2.12.2020 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Diskriminaci zažil každý, nejen homosexuálové!

Většina témat, která dnes rezonují na veřejnosti, tedy včetně práv homosexuálů, jsou témata více politická nežli právní, byť se práva dovolávají. Je pochopitelně otázkou, na co všechno člověk má mít právo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 12.8.2019 20:35

Ano, skvělý nápad!!!

Taky bych si to přála..

K. Salajka 12.8.2019 10:35

Re: Pani autorko,

Formulace "neštěstí" není přesná, ale zatím je pravidlem, že pro rodinu je obvykle těžké se vyrovnat s touto orientací. Samotní homosexuálové to jako handicap vnímají a někdy se projevují poněkud vztahovačně.

Ve společnosti vždy bylo asi 20 % lidí, kteří nezaložili rodinu. Z homosexuálů mohou být skvělí strýcové, tety, kmotrové. Ekonomicky je chvályhodné, když mohou pěstovat promiskuitu a prostituci jako heterosexuálové, ale moc mě to štěstím nenaplňuje.

Symbol duhy v Bibli představuje boží slib, že Hospodin nepřipustí na lidstvo podruhé potopu jako za časů Noemovy archy. Bůh to ale nemyslel tak, že si každý může dělat co chce, jak si to vykládají duháci.

J. Pavelka 12.8.2019 11:48

Re: Pani autorko,

On to totiž v životě v mnoha ohledech handicap je....Ale není vhodné ani žádoucí snažit se všechno vyřešit "tak nějak politicky"....

J. Schwarz 12.8.2019 11:27

Re: Pani autorko,

Kdyby hnědost očí způsobovala že by věci vnímané lidmi s očima jiné barvy jako odporné byly vnímány naopak jako krásné, pak by ovšem hnědooký jedinec měl problém. Už jen proto že by se z hlediska většiny ohavně oblékal a žádal po úřadech schválení divné fasády domu či třímetrového plotu kolem předzahrádky...

J. Pavelka 12.8.2019 11:46

Re: Pani autorko,

No, to není dobrý příklad....My všichni to tak do jisté míry máme a každý má jiný vkus..