovedlo. Tomu rikam staly dzob.

Honza42 23.8.2008 12:38

Teda hubou se ten člověk živit umí, jen co je pravda.

Taková obrovská snůška myšlenky zcela prostých keců. Mluví a mluví ......a pořád nic neříká. Ideální člověk do politiky. I když parazitovat na problému, který stejně nebude vyřešen ani za sto let je jistější parketa. Nemusí pršet, stačí když vydatně a vytrvale kape. A nehrozí tam volby.

Honza42 23.8.2008 12:43

Re: Teda hubou se ten člověk živit umí, jen co je pravda.

Často si říkám, kdo asi působí společnosti  větší škodu. Zda Romové, (kterých je mnoho, ale kradou relativně v malém), a nebo těch co jim "pomáhají s integrací" (těch je méně, ale "sosají" ve velkém).  

Definice: 23.8.2008 12:02

Dostatek času v romštině= navěky

Navěky trpělivost, dotace, dávky..příživnictví... jenže ono to navěky nejde. Jednak už ostatní obyvatelé třou bídu s nouzí, jednak trpělivost je časově velmi končící.Pokud nestačili padesát let, nezbývá než udělat tlustou čáru a "kdo nepracuje ať nejí" a bez výjimky.Nikdo nesmí být pozitivně diskriminován. Jiná cesta vidět není.

Dežo s Arankou 23.8.2008 18:20

Re: Dostatek času v romštině= navěky

Jednak už ostatní obyvatelé třou bídu s nouzí Že by nám naše skvělá vládní gaenitura lhala, když tvrdí, že jsme se nikdy neměli lépe??:-D

Jenda 24.8.2008 11:36

Re: Re: Dostatek času v romštině= navěky

To ani ne, spis nekdo srovnava to jak se ma ne s tim jak se mel on, pripadne rodice, pred dvaceti nebo vic roky, ale s tim jak se ma soused.

gadzo 23.8.2008 11:47

Vtip

Ma to cikan na krku a hodne mu to slusi. Co to je?¨

Pitbull.

karel 23.8.2008 11:43

lidske povinnosti.

Pořad jsem nepochopil proč se lidem kteři nechci pracovat vyplaceji socialni davky. Nebylo by lepši takove lidi poslat za draty a donutit je pracovat, poněvadž kdyby se jim jenom sebraly davky tak by vraždili a kradli. Vim že je to tvrde ale jedině učinne. Myslim si že kdo chce mit lidska prava musi plnit LIDSKE POVINNOSTI.

Dežo s Arankou 23.8.2008 18:21

Re: lidske povinnosti.

Je to jednoduché- vyšlo by to dráž

Jenda 24.8.2008 11:37

Re: Re: lidske povinnosti.

Pokud zapocitate vsechny naklady, tak ne.

ver 23.8.2008 11:37

protimluv

rom studující při zaměstnání